Rozšírte svoje podnikanie: Musíte rozšíriť svoje podnikanie online

Spôsob, akým si ľudia prezerajú webové stránky a firmy, je často prerušený. Jednou tendenciou, ktorú som si všimol, je zaobchádzať s webovou stránkou ako s jednou oddeliteľnou súčasťou podnikania, hoci v skutočnosti je to omnoho viac.


Web by mal prinajmenšom fungovať ako rozšírenie vašej firmy a pomôcť vám osloviť zákaznícku základňu, ktorá nie je pre väčšinu fyzických obchodov ľahko dostupná. Ak spravujete web dobre, má potenciál nielen prevziať váš fyzický obchod ako zdroj príjmu, ale zároveň môže znížiť celkové náklady..

Dobrým spôsobom, ako sa pohnúť správnym smerom, je dostať sa na celú webovú stránku ako na samostatný podnik. Dnes vám predstavím stručný prehľad o tom, ako prístup funguje a čo musíte urobiť, aby ste ho dosiahli..

1. Získajte svoju vlastnú doménu

Uvádzanie vašich webových stránok na bezplatnú doménu je to najhoršie obchodné rozhodnutie, aké môžete kedy urobiť. Kliknite na Tweet

Uvádzanie vašich webových stránok na bezplatnú doménu – napríklad mysaloon.wix.com, je to najhoršie obchodné rozhodnutie, aké ste kedy urobili. Ľudia, ktorí prevádzkujú firemné webové stránky vo voľnej doméne, patria do mojej kategórie do týchto kategórií:

 • nováčik alebo
 • lacné korčule alebo
 • scammer prevádzkujúci let za noc, alebo
 • kombinácia všetkých troch vyššie.

… ktoré by som si trikrát pred nákupom niečo od nich myslel.

Názvy domén sú lacné. Doména .com alebo .net stojí 10 – 20 dolárov ročne. Bezplatné domény sú určené pre školské projekty, neziskové organizácie a nadšencov. Ak rozširujete svoje podnikanie online, uistite sa, že robíte všetko, čo by urobilo všetko legitímne podnikanie – choďte na registrátora domény (napr. NameCheap) a kúpte doménu, ktorá vyhovuje vašej značke..

Ceny domén na NameCheap (snímka obrazovky z apríla 2019).

2. Hosťujte svoje webové stránky na spoľahlivom webhostingu

Vlastné doménové meno je polovica rovnice. Druhá polovica je hostiteľom spoľahlivého webhostingu.

Váš web musí byť k dispozícii 24 × 7, aby sa vaši návštevníci mohli k vám kedykoľvek dostať. Pre tých, ktorí začínajú čerstvé, vyberte webhostingu, ktorý ponúka najmenej 99,9% záruku dostupnosti a dobrý výkon. Pre tých, ktorí už bežia na existujúcej webovej stránke, pravidelne sledujte dostupnosť svojich webových stránok. Netolerujte s poskytovateľmi hostenia, ktorí často klesajú. Podporte veľa hluku, aby vás presunuli na stabilný server alebo v prípade potreby prešli na inú hostingovú spoločnosť.

Ak ste hľadali spoľahlivého webhostingu, tu je zoznam obchodných hostiteľov, ktoré odporúčam.

Pre túto stránku čítate (BuildThis.io) – hosťujem ju na SiteGround. Ich prevádzková doba bola stabilná ako skala. Táto webová stránka, ktorú práve čítate, je hostená na serveri SiteGround a posledné roky pozorne sledujem jej dostupnosť. Tu je jedna snímka uptime záznamu BuildThis.io v minulosti.

Screenshot 15. júla 2019 – 100% dostupnosť za posledných 7 dní. Ďalšie informácie o službe SiteGround sa nachádzajú v mojej recenzii.

3. Implementujte HTTPS

Ako funguje SSL.

