Práca z domu: Kde nájsť online pracovné miesta a ako začať

Práca z domu bola v minulosti luxusom, ale dnes sa nejakým spôsobom zmenila na mandátovanú normu. Napriek tomu medzi populáciou existuje iná kategória ľudí, ktorí sa rozhodli vykonávať svoju kariéru úplne doma.


Práca z domu je samozrejme kladná aj záporná, ale jej úspešné absolvovanie si vyžaduje prípravu a znalosti. Ak to znie ako šálka čaju alebo ste nejako zistili, že potrebujete prácu z domácej práce – čítajte ďalej.

Contents

Tu je zoznam potenciálnych pracovných príležitostí z domu do práce

Cieľom je robiť to, čo máte radi a zároveň zarábať z domu. Nezabudnite, že vykonanie tejto zmeny môže byť veľmi náročné nielen preto, že vo všeobecnosti pracujete sami, ale budete zodpovední za oveľa viac.

Po tom sa pozrime na niektoré z populárnejších a bežných pracovných miest, kde môžete pracovať z domu, a uvidíme, čo je potrebné na dosiahnutie tohto cieľa..

Poznámky:

 1. Aby som týmto úlohám dodal určitú váhu, pridal som nejakú spätnú väzbu získanú od nezávislých pracovníkov a majiteľov firiem, ktorí pochádzajú z rôznych prostredí a pracujú v rôznych mestách po celom svete..
 2. Mzda za prácu sa odhaduje na základe nedávnych zoznamov pracovných miest zamestnancov s najmenej 10 záznamami o prenájme v UpWork.

1. Grafický dizajnér

Príklad – Icon Finder je bezplatné trhovisko, kde si môžete zostaviť svoje portfólio a predať svoje umenie ikona online.

Odhadovaná platba: 10 USD – 50 USD za hodinu

Grafici alebo akýkoľvek iný umelec, ktorý pracuje na vytvorení niečoho, čo vizuálne komunikuje, pravdepodobne najlepšie vyhovuje diela z domáceho profilu. Či už vytvárate logá, plagáty alebo akékoľvek iné druhy umenia, úloha sa zvyčajne začína krátkym pokynom klienta.

Keď dostanete od klientov to, čo potrebujete, zvyšok je v podstate všetko na vás. Od vášho vybavenia po suroviny a talenty – to sú všetko veci, ktoré môžete mať doma.

V skutočnosti existuje veľa príležitostí, keď je práca z domu skutočne prospešná, pretože to znamená, že nebudete musieť každý deň presúvať svoje obchodné nástroje do kancelárskych priestorov az kancelárskych priestorov. Presne, aké to je prospešné, samozrejme záleží na tom, aký umelec ste.

Ako začať, ak ste začiatočník

Ak máte záujem o grafický dizajn, potom by ste mohli začať tým, že si vyberiete kurz ako bakalársky titul v odbore grafický dizajn. Ak je to pre vás z nejakých dôvodov nepraktické, môžete sa tiež učiť a trénovať samostatne.

Z hľadiska vybavenia buďte pripravení na rozmiestnenie značného množstva pre výkonný počítač, napríklad prenosný počítač alebo tablet, ako aj originálne kópie návrhového softvéru..

Charles Yarbrough

Charles Yarbrough, Prezident spoločnosti Webhost.pro, na voľnej nohe využíva množstvo úloh vrátane grafického dizajnu. Nezávislí grafickí dizajnéri pre neho potrebujú predovšetkým prácu vysokej kvality.

„Čas potrebný na opravu chýb alebo nájdenie niekoho nového na pomoc je oveľa ťažší ako zaplatiť viac peňazí alebo čakať dlhšie. To je hlavný dôvod, prečo sa veľmi zameriavame na to, aby nezávislí spolupracovníci, s ktorými spolupracujeme, mali slušné výsledky v podobnej práci, “hovorí Yarbrough..

Victor Thomas

Victor Thomas, s návrhom firmy Thomasdigital.com súhlasí. Na základe informácií zo San Francisca Thomas považuje za dôležité preukázať úspech v podobnej práci. Dodal však, že je tiež dôležité, aby mohli nezávislí pracovníci dobre zvládnuť očakávania.

„Chcel by som mať jasný obraz o tom, čo sa môže a bude robiť, spolu s tým, čo nie je možné. To, plus jasná a stála komunikácia o tom, ako sa veci dejú počas celého projektu, sú dôležité, “komentoval Thomas.

2. Editor videa

Príklad – pracovné miesta pre produkciu filmu a videa sú k dispozícii na Production HUB.

Odhadovaná platba: 20 $ – 120 $ / hodinu

Podobne ako v prípade grafického dizajnéra, aj video editory môžu využívať tú česť pracovať z domu. Video editory sú tí, ktorí pracujú na surových videozáznamoch a vyladia ich na finálny, leštený produkt, ktorý je pripravený na prezeranie verejnosti..

Aj keď to môže znieť dobre, nie je to ani najjednoduchšie na svete, pretože si vyžaduje integráciu mnohých prvkov, ako sú dialóg, zvuk, špeciálne efekty a surové video, ktoré má niekedy neurčitú kvalitu..

Ako začať, ak ste nový

Pre tých, ktorí chcú ísť do strihu videa, môžete začať tým, že sa venujete vzdelávaniu súvisiacemu s filmom, ako je vysielanie alebo multimediálna komunikácia. Existujú aj niektoré špecializované kurzy, ktoré si môžete vyzdvihnúť kinematografie alebo dokonca tie, ktoré sú špecifické pre softvér.

