Základná príručka kybernetickej bezpečnosti pre malé podniky

Incidenty kybernetickej bezpečnosti môžu mať zničujúci vplyv na podnikanie, pričom priemerná strata v roku 2019 bude drahá 200 000 dolárov za incident. Náklady však môžu výrazne presahovať rámec financovania a malé podniky nemusia odolať nárazu na svoju povesť.


Napriek tomu, že kybernetická bezpečnosť ako celok je rozsiahlou oblasťou, existuje veľa oblastí, v ktorých môžu malé podniky rýchlo konať. Tieto proaktívne kroky môžu dokonca významne zabrániť alebo znížiť vplyv najbežnejších incidentov.

Keď sa svet stáva digitálnym, je ešte naliehavejšie, aby majitelia malých podnikov prevzali zodpovednosť za svoju kybernetickú obranu. Aj keď možno nebudete chcieť venovať čas na pochopenie komplexnosti počítačovej bezpečnosti, budúcnosť vášho podnikania môže závisieť od toho, ako to urobíte..

Táto príručka je určená pre majiteľov malých firiem, ktorí majú akúkoľvek formu digitálneho majetku (môže ísť o čokoľvek, dokonca aj o jednoduchý e-mail pre firmy). Investujte trochu času, aby vaše podnikanie mohlo ďalej rásť, inovovať a vytvárať hodnotu pre vašich zákazníkov

Rýchla navigácia:

 • 4 hlavné typy hrozieb kybernetickej bezpečnosti
 • Tipy na zabezpečenie vašej firmy
 • Kybernetická bezpečnosť v skratke
 • Prečo sa hackeri zameriavajú na malé podniky

Bezpečnostné nástroje na použitie:

 • NetDefender
 • ZoneAlarm
 • Osobný firewall Comodo
 • ExpressVPN
 • Acronis True Image
 • EaseUS ToDo Backup Home
 • IObit Updater

Druhy hrozieb kybernetickej bezpečnosti

Pri toľkých typoch útokov, ktoré môžu hackeri vykonať, by si majitelia firiem mali vziať na vedomie aspoň niektoré kľúčové tangenty. Bez ohľadu na ich hlavný cieľ môže ktorákoľvek z týchto metód poškodiť vaše podnikanie spôsobmi, ktoré môžu mať za následok rozpad, ak vôbec.

Pokročilé pretrvávajúce hrozby (APT)

Zámerom týchto dlhodobých cielených útokov je krádež, špionáž alebo narušenie. Vniknutie do sietí sa môže uskutočňovať tajne av rôznych fázach. Akonáhle sa získa prístup, útočníci nemusia ani dlhšie robiť nič – čakajú na štrajk strategické chvíle.

Distribuované odmietnutie služby (DDoS)

Účelom útokov DDoS je narušiť fungovanie siete alebo webovej stránky ich zaplavením požiadavkami a informáciami. Keď server už nedokáže vyrovnať sa s povodňou, služby začnú zlyhávať a nakoniec sa vypnú.

phishing

Phishing je veľmi častá počítačová bezpečnostná hrozba. Je to akt odosielania podvodných e-mailov, ktoré sa podobajú legitímnym e-mailom s cieľom prilákať príjemcov, aby posielali citlivé údaje späť. Útoky typu phishing sa zvyčajne zameriavajú na zachytenie používateľských poverení, napríklad používateľských mien a hesiel alebo dokonca finančných informácií.

ransomware

Počas posledných rokov si spoločnosť Ransomware získala popularitu a zameriava sa na široké spektrum obetí. Neznámym obetiam sa môže stať, že ich celé pevné disky zašifrujú poznámkou s požiadavkou, aby za dešifrovací kľúč zaplatili „výkupné“. Používatelia, ktorí neplatia, zvyčajne strácajú všetky svoje údaje.

Počítačové zabezpečenie vašej firmy

Pre malé podniky, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby ich siete boli chránené pred bežnými útokmi, je nevyhnutná inštalácia základného bezpečnostného softvéru. Samotný softvér však nemusí byť dostatočný.