Pripojenie HTTPS šifruje všetky údaje prenášané medzi počítačom používateľa a webom. Chráni citlivé údaje používateľov (napríklad čísla kreditných kariet a prihlasovacie údaje) a poskytuje používateľom pocit bezpečia (Prehliadač Google Chrome teraz označil webové stránky bez protokolu HTTPS ako „nezabezpečené“).

Na implementáciu protokolu HTTPS potrebujete certifikát SSL.

Zdieľaný certifikát SSL je bezplatný a väčšinou ho poskytuje väčšina hostingových spoločností. Prípadne môžete získať zadarmo SSL od Poďme šifrovať a manuálne ho nainštalujte na svoj web. Pre väčšinu malých podnikov postačí bezplatný zdieľaný protokol SSL

Pri spracovaní používateľských platieb na vašom webe sa zvyčajne odporúča vyhradený certifikát SSL. Existujú tri typy vyhradených certifikátov SSL – Domain Validated (DV), Organizational Validated (OV) a Extended Validated (EV). DV, najzákladnejší SSL certifikát, stojí asi 20 – 30 dolárov ročne; zatiaľ čo minimálne náklady na OV a EV sú približne 60 dolárov ročne a 150 dolárov ročne.

Napriek typom validácie majú všetky certifikáty rovnakú úroveň šifrovania údajov. Jediným rozdielom je uistenie o totožnosti firmy za webom.

 • Ak sa chcete dozvedieť viac o SSL a jeho implementácii, prečítajte si nášho sprievodcu SSL tu.
 • Ak si chcete kúpiť vyhradený certifikát SSL, navštívte stránku SSL.com.

4. Optimalizujte rýchlosť svojich webových stránok

Jednosekundové oneskorenie pri načítaní stránky môže spôsobiť 7% stratu konverzií zákazníkov.

Rýchlosť vášho webu hrá neoddeliteľnú súčasť pre webové stránky, ktoré sa nielen načítajú rýchlo. Spoločnosť Google napríklad zaraďuje webové stránky, ktoré sa načítajú rýchlejšie, rýchlejšie ako webové stránky, ktoré ich nenachádzajú. A keď sa ocitnete na vysokej priečke v službe Google, určite vášmu webu pomôže získať väčšiu návštevnosť a vyšší predaj.

Okrem toho výskum ukázal, že 40% ľudí opustí váš web, ak načítanie trvá dlhšie ako 3 sekundy. Predstavte si, že stratíte 40% svojej firmy len preto, že ste optimalizovali rýchlosť svojich stránok. To je veľa potenciálnych predajov!

Nižšie sú uvedené kroky, ktoré môžete urobiť, aby ste zrýchlili svoje webové stránky, bez toho, aby ste sa príliš zaoberali technickými podrobnosťami.

Viac tipov na optimalizáciu webových stránok nájdete tu.

Na úrovni servera

Na úrovni webových stránok

 • Cache vaše webové stránky
 • Pridanie vyprší hlavičky, aby sa využil vyrovnávací pamäť prehliadača
 • Nepoužívajte obrázky s nadmernou veľkosťou
 • Komprimujte svoje obrázky
 • Zostavte svoje webové stránky na PHP7
 • Použite a Akcelerátor PHP
 • Zabráňte ostatným v prepojení vašich obrázkov
 • Opravte všetky nefunkčné odkazy na svojich webových stránkach
 • Minimalizujte súbory Javascript a CSS

Tip – Pomocou nástroja Google PageSpeed ​​Insights môžete analyzovať rýchlosť svojej webovej stránky a získať užitočné návrhy na optimalizáciu.

5. Pridajte sledovanie webových stránok a stanovte si ciele webových stránok

Vaše podnikanie si kladie za cieľ neustále zlepšovať a napredovať.

To isté platí pre ciele vašich webových stránok.

