Upwork vs Fiverr: Ktorá platforma má najlepší talent?

dnes, 36% pracovnej sily v USA pozostáva z nezávislých pracovníkov.


Títo flexibilní zamestnanci prispievajú do hospodárstva každý rok približne 1,4 biliónmi dolárov, čo predstavuje vynikajúcu príležitosť pre nový svet práce.

Zatiaľ čo mnoho zamestnávateľov skúma výhody vzdialených pracovníkov, mnohí nevedia, kde hľadať, keď hľadajú správny talent. Zverejnenie reklamy v miestnych novinách nebude v tomto prostredí fungovať.

Nezávislé komunity ako Upwork a Fiverr sa objavili na podporu nezávislých pracovných síl. Tieto stránky sú centrami, kde môžete nájsť nezávislých pracovníkov so špecifickými zručnosťami, ktoré potrebujete, priradiť projekty a dokonca sledovať prácu vybraného dodávateľa..

Ako Fiverr účinkuje?

Fiverr je komunita na voľnej nohe určená pre zamestnávateľov, ktorí majú rýchle a lacné projekty, s ktorými potrebujú pomoc. Táto webová stránka je fantastická na nájdenie pracovníkov koncertu za cenu, ktorá vám vyhovuje.

Ako pracuje práca??

Upwork je ľahko použiteľná webová stránka, ktorá ponúka talent od nezávislých osôb zo všetkých prostredí. Stránka má zaregistrovaných viac ako 10 miliónov ľudí a je pripravených na prácu.

Oba webové stránky poskytujú spoločnostiam spôsob, ako sa spojiť s pracovníkmi v rôznych kategóriách zručností. Spôsob fungovania týchto dvoch platforiem sa však veľmi líši.

Takže, ktorý z nich by ste si mali zvoliť?

Upwork vs Fiverr: Ktorá platforma má najlepší talent? #freelancing #outsourcing #upwork #fiverr povedzte priateľovi

Upwork vs. Fiverr: Ktoré by ste si mali zvoliť?

Aj keď Upwork aj Fiverr majú značnú prítomnosť vo svete na voľnej nohe, neposkytujú rovnaké skúsenosti.

Pozrime sa ďalej, čo môžete od každého očakávať.

1. Upwork vs. Fiverr: Cena

Bez ohľadu na to, čo hľadáte, rozpočet bude vždy zásadným faktorom.

Upwork aj Fiverr zarábajú peniaze odpočítaním poplatku z platieb, ktoré spracúvajú na svojich systémoch. Spôsob stanovenia cien sa však môže líšiť.

Demo - vyhľadávanie SEO na Upwork.comHľadanie SEO na Upwork.com

V časti Upwork freelanceri určujú sadzby a ponuky podľa projektu alebo podľa hodiny podľa svojich preferencií.

Tím Upwork zarába peniaze spoplatňovaním každého dokončeného projektu. Zahŕňajú náklady v cene, ktorú vám váš nezávislý pracovník cituje, takže cena, ktorú poskytujú, môže byť vyššia, aby sa prispôsobil poplatku.

Napríklad, ak nezávislý pracovník uvádza 500 dolárov na projekt, 20% z toho môže ísť na Upwork, čo znamená, že profesionál dostane iba 400 dolárov. Za spracovanie sa účtuje poplatok za spracovanie navyše vo výške 2,75%.

Demo: Vyhľadávanie grafického dizajnéra na FiverrHľadanie grafických dizajnérov na Fiverr

Fiverr má tiež poplatky za obe strany. Kupujúci bude musieť zaplatiť vopred za koncert, ktorý chce kúpiť. Poplatok je 2 USD za koncerty do 40 USD a 5% za všetko vyššie. Predajca (na voľnej nohe) získa 80% svojich zárobkov, pretože a 20% provízia ide do Fiverru.

2. Porovnanie pracovných tokov: Ako fungujú?

Nie sú to len ceny, ktoré sa líšia medzi spoločnosťami Fiverr a Upwork.

Tieto platformy sa tiež dosť líšia v spôsobe riadenia práce.

Napríklad v oblasti Upwork freelanceri ponúkajú služby, ktoré sú spojené s konkrétnym súborom zručností. Fiverr umožňuje ľuďom poskytovať širokú škálu rôznych služieb naraz.

V oblasti Upwork sa na voľnej nohe uchádzajú o konkrétne projekty zaslaním jedinečných aplikácií a sprievodných listov klientom, keď uverejnia dostupnú prácu. V spoločnosti Fiverr si klienti zakúpia konkrétne služby, ktoré nezávislý pracovník už definoval.

