Tipy pre SMM pre blogerov: Posúvanie sociálnych médií na ďalšiu úroveň

Počet sociálnych médií sa počíta.


Ak ste bloger, ktorý chce urobiť meno a pracovať s väčšími značkami, ale vaša služba Google Analytics nie je miestom, kde chcete, môže vám pomôcť veľká sociálna sieť. Odborníci na sociálne médiá vám povedia, že angažovanosť je, samozrejme, kritická, ale v súčasnosti je trendom posunúť sa k „živejšiemu“ zapojeniu. Automatizované nástroje síce majú svoje miesto, ale „dostať sa“ na médium je vaše najlepšie využitie času. Nemali by ste automatizovať stále, ale pravdepodobne by ste nemali automatizovať obsah ani 50% času.

Ako môžete zvládnuť úspešnú marketingovú kampaň v sociálnych médiách pomocou toľkých nástrojov a tak málo času?

10-31-PinterestPinterest analytics

Krok 1: Vyberte svoje najlepšie nástroje

Prvá vec, ktorú odporúčam, je pracovať na jednom nástroji súčasne, dostať sa na miesto, ktoré vám vyhovuje, prejsť na ďalší nástroj, ktorý chcete použiť, a potom sa otáčaním späť vylepšiť prvý – a tak ďalej , Nechcete používať každý dostupný nástroj, ale pravidelne vyberajte asi 5 a aspoň jeden alebo dva na zvládnutie. Pracujte na zvládnutí nástrojov, na ktorých už máte trakciu, pokiaľ ide o sledovateľov alebo Google Analytics, alebo, ak sa vám nedostane žiadna trakcia, vyberte ten, na ktorom ste najviac.

Krok 2: Oddeľte svoje sociálne médiá

Používajte svoje kanály sociálnych médií rôznymi spôsobmi a pre rôzne cieľové skupiny. Toto je ideálny postup pre blogerov zameraných na životný štýl, pretože pokrývajú niekoľko výklenkov, ale funguje to aj pre špecializovaných bloggerov. Napríklad bloger, ktorý píše recepty, môže zdieľať recepty na Facebooku, môže hovoriť o výžive na Google+, môže pípať o rozdávaní v súvislosti s potravinami, pripinúť recepty iných ľudí (a niektoré z ich vlastných) a Instagram jesť.

Takto diverzifikujem svoje kanály ako blogerov zameraných na životný štýl:

 • Stránka fanúšikov na Facebooku (výhľad: vážny, profesionálny; zameranie: kontroverzné)
  Pretože je na Facebooku také ťažké zapojiť sa, udržujem na tejto stránke všetok biznis – bez humoru, ale veľa horúcich správ a kontroverzií, potravinového aktivizmu a toxínov v správach..
 • Osobná stránka Facebooku (výhľad: zábava, svetlo; zameranie: osobné)
  Na mojej osobnej stránke sa väčšinou venujem priateľom a blogerom, ale tiež zdieľam relevantnú prácu. Beriem tu viac prístupu „životného štýlu“. Mohol by som uverejňovať alebo prehlasovať humor, bláznivé veci, ktoré sa dejú v mojom dni, alebo alternatívne zdravotné príspevky, ktoré podľa môjho názoru nie sú pre moju stránku fanúšikov dosť závažné.
 • Google+ (výhľad: priateľský, optimistický; hlavné zameranie: ekologické bývanie, rodina, jedlo)
  V súčasnosti sa zameriavam hlavne na ekologické bývanie a skutočné jedlo, ale tu sa vyhýbam kontroverzii a zdieľam inšpiratívnejší pohľad na problémy vo svojich výklenkoch..
 • pinterest (výhľad: príležitostný; hlavné zameranie: jedlo, životné prostredie)
  Robím veľa rôznych dosiek, ale moja doska bez lepku je najúspešnejšia, takže tam trávim väčšinu času pripínaním, aj keď sa mi darí aj doske „Fun for Kids“. V zásade sa zameriavam na jedlo, rodinu, remeslá a hračky.
 • cvrlikání (výhľad: každodenný, osobný, ľahký; zameranie: všetko, čo ma zaujíma)
  Používam Twitter na všetko: na zadávanie súťaží, zdieľanie príčin, marketing pre klientov, príspevky na opätovné zdieľanie, ktoré vyhovujú môjmu blogu, zdieľanie vecí, ktoré ma baví, ktoré sa na mojom blogu nehovoria (napríklad živé dvojité voľby alebo „The Walking Dead“). Rád by som povedal: „Ja som na Twitteri.“ (Vo svojom nasledujúcom príspevku sa podrobne venujem účasti na službe Twitter.)
 • Instagram (výhľad: príležitostný; zameranie: rodina)
  Je to výlučne pre zdieľanie rodinných fotografií. Väčšina blogerov, ktorých sledujem, to isté. Osobne by som radšej videl tieto druhy obrázkov ako reklamu alebo marketing, ktoré sa cítia na mieste – rovnako ako všetky tie „telové zábaly“ Instagrammers.