Dáta sú kľúčové, keď sa snažíte sledovať pokrok a zlepšujete výkonnosť svojich webových stránok. So správnymi údajmi môžete doladiť svoje webové stránky podľa správania a potrieb používateľa.
Tu sa hodia nástroje na webovú analýzu, ako je Google Analytics (GA). GA je zadarmo, mimoriadne silný a používa viac ako 40% všetkých známych webových stránok na celom svete. Ak chcete nainštalovať službu GA a začať sledovať údaje o svojich webových stránkach, prečítajte si tento dokument Google.

Príklad – snímka obrazovky služby Google Analytics.

Na rozlúštenie obrovského množstva údajov, ktoré poskytuje Google Analytics, odporúčam začať jednoduché a zamerať sa na tieto štyri kľúčové metriky:

 1. Získané relácie / používatelia: Sledovanie počtu relácií / používateľov, ktoré váš web získa, je jedným zo spôsobov, ako merať rast. V ideálnom prípade by ste chceli získať viac relácií s rastom vašej stránky.
 2. Dopravné kanály / sprostredkovania: Pochopte, kde prichádza vaša premávka, a zamerajte svoje úsilie na dôležité platformy.
 3. Miera odchodov: Pomáha to zmerať kvalitu vášho obsahu alebo návštevnosti a povie vám, či zobrazujete správny obsah alebo zacieľujete na zlé publikum.
 4. Priemerný čas na stránke: Vedieť, ako dlho návštevník strávi na vašom webe, vám môže pomôcť zistiť, ako zlepšiť lepivosť vašich stránok.

Na základe týchto údajov môžete začať skúmať a stanovovať konkrétne ciele, ktoré pomôžu rozšíriť vaše podnikanie. Niektoré príklady cieľov webových stránok, ktoré môžete nastaviť, sú:

 • Zvýšenie relácií / používateľov získaných o 25%
 • Zvýšte priemerný čas na stránke o 5%
 • Zvýšenie návštev z konkrétnych dopravných kanálov o 20%
 • Znížte mieru odchodov z webovej stránky o 10%

6. Udržujte svojich návštevníkov spokojných

Keď vaši návštevníci na vašom webe získajú dobré skúsenosti, sú šťastní.

Keď budú šťastní, s väčšou pravdepodobnosťou zostanú na vašom webe dlhšie, zdieľajú váš obsah so svojimi priateľmi a míňajú peniaze za produkt / službu, ktorú predávate.

Ako robíme našich návštevníkov šťastnými?

Existuje veľa vecí, ktoré môžeme urobiť, aby sa náš web stal šťastnejším miestom pre našich návštevníkov.

Za prvé – uistite sa, že sa váš web načíta rýchlo (pozri bod č. 4)..

Dva, navrhnite svoje webové stránky pre lepšie UX. Ak predávate produkt online, uistite sa, že proces platby je ľahko sledovateľný a zabezpečený. Odstráňte všetky rozptýlenia a počas pokladnice použite indikátor postupu. Zvážte tiež uloženie informácií o vašich zásielkach a fakturácii pre svojich ďalších nákupov.

Správa, ktorú vypracoval Aaron Marcus z AM + A, to dokazuje vylepšením používateľského prostredia webových stránok (UX) sa následne zlepší váš celkový príjem. Marcus urobil prípadové štúdie o viacerých spoločnostiach a preukázal jasnú koreláciu medzi dobrým príjmom UX a zdravým výnosom z podnikania.

Prvok používateľskej skúsenosti (zdroj).

Prípadová štúdia č. 1 

Webové zastúpenie spoločnosti IBM sa tradične skladalo z ťažko navigovateľného labyrintu rôznorodých podstránok, ale prepracovaním sa stal súdržnejším a užívateľsky prívetivejším. Podľa IBM masívne úsilie o zmenu dizajnu rýchlo vyplatilo dividendy. Spoločnosť uviedla, že v mesiacoch po opätovnom uvedení na trh vo februári 1999 sa prevádzka do internetového obchodu Shop IBM zvýšila o 120% a tržby vzrástli o 400% (zdroj).