Namiesto toho, aby ste poslali prácu a dostali žiadosť na Fiverr, usporiadate databázu potenciálnych talentov a hľadáte niečo, čo vyhovuje vašim potrebám..

Jednou z pôsobivých funkcií služby Upwork je to, že prichádza s informačnou vedou zabudovanou do platformy. To znamená, že platforma môže na základe algoritmického zápasu sledovať najlepších nezávislých pracovníkov podľa vašich potrieb.

To vám môže ušetriť veľa času hľadaním správnej osoby medzi tisíckami nezávislých pracovníkov. Samozrejme – nemusíte nevyhnutne používať nezávislého pracovníka, ktorý navrhuje spoločnosť Upwork, ale existuje možnosť.

3. Kvalita práce nezávislých pracovníkov

Najdôležitejším aspektom pri výbere správneho nezávislého pracovníka je zabezpečenie kvality práce, ktorú si zaslúžite.

Trhy Fiverr vs Upwork ponúkajú množstvo kvalifikovaných odborníkov, z ktorých si môžete vybrať. Existuje však veľa rozdielov v tom, ako nájdete a klasifikujete potenciálnych zamestnancov.

Napríklad v službe Upwork môžete vyhľadávať zručnosti, ktoré potrebujete, kliknutím na konkrétny výklenok a prehľadávaním ľudí s individuálnymi talentmi vo svojom profile:

Podrobná kategorizácia zručností na voľnej nohe pri Upwork.

Kliknutím na uvedenú zručnosť prejdete na ďalšiu stránku, na ktorej sa zobrazia osoby na voľnej nohe, ktoré patria do tejto kategórie. Profily, ktoré nájdete, ponúkajú množstvo informácií o hodinovej sadzbe osoby, čase, ktorý strávili prácou v službe Spracovanie údajov a ďalšie.

Fiverr vám tiež umožňuje hľadať talent zadaním kľúčového slova do vyhľadávacieho panela.

Fiverr používa pri vyhľadávaní talentov priamejší štýl.Fiverr používa pri vyhľadávaní talentov priamejší štýl.

Jednou fantastickou vecou na Fiverri je to, koľko informácií získate, keď kliknete na službu poskytovanú nezávislým pracovníkom. Máte prístup k podrobným porovnaniam balíkov, ktoré ponúkajú rôzni ľudia, čo uľahčuje rozhodovanie o tom, kto má najať.

4. Ratingové systémy

Nájdenie správnej kvality práce nie je len o výbere viacerých ľudí.

Vystreľovanie peňazí ľuďom, ktorých ste ešte nestretli, môže byť znepokojujúcou vyhliadkou. Preto spoločnosti Upwork a Fiverr ponúkajú systémy hodnotenia, ktoré vám pomôžu získať informácie od zamestnávateľov, ktorí prišli pred vami.

Hodnotenie hviezdičkami vedľa každého nezávislého pracovníka spolu s možnosťou skontrolovať spätnú väzbu z iných projektov vám môže poskytnúť fantastický pokoj.

Aby ste ochránili kvalitu svojej práce, je dôležité vyhnúť sa akejkoľvek nezávislej osobe, ktorá má pod pásom veľa dokončených úloh, ale nemá žiadnu spätnú väzbu. To by mohlo byť znamením, že sa zbavujú negatívnych recenzií.

5. Služby predbežnej kontroly

Okrem hodnotenia a spätnej väzby poskytuje spoločnosť Upwork ďalší krok, aby vám poskytla vyššiu kvalitu práce. Táto webová stránka sa veľmi snaží zabezpečiť, aby ste vedeli, čo získavate z talentov, ktoré si najmete:

 • Overovanie totožnosti nezávislých pracovníkov na účely zabezpečenia a súladu
 • Poskytovanie videokonferenčných a chatových konferenčných funkcií pre rozhovory
 • Zobrazenie skóre nezávislých pracovníkov, príbehov o úspechu a spätnej väzby z dokončených úloh
 • Poskytovanie online testov zručností: Môžete vyhľadávať ľudí, ktorí ukončili testy týkajúce sa napríklad zručností UX a HTML.

Existuje tiež možnosť investovať do služby Upwork Pro, ak chcete, aby náborový profesionál našiel vo vašom mene toho pravého nezávislého pracovníka. Všetko, čo musíte urobiť, je poskytnúť podrobnosti o vašom projekte a spoločnosť Upwork preverí a vyberie pre vás tých správnych ľudí.