Pozrime sa na spôsoby, akými môžu údaje prúdiť pre mnoho firiem;

 • Dôverná komunikácia sa môže posielať e-mailom
 • Zariadenia v kancelárii alebo mimo nej môžu prenášať dáta bezdrôtovo
 • Jednotlivé zariadenia môžu byť pripojené priamo na internet
 • Vzdialení pracovníci sa môžu prihlásiť na firemné servery
 • Kolegovia môžu na komunikáciu používať aplikácie na odosielanie správ
 • a viac.

Ako vidíte, existuje toľko potenciálnych vstupných bodov, na ktorých môže hacker získať prístup k akejkoľvek časti činností vašej spoločnosti. Nanešťastie, pre malé podniky môže byť vybudovanie pevných sietí za silnými bránami firewall trochu nákladné.

Na vyriešenie tohto problému je možné implementovať aspoň základné zabezpečenie na úrovni zariadenia, aby ste zvýšili svoju obranu.

1. Povoľte brány firewall

Mnoho firiem prevádzkuje počítače v systéme Microsoft Windows, ktorý je dodávaný so zabudovaným nástrojom brány firewall. Tieto verzie softvéru sú menej účinné ako hardvérové ​​brány firewall, ale poskytujú aspoň základnú ochranu.

Softvérové ​​brány firewall sú schopné monitorovať dátový prenos v zariadeniach a mimo nich, ktoré slúžia ako bezpečnostná ochrana vášho zariadenia. Ak používate systém Windows, uistite sa, že ste udržujte bránu Windows Firewall zapnutú.

Môžete tiež zvážiť;

NetDefender

netdefender - bezplatná aplikácia brány firewall

NetDefender – Táto bezplatná aplikácia brány firewall nielen monitoruje vaše údaje, ale tiež vám umožňuje nastaviť pravidlá toho, čo sa môže alebo nemôže pohybovať po sieti. Napríklad môžete obmedziť prehliadanie, ktoré vykonávajú vaši zamestnanci.

ZoneAlarm

alarm zóny - multifunkčný nástroj na ochranu vašich webových stránok

ZoneAlarm – ZoneAlarm, integrujúci firewall aj antivírus, je dobrou viacúčelovou aplikáciou pre podnikových používateľov. Zabezpečuje takmer všetky typy hrozieb od 39,95 dolárov ročne.

Comodo

Comodo osobný firewall - firewall a antivírusový nástroj

Osobný firewall Comodo – Comodo, ktoré je k dispozícii v bezplatnej aj komerčnej verzii, má tiež vynikajúcu povesť v oblasti bezpečnosti. Ponúka komplexné pokrytie viacerých typov hrozieb iba za 17,99 USD ročne.

2. Použite virtuálnu súkromnú sieť

Virtuálne súkromné ​​siete (VPN) sú veľmi užitočné nástroje, ktoré vám umožňujú zabezpečiť všetky údaje prenášané z vašich zariadení. Využívajú zabezpečené komunikačné protokoly a vysokú úroveň šifrovania, aby zabezpečili dôvernosť všetkého, čo odosielate alebo prijímate.

ExpressVPN

expressvpn - nástroj vpn na zabezpečenie vašich údajov počas prenosu

Mnoho sietí VPN dnes obsahuje aj ďalšie funkcie, ktoré posilňujú ich schopnosti. Napríklad ExpressVPN, jeden z najuznávanejších mien v oblasti VPN, zahŕňa a Prepínač sieťového zámku, súkromné ​​šifrované servery DNS, blokovanie reklám a ďalšie.

Používanie VPN nielen zaisťuje zariadenia v kancelárii, ale aj na cestách. To znamená, že pokiaľ vaši zamestnanci a vy sami používate sieť VPN, môžete bezpečne pracovať z ľubovoľného miesta na svete.