Nezabúdajte však na to, že pokiaľ sa nepozeráte na spodnú časť trhu, ako je napríklad úprava osobných videí alebo základných firemných videí, požiadavky na úpravu videa sa môžu rýchlo stať neúnosnými..

Na správu úprav filmov alebo zložitejších premietaní budete možno musieť investovať značné prostriedky do editovacieho štúdia.

3. Účtovník / účtovník

Príklad - Účtovné práce dostupné na Freelancer.com.Príklad – Účtovné práce dostupné na Freelancer.com.

Odhadovaná platba: 20 USD – 50 USD za hodinu

zatiaľ čo účtovníctva a účtovníctva sú základné obchodné funkcie, existuje niekoľko zásadných rozdielov. Účtovník je zodpovedný za zaznamenávanie finančných transakcií, zatiaľ čo účtovník je zodpovedný za interpretáciu, klasifikáciu, analýzu, vykazovanie a sumarizáciu finančných údajov..

Bez ohľadu na to, ktoré by ste mohli uprednostniť, sú obe tieto pracovné miesta v takmer každom priemyselnom odvetví dnes veľmi potrebné. Ďalšou výhodou je, že tieto práce sa dajú ľahko vykonať z pohodlia vášho domova – alebo z iných miest, ak by ste radšej.

Začíname

Kým účtovníci potrebujú iba základné znalosti o účtovníctve, aby mohli začať v tejto úlohe, účtovníci musia byť certifikovaní. Presná certifikácia bude závisieť od miesta vášho bydliska, ale minimálne je potrebný základný titul bakalár vied o účtovníctve. Odtiaľ si môžete zvoliť špecializáciu neskôr.

Vďaka kráse internetu môžu klienti s vami jednoducho zdieľať dokumenty a súbory a dnes existuje mnoho účtovných služieb založených na technológii Cloud. Pravdepodobne budete musieť každý rok navštíviť klientsky priestor iba v obmedzenom množstve – hlavne počas daňovej sezóny.

Účtovný softvér zvyčajne platia klienti v závislosti od potrieb spoločnosti, takže všetko, čo potrebujete, je počítač, pripojenie na internet a navyše to, čo máte v hlave..

4. Virtuálny asistent

Príklad - Výpis úloh virtuálneho asistenta v UpWork.Príklad – Výpis úloh virtuálneho asistenta v UpWork.

Odhadovaná platba: 5 USD – 15 USD za hodinu

Ako možno viete povedať z názvu úlohy, úloha virtuálneho asistenta je niečo, čo si môžete ľahko vziať z domu. Toľko odvetví potrebuje virtuálnych asistentov, realitné kancelárie, IT firmy alebo dokonca účtovnícke a finančné firmy.

Ako virtuálny asistent musíte byť pripravení na maximálnu flexibilitu vo svojej pracovnej úlohe. Môže ísť napríklad o prijímanie telefónnych hovorov, správu cestovných poriadkov alebo dokonca rezerváciu cestovných služieb. Väčšina z toho samozrejme závisí od toho, aký presne ste asistent.

Ako začať pracovať ako virtuálny asistent z domu

Aj keď nemusíte mať titul, aby ste sa mohli uchádzať o pozíciu virtuálneho asistenta, niektoré vyššie prémiové umiestnenia to môžu stanoviť ako požiadavku. Môžete sa tiež rozhodnúť, že sa zúčastníte iných kurzov, aby ste zvýšili svoju zručnosť a zvýšili svoj profil.

Kľúč k úspechu virtuálneho asistenta spočíva v tom, aby sa práca vykonala čo najrýchlejšie a najúčinnejšie. Mali by ste byť tiež vysoko organizovaní, mali by ste mať dobré komunikačné schopnosti, mali by ste byť dôvtipní a mali by ste byť schopní zvládnuť viacero úloh súčasne.

Na konci zariadenia je virtuálny asistent čisto „počítačovou úlohou“. To znamená, že budete potrebovať počítač, nejaké komunikačné vybavenie, ako sú slúchadlá s mikrofónom, spoľahlivé pripojenie na internet a softvér, ktorý vám pomôže udržať si poriadok – a to je všetko o tom.

Michael Naval so sídlom na Filipínach, ale podporuje rôznych klientov po celom svete ako virtuálny asistent na voľnej nohe IT špecialistu. Radí tým, ktorí zvažujú prácu virtuálneho asistenta, aby vždy vychádzali z zručností, a čo je najdôležitejšie, mali pozitívny prístup „môžu urobiť“.

Prvý z nich vám bude dobre slúžiť na vykonávanie rôznych úloh, zatiaľ čo druhý vám pomôže zvládnuť klientov, ktorí môžu byť nároční. Považujte to za faktor „pravdepodobnosti“, ktorý môže pomôcť predĺžiť dobu trvania zmluvy na dobu neurčitú.

„Je ťažké odporučiť, koľko je potrebné účtovať za prácu VA, pretože rozsah práce môže byť dosť veľký v závislosti od klienta. Hlavnými vecami, ktoré potrebujete na vypracovanie, by bola vaša časová investícia, akékoľvek ďalšie nástroje, ktoré budete potrebovať na to, aby ste zohrali určitú úlohu, plus aké ďalšie zručnosti budete musieť v prípade potreby potrebovať, “hovorí Naval.

5. Spisovateľ / Redaktor / Prekladateľ

Príklad - Zápisovacie úlohy dostupné v Problogger Jobs.Príklad – Zápisovacie úlohy dostupné v Problogger Jobs.

Odhadovaná platba: 15 USD – 60 USD za hodinu

Keďže som bol dlhoročným spisovateľom a redaktorom, môžem vám ľahko povedať, že toto je pravdepodobne jedna z najflexibilnejších prác z existujúcej domácej práce. V rôznych obdobiach som pracoval v kanceláriách, v teréne a niekedy aj doma.

