Upselling / Cross-Selling: 5 tipov na zlepšenie výnosov z online podnikania

Či už ste niekedy uskutočnili priamy predaj, pravdepodobne už poznáte dve základné stratégie predaja: predaj a krížový predaj. Možno nebudete vedieť, že ste oboznámení s týmito pojmami – ako spotrebiteľ ste im však dnes boli vystavení.


Možno ste si tiež trochu vedomí týchto dvoch výrazov, ale možno neviete presne, čo znamenajú – alebo ste možno zmätení ohľadom rozdiely medzi nimi.

Tu je stručný popis každého pojmu a niekoľko príkladov oboch:

Upselling je technika používaná na presvedčenie zákazníka, aby si kúpil lepšiu verziu produktov alebo služieb, ktoré sa chystajú kúpiť.

Krížový predaj je stratégia používaná na pridávanie ďalších produktov alebo služieb k pôvodnému nákupu.

Príklady

 • upselling: “Dnes máme špeciálnu dvojitú cheeseburger za viac ako 0,60 dolára – chceli by ste si to kúpiť namiesto jedného hamburgera?”
 • Krížový predaj: “Chceli by ste do tejto objednávky cheeseburger pridať hranolky a koks?”
 • upselling: „Sedan strednej veľkosti je populárne vozidlo, ale náš luxusný sedan prichádza s ďalšími bezpečnostnými prvkami a lepšou zárukou.“
 • Krížový predaj: “Za ďalších dvesto dolárov môžem s týmto novým sedanom hodiť do ohrievača bloku motora a držiaka prednej tabuľky s ŠPZ.”
 • upselling: „Tento televízor je skvelý, ale videli ste najnovší model? Podľa môjho názoru to oceníte. “
 • Krížový predaj: „Táto televízia je skvelá – ale na základe toho, čo ste mi hovorili o svojej rodine, pravdepodobne by ste sa chceli pozrieť na náš kompletný systém domáceho kina. Navždy zmení váš zážitok zo sledovania domáceho filmu. “

Vidíte rozdiel?

Obidve techniky sú rovnako dôležité pre akýkoľvek obchod s online obchodmi alebo pre dropshipping.

Ak sa to urobí správne, predaj / krížový predaj je výhodný nielen pre predávajúceho, ale aj pre zákazníka. Ak predstavíte možnosti, o ktorých viete, že budú prínosom pre vášho zákazníka, všetci vyhrávajú. Ako to robíš? Potrebujete intuitívny prístup. Vypočujte si, čo zákazníci hovoria o svojich želaniach a potrebách. Dajte sa na svoje miesto; Keby ste nakupovali ekonomický automobil, chcel by ste sa dozvedieť viac o luxusných SUV? Pravdepodobne nie. Možno by ste však chceli vedieť o najnovšom hybride, ktorý by vás mohol ušetriť od odoslania tony peňazí na palivo … správne?

Ak počúvate, čo vám hovoria vaši zákazníci, a potom podľa toho aplikujete stratégiu zvyšovania / krížového predaja, mohli by ste im poskytnúť riešenia, vďaka ktorým budú spokojní. Ľudia si často neuvedomujú, že potrebujú určité produkty alebo služby – kým im na to neuvediete. Je to výhodná situácia pre vás a vašich zákazníkov.

Ďalšou výhodou zvýšenia / krížového predaja je to, že je ľahšie urobiť, ako predať úplne novému zákazníkovi. Keď ste marketing na nové vedenie, pravdepodobnosť uzavretia tejto dohody je 5 až 20%. Ak predávate existujúcemu klientovi, toto percento sa zvýši na 60 až 70%. Takže predaj / krížový predaj je skutočne efektívnejší spôsob predaja.

nba-odporúčania

Tu sú naše najlepšie tipy na vzostup a krížový predaj ako profesionál.

Tip č. 1: Použite techniku ​​v moderovaní

Budete si chcieť zachovať dôveru svojich zákazníkov a nemôžete to urobiť, ak sa budete cítiť ohromení zvýšením / krížovým predajom. Príliš veľa možností zmiati vašich zákazníkov a to by vás mohlo odraziť. Mohli by ste spôsobiť, že sa vaši zákazníci stanú podozrivými a rozhorčenými, ak na ne hádzate príliš veľa možností – a oni by sa jednoducho mohli vzdať myšlienky, že od vás niečo kúpia. Udržujte možnosti jednoduché a priame.

Chcete vedieť, ako vyzerá skutočne úspešný príklad tejto marketingovej techniky v reálnom živote? Nakupovali ste niekedy na Amazone? Ak áno, pravdepodobne ste videli frázu „často kupované spolu“.

Amazon-časté-kúpil stretnutia

Podľa článku v spoločnosti Fortune, miera konverzie pre tieto odporúčania na webe môže dosiahnuť až 60%. Toto je príklad krížového predaja v reálnom svete, z ktorého by sa mohol každý obchodník učiť.

Tip č. 2: Balíček relevantných položiek

Toto je stratégia, ktorá posúva koncept „často nakupovaných spolu“ na ďalšiu úroveň. Nákupný zážitok pre svojich zákazníkov urobíte pohodlným tým, že spolu zabalíte potrebné / relevantné položky.

