Rishikimi i pluginve të WordPress Security Sucuri

Duke përsëritur mantrën “Mendja e biznesit tuaj” vazhdimisht për pjesën më të madhe të karrierës time profesionale, unë gjithmonë i kam nxitur bizneset të mbajnë të përqendruar dhe të lënë nevojat e ngrohta në duart e ekspertëve. Sot ne shikojmë në shtojcën Sucuri Security WordPress, e cila ofron një mori opsionesh të sigurisë në një paketë të vetme.


Vetë Sucuri është një kompani e themeluar në Delaware e sigurisë që është zhvilluar me kohën dhe mban një ekip të shpërndarë të ekspertëve të sigurisë në mbarë globin. Megjithëse relativisht janë të reja ndërsa shkojnë kompanitë e sigurisë, ajo ka krijuar një reputacion të jashtëzakonshëm midis ndërmarrjeve kryesore që jetojnë në Internet (duke folur figurativisht).

Përmbledhje Rishikimi Sucuri

Plugin e plotë të sigurisë WordPress

Emri: Sucuri

Përshkrim: Sucuri është një suitë sigurie që mbron faqen tuaj të internetit kundër sulmeve DDoS ose hakerave. Sidoqoftë, mjeti freemium është më pak gjithëpërfshirës në krahasim me të tjerët. Disa karakteristika kërkojnë pagesa ndërsa konkurrentët e tyre ofrojnë falas.

Sistemi Operativ: Web-bazuar

Kategoria e Aplikimit: Siguria, WordPress

 • Lehtësinë e përdorimit

 • seriozitet

 • Features

 • Vlera e parase

 • Ndihma për klientët

i përgjithshëm

4.1

përmbledhje

Për dallim nga shumica e shtojcave të zakonshme të sigurisë, Sucuri Security është dizajnuar si një shërbim nga fundi në fund që do të thotë se kujdeset për ju përpara se të ndodhë një sulm, plus madje mund t’ju këshillojë për mënyrën më të mirë për të zgjidhur gjërat nëse diçka shkon keq. Shtë falas për t’u përdorur, por ka karakteristika premium për ata që kërkojnë sigurinë përfundimtare.

Mëso më shumë:

 • Si funksionon forcimi i Sucuri?
 • Opsionet e hakerimit të Sucuri
 • Ucmimi Sucuri
 • A ia vlen Sucuri?

rekuizitë

 • Modeli i pajtimit në Freemium

Cons

 • Funksionalitet i kufizuar
 • Kosto e lartë për disa karakteristika themelore siç është Firewall
 • Mësoni më shumë rreth shtojcës Sucuri WP
 • Vizitoni Sucuri

{
"@kontekst": "http://schema.org",
"@type": "rishikim",
"itemReviewed":
"@type": "SoftwareApplication",
"emër": "Sucuri",
"përshkrim": "Sucuri është një suitë sigurie që mbron faqen tuaj të internetit kundër sulmeve DDoS ose hakerave. Sidoqoftë, mjeti freemium është më pak gjithëpërfshirës në krahasim me të tjerët. Disa karakteristika kërkojnë pagesa ndërsa konkurrentët e tyre ofrojnë falas.",
"imazh": "//buildthis-22a6.kxcdn.com/wp-content/uploads/sucuri-home-review.jpg",
"operatingSystem": "Web-bazuar",
"applicationCategory": "Siguria, WordPress"
},
"reviewRating":
"@type": "vlerësim",
"ratingValue": 4.0999999999999996447286321199499070644378662109375,
"bestRating": 5,
"worstRating": 0
},
"autor":
"@type": "person",
"emër": "Timothy Shim"
},
"reviewBody": "

Për dallim nga shumica e shtojcave të zakonshme të sigurisë, Sucuri Security është dizajnuar si një shërbim nga fundi në fund që do të thotë se kujdeset për ju përpara se të ndodhë një sulm, plus madje mund t’ju këshillojë për mënyrën më të mirë për të zgjidhur gjërat nëse diçka shkon keq. Shtë falas për t’u përdorur, por ka karakteristika premium për ata që kërkojnë sigurinë përfundimtare.

\ R \ n

Mëso më shumë:

\ R \ n

  \ R \ n
 • Si funksionon forcimi i Sucuri?
 • \ R \ n

 • Opsionet e hakerimit të Sucuri
 • \ R \ n

 • Ucmimi Sucuri
 • \ R \ n

 • A ia vlen Sucuri?
 • \ R \ n

\ R \ n

"
}

Njohja me shtojcën e WordPress Sucuri Security

Shtojca mund të gjendet në bazën e të dhënave të shtojcave WordPressShtojca mund të gjendet në Baza e të dhënave të shtojcave të WordPress.

Instalimi i shtojcës Sucuri nuk është i ndryshëm nga asnjë shtojcë tjetër WordPress. Mund të gjendet ose përmes një kërkimi nga paneli i shtojcave ose të ngarkohet direkt si një paketë në drejtorinë tuaj të shtojcave. Pas kësaj, ajo duhet të aktivizohet dhe pastaj të konfigurohet.

Qendra e komandimit të Sucuri Security është Paneli, i cili ju jep një pamje të madhe të statusit të faqes tuaj. Këtu, do të rendisni dhe paraqitjet e logave që ju tregojnë gjithçka nga ajo që ka ndodhur kohët e fundit, deri në rekomandime.

Sucuri është e shkëlqyeshme për të mbajtur faqen tuaj të sigurt dhe të sigurt nga sulmet.