Existuje veľa druhov autorov – blogerov, autorov autorov, copywriterov, spisovateľov a veľa ďalších. Pamätajte, že všetko, čo vidíte na internete alebo na papieri, bolo vytvorené spisovateľom!

Ak vás myšlienka, aby sa vaše slová objavili všade, priťahuje, je to jedna z úloh, pre ktorú by ste mali byť vhodní. V závislosti na tom, aký typ spisovateľa sa chcete stať, sa požiadavky môžu dosť líšiť.

Napríklad, technický spisovateľ bude musieť byť nevyhnutne oboznámený s technickými podrobnosťami, zatiaľ čo výskumný spisovateľ môže potrebovať pozadie v oblasti, v ktorej sa výskum nachádza. Spoločnou zložkou všetkých týchto špecializácií je však schopnosť komunikovať..

Ako dostať zaplatené písanie online

Schopnosť upútať pozornosť publika a jasne vyjadriť posolstvo je jednou z najdôležitejších zručností, ktorú môžete mať ako spisovateľku. Aj keď sa o tom môžete dozvedieť v kurze, ako je napríklad bakalár žurnalistiky, v ideálnom prípade si vyberiete mentora, ktorý môže zdieľať jeho tajomstvá získané skúsenosťami..

Napriek tomu, spisovateľ, editor alebo prekladateľ, kľúčové časti vášho inventára budú počítač, editačný softvér a pripojenie na internet..

Muhammad Ruby Ernawa

Muhammad Ruby Ernawa je indonézsko-anglický prekladateľ, ktorý si vybudoval celú svoju činnosť na voľnej nohe.

S viac ako 5 ročnými skúsenosťami v oblasti nezávislých prekladateľov je teraz vlastníkom spoločnosti Diamondo Translation. Pre nováčikov v tomto odbore im radí, aby sa príliš nebáli toho, koľko skúseností máte pri uchádzaní sa o prácu – pokiaľ máte solídnu platformu v oblasti zručností a komunikácie..

„Schopnosť dobre komunikovať s klientmi je rozhodujúca, zohráva úlohu pri zabezpečení práce, ako aj pri presnom vyjednávaní a porozumení požiadavkám. Ak sa vám to nepodarí, najlepšie zručnosti na svete vás možno nebudú chcieť zachrániť pred neporiadkom. “ hovorí Mohamed

Mohamed tiež varuje, že pri vstupe do tejto arény môžu vzniknúť náklady, napríklad investícia do webhostingu pre vaše podnikanie, predplatné nástrojov počítačového prekladu alebo dokonca obchodný e-mail hosting.

Sharon Hurley Hall, profesionálny spisovateľ B2B a bloger na voľnej nohe pracujú pre klientov aj s inými nezávislými pracovníkmi.

Vďaka 30-ročnému profesionálnemu písaniu pre tlač a online médiá cíti, že kľúčovým znakom úspešného spisovateľa na voľnej nohe je kvalita práce a skúseností v konkrétnych oblastiach.

„Moji klienti odo mňa očakávajú kvalitu a rovnakú kvalitu od všetkých nezávislých pracovníkov, s ktorými pracujem. Som presvedčený, že je chybou uprednostňovať rýchlosť pred kvalitou, “zdôrazňuje. Ako vidíte, kvalita je dôležitá, bez ohľadu na to, v akom odvetví pracujete alebo v zamestnaní.

6. Asistent výskumu / obchodný analytik

Príklad - Pracovné miesta výskumných analytikov dostupné naozajPríklad – Pracovné miesta výskumných analytikov dostupné naozaj.

Odhadovaná platba: 25 USD – 150 USD za hodinu

Predstavte si, že dostanete zaplatené za to, že ste to všetko vedeli – a mýlili by ste sa, čo robí výskumný asistent.

Ako názov napovedá, výskumní asistenti pomáhajú s vecami, ako sú práce na pozadí, ako sú zisťovanie faktov, zhromažďovanie údajov a mnoho ďalších vecí, ktoré sa týkajú podpory hlavného výrobcu práce..

Ako niektorí môžu povedať, Google je váš priateľ, ale nezabudnite, že existuje veľa vecí, ktoré možno nebudete môcť nájsť na internete. Ak chcete byť výskumným asistentom, musíte byť čas od času pripravení ísť do terénu a v prípade potreby sa kopať do nedigitálnych archívov..

Aj keď je výskum zvyčajne vysoko špecializovaný, asistent nemusí mať všetky výskumné zázemie ako výskumný pracovník. Bude však pravdepodobne potrebné získať kvalifikáciu v oblasti súvisiacej s uskutočňovaným výskumom.

Napríklad, ak sa uchádzate o pomoc pri výskume v projekte zahŕňajúcom štúdium objavujúcich sa reakcií na geneticky modifikované plodiny, bolo by pre vás dobré mať formálne vzdelanie v oblasti genetického inžinierstva alebo biochémie..

Začíname

Bohužiaľ, tieto vzdelávacie zázemie si vyžaduje prácu a čas, takže vaša úloha výskumného asistenta bude pravdepodobne obmedzená na konkrétne oblasti. Napriek tomu je to niečo, na čom sa dá pracovať na diaľku, v závislosti od toho, aké zariadenia môžu byť potrebné ako súčasť práce.

Očakávajte, že budete pracovať na ľahko prenosnom zariadení, ako je napríklad prenosný počítač, a komunikujte digitálne pomocou softvéru na riadenie projektov alebo občas jednoducho e-mailom.