Prípadová štúdia č. 2

Spoločnosť Staples.com zistila, že kľúčom k úspechu online a zvýšenému podielu na trhu bolo, aby sa jeho stránka elektronického obchodu čo najviac využila. Staples.com strávil stovky hodín hodnotením pracovných prostredí používateľov, potrieb podpory pri rozhodovaní a tendencií pri prehliadaní a kúpe kancelárskych produktov a služieb pre malé podniky prostredníctvom webu. Metódy zahŕňali zhromažďovanie údajov, heuristické hodnotenia a testovanie použiteľnosti (zdroj).

7. Pridajte na svoj web sociálny dôkaz

Príklad – Silný sociálny dôkaz zobrazený na stránke úspechu zákazníka spoločnosti Drift (zdroj).

Originálne posudky zvyšujú dôveryhodnosť produktov alebo služieb, ktoré predávate. A ľudia majú pri nakupovaní tendenciu spoliehať sa na recenzie online.

Môžete urobiť tri veci:

 1. Pošlite prieskum svojim zákazníkom. Na podporu reakcií zvážte odoslanie kupónu alebo darček zdarma.
 2. Povzbudzujte svojich zákazníkov, aby sa podelili o svoje názory na platformy sociálnych médií. Použite značky hasht na sledovanie odpovedí zákazníkov na vaše produkty.
 3. Pošlite svoje produkty alebo ponúknite bezplatnú skúšobnú verziu blogerom alebo ovplyvňujúcim sociálnym médiám a požiadajte ich, aby skontrolovali vaše produkty / služby.

Pridajte túto spätnú väzbu a recenzie na svoj web.

Využívanie vašej stránky About

Stránka „O nás“ je pravdepodobne druhá najdôležitejšia stránka na vašom webe, ktorá sa často prehliada. Ako vidíte, efektívna stránka „O nás“ môže slúžiť ako „predajná stránka“, ak bude vykonaná správne.

Ak máte stránku „O nás“, ktorá hovorí s používateľmi a určuje vašu značku ako dôveryhodnú a prístupnú, je pravdepodobnejšie, že s vami obchoduje s vami.

Čo však robí dobrú stránku „O nás“? Neexistujú prísne pravidlá, ktoré musíte dodržiavať, ale pre začiatočníkov je potrebné odpovedať na nasledujúce otázky:

 • Kto si?
 • Prečo by si vás mali zvoliť niekoho iného
 • Čo robíš?
 • Kedy ste začali?
 • Ako si to urobil?

To by malo byť dobrým základom pre začiatok. Potom ide o navrhnutie stránky tak, aby vyhovovalo vášmu trhu. Opäť platí, že neexistujú žiadne tvrdé pravidlá a môžete skúsiť experimentovať so svojím dizajnom tak, aby zodpovedal vašej značke.

Tu je príklad dobrej stránky „O nás“ od spoločnosti Canva:

Screenshot stránky Canva About Us.

8. Optimalizácia pre vyššie hodnotenie (SEO)

Organické vyhľadávania tvoria podľa asi jednej tretiny návštevnosti webových stránok firmy Štúdia Hubspot.

Viac ako 90% online skúseností začína vyhľadávačom.

Optimalizácia webových stránok pre vyššie hodnotenie – najmä hodnotenie Google už nie je možnosťou.

Na pokrytie všetkého, čo sa týka SEO v tomto článku, by bolo príliš veľa informácií, preto sa zameriam na tri najdôležitejšie veci, ktoré musíte urobiť.

Obsah / zámer

Vytvorte užitočný obsah, ktorý zodpovedá vášmu cieľovému publiku. Vaši návštevníci sú na vašom webe z nejakého dôvodu – či už je to získanie informácií, porovnanie produktu alebo nákup. Váš web by mal účinne a efektívne slúžiť zámeru cieľového publika vrátane použitia:

 • Vymažte výzvu na akciu (CTA) komerčnej stránky,
 • Číslovaný zoznam na demonštráciu postupných krokov,
 • Jasné nadpisy pre ľahké čítanie na webe,
 • Ľahko zrozumiteľné diagramy a grafika na zreteľné demonštrovanie informácií.