3. Majte zálohy dát

Všetky podniky by mali pravidelne zálohovať dôležité údaje. Kritické údaje, ako sú údaje o zákazníkoch, faktúry, finančné informácie a ďalšie, sú pre vaše podnikanie rozhodujúce. Ak by sa tieto údaje stratili, bola by to katastrofa.

Vytvorenie pravidelných záloh vám môže zabezpečiť obnovenie všetkých dôležitých údajov kedykoľvek. Ešte lepšie je, že zálohy sa dajú ľahko automatizovať, takže na to, aby sa robili rutinné veci, sa zbytočne zbytočne nemala pracovná sila.

Dnes existuje veľa ľahko použiteľných a lacných aplikácií alebo služieb na zálohovanie dát vhodných pre malé podniky. Niektoré by ste mohli skúsiť zahrnúť;

Acronis

Acronis - záložné riešenie pre spotrebiteľov a firmy

Acronis True Image – Acronis, obľúbený poskytovateľ zálohovacích riešení, ponúka ocenené zálohovacie softvérové ​​riešenia a riešenia na ochranu údajov pre spotrebiteľov a podniky všetkých veľkostí. Je to najrýchlejší softvér, ktorý sme doposiaľ testovali na zálohovanie celých diskov. Ceny začínajú už od 69 dolárov za rok.

Easeus

- zálohovací softvér na ochranu vašich údajov

EaseUS ToDo Backup Home – EasUS ponúka vylepšené rozhranie a dlhý zoznam funkcií, podporuje Dropbox a ďalšie riešenia úložiska typu cloud, čo uľahčuje integráciu do obchodných operácií. Ceny začínajú od 29,99 dolárov ročne.

Ak nechcete používať vyhradený zálohovací softvér, využite prinajmenšom úložisko cloud a vykonajte manuálne zálohovanie. Používanie cloudového úložiska znamená, že vaše údaje sú oddelené od vášho geografického umiestnenia, čím sa znižuje riziko fyzického poškodenia.

4. Aktualizujte softvér

Jedným z najbežnejších spôsobov, ako hackeri získajú prístup k systémom, je zraniteľnosť softvéru. Všetok softvér má slabiny a vývojári často vydávajú záplaty a aktualizácie vždy, keď tieto medzery uzavrú..

Ak nezabezpečíte, aby bol všetok používaný softvér neustále aktualizovaný, iba zvýši váš rizikový profil. Udržiavanie toľkých zariadení v aktuálnom stave môže byť fuškou, najmä ak nemáte oddelenie IT, na ktoré by ste mohli odpovedať.

Našťastie je veľa aplikácií možné nastaviť na automatickú aktualizáciu, preto sa obráťte na dodávateľa softvéru, ktorý používate. Existujú aj ďalšie spôsoby, ako aktualizovať softvér, napríklad pomocou nástrojov, ako je IObit Updater.

IObit

iobit - nástroj na aktualizáciu softvéru, ktorý udržuje vaše programy aktuálne.

IObit Updater – IObit Updater je šikovná a ľahká aplikácia, ktorá sa zameriava na pomoc pri aktualizácii zvyšku nainštalovaného obsahu. Monitoruje programy a buď vám pripomína, kedy sú dostupné aktualizácie, alebo ich môže automaticky aktualizovať samostatne.

U všetkých svojich IT zariadení sa uistite, že softvér je vždy aktuálny. Pravidelné aktualizácie sú dôležité na zabezpečenie zlepšenia bezpečnosti. Operačné systémy, programy a softvér by sa mali podľa možnosti nastaviť na automatické aktualizácie.

5. Vždy používajte internetové bezpečnostné aplikácie

Antivírusový softvér by sa mal používať na všetkých zariadeniach, od počítačov po laptopy a mobilné telefóny. Najuznávanejšie spoločnosti zabezpečujúce internet, ako napríklad Symantec alebo McAfee majú špeciálne plány pre majiteľov malých podnikov, ktoré im umožnia chrániť všetky zariadenia pomocou jedinej licencie.

