Rishikimi SEMrush: Whatfarë duhet për të tejkaluar konkurrencën tuaj

Për ata prej jush që mendojnë se Interneti është thjesht një koleksion i rastësishëm i faqeve të internetit, eStores dhe blogeve të hedhur atje për kënaqësinë tuaj në lexim, mendoni përsëri. Interneti, si bota e vërtetë, është një mjedis biznesi i prerë. E vërtetë, Joe mesatare thjesht do të përhapet në të por biznesmeni i vërtetë e trajton ashtu si është – një konkurrencë kundër rivalëve të biznesit për të ardhura.


Shumica e denizenëve neto dhe madje edhe bizneset e vogla lexojnë lajmet dhe mahniten nga lëvizjet që vendet në të gjithë botën po bëjnë për të mbështetur tregtinë ndërkufitare. Interneti ka qenë prej kohësh ndërkufitar dhe nëse prisni të mbijetoni në internet si biznes, do t’ju duhet më shumë sesa njohuri të shkurtra se çfarë nënkupton termi Optimizimi i Motorit të Kërkimit.

SEMrush ofron një provë 7-ditore falas për programin e sajEkziston një provë falas 7-ditore në dispozicion.

Në një dyqan me tulla dhe llaç, do të duhet të vlerësoni pika të tilla si vendndodhja dhe trafiku i klientit. Kjo vlen edhe për një faqe në internet. Në pjesën më të madhe, trafiku është i padukshëm, kështu që ju duhet të dini se çfarë do t’i tërheq klientët tuaj – siç është përmes listave të motorëve të kërkimit.

Përmbledhje Shqyrtimi SEMrush

Mjet i gjerë analizimi i faqes në internet për bizneset në internet

Emri: SEMrush

Përshkrim: SEMrush është një program inteligjence biznesi që ofron hulumtime gjithëpërfshirëse të të dhënave. Ju duhet këto të dhëna për të tejkaluar konkurrencën tuaj.

Sistemi Operativ: Web-bazuar

Kategoria e Aplikimit: Marketingu Online, SEO

 • Lehtësinë e përdorimit

 • seriozitet

 • Features

 • Vlera e parase

 • Ndihma për klientët

i përgjithshëm

4.2

përmbledhje

Semrush është gjithçka për t’ju ndihmuar të tregtoni përmbajtjen tuaj në internet, por për sa i përket setit të veçorive, ajo shtrihet edhe më larg se kaq. Ju keni mundësinë e përdorimit të pothuajse çdo mjeti që ju nevojitet për të luftuar me të tjerët për vendin e parë në renditjen e Google.

Mëso më shumë:

 • Njohja me SEMrush
 • Doesfarë ofron SEMrush?
 • Çmimi SEMrush
 • Për kë është SEMrush?

rekuizitë

 • Mbështetje e pabesueshme e fuqishme e SEO
 • Fitoni informacione të padisponueshme për konkurrentët

Cons

 • Mimet e pjerrëta
 • Provoni SEMrush falas
 • Krahasoni Smimet SEMrush

{
"@kontekst": "http://schema.org",
"@type": "rishikim",
"itemReviewed":
"@type": "SoftwareApplication",
"emër": "SEMrush",
"përshkrim": "SEMrush është një program inteligjence biznesi që ofron hulumtime gjithëpërfshirëse të të dhënave. Ju duhet këto të dhëna për të tejkaluar konkurrencën tuaj.",
"imazh": "//buildthis-22a6.kxcdn.com/wp-content/uploads/semrush-home-review.jpg",
"operatingSystem": "Web-bazuar",
"applicationCategory": "Marketingu Online, SEO"
},
"reviewRating":
"@type": "vlerësim",
"ratingValue": 4.20000000000000017763568394002504646778106689453125,
"bestRating": 5,
"worstRating": 0
},
"autor":
"@type": "person",
"emër": "Timothy Shim"
},
"reviewBody": "

Semrush është gjithçka për t’ju ndihmuar të tregtoni përmbajtjen tuaj në internet, por për sa i përket setit të veçorive, ajo shtrihet edhe më larg se kaq. Ju keni mundësinë e përdorimit të pothuajse çdo mjeti që ju nevojitet për të luftuar me të tjerët për vendin e parë në renditjen e Google.

\ R \ n

Mëso më shumë:

\ R \ n

  \ R \ n
 • Njohja me SEMrush
 • \ R \ n

 • Doesfarë ofron SEMrush?
 • \ R \ n

 • Çmimi SEMrush
 • \ R \ n

 • Për kë është SEMrush?
 • \ R \ n

"
}

Farë është SEMrush

SEMrush është një suitë inteligjente konkurruese e fuqishme dhe e gjithanshme për marketing në internet, nga SEO dhe PPC tek media sociale dhe hulumtimi i reklamave me video.

Njohja me SEMrush

SEMrush është një nga emrat më të mëdhenj atje për sa i përket SEO. Shtë e plotë mjet analize në internet që ju ndihmon të ju jap informacionin që ju nevojitet për të ndërtuar një faqe në internet të suksesshme. Me këtë, dua të them për sa i përket informacionit – si në faqen tuaj, ashtu edhe për konkurrencën tuaj.