7. Online tréner / učiteľ

Príklad – Svoj kurz online môžete ľahko vytvoriť a predať na stránke Teachable.

Odhadovaná platba: –

Aj keď môže existovať starý vtip, že „tí, čo nemôžu robiť, učiť“, úloha učiteľa je v skutočnosti veľmi slušná. Vďaka internetu však môžete byť učiteľom aj online, pokiaľ máte cenné schopnosti odovzdať ho ďalej.

Niektoré príklady týchto špecializovaných zručností zahŕňajú WordPress, aranžovanie kvetín, záhradníctvo, pletenie – v skutočnosti takmer čokoľvek. To znamená, že úloha online trénera alebo učiteľa môže byť mimoriadne hodnotná pre široké spektrum ľudí. Pokiaľ máte vôľu to urobiť, môžete svoje kurzy vytvárať a predávať online.

Veľkou výhodou vytvorenia digitálnych kurzov je, že to nemusí byť práca na plný úväzok. Môžete ich pracovať a vytvárať vo svojom voľnom čase a zamiešať si rozvrh podľa toho, ktorá priorita je v danom čase.

Ak chcete vylepšiť kurzy, ktoré zostavujete, skúste sa naučiť niektoré mäkké zručnosti, ako je reč na verejnosti, komunikácia alebo čokoľvek iné, čo môže pomôcť zlepšiť skúsenosti získané v kurzoch, ktoré vytvárate. Keď ich máte, môžete začať budovať digitálne kurzy.

V závislosti od toho, čo sa rozhodnete, budete pravdepodobne potrebovať nejaký druh webovej kamery alebo obrazovky, spolu s interaktívnymi digitálnymi nástrojmi na výučbu.

Zvláštnosť: Kyle Roof

Kyle Roof

Pre tvorcov online kurzov máme špeciálnu ponuku – krátky úryvok, ktorý diskutuje o základných veciach s Kyle Roof. Spoluzakladateľ spoločnosti Internetový marketing Gold, PageOptimizer Pro, a niekoľko ďalších stránok, spoločnosť Roof sa preslávila svojím úspechom pri vytváraní on-line kurzov, takže si svoje komentáre k srdcu!

Podľa neho sa začiatočníci pri vytváraní on-line kurzov musia zamerať na budovanie svojej reputácie v podnikaní – čím je meno známe, tým lepšie budú kurzy predávať. To sa dá dosiahnuť vytvorením „kurzov pre dospelých“, ktoré vo všeobecnosti zvyšujú hodnotu pre komunity.

„Akonáhle ste sa usadili (a to môže trvať roky), potom budete mať veľa ľudí, ktorí si chcú kúpiť váš kurz. Ak sa vám darí na kanáli alebo podcaste YouTube niekoho iného, ​​radi vás privedú späť, aby ste sa rozprávali o svojom novom kurze, “hovorí Roof.

„Keď prezentujete, môžete začať vylepšovať svoje koncepcie kurzov. Môžete si otestovať, čo funguje a čo nie skôr, než si urobíte čas na zaznamenanie akýchkoľvek videí. “

Strechy však upozorňujú, že vytváranie videí môže byť dosť náročné, a to bez zahrnutia času na úpravy (ktoré zadáva externe). Produkcia každého videa trvá približne jednu až dve hodiny – bez ohľadu na to, ako zvyčajne sú.

„Nahrávanie videí a obsahu na učiteľnú alebo inú platformu bude trvať oveľa dlhšie, ako si myslíte, že to bude,“ dodáva.

8. Programátori / vývojári webu

Príklad - zoznam pracovných miest pre vývojárov webových stránok SimplyHired.Príklad – zoznam pracovných miest pre vývojárov webových stránok SimplyHired.

Odhadovaná platba: 15 USD – 100 USD za hodinu

Pravdepodobne nie je známe, že najsamostatnejšie úlohy, programátori a vývojári webu majú najsociálnejšie úlohy. Toto plus povaha samotnej práce dáva takmer ideálny scenár pre prácu z domu.

Či už pracujete na zákazkových projektoch pre spoločnosť alebo dokonca predávate svoje vlastné generické aplikácie, všetko je možné z pohodlia vášho domova. Budete v podstate vývojárom na voľnej nohe.

Najnáročnejšou časťou práce bude dostať svoje meno tam, napríklad prostredníctvom online portfólia, a marketingovať sami seba, ako len môžete. Prirodzene to pomôže, ak dokážete potenciálnym klientom poskytnúť silné portfólio projektov, ktoré ste úspešne dokončili alebo sa predtým zúčastnili..

Ako začať ako webový vývojár pracujúci z domu

Hoci programovanie sa môže učiť samostatne, vždy je najlepšie mať nejaké formálne zázemie. Videl som veľa vynikajúcich programátorov, ktorí vedia veľa o špecifikách kódovania, ale zostávajú priemerní kvôli slabým základným konceptom.

Avšak bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete, budete potrebovať špecializovaný pracovný stroj na zostavenie a testovanie kódu, na ktorý sa prednostne nebudú vzťahovať osobné aplikácie, ktoré by ste mohli chcieť nainštalovať..

Julian Song

Julian Song, malajský nezávislý vývojár, ktorý je nezávislý už viac ako desať rokov. Schopnosť to robiť vďaka skúsenostiam získaným počas jeho predchádzajúceho pracovného života a podpore jeho manželky.

„Vždy sa uistite, že vynaložíte 101% úsilie na každý realizovaný projekt. Nezabúdajte na prílišné kompromisy, ale dodávajte to najlepšie, čo môžete. Ak ste schopní, navrhnite nám tiež nápady, ktoré vám pomôžu, “hovorí Song.

