Prečo je váš web WordPress pomalý? Jednoduché spôsoby, ako urýchliť vaše stránky WP

WordPress je zďaleka najpopulárnejším systémom na správu obsahu (CMS) a riadi viac ako 34% všetkých webových stránok na svete. Oceňuje sa vďaka svojej univerzálnosti, ktorá umožňuje majiteľom webových stránok rýchlo vytvárať webové stránky s pôsobivou kvalitou a funkčnosťou.


WordPress však musí byť pochopený, aby dosiahol najlepší výkon. Ak ste prevádzkovali web WordPress a máte pocit, že výkon bol podpriemerný, možno budete môcť zvýšiť výkon vykonaním niekoľkých malých vylepšení..

rýchlosť je dôležitáRýchlosť vášho webu výrazne ovplyvňuje mieru konverzie. Štúdie to neustále ukazujú vysoká rýchlosť stránky povedie k lepšej miere konverzie. Pri každej rýchlosti oneskorenia načítania mobilnej stránky dochádza ku 20% konverzii. A podľa Mysli so spoločnosťou Google, štandardy pre rýchle načítanie stránok sú 0-1 sekundy.

1. Nie je správne ukladanie do vyrovnávacej pamäte

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte je vo všeobecnosti vtedy, keď aplikácie ukladajú údaje do pamäte pre rýchlejšie spracovanie alebo prístup. Podobne povolením ukladania do vyrovnávacej pamäte môžete vopred načítať časti svojho webu, aby ste k nim mali rýchlejší prístup. Existujú rôzne spôsoby ukladania do pamäte cache, ktoré môžete využiť, ale spravidla spadajú do jednej z dvoch kategórií; medzipamäť na strane klienta alebo medzipamäť na strane servera.

Vyrovnávacia pamäť na strane klienta (zvyčajne ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača) vám pomáha definovať, ktoré prvky vašej stránky sa ukladajú do webového prehliadača návštevníka. Umožňuje tiež určiť trvanie uloženia týchto prvkov, takže ak bude web aktualizovaný, prehliadač bude môcť aktualizovať vyrovnávaciu pamäť s aktualizovanými prvkami. Vyrovnávacia pamäť prehliadača funguje so statickými prvkami, ako sú CSS, JS a obrázky.

Vyrovnávacia pamäť na strane servera je akýkoľvek spôsob ukladania do vyrovnávacej pamäte, ktorý je implementovaný na vašom webovom serveri. Medzi ne môže patriť ukladanie do pamäti OPcode, ukladanie do pamäte cache pre stránky, ukladanie do pamäte cache pre databázy a ďalšie. Každá z týchto metód sa zaoberá rôznymi prvkami WordPress a ich využitie môže pomôcť zlepšiť výkonnosť našich stránok.

Napríklad WordPress je veľmi vysoko zameraný na databázu. Bohužiaľ, všetky procesy, ktoré pracujú s databázou, spravidla vyžadujú na spustenie veľa prostriedkov (výpočtový výkon a pamäť). Pri ukladaní údajov do vyrovnávacej pamäte databázy v zásade ukladáte výsledky predchádzajúcich dotazov do pamäte, čím sa skracuje čas potrebný na doručenie určitých výsledkov.

Riešenie 1: Nainštalujte správne doplnky z vyrovnávacej pamäte

Vyrovnávacia pamäť je jedným z najdôležitejších spôsobov, ako môžete výrazne zvýšiť výkonnosť svojej webovej stránky WordPress. Našťastie, ako vo všetkých veciach súvisiacich s WordPress, existujú doplnky, ktoré môžete použiť na pomoc s týmto. K dobrým príkladom doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress patrí WP Rocket a Swift Performance.

Riešenie 2: Povoľte OPCache na vašom webhostingu

Tým, že OPcache uloží do vyrovnávacej pamäte kompilované operačné kódy skriptov PHP, umožní webovým serverom podstatne rýchlejšie obslúžiť obsah stránky. Dobrou správou je, že väčšina poskytovateľov zdieľaného hostingu umožňuje svojim používateľom inštalovať rozšírenie OPcache z ovládacieho panela. Takže – ak chcete využiť túto možnosť na rýchlejšie načítanie svojich webových stránok, jednoducho sa prihláste do ovládacieho panela svojho hostiteľa a povoľte túto funkciu.

Príklad: Ak chcete povoliť OPCache pri hostovaní A2, prihláste sa na cPanel > softvér > Vyberte verziu PHP > Nainštalujte rozšírenia PHP.