Odchádzajúce / prichádzajúce odkazy

Odkazy, prichádzajúce aj odchádzajúce odkazy, boli jedným z kľúčových faktorov, ktoré vyhľadávacie nástroje používajú na hodnotenie webových stránok. Získať odkazy z relevantných dôveryhodných webových stránok prirodzene; odkazovať na iné dôveryhodné zdroje z vášho webu, kedykoľvek to bude vhodné.

SEO na stránke

Zahrňte súvisiace kľúčové slová do nadpisu a podnadpisov svojej stránky (

,

), použite popisné alt texty pre všetky obrázky, pomocou označenia schémy pomôžte vyhľadávacím strojom porozumieť vášmu obsahu, často odkazovať na vaše dôležité stránky a odstraňovať alebo konsolidovať stránky s duplikovaným obsahom.

9. Byť prítomný na sociálnych sieťach

Je to rok 2020, nepotrebujete, aby som vám povedal, že sociálne médiá zohrávajú hlavnú úlohu v stratégii podnikového marketingu.

S takmer 3,5 aktívnymi miliardami používateľov, ktorí používajú sociálne médiá, je dôležité, aby ste mali aktívne sociálne médiá na platformách, ktoré sú relevantné pre vaše cieľové publikum..

Výhody používania sociálnych médií na vytvorenie vašej značky sú nepopierateľné. Zvažujem to 60% používateľov Instagramu objavuje nové produkty na platforme, sociálne médiá sú prirodzeným miestom na oslovenie nových a vysoko cielených potenciálnych zákazníkov.

Aj keď si môžete vybrať, či budete mať účet k dispozícii na každej platforme sociálnych médií, je oveľa múdrejšie zamerať sa na miesta, na ktorých majú kľúčové demografické skupiny tendenciu byť aktívne..

Ak napríklad zacieľujete na mladšie publikum, musíte mať účty na populárnych platformách, ako sú SnapChat a Instagram. Aplikácia FaceBook je vynikajúca pre zacielenie na staršie demografické údaje, zatiaľ čo spoločnosť Linkedin sa zameriava predovšetkým na pracujúcich profesionálov.

Tu je príklad správnych sociálnych médií:

Lauren web, SincerelyLauren.com, efektívne sa integruje so svojou stránkou sociálnych médií.

Mama blogger, Lauren, sa zameriava na budovanie svojich sledovaní na Instagrame zo svojej domovskej stránky – Instagram je tým pravým miestom, kde sa Lauren zameriava na „rodičovstvo v štýle“ a na Instagrame dominujú ženy..

10. Zostavte zoznam e-mailov

Tip na e-mailový marketing – rozdeľte svojich odberateľov do rôznych skupín, aby ste mohli odosielať konkrétny obsah, ktorý je pre nich najrelevantnejší. Kliknite na Tweet

E-mailový marketing môže byť efektívnym spôsobom, ako zvýšiť vaše obchodné príjmy a zisk.

E-mailový marketing má odhadovanú návratnosť investícií (NI) 3,800%, čo znamená, že v priemere každý dolár investovaný do e-mailového marketingu dosahuje návratnosť 38 dolárov. Okrem finančného výhľadu existuje mnoho ďalších užitočných aspektov e-mailového marketingu, ako napríklad:

 • Rozšírený dosah: Návštevníci webových stránok prichádzajú a odchádzajú, ale keď už sú preč, mnohí sa už nikdy nevrátia. Zhromažďovaním e-mailových informácií od svojich návštevníkov sa budete môcť v budúcnosti opäť na ne obrátiť. Pomocou e-mailového zoznamu odošlete celému zoznamu hodnotný obsah, ktorý by im inak mohol uniknúť. Môžete tiež získať zvýšenú návštevnosť, keď si niektorí zvolia sledovanie odkazov na vaše stránky na základe informácií, ktoré im boli zaslané.
 • Zvýšenie predaja: Boli zaznamenané e-mailové konverzie, ktoré prekonali návštevnosť zo sociálneho aj organického vyhľadávania. Štatistiky v skutočnosti ukazujú, že celková miera interakcií sociálnych médií je iba 0,58% v porovnaní s 3,71% mierou prekliknutia (MP) pre e-mail..
 • Doladte svoje operácie: Keďže e-mailový marketing je založený na štatistikách, je možné tieto údaje zbierať a analyzovať. Tieto informácie potom môžu byť použité na ďalšie vylepšenie vašich e-mailových kampaní na zvýšenie efektívnosti. Dozviete sa napríklad o hodnotení „Páči sa mi“, „Nepáči sa mi“ a o záujmoch vašej používateľskej základne a pošlete im príslušné materiály.

„Zoznam e-mailov Unbounce je najväčším prínosom, ktorý máme k získavaniu nových akvizícií.“ – Corey Dilley, marketingový manažér spoločnosti Unbounce (zdroj).

Zhromažďovať e-maily návštevníkov

 • Zaregistrujte sa do e-mailovej marketingovej služby, ktorá vám pomôže vytvoriť a spravovať vašu e-mailovú marketingovú kampaň. Tu je zoznam e-mailových marketingových služieb, ktoré odporúčame.
 • Uistite sa, že v ňom niečo pre vašich používateľov existuje – rozdávajte vedomostné produkty, kupóny zadarmo a najnovšie správy o produktoch (to je pre nich užitočné) výmenou za ich e-maily.
 • Spustite remarketingové reklamy na Facebooku, aby ste sa spojili s vašimi existujúcimi návštevníkmi webových stránok.
 • Na podporu predplatného e-mailových správ použite „halo bar“ alebo kontextové okná na webe.

Zachovanie aktívneho zoznamu e-mailov

 • Segmentujte svojich odberateľov do rôznych skupín, aby ste mohli odosielať konkrétny obsah, ktorý je pre nich najrelevantnejší.
 • Ponúknite vo svojich e-mailoch veľkú hodnotu (napr. Užitočný obsah, zľava na produkt atď.).
 • Jednoduché dotyky, napríklad ich adresovanie s menom a priezviskom, môžu pomôcť vášmu e-mailu s väčšou osobnosťou.
 • Maximalizujte svoju angažovanosť načasovaním svojich e-mailov s tromi hlavnými slotmi: ráno, skoro popoludní alebo večer.
 • Remeselné riadky, ktoré nalákajú čitateľov na otvorenie vašej správy. Nebojte sa byť kreatívni a vyskúšať niečo nové.

11. Dodržiavajte pravidlá a nariadenia

Rovnako ako v prípade podnikania s tehlami, existujú aj pravidlá a nariadenia týkajúce sa prevádzkovania webových stránok, ako je podnikanie. A rovnako ako pri podnikaní musíte mať po ruke nejakú formu účtovníctva.

Niektoré z týchto tém sa môžu zdať trochu komplikované, ale je určite dôležité, aby ste ako firma a majiteľ webových stránok ich poznali a porozumeli im.

Majte svoje účtovníctvo pod kontrolou

Jedným z dôležitých aspektov, ktoré väčšina podnikateľov má tendenciu prehliadať internetový obchod, sú financie. Keď sa váš web a vaše podnikanie začnú rozširovať, je dobré mať po ruke dobrého účtovníka, aby ste sa uistili, že sú jeho financie zdravé.

Ak máte online firmu, ktorá je v súlade s najlepšími postupmi v oblasti účtovníctva, pomôže vašej firme finančne rásť a možno vám poskytne ďalšie príležitosti na rozšírenie.
Ale kde začať?