9. Dropshipper / Pridružený obchodník

Príklad – Dropshipping obchod postavený pomocou Shopify.

Odhadovaná platba: –

Mnohí z vás už pravdepodobne budú veľkými veriacimi v silu elektronického obchodu. Hlavné platformy sa objavili vo veľkých smeroch a dokonca aj malé podniky naskočili na palubu vďaka technologickým zmenám.

Vedeli ste, že aj vy sa môžete zapojiť do elektronického obchodu? Jedným zo spôsobov, ako to môžete urobiť, je dropshipping. Tento režim elektronického obchodu vám umožňuje predávať produkty online bez toho, aby ste ich museli skutočne mať.

Vytvorte webovú stránku, ktorá funguje ako front predaja, a potom získajte zdroje svojich produktov od poskytovateľov dropshippingu, ako sú AliExpress, SaleHoo, Doba alebo mnoho ďalších. Ak použijete nástroj na tvorbu webových stránok, ako je napríklad Shopify, môžete si stránku rýchlo vytvoriť bez akýchkoľvek technických znalostí.

Aj keď budete musieť zaplatiť počiatočnú investíciu do hosťovania a budovania svojho webu, nemusíte objednávať tovar vo veľkom, ani nezaoberáte prepravou. To všetko sa dá urobiť za vás pomocou vašich zdrojov dropshippingu.

Partnerskí obchodníci pracujú podobným spôsobom, ale väčšinou vytvárajú obsah, ktorý pomáha predávať produkty. Za každého zákazníka, ktorého odkazuje pridružený obchodník, získajú províziu z tohto predaja.

Ako začať, ak ste nový

Ak sa rozhodnete pracovať z domu ako predávajúci alebo pridružený marketingový pracovník, v zásade preberáte úlohu vlastníka firmy, ktorá musí nosiť veľa klobúkov. Z tohto dôvodu môže byť niekedy potrebné zadať určité oblasti vášho podnikania externe, či už ide o vývoj webových aplikácií alebo tvorbu obsahu.

Jerry Low, zakladateľ WHSR, BuildThis.io a HostScore je pridruženým obchodným zástupcom pre veteránov. S 15 dobrými rokmi v podnikaní zdieľal myšlienky o úlohe potenciálnych nováčikov, ktorí potrebujú zadávať zákazky externe.

„Pri prijímaní talentov mám prednosť plateniu zálohy, skôr ako zapojenie nezávislých pracovníkov, pretože je to nákladovo efektívnejšie. Je však dôležité, aby mali zručnosti a skúsenosti potrebné na dokončenie práce, v ktorej boli zamestnaní. V poradí dôležitosti požadujem kvalitu, primerané ceny a rýchlosť.

Pretože všetci pracujeme na diaľku, jedným z kritických aspektov každého, koho najímam, je, že musia byť veľmi pozorní k detailom. Tento kľúčový aspekt môže znamenať veľký rozdiel v tom, čo si myslíte, že dostávate a čo nakoniec získate, “povedal Low.

10. Správca sociálnych médií

Príklad - Fiverr je populárne trhovisko, kde nezávislí podnikatelia ponúkajú svoje služby potenciálnym nájomcom.Príklad – Fiverr je populárne trhovisko, kde nezávislí podnikatelia ponúkajú svoje služby potenciálnym nájomcom.

Odhadovaná platba: 10 USD – 50 USD za hodinu

Ako všetci vieme, sociálne médiá sú všetci, o ktorých sa teraz hovorí. Mnoho značiek, veľkých aj malých, potrebuje niekoho, kto by zvládol ich digitálne informačné aktivity – ktorých hlavnou súčasťou sú sociálne médiá.

Od riadenia každodenných aktivít až po vytváranie obsahu pre cieľových zákazníkov spoločnosti je vašou kľúčovou úlohou v správe sociálnych médií pomáhať zvyšovať povedomie o značke a dúfajme, že povedie k rozmachu v predaji..

Začíname ako manažér sociálnych médií

Ak chcete vyniknúť v úlohe riadenia sociálnych médií, budete mať ideálne zázemie v oblasti komunikácie, public relations alebo možno aj marketingu. A čo je najdôležitejšie, mali by ste mať veselú dispozíciu a mali by ste byť schopní udržať svoju chladnú pod tlakom. Pamätajte, že na určitých kľúčových kanáloch ste verejnou tvárou spoločnosti.

Našťastie to všetko môžete urobiť aj z pohodlia vášho domova, pokiaľ máte zariadenie, na ktorom pracujete, správne nástroje na plánovanie obsahu sociálnych médií a prípadne nejaký integračný softvér, ktorý vám umožní ľahko spravovať viacero sociálnych sietí. ľahšie mediálne kanály.

Kde nájdete legitímne online pracovné miesta?

Fiverr

Najlepšie na Fiverri je to, že je relevantné nielen pre širokú škálu pracovných úloh z domácich pracovných úloh, ale môže pomôcť aj tým, ktorí sú na mnohých úrovniach svojej kariéry. Napríklad, či ste hladný spisovateľ, ktorý práve začínate sami alebo profesionál s 30 ročnými skúsenosťami – sú tu možnosti pre vás.

Klienti, ktorí využívajú Fiverr, ponúkajú cenu za vaše služby na základe vopred stanovených definícií projektu, ktoré vytvoríte. Podporované sú aj vlastné požiadavky a potenciálneho klienta môžete citovať na základe jeho presných špecifikácií projektu.

Fiverr je vhodný pre mnoho pracovných pozícií a je dobrým miestom na začatie práce z domácich snáh.