Teraz prejdite svoje informačné kanály a vyberte výhľad a zamerajte sa na každý z nich. Venujte jeden alebo dva kanály svojmu osobnému životu a zvyšok nechajte profesionálny alebo venovaný svojmu blogu o potravinách. Časti svojho blogu môžete stále zdieľať na svojich osobných kanáloch, aj keď ich necháte v súkromí – jeho zverejnenie však pomôže získať vaše meno odtiaľto.

Krok 3: Pochopte svojich nasledovníkov

Ďalej musíte pochopiť, ako vaše publikum používa každý kanál. Než sa rozhodnete, ako ich rozdeliť, pozrite sa, čo ľudia, ktorých sledujete vo svojom výklenku, používajú a prispôsobujú sa tomu. Musíte skutočne sledovať, na čo reagujú a nadmerne reagujú. Postupujte podľa svojich hashtagov a zastavte sa pri online večierkoch alebo udalostiach, ktoré sa zúčastňujú. Vráťte sa na svoje stránky a získajte prehľad o svojich blogoch. Podeľte sa o kontroverzných osobnostiach vo svojej ríši a sledujte reakcie.

Tu je príklad, ako to pre mňa funguje: blogujem o potravinovom aktivizme, ale zároveň som veľvyslancom značky pre spoločnosť Silk. Aj keď sa obidva môžu zdať spojené, publikum pre jedného sa môže postaviť proti druhému. Väčšinu mojich príspevkov pre Silk teda ponechávam na svojej osobnej stránke Facebook, Pinterest a G +, a zdieľam ich vo svojich bežných skupinách komentárov bloggerov, pričom ich držím ďalej od svojich skupín aktivistických komentárov. Tento druh segmentácie vám umožňuje diverzifikovať viac tém, a to aj pod rovnakým výklenkom.

Choďte hlbšie: Naučte sa, ako lepšie porozumieť publiku a poskytnite skvelý obsah pomocou týchto 12 tipov.

Krok 4: Zvyšovanie úrovne vašich sociálnych médií

Získanie trakcie na stránkach fanúšikov Facebooku

S potešením môžem povedať, že angažovanosť na Facebooku sa pre mňa rozbehla a posunul som sa v poradí, ako často sa moje príspevky zobrazujú – dôležitejšia časť. Môj týždenný dosah príspevkov sa zvýšil z hŕstky týždenne na zhruba 1 000 za týždeň, čo je asi 20% angažovanosť, z 1% alebo menej – v tomto bode dobré pre značky. Tu je to, čo som v kombinácii s darčekmi urobil, aby som získal viac trakcie na Facebooku:

 • Veľmi časté uverejňovanie príspevkov:
  Toto je môj najlepší tip a pracoval som na zázrakoch s videním mojich príspevkov. Zverejňujem čo najviac ľudských možností. Čím viac príspevkov uverejňujem, tým viac sa môj stream zobrazuje – a dni, ktoré nezverejňujem oveľa, oveľa menej sa zobrazujú.
 • Zverejnenie skôr v deň:
  Čím skôr som príspevok uverejnil, tým lepší príspevok bol – ešte predtým, ako som prišiel na svoj pracovný stôl, čo je zaujímavé, pretože som na východnom pobreží v USA, takže je dosť skoro! Pozrite si svoje štatistiky, aby ste zistili, kedy sú pre vás najlepšie časy – tiež sa dozviete, aké druhy aktualizácií sú pre vás najlepšie. Môžete zautomatizovať svoj skorý príspevok v noci predtým a nasledujúci deň sa zapojiť do komentárov.
 • Príspevky od odborníkov:
  Opäť to nie je len to, čo som uverejnil, ale aj údaje, ktoré som zdieľal. Keď zdieľam položku s hashtagmi a svojimi vlastnými komentármi od niekoho dôležitého, povedzme Robyn O’Brien z „Nezdravá pravda“, mám oveľa lepšie zapojenie. Zverejňujem asi 70% relevantných údajov od odborníkov v mojej oblasti a 25% mojich vlastných príspevkov s niekoľkými z priateľov.
 • Komentár k príspevkom a zdieľaniam:
  Snažím sa zapojiť sem a zaslať niečo kontroverzné a opýtať sa čitateľov, čo si myslia, ako reagujú alebo ako ma to ovplyvnilo..
 • Používajte vizuálne správne:
  K príspevku, ktorý má pre mňa naj Organickejšie zapojenie, bolo k nemu pripojené video, takže odporúčam zdieľať videá vo vašej téme. Vytvorte tiež obrázky správnej veľkosti. V skutočnosti môžete nahrať obrázok s inou veľkosťou, ak vaša fotografia v blogu nie je v poriadku Pozri Louise Myer je základný fotomateriál Facebooku 2014 pre presné veľkosti.
 • Zvýšenie príspevku:
  O tom je toľko kontroverzie, ale ak chcete investovať 5 dolárov na podporu príspevku a zistiť, čo sa stane, hovorím, choďte na to aspoň raz. Uistite sa, že je to skutočne hodnotný príspevok! Posledná, ktorú som podporil, bola prezradenie a z jednodňovej investície som dostal 1 000 návštev. Ak nemáte veľký rozpočet, nie je to niečo, čo môžete robiť pravidelne, ale ak má vaša zvedavosť to najlepšie z vás, môžete vylepšiť obsah, ktorý sa tam naozaj chcete dostať, ako sú tipy odborníkov alebo bezplatná eKniha, ktorú ste napísali. Určite to stojí za to. Dbajte na to, aby ste postupovali podľa ich pokynov pre obrázky a uistite sa, že vaša podpora stojí za to. 5 dolárov za 1 000 zobrazení je vynikajúca zľava, ale pre 130 zobrazení – nie také skvelé.
 • 10-31-facebooktargetingOznačovanie ostatných používateľov:
  Úprimne to nerobím tak, ako by som mal, ale fungovalo to dobre, keď som osobu poznal a bola odborníkom alebo mala veľkú sledovateľku. Ak danú osobu nepoznáte, môžete riskovať zablokovanie tohto používateľa.
 • Použite zacielenie na Facebook:
  Teraz vám Facebook tiež dáva možnosť zacieliť na vaše publikum, namiesto toho, aby ste posielali svoje príspevky všetkým. Môžete si zvoliť cieľ na základe pohlavia, vzťahu alebo stavu vzdelania, ktorý má záujem (muži alebo ženy), veku, polohy a jazyka. Napríklad, ak mám príspevok o alternatívnej zdravotnej udalosti alebo rozdaní, môžete zacieliť svoju polohu na určitú krajinu, krajinu, región alebo štát alebo mesto. To je veľmi užitočné pri propagácii podujatí a reklamných predmetov s miestnym zameraním.

Choďte hlbšie: Tu je niekoľko tipov, ako zlepšiť výkonnosť informačného kanála Facebook.

Obnovená služba Google+

Bloggeri majú stále rôzne názory na to, či používať Google+. a koľko času na to venovať. G + je jedným z tých nástrojov, ktoré musíte skutočne osobne zapojiť. V službe Google+ existuje viac ľudí a skupín, ktorí zdieľajú informácie, ako spoločnosti, ktoré ich používajú ako marketingový nástroj. Pretože G + je cenná pre umiestnenie vyhľadávacieho nástroja, stojí za to investovať čas.

Tu je niekoľko krokov pre začiatočníkov:

 • Vydajte sa na G + a zapojte sa do blogu vo výklenku, ktorý chcete, a vytvorte z nich kruh. Urobte to tak, že ich nájdete v iných formách sociálnych médií.
 • Použite stránku G + ako svoju stránku s výpisom blogu. Zašlite svoj vlastný obsah správne tak, že napíšete úryvok o svojom obsahu, ktorý končí otázkou, zoradia sa príslušné hashtagy nižšie, označia sa kľúčoví hráči a pridá sa k nim báječný obrázok..
 • Začnite tým, že dáte členom +1 a komentáre v tomto kruhu. Reagujte zmysluplnou diskusiou a nielen „cool!“
 • Označte ich individuálne pomocou užitočných príspevkov. Neobmedzujte ho na svoje vlastné príspevky, ale na položky, ktoré pre nich budú skutočne prínosom alebo zvedavosťou.
 • Zacieľte svoje akcie. Výhodou je, že na rozdiel od Facebooku môžete zacieliť jemnejšie. Prvým krokom je vytvorenie a spojenie kruhov a označovanie ľudí do správnych kruhov, poznať, kto sú kľúčoví hráči, a stýkať sa s nimi. \ Ak by som mal miestnu udalosť, mohol by som sa o ňu podeliť so svojím kruhom Philly Social Moms Circle. Keď mám recept bez lepku, zdieľam to s mojimi blogermi bez lepku a alergie. Je to vynikajúci spôsob usporiadania a zacielenia príspevkov pre ľudí, ktorí majú viacero výklenkov.