Gjëja e parë që do të bëjë shtojca është të kryeni një skanim thelbësor të faqes tuaj. Shtojca di se cilat skedarë duhet të jenë atje dhe përbërjet e tyre, kështu që edhe nëse personalisht keni bërë ndonjë modifikim në ndonjë skedar siti, siç është. Shtojca shtesë. Shtesa do të tregojë një alarm. ’Shtë gjithçka mirë ta dini, dhe nëse jeni i sigurt se janë bërë ndryshime nga ju, paralajmërimet mund të hidhen poshtë.

Skaneri shkon çdo ditë, dhe ju mund të vendosni kohën për të kandiduar kur është e përshtatshme për ju. Kjo është një detyrë e dobishme konfigurimi dhe harrimi që ju duhet vetëm të kryeni një herë.

Si funksionon ngurtësimi i Sucuri

sucuri-02Opsionet e ngurtësimit të Sucuri ndihmojnë në heqjen e dobësive.

Sucuri ka murin e vet të harduerit që mund të zgjidhni të drejtoni trafikun tuajSucuri ka murin e vet të harduerit që mund të zgjidhni të drejtoni trafikun tuaj.

Përveç kësaj, një pjesë tjetër kryesore e shtojcës është opsioni për të forcuar faqen tuaj, atë që Sucuri e quan “ngurtësim”. Kjo ju lejon të zgjidhni nga disa opsione se çfarë niveli të sigurisë ju dëshironi në zona të caktuara.

Për shembull, dëshironi të drejtoni trafikun përmes mureve të zjarrit të serverit Sucuri? Disa opsione të tilla si shërbimi firewall vijnë me një çmim.

Sucuri Hosting

Sidoqoftë, vini re se shumë pritës të mirë të internetit sot ofrojnë disa prej këtyre shërbimeve në partneritet me specialistë të sigurisë tashmë.

Partneritet Sucuri me kompani të njohura pritëse si InMotion Hosting, A2 Hosting, GoDaddy, etj.

Nëse jeni i ri për këtë dhe jeni ende në kërkim të opsioneve të mira të pritjes, shikoni listën tonë gjithëpërfshirëse rishikime të hosteve të uebit i parë.

Opsionet Hacking Post Sucuri

Mundësitë e postimit të hakerave janë gjithashtu të disponueshmeMundësitë e postimit të hakerave janë gjithashtu të disponueshme

Një tipar që ofron Sucuri Security qëndron në pah dhe është fakti që nëse tashmë hasni në probleme, nuk do të shkoni vetëm “oh, shumë keq”. Shtojca ka një seksion që ofron një listë të masave që mund të merren nëse jeni hakuar. Për shembull, mund të rivendosni çelësat e sigurisë, fjalëkalimet ose madje edhe shtojcat e tërë.

Mësoni më shumë: Zbuloni se si Sucuri pastron një hile të WordPress

Ucmimi Sucuri

Sucuri punon në një model freemium dhe aktualisht ofron 2 shërbime parësore,

 • Planet e Sucuri Firewall – filloni nga 10 dollarë në muaj
 • Platforma e Sigurisë në Sucuri Uebfaqe – filloni nga 16.67 dollarë në muaj

Ju mund të mësoni shërbimet dhe ndryshimin e çmimeve këtu.

Sucuri aktualisht është i instaluar në mbi 300,000 site WordPress, disa prej të cilave janë mjaft të forta dhe me reputacion. Në fakt, Yoast, një nga shtojcat më të suksesshme të WordPress SEO mbron faqen e tij me Sucuri. Po kështu iThemes dhe WPBeginner.

Sucuri – Siguri e plotë në internet, mbrojtja e CDN, DDoS.

Përfundim – A ia vlen Sucuri?

Për të qenë i sinqertë, pasi kalova përmes Sucuri Security për WordPress, unë personalisht ndjehem pak i nënvlerësuar. Megjithëse vjen nga një kompani e konsiderueshme e sigurisë dhe ofertat e një produkti të lehtë për t’u përdorur, nuk ndjehet aq gjithëpërfshirëse sa disa nga ofertat e tjera atje.

Nuk ka asnjë faktor të vërtetë “wow”.

Në fakt, disa nga veçoritë e sigurisë që pres nga një shtojcë e mirë e sigurisë WordPress mungojnë, siç është autentifikimi me dy faktorë për hyrjet. Karakteristika të tjera të tilla si Firewall kërkojnë pagesa, dhe Sucuri nuk është saktësisht më i lirë me çmimet që fillojnë nga 10 dollarë në muaj. Edhe më keq është se kompani të tjera me reputacion po ofrojnë disa nga ato shërbime falas.

Në fund, ndjehem pak e pakëndshme që një plugin sigurie të shkojë kaq shumë në mes të azhurnimeve. Në kohën e rishikimit, ishin 4 muaj që kur plugin kishte një azhurnim (shikoni imazhin e parë më lart). Ndërsa kjo mund të mos jetë një punë e tillë e madhe për gjëra të rregullta, unë do të them se është një jetë e tërë për një shtojcë sigurie.

Vizitoni për më shumë: Sucuri Security WordPress Plugin

Shpalosja e FTC: BuildThis merr tarifa referimi nga mjetet e listuara në këtë faqe interneti. Por, opinionet bazohen në përvojën tonë dhe jo në sa paguajnë ato. Ne përqëndrohemi të ndihmojmë bizneset e vogla dhe individët për të krijuar faqe interneti si biznes. Ju lutemi mbështesni punën tonë dhe mësoni më shumë në zbulimin tonë të fituar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map