2. Databázy uložené na pevnom disku

Väčšina poskytovateľov webhostingu dnes takmer bez problémov inzeruje, že ponúkajú riešenia Solid State Drive (SSD). SSD sú high-tech verzia tradičného pevného disku a sú omnoho rýchlejšie. Napriek poklesu cien SSD sú však stále drahšie ako mechanické pevné disky.

Z tohto dôvodu sa niektorý poskytovateľ hostingu môže pokúsiť dostať preč s hybridným nastavením. Budú spúšťať aplikácie mimo SSD, ale na ukladanie používajú tradičné pevné disky. Toto je zlá správa pre používateľov systému WordPress, pretože je pravdepodobné, že databáza bude umiestnená na pomalších mechanických diskoch namiesto SSD. Nezabudnite vziať na vedomie, či váš poskytovateľ hostingu ponúka úplné riešenie SSD alebo nie.

Riešenie: Držte sa hostingových spoločností, ktoré ponúkajú plný hosting SSD

hosting na webe ssdPríklad: Všetky webové stránky hostené na serveri SiteGround bežia na diskoch SSD – čo je ideálne pre stránky WordPress.

Napriek tomu, že hostinger je jedným z najlacnejších hostiteľov WP na trhu, beží na plnom úložisku SSD, vďaka čomu je ideálny na hosťovanie stránok WordPress. Medzi ďalšie známe značky, ktoré fungujú na plnom SSD, patria: A2 Hosting, Bluehost a SiteGround.

3. Zastarané PHP

WordPress je založený na PHP a verzia PHP, ktorú váš server používa, môže tiež ovplyvniť výkon vašich stránok. PHP 7 bol testovaný predstihnúť PHP 5,6 takmer dvakrát rýchlejšie – to je 100% zvýšenie výkonu!

Tím v AeroSpike bežal niektoré testy na porovnanie PHP 5 s PHP 7.

Ich test spustil štyri procesy, z ktorých každý spustil 100 000 transakcií. Všetky behy boli vykonané proti klastru s jedným uzlom, na ktorom je spustený Aerospike Server Community Edition, verzia 3.9.1, na CentOS 7 s 32 procesormi Intel® Xeon® E5-2660 @ 2,20 GHz (so zapnutým hyperthreadingom) a 32 GB pamäte.

Používané dve verzie PHP boli php-7.0.10 a php-5.5.38.

Nasleduje zhrnutie výsledkov.

Celkový čas vykonávania

Celkový čas vykonávania PHP 7 je o 10 – 12% nižší ako PHP 5 (nižší je lepší).

Operácie za sekundu

PHP 7 píše / prečíta ~ 9 – 15% viac v porovnaní s PHP 5 (vyššie je lepšie).

Riešenie: Aktualizujte verziu PHP svojho webu

Ak používate staršiu verziu PHP, je pravdepodobné, že uvidíte dosť dobré vylepšenia rýchlosti jednoduchým výberom novšej verzie PHP. Väčšina poskytovateľov webhostingu ponúka viac verzií PHP, ktoré si môžete vybrať prostredníctvom ovládacieho panela webhostingu.

Príklad – Výber verzie PHP na serveri Hostinger je možné vykonať prostredníctvom ovládacieho panela hostingu.

4. HTTP / 2

HTTP / 2 je a „Nový“ internetový protokol , ktorá bola zavedená v roku 2015. Na rozdiel od predchádzajúcej verzie HTTP 1.1 umožňuje vykonávať viac žiadostí o údaje súčasne. Pomáha to skrátiť čas načítania prostriedkov na vašom webe.

HTTP / 1.1 vs HTTP / 2 – HTTP / 2 môže odosielať viac žiadostí o dáta cez jedno pripojenie. Znižuje sa tým ďalší čas na spiatočné lety (RTT), vďaka čomu sa načítanie vašich webových stránok zrýchli (uč sa viac).

Riešenie: Implementujte HTTP / 2

Napriek tomu však niektorí weboví hostitelia stále neponúkajú HTTP / 2 alebo ich ponúkajú iba na drahších plánoch. Existujú dva spôsoby, ako môžete využiť HTTP / 2; hľadajte hostiteľa, ktorý ho ponúka, alebo využite službu Cloudflare CDN.