Choďte hlbšie: Tu je podrobný pohľad na komunity Google+ a ako ich zapojiť.

pinterest

Je ľahké nechať túto dosku osamote, ale môže to byť váš najvyšší zdroj návštevnosti, aj keď ju spravujete veľmi málo, ale môžete na nej stavať..

 • Uistite sa, že pripínate obsah iných ľudí, nielen svoj vlastný. Malo by to byť asi 50/50.
 • Napíšte zmysluplné komentáre a páči sa mi to. Môžete otvoriť diskusiu, ktorá je na Pintereste vzácna – všimla si ma!
 • Do najmenej 15-20 pinov denne. Tento dokument PDF na stránkach White Gloves Social Media obsahuje zoznam plánovacích nástrojov pre Pinterest, ak ich potrebujete, mnohé z nich sú platené alebo obmedzené.
 • Skontrolujte svoju analýzu v kolíkoch. To veľmi pomôže! Ukáže vám, ktoré dosky fungujú a ktoré nie, takže môžete sústrediť svoju energiu na obľúbenejšie dosky.
 • Buďte pozvaní na skupinové tabule – alebo si vytvorte vlastné. Pripnúť sa k tímu na spoločnej téme je skvelý nápad. Upozorňujeme, že momentálne sú sviatočné a sezónne tabule horúce. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je byť súčasťou skupiny bloggerov a nájsť ľudí so spoločnými záujmami.
 • Vyžiadajte si pozvanie pre Ahalogy. Je to skvelý nástroj na plánovanie pre Pinterest, ale tiež umožňuje zapojenie a umožňuje vám vedieť, kedy je čas pripnúť špendlík. Poskytuje tiež ďalšie štatistiky a pokročilejšie nástroje pri ich používaní.
 • Skontrolujte si svoj Google Analytics – mali by ste tiež získavať návštevnosť z Pinterestu. Ak nie, uistite sa, že prijímate tieto tipy. (Predpokladám, že ste si nastavili webovú stránku tak, aby bola prepojená s vašou stránkou Pinterest.)
 • Vložte svoju tabuľu do príslušného blogového príspevku a pozvite ľudí, aby ju nasledovali.

Choďte hlbšie: Vyskúšajte 10 tabúľ Nástenky Každý blogger musí sledovať.

Instagram

10-31-iconosquare

Je to také jednoduché: urobte skvelú fotku a zdieľajte ju – alebo urobte mizernú fotografiu, filtrujte ju a potom ju zdieľajte! Najprv musíte začať sledovať ľudí.

Ak nájdete zdieľanú skupinu bloggerov, sledujte ľudí a sledujte, ako ich ľudia sledujú. Kľúčom je zistiť, čo ľudia, ktorých sledujete, zdieľajú a napodobňujú. Najlepšie tipy:

 • Hashtag veľa. Nedávno som urobil fotografiu Halloweenského kostýmu mojej dcéry, označil ju „#frozen“ a môj oficiálny účet Frozen sa mi páčil. Keby som bol zameraný na Mrazené alebo Disney, sledoval by som ich a začal označovať mrazené položky čo najviac.
 • Rovnako ako iné fotografie, aj tie, ktoré nájdete v prieskume.
 • Komentovanie! Rovnako ako Pinterest, to sa nepoužíva toľko ako na iných médiách, takže vás to upozorní. Opäť začnite zmysluplný rozhovor a buďte lichotivý.
 • použitie Iconosquare. Okrem podrobných štatistík získate aj doplnky k nástrojom a ďalšie. V skutočnosti majú doplnok, takže si môžete svoj informačný kanál nainštalovať na svoj web. Trvá to najviac 5 minút!

Si na rade!

Pozrite sa na tieto odporúčania a začnite prechádzať svojimi vlastnými kanálmi sociálnych médií, vytvorte si vlastný plán a začnite generovať ďalších sledovateľov sociálnych médií už teraz.!

Článok napísal Gina Badalaty; pôvodne sa objavil na Blog WHSR; teraz je spravovaný a aktualizovaný štábmi BuildThis.io.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map