Čo je obsah generovaný používateľmi (a prečo je to dôležité pre váš marketing)

Predstavte si vzťah, ktorý vám dá vzrušenie aj stabilitu. Nechceli by ste to??


Ak ste obchodníkom s digitálnymi technológiami, potom je obsah generovaný používateľmi (UGC) vaším dokonalým spoločníkom. Obsah generovaný používateľmi ponúka dlhodobý vzťah, ktorý by sa nikdy nestratil z módy.

Čo je obsah generovaný používateľmi?

UGC, skratka pre obsah generovaný používateľmi, je akýkoľvek mediálny obsah vytvorený používateľmi, ktorí spomínajú alebo odkazujú na vašu značku a zverejňujú sa vo verejnej sfére zdieľaním na webových stránkach, platformách sociálnych médií, blogov, na stránkach s recenziami alebo hodnotením atď..

Je to jednoducho akýkoľvek obsah vytvorený ľuďmi, ktorí nie sú vašimi zástupcami značky, zdieľajú svoje skúsenosti so značkou so svojou rodinou, priateľmi a sledovateľmi. Obsahom môže byť čokoľvek, od písomných materiálov, blogových príspevkov, príspevkov na fóre, recenzií alebo vizuálov, ako sú obrázky, GIF, videá alebo zvukové nahrávky..

Prečo je obsah generovaný používateľmi dôležitý pre váš marketing?

UGC vládne svetu marketingu. Dôvodom je skutočnosť, že sa dotýka nevyslovenej túžby zákazníka získať uznanie a uznanie. Externé uznanie alebo slovo ocenenia pre vašu značku a to, že aj vaši pôvodní zákazníci, pridávajú hodnotu k dôvere a afinite používateľov vo vašej značke..

To ich ďalej povzbudzuje k tomu, aby zdieľali váš obsah súvisiaci so značkou so svojou rodinou a priateľmi prostredníctvom platforiem sociálnych médií (a to prospieva vašej značke šikmo).

93% používateľov považuje UGC za výhodné pri rozhodovaní o kúpe, zatiaľ čo 86% milénia považuje UGC za kľúčový ukazovateľ vysokej kvality značky (zdroj). UGC nie je úplnou náhradou marketingovej stratégie, skôr tajnou omáčkou, ktorá zvyšuje účinnosť celého marketingového arzenálu..

Po tom, čo bolo uvedené, existuje mnoho ďalších výhod, ktoré odpovedajú na vyššie uvedenú otázku – Prečo obsah generovaný používateľom?

Pozrime sa na niektoré z týchto dôvodov.

1. Pravosť

Obsah generovaný používateľmi je veľvyslancom objektivity. Táto objektivita vyplýva zo skutočnosti, že UGC vytvárajú skutoční a skutoční používatelia vašej značky. Neschvaľujú vašu značku, pretože sa im za to platí, ale len preto, že sú skutočne spokojní s produktom a službami vašej značky..

60% spotrebiteľov tvrdí, že UGC je naj autentickejšou formou obsahu (zdroj).

Keď teda na svoje webové stránky začleníte zákaznícke recenzie generované používateľmi alebo ich zobrazujete ako svoje digitálne značenie, prezentujete autenticitu svojej značky a preukazujete jej spoločenskú prijateľnosť medzi užívateľskou základňou. Preto sa celková dôvera používateľov vo vašu značku zvyšuje.

2. Zapojenie

Obsah vytvorený používateľmi je neodmysliteľne pútavý. Hlavným zdrojom obsahu vytvoreného používateľmi sú sociálne médiá. Všetci vieme, aké návykové sociálne médiá sú. Je to jeden z najčastejšie používaných trikov na zvýšenie zapojenia používateľov.

Na základe štúdie Meltwater má UGC o 73% vyššiu MP (zdroj).

Keď teda zobrazujete obsah sociálnych médií generovaný používateľmi publiku, a to buď prostredníctvom svojich webových stránok alebo prostredníctvom sociálnych stien pri udalostiach a digitálnom značení, vaši používatelia ho automaticky zaujmú a povzbudzujú k uverejňovaniu príspevkov na sociálnych médiách pomocou vášho hashtagu, aby sa stali časť displeja vašej sociálnej steny.