Ak ste stále malá firma, najlepšie je najať si na zmluvnom základe nezávislého účtovníka, ktorý občas zvládne všetky vaše financie. Čokoľvek väčšie a budete musieť použiť úplnú účtovnú agentúru, ktorá vám pomôže sledovať vaše financie.

 • Môžete sa rozhodnúť pre účtovný softvérový balík, ako napríklad QuickBooks, ktorý vám poradí s vašimi financiami. Medzi funkcie, ktoré ponúka QuickBooks, patria účtovné aplikácie na mieste, mzdové funkcie a dokonca aj správa účtov.
 • Ak si chcete jednoducho pripraviť jednoduchú faktúru, môžete vyhľadať bezplatné šablóny faktúr, napríklad Invoiceto.me alebo Generátor faktúry..

Pochopenie GDPR

GDPR znamená Všeobecné nariadenie o ochrane údajov. Ide v zásade o zákon, ktorý určuje, ako sa majú osobné údaje zhromažďovať, používať, chrániť alebo interagovať. Aj keď sa vo všeobecnosti zameriava na EÚ, môže ovplyvniť každú organizáciu, ktorá nemá sídlo v EÚ.

Tí, o ktorých sa zistí, že nespĺňajú požiadavku GDPR, budú pravdepodobne čeliť pokutám až do výšky 4% ročného globálneho príjmu spoločnosti alebo 20 miliónov EUR (podľa toho, čo je vyššie)..

Ak máte sídlo v EÚ alebo máte v úmysle podnikať v rámci EÚ, odporúča sa, aby ste svoje webové stránky prispôsobili HDPR, aby ste sa vyhli pokutám..

Dôležitosť vylúčenia zodpovednosti & zásady ochrany osobných údajov

Keď si EÚ stanoví požiadavku GDPR, požiadavka vylúčenia zodpovednosti alebo zásady ochrany osobných údajov sa stáva nevyhnutnosťou pre každého podnikateľa alebo podnikateľa, ktorý začína webové stránky. Zásady ochrany osobných údajov by vo všeobecnosti mali zverejňovať, aké osobné informácie zhromažďujete od používateľa a ako ich chcete používať a ako súkromné ​​informácie..

Niektoré krajiny budú vyžadovať, aby ste mali zákon o ochrane súkromia a inokedy to môžu vyžadovať služby tretích strán, ako sú napríklad Google Adsense alebo Amazon Affiliates. V každom prípade je dobré mať nejaký na svojom mieste.

V ideálnom prípade by ste spolu s vývojárom spolupracovali na vývoji systému webových súborov cookie a na právnikovi by ste navrhli zásady ochrany osobných údajov, ktoré sú v súlade so všetkými platnými zákonmi. Ak však nemáte čas a rozpočet, iubenda je cenovo dostupná alternatíva.

12. Zamestnajte ľudí, aby sa rozšírili

Akonáhle sa váš web rozširuje, môže nastať čas zvážiť najatie ľudí na vykonanie určitých úloh alebo funkcií.

Povedzme, že na svojej firemnej webovej stránke prevádzkujete blog. Keď sa blog zväčšuje, môže byť ťažšie produkovať obsah konzistentnejšie, pretože by ste mohli musieť žonglovať s inými úlohami, napríklad s vytváraním nových blogov a vytváraním sietí s inými blogermi..

To je miesto, kde sa na voľnej nohe alebo na čiastočný úväzok budú hodiť. Delegovanie vašich úloh na ostatných vám umožní zamerať sa na väčšie a dôležitejšie úlohy.

Platformy ako Upwork, Freelancer.com a dokonca aj Fiverr vám uľahčujú najímanie ľudí dočasne alebo projektovo. Samozrejme, náklady na zamestnanie nezávislého pracovníka sa zvyčajne líšia a niekedy môže byť lepšie namiesto toho rozšíriť svoje vybavenie a najať stálych zamestnancov. Ak hľadáte na prenájom stálych zamestnancov, stránky ako Monster.com alebo CareerBuilder.com sú obľúbenou možnosťou pre menšie podniky. Jediné, čo musíte urobiť, je len uverejniť inzerát o práci alebo vyhľadať pokračovanie na platforme.