Navštívte: https://www.fiverr.com/

Upwork

Upwork je v skutočnosti veľmi podobný Fiverru v tom, že uspokojuje aj širokú škálu uchádzačov o zamestnanie. Kľúčový rozdiel spočíva v spôsobe, akým vám sú vyplácané poplatky za prácu. Ak vám spoločnosť Fiverr umožňuje nastaviť odhadované náklady na projekt, služba Upwork vám umožňuje kótovať zákazníkov za hodinu.

To umožňuje oveľa väčšiu presnosť fakturácie, pretože môžete fakturovať svoj čas. Ak dôjde k ďalším požiadavkám, váš poplatok sa jednoducho zvýši v dôsledku zvýšenia času stráveného prácou.

Úpravy sú dobré pre takmer všetky pracovné úlohy, ale pomáha, ak máte nejaké skúsenosti skôr, ako začnete tu.

Navštívte: https://www.upwork.com/

Toptal

Cieľom spoločnosti Toptal je priniesť smotanu na voľnej nohe špičkovým spoločnostiam, ktoré chcú projekty zadávať externe. Samotná Toptal, ktorá je verná svojej úlohe pri spájaní ľudí prostredníctvom svojej platformy, nemá ústredie a je skutočne digitálna.

Aby ste mohli využívať Toptal, musíte mať možnosť zložiť niekoľko testov, čo znamená, že drží iba to najlepšie po ruke. Spoločnosť Toptal, pôvodne zásobujúca inžinierov, dnes rozšírila svoje skóre o projektantov, účtovníkov, štatistikov, konzultantov a ďalšie..

Toptal je vhodný pre inžinierov a niektoré ďalšie špecializované profesionálne služby a prijíma iba najvyššie 3% uchádzačov.

návšteva: https://www.toptal.com/

SimplyHired

SimplyHired môže byť pracovným portálom, ale zahŕňa aj spravodlivé množstvo pracovných miest pre slobodných povolaní, ktorí môžu pracovať z domu. Jedinečne ponúka viac pracovných miest, ako je iba zaregistrovaných na svojej platforme, ale agreguje tiež pracovné miesta z desiatok ďalších zdrojov.

SimplyHired je vhodný pre väčšinu uchádzačov o zamestnanie, ale nemusí sa nevyhnutne špecializovať na vzdialených pracovníkov. Existujú však príležitosti.

návšteva: https://www.simplyhired.com/

Prístup pre autorov

Ak ste spisovateľom alebo špecialistom na obsah, mohol by vás zaujímať prístup k spisovateľom. Táto platforma pomáha spájať spisovateľov so správnymi úlohami pre nich a ponúka tiež porovnávanie úloh na báze AI. Tieto výhody, samozrejme, neprichádzajú bez množstva výhrad.

Po prvé, uchádzači o zamestnanie v programe Writer Access pochádzajú iba z hŕstky krajín vrátane Spojených štátov, Spojeného kráľovstva, Austrálie, Kanady, Írska alebo Nového Zélandu. Ak tieto kritériá splníte, budete musieť podstúpiť hodnotenie prostredníctvom služby Writer Access. tím sa nakoniec kvalifikoval.

návšteva: https://www.writeraccess.com/

Ikona Vyhľadávač

Táto stránka je určená najmä pre dizajnérov, ktorí chcú jednoduchý spôsob, ako predať svoju prácu. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa s nimi a nahrať položky, ktoré chcete uviesť na trh. Pretože Icon Finder je jedným z najväčších online trhovísk pre ikony online, budete mať prístup k hotovému trhu svojich návrhov.

Existuje však úlovok. Ikona Vyhľadávač rozdelí, čo na svojich stránkach zarobíte, 50–50. To znamená, že dostanete len polovicu všetkého, za čo produkt predávate. Stále je to ľahký a rýchly spôsob, ako zarobiť nejaké peniaze, bez toho, aby ste museli nájsť svojich zákazníkov.

návšteva: https://www.iconfinder.com/

Úlohy ProBloggeru

ProBlogger je skôr komunita pre blogerov než vyhradená webová stránka pracovnej platformy. Vďaka zdrojom svojich členov však získate prístup k sekcii vyhradených pracovných miest.

Väčšina práce, ktorá je tu k dispozícii, sa týka výroby obsahu, či už ide o písanie duchov alebo úpravy. Noví spisovatelia by si to mali určite skontrolovať z hľadiska ľahkého prístupu a veľkého množstva podporných zdrojov.

návšteva: https://problogger.com/jobs/

ProductionHub

Nájsť prácu ako editor videa môže byť ťažké, pretože aj napriek popularite to môže byť v mnohých ohľadoch neuveriteľne úzko špecializované pole. Našťastie máme ProductionHub, ktorý je špeciálne pre editory videa a producentov.

Táto platforma vám umožňuje nielen uchádzať sa o úlohy, ale aj odovzdávať a predvádzať svoju prácu, aby vás mohli klienti nájsť.

návšteva: https://www.productionhub.com/

učenlivý

Pre tých, ktorí chcú vytvárať kurzy a učiť veci, je Teachable jedným z najlepších spôsobov, ako ísť. Funguje to ako tvorca webových stránok, ktorý vám umožňuje vytvárať kurzy na svojej platforme a potom ho hostiť a umožňuje vám ho predať študentom, ktorí sa chcú učiť.

Aj keď používateľom ponúka príležitosť začať rýchlo a ľahko, má určité nevýhody. Aby ste mohli službu používať, musíte zaplatiť za predplatné. Navyše služba Teachable zníži predaj z každého predaja.

návšteva: https://teachable.com/

Miestne skupiny na Facebooku

Ďalším zdrojom, ktorý nemožno prehliadať alebo podceňovať, je Facebook, pretože má veľa stránok alebo skupín určených na prácu. Ak ste dizajnér alebo iný špecialista, vyhľadajte na Facebooku komunity, v ktorých sa zhromažďujú osoby vo vašom odbore.

