10 Furnizuesit më të mirë të Dropshipping të disponueshëm në vitin 2020

Dropshipping mund të jetë një biznes shumë fitimprurës nëse bëhet siç duhet. Ndërtimi i dyqanit tuaj dropshipping saktë, duke zgjedhur niches e duhur të produktit dhe gjetjen e tij furnizuesit më të mirë dropshipping të gjithë faktorët në masë të madhe drejt suksesit tuaj. Aq e popullarizuar është kjo metodë e përmbushjes së rendit që përbën gati një e treta të dyqaneve online.


Përputhja e produkteve më të mira dropshipping me ngrohtë tuaj vjen përmes hulumtimit dhe eksperimentimit, por si do të vendosni se cili është furnizuesi më i mirë për biznesin tuaj dropshipping? Fatmirësisht, kjo është një linjë ku nuk duhet të zgjedhësh domosdoshmërisht – mund të punosh me më shumë se një furnizues.

Kompanitë më të njohura të braktisjes

1. AliExpress

AliExpress - furnizuesi më i mirë dropshippingMe mbi 100 milion produkte, AliExpress është një nga furnizuesit më të mëdhenj dropshipping (Provojeni këtu!)

çmim: Falas

AliExpress nuk ka nevojë për hyrje në Azi pasi është mendja kryesore e Alibaba, kompanisë eCommerce me qendër në Kinë. Dallimi kryesor është se Alibaba zakonisht bën me shumicë, ndërsa AliExpress u intereson klientëve me pakicë. Konsideroni atë Amazon të Lindjes.

Në dispozicion që nga viti 2010, ai ka avantazhin e dallueshëm për t’u bazuar në rajon që shumë e konsiderojnë fabrikën e botës. Kjo do të thotë qasje e shpejtë në pothuajse të gjitha llojet e mallrave të konsumit me çmime të arsyeshme. Nëse vizitorët tuaj janë në rajone të SH.B.A.-së ose BE-së, transporti mund të zgjasë ca kohë dhe të shtojë më shumë urdhra.

Dropshipping me AliExpress mund të jetë një në disa mënyra. E para është metoda tradicionale, që do të thotë që sapo të merrni një porosi, duhet të futni manualisht detajet e blerësit dhe transaksionin në sistemin AliExpress.

Mënyra tjetër është duke përdorur Oberlo, një aplikacion i cili mund të gjendet në tregun e aplikacionit për ndërtuesin e uebfaqes Shopify. Kjo ju lejon të lidhni dyqanin tuaj Shopify drejtpërdrejt me sistemin AliExpress në mënyrë që gjithçka të automatizohet.

Vizitoni AliExpress

2. DHgate

DHgate - treg në internetMe seli në Pekin, Kinë, DHgate është një treg në internet për produktet me pakicë dhe shumicë të konsumit.

çmim: Falas

DHgate është një tjetër treg online me qendër në Kinë, por nuk është aq i madh sa Alibaba. Për shkak të kësaj, siti bën me shumicë dhe pakicë në një platformë të vetme. Sot, ajo jo vetëm që lidh njerëzit me furnizuesit në Kinë, por edhe burimet nga Vietnami, Japonia dhe Turqia.

Një nga karakteristikat unike të DHgate është se ka Qendra Tregtie Dixhitale (DTC) në disa vende të botës. Këto janë dalje fizike ku shitësit mund të inspektojnë produktet përpara se të marrin vendime partneriteti. Aktualisht ka DTC në Shtetet e Bashkuara, Hungari, Australi, Spanjë, Rusi, Turqi, Emiratet e Bashkuara Arabe, dhe Peru.

Mund të punoni direkt me DHgate ose të përdorni një aplikacion nëse jeni në platformën Shopify. Ata nuk kanë aplikacionin e tyre, por punojnë edhe pse një i thirrur ShopMaster.

3. Oberlo

Oberlo - furnizues dropshipOberlo është një aplikacion i Shopify që ju ndihmon të integroheni në mënyrë të përsosur me furnizuesit e dropshipping (Kontrolloni!)

çmim: Plani fillestar është falas

Në vend që të jetë një treg në internet si AliExpress ose DHgate, Oberlo është një integrues i tregut në internet që është krijuar posaçërisht për dropshippers për ta përdorur në Shopify. Kjo kërkesë e mrekullueshme ju lejon të buroni produkte nga shumë platforma dhe vepron si pulti qendror.

Kjo e bën të gjithë procesin e lëshimit të një flladi, nga gjetja e produkteve deri tek renditja e tyre në faqen tuaj të Shopify. Edhe pse AliExpress është një burim kryesor në Oberlo, ai gjithashtu punon me një grup të integruar të furnizuesve të quajtur si Tregu i furnizimit Oberlo. Këto janë kryesisht nga Evropa, Amerika e Veriut dhe Kina.

Oberlo gjithashtu ofron karakteristika të tjera të dobishme, siç janë analiza e trendit të shitjeve, mbështetje shumë-gjuhëshe, madje edhe një shtrirje Chrome. Plani bazë është falas, por ndërsa rritni numrin e produkteve që shesni, përfundimisht mund të duhet të regjistroheni për një plan të paguar (i cili fillon nga 29,90 dollarë në muaj).