Jedným z vynikajúcich príkladov efektívneho sociálneho múru bola kampaň hashtag zamestnancov spoločnosti Cisco. Využívala zjednocujúcu tému s mapou sveta a zhromaždila tweety z celého sveta, čo dokazuje dobrú angažovanosť.

napr.- Taggbox je úžasný predajca sociálnej steny, ktorý zobrazuje agregovaný obsah generovaný používateľmi z viacerých platforiem sociálnych médií a pomáha vám zapojiť publikum na vašich udalostiach alebo na vašich webových stránkach. Je to vynikajúci spôsob, ako povzbudiť účasť a interakciu používateľov s vašou značkou, čím sa zlepší celková návratnosť investícií vašej marketingovej kampane. Získate superveľmoci, aby rozšírili marketingový oznam aj za cieľové kruhy.

3. Konverzie

Obsah generovaný používateľmi je kľúčovou hnacou silou konverzií pre vaše podnikanie. UGC predstavuje sociálny dôkaz, ktorý zvyšuje dôveru používateľov a presvedčuje ich, aby uskutočnili konečný nákup. To vám pomôže zvýšiť percento návštevníkov webových stránok a publika udalostí, ktoré sa nakoniec premieňajú na zákazníkov.

Porovnanie konverzií medzi UGC a bez UGC.
UGC pomáha zvýšiť počet konverzií v priemyselných odvetviach o 161%. To je taký obrovský dopad! povedať priateľovi

Vykonávanie súťaží UGC je jedným z najskúsenejších a najskúsenejších spôsobov, ako zvýšiť počet konverzií pre vašu značku. To otvára záplavy angažovanosti používateľov pre vašu značku.

Kampaň #MyCalvins spája celebrity s typickými spotrebiteľmi, ako sme my. Pri prezeraní galérií obrázkov na webe môžu návštevníci vidieť spotrebiteľov, ktorí fotografie odoslali. Potom môžu návštevníci uskutočniť nákup kliknutím na obrázok.

Ďalším skvelým spôsobom, ako zvýšiť mieru konverzie, je vloženie obsahu sociálnych médií generovaného používateľom do predajného miesta, ktoré slúži zároveň ako inšpirácia. Vaša miera konverzie sa teda výrazne zlepší.

4. Budovanie spoločenstva

Obsah vytvorený používateľmi je vynikajúci spôsob, ako vybudovať silnú a lojálnu komunitu okolo vašej značky. Táto komunita vám nielenže pomáha rásť, ale tiež obhajuje, aby vaša značka bola vernými zákazníkmi.

Kampane UGC fungujú ako skvelá platforma pre vaše cvičenia zamerané na budovanie komunít. Pomáha vám vybudovať hlboké spojenie so zákazníkmi.

Kampane UGC = skvelý spôsob, ako vybudovať silnú komunitu okolo značky (zdroj).

UGC je ako nevyžiadaný obsah, ktorý pochádza priamo od vašich zákazníkov. Vaši používatelia si cenia pozitívnu UHZ, ktorú zobrazujete na svojich webových stránkach alebo pri vašich udalostiach alebo ako vaše digitálne značenie. Pomáha budovať dôveru používateľov vo vašu značku. Táto dôvera zase spája vašich zákazníkov s vašou značkou ako komunitou, čím sa z nich stáva dlhodobý zákazník vašej značky.

5. SEO výhody

88% zákazníkov verí používateľom vytvoreným recenziam, rovnako ako dôveruje odporúčaniam od ich rodiny a priateľov. Teraz si len predstavte, aký vplyv by malo vloženie obsahu sociálnych médií na web (vytvorený vašimi používateľmi) na mieru konverzie, dobu zotrvania, relevantnosť webu a celkové poradie vašej webovej stránky elektronického obchodu..

Štúdia ukazuje, že návštevy stránok ekologickej premávky sa za obdobie 9 mesiacov zvýšili pridaním recenzií zákazníkov na webové stránky.

Obsah generovaný používateľmi má schopnosť poskytovať svojim zákazníkom sociálny dôkaz v každom kroku ich nákupnej cesty. Zároveň dáva obchodníkom úžasnú príležitosť na zvýšenie potenciálnej návštevnosti vašich webových stránok. Pomôže vám to vylepšiť hodnotenie v zozname vyhľadávania na stránkach Google. v skutočnosti, správa ukazuje, že na webových stránkach, ktoré do svojich webových stránok zahrnuli recenzie používateľov, došlo k nárastu ich poradia vo vyhľadávacích nástrojoch. Nie je to skvelé?