V mnohých prípadoch nájdu poskytovatelia práce tieto skupiny, aby ponúkli príležitosti. Je tiež bežné, že samotní členovia skupiny zdieľajú pracovné príležitosti pre celú obec.

návšteva: https://www.facebook.com/

Nástroje, ktoré budete / pravdepodobne budete musieť pracovať z domu

Keďže tu je kľúčovou témou práca na diaľku, mali by ste pochopiť, že existuje základné vybavenie, ktoré musíte mať na svojej strane, aby veci fungovali. Všetky tieto položky budú musieť vyjsť z vrecka, pretože v podstate poskytujete službu.

Niektoré príklady nástrojov, ktoré môžete potrebovať, môžu obsahovať;

Počítačové systémy

Pre mnoho úloh to môže byť jednoducho všeobecný systém, ktorý môžete použiť na vytváranie dokumentov, odosielanie a prijímanie komunikácií alebo používanie webových nástrojov. V niektorých prípadoch však možno budete potrebovať trochu viac.

Napríklad editory videa alebo grafici môžu potrebovať výkonnejšie stroje, pretože úpravy videa sú veľmi náročné na zdroje.

Iný hardvér

Webkamery, náhlavné súpravy s mikrofónmi, väčšie monitory – v závislosti od vašej úlohy môžu byť potrebné niektoré alebo všetky z nich. Napríklad, ako virtuálny pomocník musíte často telefonovať alebo inak komunikovať, takže investovanie do solídneho headsetu bude neoceniteľné.

Fakturačný softvér

Pre tých, ktorí pracujú prostredníctvom platforiem ako Fiverr alebo Toptal, sú platby a fakturácia zabezpečené za vás. Ak sa rozhodnete pre prácu so svojimi vlastnými klientmi, budete ich musieť za vykonanú prácu fakturovať.

Za týmto účelom môžete využiť čokoľvek od hárkov Excelu alebo šablón faktúr až po profesionálnejšie riešenia, ako sú cloudové účtovnícke a fakturačné riešenia. Zoho a Freshbooks sú ich dobrými príkladmi a je možné za ne platiť mesačne.

Skontrolujte tiež: Fakturačný autobus, Aynax, Generátor faktúr.

Nástroje na spoluprácu

Aj keď práca z domu je väčšinou samostatná úloha, môžete mať príležitosť spolupracovať s ostatnými podporným spôsobom. Ak nastane táto situácia, zvoľte použitie niektorých nástrojov, ktoré vám umožnia bezproblémovú spoluprácu.

Dobrými príkladmi sú Dokumenty a Tabuľky Google (k dispozícii jednotlivo alebo ako súčasť Suite G sada nástrojov), Tímy spoločnosti Microsoft, a Flowdock.

Skontrolujte tiež: Calendly, predstava, Kalendár Google

Grafické nástroje

Grafickí dizajnéri budú potrebovať nejaký softvér, ktorý bol dosť drahý, ale teraz sú našťastie k dispozícii ako predplatné na cloudu a „fremiové“ nástroje založené na prehliadači. domáce nápady, ktoré môžu byť potrebné, môžu zahŕňať Adobe Cloud CC a možno aj zdrojové úložisko, ako je Bigstock.

Skontrolujte tiež: Canva, plodiť, Skica, Afinitný dizajnér

Nástroje na marketing sociálnych médií a e-mailu

V závislosti od toho, aký druh práce z domácej práce sa rozhodnete ísť, niekedy budete potrebovať špeciálne nástroje, ktoré sú venované konkrétnym úlohám. Napríklad, HootSuite umožňuje správcom sociálnych médií pracovať na viacerých kanáloch súčasne a dokonca umožňuje naplánovať príspevky.

Skontrolujte tiež: TweetDeck, IFTTT, Everypost, Zoznámte sa s Edgarom, HubSpot

Nástroje na písanie

Pokiaľ ide o autorov, gramatika (moja recenzia tu) vám môže pomôcť opraviť alebo zvýrazniť oblasti, ktoré je potrebné opraviť pri vytváraní textu za chodu. Existujú desiatky špecializovaných nástrojov dostupných takmer pre každú potrebu a mnohé dokonca majú k dispozícii bezplatné plány.

Skontrolujte tiež: Hemingway App, Napíšte alebo zomrite

Riadenie pracovných tokov

Byť schopný koordinovať svoju prácu a viac prebiehajúcich projektov môže byť ťažké. Aby ste sa o to mohli postarať, odporúčam vám pozrieť sa na nejaký softvér na riadenie pracovných tokov alebo riadenia projektov..

Dnes ich možno nájsť aj ako cloudové služby, napr Asan alebo Zapier. Pomáhajú vám nielen pri riadení práce, ale v prípade potreby umožňujú aj komunikáciu s klientmi a dokonca aj so spolupracovníkmi.

Skontrolujte tiež: Trelly, pondelok, Wrike

zabezpečenia

Rovnako ako u vášho vlastného počítača je aj naďalej bezpečnosť vašich pracovných zariadení jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musíte urobiť. Predstavte si, že by vírus mal zničiť vašu prácu, alebo či by hacker mohol ukradnúť informácie o vašom klientovi zo systému.

Vždy spustite aktualizovaný softvér Internet Security, napríklad Norton 360. Bolo by tiež najlepšie, keby ste vždy mohli použiť Virtuálna súkromná sieť na šifrovanie všetkých údajov prichádzajúcich alebo odchádzajúcich zo zariadenia, najmä ak pracujete na diaľku.

