Čo vám Wikipedia nemôže povedať o webhostingu

Som si istý, že váš blog je skvelý.


Robíte všetko správne: máte skvelé titulky, získavate niekoľko vynikajúcich vizuálov, môžete sa dokonca aktívne zapájať do každej oblasti tvorby obsahu, rozvíjať svoje vlastné obrázky, infografiky a videá.

Existuje však jedna vec, ktorú väčšina blogerov prehliada (aspoň na začiatku), čo môže potenciálne zabrániť tomu, aby to najlepšie z blogov vôbec nebolo pred ich potenciálnym publikom..

Jedna vec je dobrý webhosting.

Premýšľajte o tom týmto spôsobom: Už ste niekedy klikli na odkaz z Facebooku alebo iného webu a čakali ste na to, čo sa javí ako večnosť na načítanie stránky? Toto nie je rok 1997. Webové stránky sa dnes otvárajú, akoby ste stránku obracali v knihe – alebo by aspoň mali. Ak tak neurobia, strácate tonu zobrazení stránky. Miera odchodov stúpa. Až doteraz ste pravdepodobne netušili, čo sa deje.

Hovorím Ti – pozrite sa na svoju hostingovú spoločnosť.

Iste, existujú spôsoby, ako môžete pomôcť svojej vlastnej stránke spolu s rýchlosťou. Môžete zoslabiť multimediálny obsah, znížiť kvalitu a rozlíšenie grafiky a preskočiť všetky druhy obručí, ktoré sa snažia rýchlejšie načítať vaše stránky. To je to, čo vám väčšina veľkých spoločností poskytujúcich hosting povie, aby ste urobili. Je však všetko potrebné?

Čo je to webhosting?

Ak práve začínate alebo ste sa niekedy pýtali, čo sa deje na pozadí vašich webových stránok, Wikipedia dobre vysvetľuje pojem webhosting:

Webhostingová služba je druh služby hostenia na internete, ktorá jednotlivcom a organizáciám umožňuje sprístupniť ich webovú stránku prostredníctvom webu. Weboví hostitelia sú spoločnosti, ktoré poskytujú priestor na serveri vlastnenom alebo prenajatom na použitie klientmi a ktoré poskytujú pripojenie na internet, zvyčajne v dátovom centre..

Toto je veľmi stručný základný opis koncepcie. To sú základné služby, ktoré všetky spoločnosti poskytujúce webhosting poskytujú. Čo sa však odlišuje od ostatných? Ak všetci poskytujú rovnaké služby, prečo si ich jednoducho vybrať a zabudnúť na to?

To sú otázky, ktoré Wikipedia nerieši.

To je to, pre čo je tento blogový príspevok určený.

Čo robí dobrý webhosting?

Rovnako ako u iných druhov služieb, existujú dobré webhostingové spoločnosti a niektoré z nich nie sú také dobré.

Definujeme nie také dobré ako tie, ktoré poskytujú pomalý prístup na server, ktorý bráni prenosu dát. Je to oveľa viac ako váš obsah, ktorý spomaľuje veci, ale žiadna spoločnosť neprizná, že ich servery sú pomalé alebo preťažené alebo že ich možnosti ukladania do vyrovnávacej pamäte DNS sú čiastkové..

Najlepšie spoločnosti poskytujúce webhosting sú tie, ktoré venujú pozornosť dôležitým detailom, a myslíme si, že sú vysoko na tomto zozname:

1. Ľahko použiteľné užívateľské rozhranie (UI)

Používateľské rozhranie a ovládací panel musia byť dostatočne intuitívne, aby mohli používatelia vykonávať zmeny a aktualizácie, ako aj pridávať nové domény, plánovať zálohy stránok a rýchlo a ľahko nastavovať aplikácie, ako je WordPress..

Informačný panel WebHostFacePríklad – ovládací panel užívateľa WebHostFace – jednoduchý a ľahko použiteľný.