Zaistenie, aby ste na Fiverri dostali ten správny talent, nie je vždy také jednoduché. Službu Fiverr môže predať každý, s výnimkou profesionálov „Fiver“. Môžete zanechať anonymnú spätnú väzbu na tohto nezávislého pracovníka, ale neexistujú žiadne testy zručností ani možnosti preskúmania, aby ste sa uistili, že nestrácajte čas.

6. Monitorovanie práce a riešenie sporov

Ďalšou dôležitou vlastnosťou, ktorú je potrebné v platforme nezávislých pracovníkov hľadať pre kvalitu práce, sú monitorovacie nástroje.

Upwork vám umožňuje organizovať celý váš projekt prostredníctvom svojej platformy s komunikáciou medzi vami a nezávislými pracovníkmi. K úlohe môžete priradiť míľniky a po dokončení úlohy sa uistite, že ste odoslali platbu.

Úpravy sa od seba odlišujú aj úžasným strediskom na riešenie sporov, ktoré môžete použiť na riešenie problémov, ak si všimnete akékoľvek problémy s dokončeným projektom. Vo vašom prípade budete mať sprostredkovateľa, ktorý vám vráti peniaze, ak zistí, že vaše sťažnosti sú platné.

Fiverr nemá zavedený rovnaký systém riadenia práce. Pokiaľ predajca splní podmienky služby, ktorú si kúpite, všetko bude fungovať hladko.

Ak však chcete skontrolovať stav svojho projektu, môžete sa kedykoľvek obrátiť na predajcu.

Spoločnosť Fiverr na vyriešenie sporu tiež neponúka sprostredkovateľa na urovnanie sporu. Môžete navštíviť centrum riešenia krízových situácií a predĺžiť čas dodania projektu alebo požiadať o aktualizáciu objednávky. Je však oveľa ťažšie vyriešiť problém, ak sa na Fiverri niečo pokazí.

Sprievodca prijímaním do zamestnania: Vybudovanie pracovnej sily na voľnej nohe

Podľa Medium, nezávislých do roku 2027 bude tvoriť väčšinu pracovnej sily v USA.

Teraz je čas pracovať na vašej stratégii prijímania zamestnancov, ak sa chcete uistiť, že získavate správny talent.

Hoci zamestnanci na voľnej nohe môžu ponúknuť veľa výhod vo forme lepšej produktivity, nižších režijných nákladov a lepšieho prístupu k talentom, môže to byť výzva nájsť tých správnych ľudí.

Ak niekoho najmete pre svoj konkrétny projekt, strácate čas a peniaze.

Ako teda môžete zvýšiť svoje šance na úspech?

1. Definujte, čo hľadáte

Prvá vec, ktorú potrebujete vedieť, je to, čo potrebujete od nového nezávislého pracovníka.

To neznamená len vymenovanie zručností, ktoré budú kľúčové pre dokončenie projektu. Musíte tiež určiť, aký druh zamestnanca bude najlepšie pracovať ako súčasť vášho tímu – aj keď s vami budú interagovať iba po obmedzenú dobu..

Kontrola profilu nezávislého pracovníka na prenajímateľskom webe, ako je Upwork alebo Fiverr, vám umožní nahliadnuť do jeho osobnosti a pracovnej etiky. Pomôže to zaistiť, aby ste dostali správnu kvalitu dodávateľa.

2. Vykonajte náležitú starostlivosť

Rovnako ako v prípade akéhokoľvek procesu prijímania do zamestnania je dôležité sa pred rozšírením pracovnej ponuky naučiť čo najviac informácií o potenciálnom kandidátovi.

Pri tomto postupe môže byť nápomocná práca tým, že vás predbežne preveria kandidáti a umožní vám usporiadať videorozhovory skôr, ako si niekoho najmete..

Bez ohľadu na to, ktorý nástroj používate, by ste sa však mali vedieť dozvedieť niečo o svojom nezávislom pracovnom živote prečítaním ich profilov a overením komentárov od predchádzajúcich klientov..

Uistite sa, že osoba, ktorú si vyberiete, poskytuje kvalitnú službu kontrolou svojich recenzií a ubezpečte sa, že má skúsenosti aj s typom vášho projektu..

3. Sledovať prácu

Po rozhovore so svojím nezávislým pracovníkom a overením, že majú pre danú prácu pravdu, nezabudnite, že by ste ich nemali nechať iba na ňom..

Najlepšie webové stránky na voľnej nohe vám umožnia udržiavať stály rozhovor s osobou, s ktorou pracujete. To znamená, že si môžete skontrolovať prebiehajúci projekt a klásť otázky o tom, ako sa daná úloha odohráva.