Skontrolujte tiež: ExpressVPN, AVG Antivirus, Malwarebytes

Konferenčný softvér

Okrem náhlavnej súpravy budete potrebovať spoľahlivý komunikačný softvér, ktorý bude pracovať na diaľku. Môžu sa líšiť podľa vašich potrieb, od jednoduchých riešení videohovorov, ako sú napr Google Duo na prezentačné aplikácie, ktoré sú vybavené funkciami, ako sú TeamViewer alebo WebEx.

Skontrolujte tiež: zoom, jitsu, Tímy spoločnosti Microsoft

Poznámka: Pamätajte, že tento zoznam položiek a aplikácií slúži iba ako usmernenie. Vaše presné potreby sa môžu značne líšiť v závislosti od konkrétnej úlohy a okolností, v ktorých sa nachádzate.

Je pre vás kariéra doma?

Aké sú výhody práce z domu?

Výhody práce z domu - bez dopravnej zápchy!

Po prvé, nezávislosť. Seba motivácia, sebadisciplína, zameranie a sústredenie. Štyri veci, ktoré získate po práci z vlastného domu (a nielen to, že budete pracovať v pyžame v 8:00). Nájsť zdroj motivácie môže byť úsek. Jeden dôležitý tip by sa snažil vytvoriť si vlastný vyhradený pracovný priestor (nie vašu posteľ!).

Spomenul som „váš domov“, ale váš pracovný priestor môže byť úplne kdekoľvek. Chcete pracovať vo svojej obľúbenej kaviarni po ulici? Je to možné. Chcete pracovať z pohodlia svojho vozidla? Je to možné. Váš pracovný priestor môže byť kdekoľvek, kde sa cítite dobre a umožňuje vám prácu.

dochádzanie náklady môže byť tiež drasticky rezaný. Predstavte si, koľko môžete ušetriť v čase aj peniazoch tým, že nemusíte každý deň dochádzať do práce každý deň. Namiesto toho zoberte tieto úspory času a peňazí a znovu ich investujte do svojej práce a rodiny.

Pre prokrastinátorov tam – väčšina vzdialených úloh pružný rozvrhy (dostaneme sa do tohto čoskoro čítajte ďalej!).

Spodná strana práce z domu

Procrastors alebo tí, ktorí sú reaktívne Namiesto proaktívnych môže práca z domu predstavovať výzvu. Nedostatok jasného rozlíšenia medzi prácou a voľným časom je vhodnejší pre „go getters“, ktorí sú vysoko motivovaní.

Bez tvárou v tvár vzťah s kolegami môže byť ťažký. Ak sa počas pracovných hodín radi obklopujete ľuďmi, práca z domu sa niekedy môže osamotiť. Ak ste niekto, kto prosperuje vo fyzickom spojení, práca z domu môže mať za následok nedostatočnú fyzickú interakciu – čo by mohlo potenciálne ohroziť vaše duševné zdravie..

Sebadisciplína je kľúčom k práci z domu (a úprimne povedané kdekoľvek). Mať hranice a mať na seba zodpovednosť je ťažké najmä v prostredí, ako je domov, kde je ich veľa rozptýlenie.

Spravujte svoje vlastné čas a rozvrh umožniť vám byť produktívnym je ťažké. Neexistuje nikto, kto by vás každodenne považoval za zodpovedného. Môžete spať, odkladať, pracovať kedykoľvek sa budete cítiť. Znie to skvele, ale nie je to tak.

Často sa sťažujeme na pravidelnú štruktúru 9-5 pracovných miest nás miesto, ale to nám pomáha držať harmonogramu. Sme si však istí, že ak sa rozhodnete zostaviť si vlastný rozvrh, určite sa budete snažiť ho dodržať.

Vyhýbanie sa podvodom z práce doma

Keďže väčšina práce z domácich pracovných miest je získavaná online, musíte si byť vedomí možností, v ktorých by ste sa mohli zbaviť podvodov alebo inak naraziť na problémy. Práca s pracovnými platformami môže poskytnúť určitú formu bezpečnosti, pretože samotná platforma funguje ako sprostredkovateľ a môže zabezpečiť platbu za dokončenú prácu.

Buďte zvlášť opatrní, ak hľadáte pracovné miesta na vlastnú päsť prostredníctvom verejných kanálov, ako sú Facebook alebo fóra, pretože tieto vám neposkytujú prakticky žiadnu ochranu. Rovnako ako pri všetkom online, aj napriek tomu vykonajte príslušné preventívne opatrenia, napríklad;

 • Vykonávanie určitých previerok potenciálnych zamestnávateľov.
 • Nedáva príliš veľa osobných údajov.
 • Žiadosť o vklady za prácu.
 • Vždy uvádzajte špecifikácie práce jasne.

Vždy majte na pamäti podvody – seriózni zamestnávatelia od vás nikdy nebudú musieť platiť nič, aby ste si našli prácu!

Zabaliť

V priebehu tohto článku som diskutoval o zozname potenciálnej práce z domácich príležitostí a kde nájsť potenciálnu prácu. Nezabudnite však, že práca z domu sa môže veľmi líšiť od práce v práci v kancelárii.

Uvedomte si, že na prežitie budete potrebovať oveľa viac, ako len základné pracovné zručnosti – v podstate budete podnikať s vlastným podnikaním so všetkým, čo z toho vyplýva. Niektoré mesiace by ste mohli zabiť finančne, zatiaľ čo u iných môže byť chudosť.

Naučte sa plánovať dlhodobo a ako získate skúsenosti, možno zistíte, že ste si časom vybudovali veľmi úspešnú vlastnú firmu online..

* Preklad: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map