Toto je ďalší príklad, keď musíte byť opatrní pri svojom prístupe. Nechcete ponúkať irelevantné položky alebo služby, ktoré vaši zákazníci pravdepodobne nebudú lákať (preto sa na ne nesnažte vyhodiť svoj nechcený inventár). Ak tak urobíte, je to urážlivé a veľmi kontraproduktívne. Namiesto toho ponúkajú cenné doplnky, ktoré vaši zákazníci považujú za užitočné. Dobrým príkladom by bolo spoločné predávanie šablón WordPress + doplnkov + log. To sú všetko veci, ktoré zákazníci na trhu pre doplnok alebo šablónu ocenia v balíčku.

Tip č. 3: Spoznajte svojich zákazníkov

Pomyslite na svoju obľúbenú reštauráciu. Majiteľ alebo čašník v tejto reštaurácii pravdepodobne potrebuje čas na to, aby sa zoznámil so svojimi obľubami a obľubami. Na základe týchto znalostí vlastník / čašník predkladá návrhy na základe vašich osobných preferencií.

Na svojom webe by ste mali urobiť to isté. Ak je vaším cieľom prinútiť ľudí, aby sa prihlásili na odber bulletinov – ale nikto nereaguje na vaše vyskakovacie okno – skúste ponúknuť na svojich vstupných stránkach bezplatnú elektronickú knihu, keď sa ľudia zaregistrujú do zoznamu e-mailov.

Zamyslite sa tiež nad tým, ako Amazon, eBay a ďalšie významné weby elektronického obchodu sledujú vaše objednávky kníh a iné typy nákupov. Odporúčajú relevantné produkty na základe vašich predchádzajúcich možností, nie? Mali by ste robiť to isté. Použite službu Google Analytics sledovať vzory používateľov na vašom webe. Jedna technika je využiť stránky s potvrdením objednávky prostredníctvom analýzy. Ak sa veľa ľudí prihlásilo na online kurz, ktorý predávate, mohli by ste poslať e-mail len týmto ľuďom a rozšíriť im súvisiaci, ale rozsiahlejší kurz. Pozrite sa, ako to funguje?

Tip č. 4: Nepreháňajte to

Upselling / cross-selling funguje dobre len vtedy, keď riešite potreby svojich zákazníkov (a funguje to ešte lepšie, keď sa cítite privilegovaní pri prijímaní ponuky). Ak ponúkate zľavnenú súpravu holenia všetkým zákazníkom, ktorí si zakúpia kolínsku kolekciu vašich značkových návrhárov, mnohí z nich ocenia, že dostávajú dohodu, že ostatní zákazníci ju nedostanú..

Na druhej strane, preháňanie bude dráždiť vašich zákazníkov a odvádza ich od vás a vašich webových stránok. Ak sa vaši zákazníci cítia, že sú pre vás iba marketingovým experimentom – alebo že vám záleží iba na predaji, a nie na tom, čo chcú -, vzostup / krížový predaj bude mať opačný účinok ako ten, ktorý chcete..

Tu je ďalší detail, ktorý treba mať na pamäti: Existuje aj „Pravidlo 25“ v podnikaní; mali by ste sa vyhnúť krížovému predaju položiek, ktoré tvoria viac ako 25% pôvodnej objednávky. Ak sa pokúsite zvýšiť alebo krížový predaj nad tento percentuálny podiel, budete vo všeobecnosti vnímaní ako mimo kontaktu s potrebami vašich zákazníkov (prinajlepšom) a chtivých alebo chamtivých (v najhoršom prípade) – a pravdepodobne budete dokonca odrazovať zákazníci, ktorí boli blízko k nákupu. Doplnky nad 25% sa tiež môžu cítiť ohromujúce a ako druhý primárny nákup – namiesto doplnkov.

Tip č. 5: Načasovanie

Načasovanie je vždy rozhodujúcim aspektom predaja. Predaj a krížový predaj by ste mali vykonávať iba vtedy, ak máte všetky potrebné informácie na zabezpečenie prvej objednávky. To znamená, že sa zákazník už zaviazal ku kúpe a je menej pravdepodobné, že objednávku úplne opustí. Ak sa pokúsite predať ďalšie položky príliš skoro v nákupnom procese, môžete ľahko vypnúť zákazníka a tým stratiť celý predaj. Nezabudnite preto počkať, kým sa zákazník už zaviazal k predaju, poskytnutím kontaktných a finančných informácií – potom opíšte výhody ďalších produktov / služieb, ktoré sa snažíte predať.

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyskúšať vzostupný / krížový predaj. Napríklad si môžete vytvoriť internetový obchod pomocou služby Shopify (viac informácií o hodnotení Shopify) a pomocou tejto stratégie sa môžete pokúsiť zlepšiť svoje príjmy..

Toto je marketingová stratégia, ktorá pracovala pre nespočetné množstvo firiem a podnikateľov a mohla by dobre slúžiť vášmu blogu alebo podniku. Nezabudnite využiť tipy, ktoré som tu ilustroval, aby ste z maximálneho úsilia / krížového predaja mohli vyťažiť maximum.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map