Duke optimizuar uebfaqen tuaj bazuar në të dhënat e SEO, do të jeni në gjendje të krijoni fjalë kyçe dhe strategji që do të sjellin trafikun që ju nevojitet për të mbijetuar.

Paneli i kontrollit SEMrushSistemi juaj nervor qendror – paneli i kontrollit

Gjëja e parë që do të hasni në SEMRush është paneli juaj i kontrollit që tregon një ekran të përgjithshëm. Nga këtu, mund të shikoni trafikun në internet dhe fjalët kyçe, plus hyrjen në seksione të tjera. Kjo më sjell tek artikulli i parë i madh që mbulon SEMrush, i cili është informacioni.

Doesfarë ofron SEMrush

SEMrush ju ofron informacione gjithëpërfshirëse në lidhje me faqen tuaj të internetit, si dhe për konkurrencën.

Përmes SEMrush, ju mund të merrni informacione gjithëpërfshirëse jo vetëm në faqen tuaj, por edhe për çdo uebfaqe tjetër ekzistuese – përfshirë konkurrencën tuaj.

Do t’ju jepet mundësia për të mësuar fjalë kyçe, ku ato renditen, çfarë vëllimi të trafikut merr çdo fjalë kyçe dhe madje edhe kostoja e blerjes së fjalëve të ndryshme përmes Google.

Për më tepër, një veçori e fuqishme që ofron SEMrush është hulumtimi i fjalëve. Para se të prodhoni ndonjë përmbajtje për faqen tuaj, kontrolloni në SEMrush dhe do të mund të tregoni se sa i nxehtë është ai fjalë kyçe. Kjo do të thotë se sa e popullarizuar është, sa e vështirë do të jetë të renditni atë fjalë kyçe dhe madje të shihni se si po bëjnë të tjerët në të njëjtën përpjekje.

SEMrush - Njohja me linqet e faqes tuaj është një pjesë e rëndësishme e strategjisë suaj të SEONjohja me lidhjet e faqes tuaj është një pjesë e rëndësishme e strategjisë suaj SEO

Duke vazhduar më tej, është gjithashtu e rëndësishme të mbash një sy në pozicionin tuaj në renditjen e fjalëve. Kjo është një detyrë e vazhdueshme dhe mund të automatizohet përmes SEMrush. Thjesht vendosni parametrat tuaj dhe do të merrni raporte të rregullta nga sistemi.

Fusha e fundit kryesore për tu theksuar është se SEMrush ka vazhduar me kohën dhe e diferencon qartë veten duke ditur se çfarë po bën Google në drejtim të trafiku celular. Ky është një dimension relativisht i ri që shumë njerëz akoma nuk e injorojnë, edhe me shpërthimin e trafikut të bazuar në smartphone.

Duke ju lejuar të krahasoni desktopin përkundrejt analitikës së celularit, do të jeni në gjendje t’i qaseni regjistrimit të tasteve në një front të dyfishtë. Optimizo për të dy dhe do të jesh i vendosur për sukses.

EMmimi SEMrush

SEMrush planet dhe çmimetJo i lirë, por a është një çmim që mund të lejoni të mos paguani?

SEMrush ofron 3 lloje të planeve,

 • Pro – fillon nga 99,95 dollarë në muaj
 • Guru – fillon nga 199,95 $ në muaj
 • Biznesi – fillon nga 399,95 $ në muaj

Përveç veçorive të analizës, përdoruesit e Guru dhe Business kanë mundësi të përdorin informacionin më të vjetër të bazës së të dhënave.

Aktualisht janë mbi 1 milion njerëz që përdorin SEMrush. Ju mund ta provoni pasi do të merrni një provë 7 ditore falas në mjet.

përfundim

Personalisht, unë konstatoj se SEMrush është një mjet i frikshëm i fuqishëm që duhet të përdorin të gjitha bizneset që varen nga uebi. Ka baza njohurish në SEO, ka mësime, madje ka ekspertë që mund të bëjnë punën për ju. Por SEMrush është fuqi e pastër në majë të gishtave dhe nuk e komplikon shumë punën.

Problemi i vetëm i vogël teknik me të është një polemikë. SEMrush fillon me 99,95 dollarë në muaj në nivelin e tij më themelor të çmimeve. Megjithatë, në anën rrokullisëse të asaj monedhe është fuqia e plotë e asaj që ofron. Personalisht, pyetja ime do të ishte – a mund të lejoni ju që të mos paguani atë çmim?

Për të filluar: Merrni provën falas 7 ditë

Shpalosja e FTC: BuildThis merr tarifa referimi nga mjetet e listuara në këtë uebfaqe. Por, opinionet bazohen në përvojën tonë dhe jo në sa paguajnë ato. Ne përqëndrohemi të ndihmojmë bizneset e vogla dhe individët për të krijuar faqe interneti si biznes. Ju lutemi mbështesni punën tonë dhe mësoni më shumë në zbulimin tonë të fituar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map