Existujú poskytovatelia webhostingu, ktorí ponúkajú rôzne úrovne protokolu HTTP. Napríklad, Siteground a GreenGeeks sprístupnili HTTP / 2 vo všetkých svojich plánoch, ale A2 Hosting ponúka HTTP / 2 iba vo svojich plánoch webhostingu Turbo alebo vyšších.

5. Rushed Server

Webové stránky sú automatizované a ich výkon môže ovplyvniť množstvo zdrojov, ktoré majú k dispozícii. Každá stránka musí mať spracovateľský výkon a pamäť, aby zvládla webový prenos – čím väčší objem, tým viac potrebných zdrojov.

Ak má váš web náhly príliv návštevníkov, váš hostingový plán nemusí mať k dispozícii zdroje na zvládnutie všetkých súčasne. Výsledkom bude spomalenie alebo nedostupnosť stránok pre niektoré požiadavky.

Sledujte výkonnosť hostingu

Príklad: WebSitePulse ponúka rôzne monitorovacie nástroje, ktoré neustále sledujú vaše servery a webové stránky.

Situácia je pravdepodobnejšia v prípade plánov zdieľaného hostenia, pretože všetky účty na tomto serveri zdieľajú pevné množstvo zdrojov. Ak chcete zaistiť hladký chod vašich stránok, skúste použiť nástroj na monitorovanie stránok, ako je napríklad Robot prevádzky, Pulz webovej stránky, a Freshping.

Používanie týchto nástrojov vám pomôže po určitú dobu posúdiť, ako dobre funguje váš hostiteľ. Ak vaše stránky stále spomaľujú alebo server je vždy mimo prevádzky, možno je na čase zvážiť prechod na lepší plán alebo iného hostiteľa webu..

Riešenie: Ak je to potrebné, inovujte na VPS alebo vyššiu úroveň hostingu

Príklad: Na základe nášho sledovania na stránke HostScore, Čas odozvy hostingu SiteGround VPS (testovacia stránka hostená v Európe) je o 15% rýchlejšia ako zdieľaný hosting SiteGround.

Hostingové plány VPS sú drahšie ako zdieľané hostingové plány, ale môžu ľahšie zvládnuť vysoký prenos. Je to preto, že plány VPS sú vo všeobecnosti škálovateľné, čo znamená, že ak si myslíte, že vaše stránky potrebujú viac, môžete dynamicky zvýšiť množstvo zdrojov..

Zistite, kedy je ten pravý čas na prechod na hosting VPS.

6. Objemné mediálne súbory

Aj keď veľké, ostré obrázky alebo vzrušujúce videá môžu byť skvelými očami, nezabudnite, že tieto multimediálne súbory sú často veľké. Spravidla platí, že čím väčší je súbor, tým dlhšie trvá načítanie. To neznamená, že sa musíte úplne zriecť, ale aspoň nezabudnite optimalizovať svoje súbory.

Riešenie: Komprimujte svoje obrázky

Obrázky je možné trochu zmenšiť a použitie správneho formátu môže tiež pomôcť zmenšiť veľkosť. Napríklad súbor BMP bude zvyčajne väčší ako súbor GIF alebo JPG. Ak chcete optimalizovať obrázky, môžete to urobiť manuálne alebo pomocou doplnku. Niektoré doplnky WordPress, ktoré dokážu tento trik zvládnuť, zahŕňajú EWWW a Short Pixel.

Ak sa rozhodnete nepoužiť doplnok, existujú aj online nástroje, ktoré môžete použiť na manuálnu optimalizáciu obrázkov. Niektoré z nich sú Optimizilla a EzGIF.

7. zle optimalizovaná / poškodená databáza

Skôr som sa zmienil o tom, ako je WordPress veľmi zameraný na databázu a ako môže úložisko SSD pomôcť zrýchliť dotazy. Stav databázy však tiež hrá úlohu pri výkone vašej stránky.

Riešenie: Pravidelne optimalizujte databázu

Môže byť veľmi ťažké ovládať každý jednotlivý prvok, ktorý vstupuje do vašej databázy, takže z času na čas musíte vykonať nejaké upratovacie služby. Pomôže to udržiavať vašu databázu usporiadanú a schopnú pracovať v plnej rýchlosti.

Na tento účel môžete použiť aj doplnky. Niektoré dobré príklady sú WP DBManager a WP Sweep.

8. Pomalý poskytovateľ DNS

Mnoho ľudí má pocit, že čas do prvého bajtu (TTFB) je radom rýchlomerov, ale veľa z nich v skutočnosti nerozkladá TTFB a snaží sa v ňom riešiť jednotlivé prvky. Jedným z prvkov, ktorý prispieva k TTFB, je rozlíšenie DNS.