4. Spike

Spocket - Shfrytëzues amerikane dropshippingSpocket ju ndihmon të gjeni furnizuesit që lëshohen nga vendet me qendër në rajonin e SH.B.A.-së (Gjeni më shumë)

çmim: Nga 12 dollarë / muaj

Ndërsa Spocket mund të ketë një numër më të kufizuar të produkteve dhe furnizuesve në dispozicion, ai bën një largim nga besimi tek furnizuesit me bazë Kinë. Teknikisht, furnizuesit e Spocket janë në dispozicion në 28 vende, por nga fokusi i tyre i pranimit mbetet një pjesë e vogël, përkatësisht SH.B.A., UK, Kanada, Australi dhe Gjermani.

Kjo i bën ata një goditje dhe humbje për shumë dropshippers të cilët mund të shpresojnë për një arritje globale. Sidoqoftë, nëse qëllimi juaj është të zgjedhni dhe të shërbeni në tregje shumë specifikë, atëherë Spocket mund të jetë një zgjedhje e mirë për ju.

Spocket ka një plan fillestar shumë të kufizuar të cilin mund ta provoni falas për një periudhë prej 14 ditësh. Pas kësaj ju duhet të paguani 12 dollarë në muaj për të mbetur në të njëjtin plan – ose më shumë për një plan më të mirë për të shitur më shumë produkte. Kjo platformë është krijuar për t’u përdorur me WooCommerce.

Mësoni më shumë rreth studimit tonë të çështjes Spocket këtu.

5. SaleHoo

Saleshoo - tregtarët me shumicë dhe furnizuesit dropshippingSalesHoo është platforma ku ju mund të gjeni të dy shitësit me shumicë dhe furnizuesit dropshipping.

çmim: Nga 67 $ / vjet

SaleHoo është një nga ofertat më unike në këtë listë pasi është projektuar posaçërisht për dropshippers nga vetë një ish-dropshipper. Ajo ka tregun e vet të furnizuesve që mbështesin si dropshipping ashtu edhe shitësit me shumicë. Secila prej tyre shqyrtohet drejtpërdrejt nga stafi i vetë SaleHoo, kështu që ata kanë më shumë të ngjarë të jenë të besueshëm sesa ato në platforma që merren me një numër masiv të shitësve me pakicë.

Platforma SaleHoo funksionon si një motor kërkimi, duke ju lejuar të shpejt të kontrolloni kërkimet e përgjithshme në kategori specifike dhe më pas produkte që ju të zgjidhni. Ju gjithashtu mund të bisedoni me furnitorët direkt përmes faqes së tyre – një mënyrë e shkëlqyeshme për të marrë më shumë informacion dhe për të ndërtuar besim.

Fatkeqësisht, SaleHoo nuk ka një version falas dhe ka vetëm dy plane në dispozicion – vjetore ose jetëgjatëse. Për dropshipper serioz, plani i jetës paraqet një ofertë të mirë me vlerë për para. Të dy planet janë mbështetur nga një garanci për kthimin e parave.

6. Doba

çmim: Nga 29 dollarë / muaj

Doba është një treg tjetër i produkteve dhe vendos pretendimin për të pritur furnizuesit me një total prej mbi dy milion produkteve në ofertë. Sistemi këtu ju lejon të buroni produkte dhe pastaj t’i eksportoni së bashku për renditje në dyqanin tuaj.

Ky burim është padyshim jo aq i gjerë sa AliExpress apo edhe DHgate dhe më pak i integruar sesa aplikacionet si Oberlo. Karakteristikat në vend janë të dobishme, por në fund të fundit shërbejnë më shumë si një lehtësi për dropshippers që ende do të duhet të ndërmarrin veprime të konsiderueshme në skajet e tyre.

Abonimet në Doba nuk ndryshojnë nga vëllimi, por planet më të shtrenjta kanë karakteristika më të avancuara. Ndërsa kjo mund të jetë norma, madje numri i produkteve në dispozicion është më i kufizuar në planet e tyre të fillimit – të cilat shkojnë nga 29 dollarë në muaj.

7. Dropifikuar

Çmimeve: Nga 47 dollarë / muaj

Dropified është një platformë integruese që ju lejon të përdorni produkte dropshipping në të dy AliExpress dhe eBay. Ky është një kombinim i mirë i Lindjes takohet me Perëndimin dhe ofron dropshippers një gamë të mirë të produkteve nga e gjithë bota.

Karakteristikat e përfshira këtu janë drejtuar drejt operacioneve pa probleme dhe përfshijnë zgjedhjen dhe ngarkimin e produktit, menaxhimin e porosive dhe automatizimin e lidhur me mirëmbajtjen e produkteve (p.sh. azhurnimet e çmimeve, inventari, etj). Përveç faqeve të eCommerce, ju gjithashtu mund të punoni me Dropified në Facebook, kështu që në të vërtetë nuk ka nevojë të krijoni një dyqan dropshipping për të filluar shitjen.