2. Zaručená rýchlosť stránok

Weboví hostitelia, ktorí písomne ​​poskytujú záruky rýchlosti svojich stránok, s väčšou pravdepodobnosťou poskytujú konzistentne dobrú skúsenosť koncového používateľa a oveľa menej pravdepodobnú reakciu, ak existuje merateľný problém. Bez toho by ste boli pripravení na veľmi nepríjemné rozhovory o tom, ako si vymieňate svoje vlastné stránky a obruče, ktoré musíte prekonať, aby ste ich opravili..

3. Spoľahlivosť

To je v súlade s koncepciou konzistentnosti. Chcete si vybrať hostingovú spoločnosť, ktorá vám zaručí 99,9% dostupnosť servera. Pokles dostupnosti iba o pol percenta (tj o 0,05%) sa môže premietnuť do dvoch celých dní prestojov ročne. Koľko robí váš blog za deň? Môžete to zdvojnásobiť a pridať k cene čiastkového webhostingu.

4. Cena a možnosti platby

Existuje veľa stránok, ktoré účtujú poplatok za služby, ktoré používateľ pravdepodobne nikdy nevyužije. Dobré hostingové spoločnosti rozložia štruktúru svojich cien a vysvetlia, za čo platíte. Poskytujú tiež odstupňované, primerané cenové plány, ktoré zodpovedajú potrebám vašej konkrétnej webovej stránky.

5. Servis po predaji

Aká spoľahlivá je vaša súčasná webová hostia, keď potrebujete zavolať o pomoc? Aké sú čakacie doby? Koľko hodín majú? Čo viac, ak uprednostňujete možnosť skúmať problémy skôr, ako budete musieť čakať na zástupcu? Má vaša hostingová spoločnosť k dispozícii komplexnú vedomostnú základňu pre všetkých svojich zákazníkov?

A čo keď potrebujete zavolať? Sú zástupcovia opakovania informovaní vo všetkých smeroch, či už ide o predaj, fakturáciu alebo technickú podporu? Dostávate bežne päť rôznych odpovedí na rovnakú otázku od piatich rôznych opakovaní?

Kvalitné webhostingové spoločnosti sú dostatočne personálne vybavené, k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a majú funkčný, jednotne vyškolený tím, ktorý dokáže zvládnuť všetky druhy problémov a poskytovať konzistentné riešenia..

Hosting spätných väzieb používateľovPríklad – skutočná spätná väzba od používateľov týkajúca sa popredajného servisu SiteGround.

Skutočne záleží na cene?

Všetci sme počuli staré príslovie „Dostanete to, za čo platíte“, a hoci to v mnohých prípadoch platí, nie vždy to platí o webhostingu..

Drahšie neznamená nevyhnutne lepšie. Ako som už uviedol vyššie, niektoré z najhorších spoločností poskytujúcich hosting majú najvyššie sadzby, pretože korisťujú na zákazníkov, ktorí nevedia, čo potrebujú. Malá cenovka nemusí nevyhnutne znamenať výhodné výrobky alebo služby v suteréne.

Niektoré spoločnosti, ktoré poskytujú rozpočet, majú svoje nevýhody. Znižujú náklady tým, že znižujú počet hodín živej podpory alebo prísne riešia podporu prostredníctvom online chatu (takže môžu viesť päť konverzácií naraz – niekedy aj viac). Svoje servery neaktualizujú krokom so zlepšením technológie. Najlepším spôsobom, ako zistiť, či váš poskytovateľ výhodného webhostingu je skutočne výhodný, je urobiť si domáce úlohy a klásť správne otázky.

Zistite, aké ľahké je získať prístup k podpore. Preskúmajte najnovšie technológie webhostingu a zistite, ako si každá spoločnosť, ktorú považujete za cestovnú, so schopnosťou udržať krok.

Červené vlajky u spoločností poskytujúcich rozpočet

Tu je niekoľko vecí, na ktoré treba dávať pozor ísť na lacný web hosting. Niektoré z nich ich nemusia nutne robiť zle, ale môžu ovplyvniť výkonnosť vašich stránok.