Tento proces, ktorý zahŕňa preklad doménových mien na adresy IP, si vyžaduje čas. Rôzni poskytovatelia DNS fungujú odlišne a používanie dobrého poskytovateľa DNS môže tiež zrýchliť načítanie stránok.

Riešenie: Prepnite sa na lepšieho poskytovateľa DNS

Ak chcete skontrolovať rýchlosť svojho servera DNS, spustite na svojom webe test pomocou Pingdom Tools a potom kliknite na prvú inštanciu názvu vašej domény v grafe výsledkov. Rozbalí sa tak rámček, v ktorom sa zobrazia súčasti vášho TTFB. V tomto poli vyhľadajte riadok s textom „DNS“.

Rýchlosti DNS sa líšia v závislosti od poskytovateľa.Rýchlosti DNS sa líšia v závislosti od poskytovateľa.

Porovnajte ho so súhrnnou rýchlosťou DNS rôznych poskytovateľov graf na DNS Perf a zvážte, či je vaša rýchlosť DNS tam, kde by mala byť. Ak nie, možnosť zvoliť si iného poskytovateľa DNS môže byť pre rýchlosť načítania stránok prospešná.

CloudFlare je jedným z najrýchlejších poskytovateľov DNS v okolí a môžete s nimi získať účet zadarmo.

9. Príliš veľa doplnkov

Jednou z vecí, ktoré ľudia o službe WordPress milujú, je to, aké ľahké je zvýšiť funkčnosť jednoducho pomocou doplnku. Pretože je to open source, WordPress má obrovská komunita vývojárov čo je skvelé na výber, ale výsledkom sú doplnky, ktoré sa veľmi líšia v kvalite.

Doplnky sú tiež rozšíreniami základného kódu WordPress, čo znamená, že čím viac budete používať, tým väčšia bude vaša inštancia WordPress. To zase zvyšuje réžiu vašich stránok a môže to v rôznej miere ovplyvniť výkon.

Riešenie: Znížte použitie doplnkov

Ak je to možné, uistite sa, že prevádzkujete iba doplnky, ktoré skutočne potrebujete, a pokúste sa orezať zbytočné chmýří. Nezabudnite tiež odstrániť doplnky, ktoré sa nepoužívajú! Dnes existuje veľa doplnkov, ktoré sa snažia vykonať veľa rôznych vecí, takže podľa možnosti sa pokúste zabezpečiť, aby vaše doplnky neboli duplikované..

10. Hacked Site

V minulosti hackeri v minulosti preberali stránky a spôsobovali chaos iba pre kopy. Dnešný počítačový zločin je prepracovanejší a pokúsi sa vyhnúť vám, aby ste zistili jeho prítomnosť. Ich cieľom je využiť prostriedky na vašom účte na obohatenie sa – napríklad ich použitím na ťažbu kryptomeny.

Tým sa odstránia zdroje z vašich stránok a môže to mať veľký vplyv na výkon. Pretože lietajú pod radarom, musíte svoje stránky pravidelne prehľadávať, aby ste sa uistili, že nebol unesený ticho..

Investujte do bezpečnostného nástroja od renomovaného poskytovateľa bezpečnostných riešení, ako je Sucuri, a uistite sa, že inštalujete doplnky z dôveryhodných zdrojov. Ak chcete skontrolovať, či sú vaše doplnky legitímne, použite nástroj ako Kontrola zabezpečenia doplnkov vyhľadať problémy.

Pokúste sa vyhnúť komplikáciám skontrolujte povesť doplnku ešte pred inštaláciou.

Záver: Zamerajte sa na podrobnosti

Ako vidíte už teraz, prevádzka efektívneho webu WordPress môže byť prakticky prácou na plný úväzok. Ak však uvediete zoznam a pravidelne dodržiavate osvedčené postupy, budete môcť znížiť pravdepodobnosť, že web WordPress s nízkou výkonnosťou bude taký, aký to bol druhý charakter. Nezabudnite sa sústrediť na výkon vo všetkom, čo robíte, a starostlivo zvážte všetko, čo chcete na svoje stránky pridať. Mnoho nových vlastníkov stránok WordPress má tendenciu ísť cez palubu a vrhať všetko okrem kuchynského drezu.

Vyhnite sa tomuto pokušeniu a pomaly sa opierajte o funkčnosť, ako vaše stránky a podnikanie rastú.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map