Dropified ndan planet e veta si nga vëllimi i produktit ashtu edhe nga veçoritë, kështu që porsalindjet në planin e tyre të ulët mund të mësohen me tiparet themelore përpara se të kalojnë në gjëra më të mira. Pricesmimet nuk janë megjithatë të lira dhe variojnë nga 47 dollarë në muaj në 167 dollarë në muaj.

8. Markat në të gjithë botën

Çmimeve: 299 $ / vjet

Markat në mbarë botën pretendojnë të ofrojnë qasje jo vetëm në zgjedhjen më të madhe të produkteve me shumicë, por edhe për të ofruar cilësinë më të mirë të furnitorëve. Ndërsa kjo e fundit mund të jetë e mundur, i pari është një pretendim tejet i dyshimtë. Megjithatë, të qenit në treg që nga viti 1999 është plotësisht e mundur.

Sajti është i drejtuar plotësisht për të qenë një galeri e produkteve dhe furnizuesve, kështu që këtu nuk ka shumë kambana dhe fishkëllima. Shtë thjesht një grup burimesh masiv që mund të përdorni për të gjetur sende që mund të shtoni në portofolin tuaj të produkteve dropship.

Markat në të gjithë botën thonë se është mirë për dyqanet eBay dhe Amazon, por meqenëse është një drejtori, do të funksionojë me çdo medium që lëshon, siç është faqja juaj e e-commerce. Për qasje në bazën e furnizuesit të tyre, ata ngarkojnë një tarifë një herë 299 dollarë.

9. Shitje me shumicë2b

Wholesale2b - treg për të lidhur furnizuesit me dropshippers

Çmimeve: Nga 29,99 $ / muaj

Wholesale2b është një kafshë e ndryshme nga shumica e markave të listuara deri më tani. Ndërsa vepron si një treg për të lidhur furnitorët me dropshippers, ai u ofron përdoruesve shumë më tepër nëse ata janë të gatshëm të paguajnë çmimin.

Përdoruesit bazë që thjesht duan të hyjnë në një bazë të dhënash furnizuesi dropshipping mund ta bëjnë këtë këtu dhe thjesht transferojnë manualisht produktet që dëshirojnë më tej në kanalet e tyre të shitjeve. Sidoqoftë, Wholesale2b e ka bërë bazën e të dhënave të tyre aq më të arritshme falë mundësive të integrimit për një gamë të gjerë platformash si Shopify, BigCommerce, ECWID dhe WooCommerce.

Ai gjithashtu ka plane në vend për ata që duan të shesin vetëm në eBay, Amazon, ose në faqet e tyre. Secila prej këtyre planeve është e heshtur pse, kështu që nëse keni ndërmend të përdorni më shumë se një kanal shitjesh do të duhet të regjistroheni për plane të shumta në Wholesale2b – të cilat mund të mbledhin në kosto të konsiderueshme.

10. MegaGoods

Çmimeve: Nga 14,99 $ / muaj

Nga të gjitha burimet që ne kemi renditur këtu, MegaGoods është e vetmja që ka një vend më të përqendruar të produkteve sesa duke renditur gjithçka nën diell. Fushat kryesore të interesit janë në elektronikën e konsumit dhe ju do të jeni në gjendje të gjeni gjithçka që lidhet nga audio makinës deri tek pajisjet e lojrave.

Gjithashtu, në vend që të veprojë si ndërmjetës, MegaGoods ka posedimin aktual të të gjitha produkteve që rendit, kështu që gjithçka vjen nga i njëjti burim. Dropshipping me ta është si të punosh me një kompani të vetme, masive që është krijuar për të dërguar vetëm për dropshippers.

Këtu ju merrni një qasje prove 30-ditore në bazën e të dhënave të tyre, e ndjekur nga e cila një tarifë mujore shërbimi prej 14,99 $ bëhet e pagueshme. Ky është një nga sistemet më të bezdisshme dhe pa midhje, por sigurisht nuk do t’ju ofrojë shumë në mënyrën e mjeteve të automatizmit.

Vizitoni MegaGoods

Përfundim: Zgjedhja a-mjaft për Dropshippers

Siç mund ta tregoni me siguri nga kjo listë, nuk ka asnjë zgjidhje që përshtatet me të gjitha për dropshippers. Në këtë rast, është një gjë e mirë pasi që ju mund të zgjidhni furnizuesit dropshipping që dëshironi që i përshtatet më së miri mënyrës së kryerjes së biznesit tuaj.

Mimet gjithashtu ndryshojnë shumë, dhe nëse jeni duke bërë një biznes me interes fitimprurës, në shumicën e rasteve tarifat bëhen të papërfillshme. Disa nga këta furnizues janë gjithashtu mjaft të vendosur, kështu që nuk duhet të ketë shqetësime për të punuar me ndonjë prej tyre.

Ato që punojnë me Shopify edhe pse duket se tregojnë një tendencë shumë më të lartë drejt automatizmit dhe për ato që duhet të ofrojnë, paguajnë një tarifë shumë modeste. Ende, çështja është se ju do të keni zgjedhje – shumë zgjedhje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map