Môžete si tiež vybrať z rôznych typov aplikácií Internet Security. Niektoré základné verzie môžu ponúkať iba antivírusové funkcie, zatiaľ čo komplexnejšie verzie budú naplnené viacerými funkciami.

Kybernetická bezpečnosť v skratke

Kybernetická bezpečnosť je ochrana systémov, sietí, programov a dokonca aj údajov pred digitálnymi útokmi. Kybernetické hrozby na druhej strane sú prvky, ktoré kybernetická bezpečnosť chráni. Tieto hrozby sú navrhnuté tak, aby spôsobili určitú formu ujmy spoločnostiam alebo jednotlivcom, na ktorých sú zamerané.

Bežné typy počítačových hrozieb zahŕňajú vírusy, malware, ransomware, phishingové útoky a ďalšie. Zložitosť ochrany pred mnohými počítačovými hrozbami sa značne líši v závislosti od toho, ako sú trvalí útočníci.

Pokiaľ ide o počítačovú bezpečnosť, využívame nástroje, ako sú antivírusové programy, brány firewall, detektory škodlivého softvéru, blokátory skriptov a ďalšie, ktoré sú určené na ochranu pred vyššie uvedenými hrozbami..

Prečo sa hackeri zameriavajú na malé podniky

Náklady na stratu informácií v dôsledku cielených počítačových útokov na spoločnosti sa v roku 2018 akumulovali v priemere 5,9 milióna dolárov.Náklady na stratu informácií v dôsledku cielených počítačových útokov na spoločnosti akumulovali v roku 2018 v priemere 5,9 milióna dolárov (zdroj).

Hackeri nie sú vždy zameraní na malé podniky, ale percento sa ukázalo ako relatívne vysoké. Aby ste pochopili, prečo sú zapojené malé podniky, musíte všeobecne porozumieť incidentom v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Ako majitelia firiem sa väčšina z nás zaujíma predovšetkým o naše financie. Hackeri však môžu mať oveľa viac úmyslov, ako sa jednoducho snažiť ukradnúť peniaze. Napríklad sa môžu pokúsiť dočasne vypnúť digitálne operácie, poškodiť reputáciu firmy alebo sa jednoducho zabaviť. Aj keď sa to môže zdať urážlivé, ide o to, že existuje niekoľko možných dôvodov.

Ďalej sa dostávame k priemernému majiteľovi malej firmy, ktorý sa rovnako ako ja chce zamerať na poskytovanie vynikajúceho produktu alebo služby zákazníkovi. Toto zameranie sa nám často stáva oslepujúcou, čo nás vedie k zabudnutiu na ďalšie dôležité oblasti, ako je počítačová bezpečnosť.

Často tiež nemáme zdroje, ktoré majú väčšie spoločnosti, takže je to otázka rozsahu. Čím nižšia je obrana firmy, tým menšie úsilie hacker potrebuje, aby do útoku uspel.

Zložitejšie je v súčasnosti vykonávanie účinných opatrení v oblasti kybernetickej bezpečnosti obzvlášť náročné. Urbanizované oblasti majú viac zariadení ako ľudia a útočníci prijímajú čoraz tvorivejšie metódy útoku.

Záverečné myšlienky

Ako vidíte, internet dnes môže byť veľmi nebezpečným miestom, najmä ak sa naň vaše podnikanie spolieha. Pretože toľko z nás je digitálne spojených, hrozba sa prenáša aj do nášho osobného života.

Ako vlastník firmy musíte byť schopní chrániť nielen svoje vlastné zariadenia, ale všetky zariadenia používané vašimi zamestnancami. Pretože je všetko prepojené, ste len takí silní ako vaše najslabšie spojenie.

Nakoniec dúfam, že som vám dal niekoľko nápadov, ako môžete implementovať niektoré základné bezpečnostné opatrenia bez porušenia banky. Berte svoju bezpečnosť tak vážne, ako len dokážete – záleží to aj na vašej firme.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map