Ak sa niečo pokazí, neváhajte a pýtajte sa na službu, ktorú používate. Program Upwork aj Fiverr vám umožňujú zrušiť úlohu alebo odoslať žiadosť o pomoc, ak si myslíte, že nezískate prácu, ktorú potrebujete.

Upwork vs. Fiverr: Čo je pre ktoré pracovné miesta najlepšie?

Výber medzi Fiverr a Upwork bude osobným rozhodnutím na základe vašich jedinečných potrieb.

Pre väčšinu spoločností bude služba Upwork lepšou voľbou pre väčšie projekty alebo úlohy, ktoré si vyžadujú znalosti a vedomosti odborníka. Ak hľadáte niekoho, kto zvládne niečo jednoduché, potom Fiverr môže byť skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze.

Fiverr je platforma pre outsourcing malých a ľahkých pracovných miest bez toho, aby utrácala veľa peňazí.

Výhody použitia Upwork:

 • Kontrola procesu skríningu / náboru
 • Vynikajúca podpora predbežného skríningu
 • Nie sú potrebné žiadne počiatočné náklady
 • Skvelé pre špecifickú podporu špecialistov
 • Masívny globálny fond talentov

Výhody použitia Fiverru:

 • Budget-friendly
 • Ľahko použiteľné prostredie
 • Aktívna komunita
 • Rýchly spôsob sledovania talentu

Fiverr verzus Upwork: FAQ

&# 11088; Je Fiverr alebo Upwork lepší pre živnostníkov?

Každá z týchto platforiem ponúka svoje výhody. Fiverr má často rozpočtovo orientovanú prácu, čo znamená vyšší objem, zatiaľ čo Upwork je lepší pre kvalifikovaných profesionálov.

&# 11088; Je Fiverr alebo Upwork lacnejšie?

Obe stránky sa spoplatňujú rôznymi spôsobmi. Na voľnej nohe platia poplatky za hodinu, zatiaľ čo Fiverr sa účtuje za prácu.

&# 11088; Ktorá platforma na voľnej nohe je vhodná pre začiatočníkov?

Fiverr má na voľnej nohe oddelené úrovňou zručností. Z tohto dôvodu je to dobrý zdroj pre podniky, ktoré sa chcú uchádzať o prácu na voľnej nohe, ktorá bude priaznivejšia pre rozpočet.

Prečítajte si viac o tom, ako zadať prácu na vývoji webových stránok.

&# 11088; Je ľahké si najať nezávislých na Fiverri?

Áno, spoločnosť Fiverr má veľké množstvo talentov, ktoré ponúkajú viac služieb. Mnoho najlepších nezávislých pracovníkov na Fiverri tiež zvyčajne rýchlo reaguje.

&# 11088; Aký je najlepší web na voľnej nohe?

Väčšina nezávislých webových stránok vyhovuje ich vlastnému profilu zákazníkov. Najlepšie z nich je tá, ktorá vyhovuje jednotlivcom na nezávislých schopnostiach a skúsenostiach.

Ste pripravení najať svojich nezávislých zamestnancov?

Ako sa svet neustále vyvíja a ľudia hľadajú väčšiu rovnováhu medzi pracovným a osobným životom, na voľnej nohe sa bude čoraz viac obľúbiť.

V nadchádzajúcich rokoch nebudú mať zamestnávatelia na výber, či budú zamestnávať na voľnej nohe. Aj keď sa môžete stretnúť s výkyvmi outsourcingu, ak chcete správny talent, musíte sa prispôsobiť.

Webové stránky ako Fiverr a UpWork, ktoré spájajú komunity kvalifikovaných ľudí na ľahko použiteľnej platforme, môžu byť vynikajúcim zdrojom pomoci ľuďom pri hľadaní nezávislých pracovníkov..

Je však dôležité uistiť sa, že používate nástroj, ktorý vám poskytne najlepšie výsledky.

Predtým, ako začnete, nezabudnite vedieť, čo hľadáte, a vyberte komunitu na voľnej nohe, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu tímu.

Ak hľadáte lacný zdroj podpory pre jednoduchý projekt, môže byť vaša najlepšia voľba spoločnosť Fiverr.

Ak potrebujete niečo pokročilejšie a ste ochotní zaplatiť za špecialistu, riešenie pre vás môže byť riešením.

Kredit: Tento článok pôvodne napísal autor Ashley Wilson v roku 2019 digitálny nomád, ktorý píše o podnikaní a technike. Príspevok sme niekoľkokrát aktualizovali a v marci 2020 sme pridali ďalšie podrobnosti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map