Zbytočné aktualizácie softvéru

Spoločnosti poskytujúce rozpočet často odporúčajú prémiový softvér od pridružených partnerov, ktorý pravdepodobne nepotrebujete.

Preťažené servery

Ak vidíte veľa negatívnych recenzií, ktoré uvádzajú nadmerné prestoje, pomalé rýchlosti alebo výpadky, je to určite znamenie, že spoločnosť má v preťaženej sieti príliš veľa zákazníkov..

Zakázané adresy IP

Ak hostiteľská spoločnosť obchoduje s mnohými spamermi, vaša stránka by mohla trpieť tým, že bude v rozsahu IP, ktorý bol zakázaný vo viacerých oblastiach..

Obmedzený prístup k databáze MySQL

Každý hostiteľ, ktorý ponúka menej ako 100 tabuliek, spôsobí problémy.

Skryté poplatky

Niektoré hostingové spoločnosti ponúkajú hlboké zľavy prvý rok a potom vás zabijú s smiešnymi sadzbami do budúcnosti. Potom, ak sa pokúsite zrušiť, plácnú vás s obrovským storno poplatok. Urobte si domáce úlohy a viete, čo budete platiť dlhodobo.

“Tak ako si môžem zvoliť správneho hostiteľa?”

Pre nových blogerov –

 • Vždy by ste mali začať s dostupným zdieľaným hostingom.
 • Ak práve začínate, najdôležitejšou vecou, ​​ktorú by ste mali zvážiť, je vytváranie kvalitného obsahu, inzercia, vytváranie zoznamov e-mailov a udržiavanie kontaktu s vašimi kanálmi sociálnych médií. V týchto oblastiach by ste mali minúť svoje peniaze.
 • Váš poskytovateľ webhostingu by nemal byť v popredí alebo s niečím, čo vyžaduje príliš veľa vašej investície (zatiaľ)..

Pre skúsených blogerov –

Akonáhle sa vo vašom blogu hromadí dostatočné množstvo prenosov (hrubý odhad – 1 000 jedinečných návštev za deň), je čas zvážiť inováciu hostingu kvôli lepšej bezpečnosti a spokojnosti používateľov..

Osobne by som nedovolil využitie pamäte blogu najlepších 80%. Ak sa tak stane, je čas zvážiť hosting VPS (alebo vyhradený) na zlepšenie výkonu stránok. Držte krok s uptime vášho blogu a rýchlosťou odozvy pomocou nástrojov ako Bitcatcha, Robot prevádzky, Čerstvé ping, Pingdom a čítať weby, ktoré zverejňujú skutočné údaje o výkonnosti servera, ako sú HostScore.

Spodný riadok

Správna hostingová spoločnosť je základným prvkom úspechu vášho blogu. Vyberte si múdro a urobte všetky svoje domáce úlohy. Nie všetci hostitelia rozpočtu webov poskytujú vedľajšie služby, ale pred zaviazaním služby by ste si mali službu dôkladne skontrolovať.

Posledná poznámka: Filtrovanie prostredníctvom negatívnych recenzií

Keďže som spomínal recenzie, myslel som si, že by bolo vhodné niečo objasniť: Negatívne recenzie nie sú vždy spravodlivým zastúpením webhostingovej služby..

Veľké hostingové spoločnosti budú mať vždy nespokojných zákazníkov. Ako sa hovorí, „nemôžete potešiť všetkých.“ Ľudia majú tendenciu upadať do problémov spoločností, ktoré sa týkajú menších problémov alebo ak majú neprimerané očakávania, ktoré jednoducho nemožno splniť, preto si robte negatívne recenzie so zrnkom soli. Vyhľadajte vzory v sťažnostiach. To je najlepší spôsob, ako zistiť, kde sú skutočné problémy, ak existujú.

Poznámka – článok bol pôvodne uvedený na Blog WHSR; teraz je spravovaný a aktualizovaný štábmi BuildThis.io.

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map