Samozrejme, niektoré obavy z najímania ľudí spočívajú v tom, že pre vás existuje viac režijných nákladov. Ak ste malý podnik, možno budete musieť mikromanažovať svojich zamestnancov a mať menej času sústrediť sa na svoje podnikanie.

Príklad – na voľnej nohe nájdete na adrese Fiverr

Fiverr je prostriedok, ktorý vám umožňuje prechádzať oblasťami nezávislých pracovníkov na čokoľvek od vytvorenia obsahu až po podporu sociálnych médií.

Umožňujú nezávislým pracovníkom vytvárať ponuky, ktoré si potom môžete vybrať. Prípadne môžete vytvoriť pracovné miesto (odoslať „žiadosť“), ktoré konkrétne potrebujete, a povoľte nezávislým pracovníkom Fiverr, aby sa na ne uchádzali. Za každú transakciu zníži spoločnosť Fiverr formu poplatku, ktorý sa zníži na konečnú cenu. Poplatok sa líši v závislosti od hodnoty transakcie. Na základe povesti systému, môžu nezávislí Fiverr byť agresívne, keď sa snaží splniť požiadavky na zamestnanie.

Weboví vývojári

Fiverr talenty v programovaní a tech – najímanie nezávislých vývojárov webu na optimalizáciu, správu alebo dokonca pridanie novej funkcionality na svoje stránky (pozrite si ich tu).

spisovatelia

spisovatelia fiverraFiverr talenty v obsahu webových stránok – najmite autorov na voľnej nohe, aby vytvorili nový obsah pre vaše webové stránky (pozrite si ich tu).

13. Vypredajte svoje webové stránky (ukončite!)

V určitom momente možno budete chcieť zvážiť predaj svojho webu po jeho vybudovaní.

Akonáhle sa váš web začne zväčšovať a stane sa cenným prínosom, môžete ho predať iným ľuďom, rovnako ako v prípade fyzického obchodu..

Predaj webovej stránky môže byť jedným z dvoch spôsobov:

 1. Získate kontakt s inou firmou alebo spoločnosťou, ktorá má záujem o kúpu vášho webu.
 2. Predávate ju na aukčných stránkach ľuďom, ktorí si chcú kúpiť váš web.

Možnosť A nemusí byť pre väčšinu vlastníkov webových stránok životaschopná, určite však môžete preskúmať možnosť B. Trh online, napr Flippy a BuySellWebsite konkrétne sa zaoberá nákupom a predajom webových stránok.

Ak váš web začne priťahovať slušný prenos, povedzme približne 20 000 jedinečných návštevníkov mesačne, môžete ich ľahko predať na Flippe až za 7 000 dolárov! Ak ste ochotní svoj web opustiť, jeho predaj na aukčných stránkach je určite uskutočniteľnou možnosťou.

Príklad zo skutočného života: Web s priemerom 18 790 jedinečných návštev za mesiac predaných za 7 000 dolárov na serveri Flippa (zdroj).

záver

Vďaka veku digitálnych médií už online prítomnosť nie je voliteľnou súčasťou, ale je veľmi skutočnou nevyhnutnosťou. Kroky, ktoré som tu načrtol, by vám mali poskytnúť dobrú predstavu o silnom potenciáli, ktorý váš web predstavuje.

Jedinou otázkou, ktorá by mala zostať aj po absolvovaní tejto príručky, je úloha, ktorú si prajete, aby váš web hral v úspechu vášho podnikania. Hľadáte podporu pre svoje hlavné podnikanie, alebo ste ochotní ísť na diaľku a využiť ju v plnom rozsahu??

Páči sa vám tento článok? Podporte nás zdieľaním

13 Musíte rozšíriť svoje podnikanie online Kliknutím na Tweet

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map