6. Povedomie o značke

Obsah generovaný používateľmi iniciuje reťazovú reakciu, keď keď jeden užívateľ uverejní niečo o vašej značke na sociálnych médiách a potom začne aj iný užívateľ uverejňovať podobný obsah o vašej značke. Tento obsah generovaný používateľmi je k dispozícii viacerým sociálnym kruhom vašich verných zákazníkov, čím sa zvyšuje povedomie o značke.

Kampaň Share-a-Coke zostáva vynikajúcim príkladom vysoko úspešnej kampane generovanej používateľmi s cieľom zvýšiť povedomie o značke. Kampaň umožňuje ľuďom prispôsobiť si koksové plechovky.

Obsah sociálnych médií generovaný používateľmi je jedným z najobľúbenejších a najobľúbenejších ťahov marketingových pracovníkov, aby využívali široké spektrum sociálnych médií na šírenie marketingu značky pre vašu značku a na šírenie relevantných informácií o nej.. 84% millennials a 70% baby boomu súhlasia so skutočnosťou, že obsah generovaný používateľmi má aspoň určitý vplyv na ich nákupné rozhodnutie.

Obsah generovaný používateľmi môže ovplyvniť rozhodovanie o kúpe – 84% milénia a 70% detské boomu. Povedať priateľovi

7. Šetrí zdroje

Obsah generovaný používateľmi je zlatou baňou informácií a údajov, ktoré sú často podceňované. Ak považujeme sociálne médiá za zdroj obsahu generovaného používateľmi, je to ako nekonečný fond. Môžete sa neustále potápať a nikdy vám nebude slúžiť nový a neobjavený obsah. Ušetrí vám tak veľa času, peňazí a úsilia, čo sa dá efektívne investovať niekde inde, čím sa vaša marketingová kampaň stane robustnejšou..

Namiesto toho, aby obsah spočíval na sociálnych médiách, môžete využiť obsah generovaný používateľmi vo svojej e-mailovej marketingovej kampani. Napríklad aplikácia Foot Locker rozposielala pravidelné e-maily s obrázkami zákazníckych príspevkov na zvýšenie počtu konverzií.

Začlenenie obsahu generovaného používateľmi do vašej marketingovej stratégie, napríklad e-mailový marketing, vás tiež ušetrí pred náročnou úlohou neustáleho vytvárania nového obsahu. Týmto sa uvoľnia vaše zdroje, ktoré sa majú použiť na dosiahnutie iných marketingových cieľov. Akonáhle ste úspešne spustili kampaň hashagov UGC na sociálnych sieťach, v podstate ste nastavili konštantný zdroj nového a čerstvého obsahu pre svoje marketingové účely, a to aj obsah generovaný používateľmi, najlepšiu formu reklamného obsahu. Všetko, čo musíte urobiť, je iba agregovať a moderovať obsah vytvorený používateľmi.

8. Získajte informácie o publiku

Obsah generovaný používateľmi je ako priama spätná väzba od publika a používateľov. Nič nemôže byť lepšou formou štatistík ako obsah generovaný používateľmi, aby sa zlepšila vaša marketingová stratégia. Tento prehľad publika / používateľov by teraz mohol mať rôzne podoby a typy.

Či už ide o recenzie zákazníkov, komentáre, obrázky, videá, tweety alebo akúkoľvek inú formu príspevku v sociálnych médiách.

Tento náhľad publika môže byť pozitívny aj negatívny. Pozitívna spätná väzba je vždy žiaduca, ale negatívna spätná väzba je rovnako dôležitá. Vždy môžete predviesť svoju pozitívnu spätnú väzbu a naučiť sa zlepšovať svoje nevýhody z negatívnej spätnej väzby. Obsah generovaný používateľmi tak pomáha získavať informácie o publiku, ktoré vám môžu pomôcť vylepšiť vašu marketingovú kampaň, a tak ju vylepšiť.

Konečne …

Objavte, aký druh obsahu je vaše publikum nadšené pre vašu značku / udalosť a zapojte ich tým, že im poskytnete príležitosť vytvoriť pre svoju udalosť / značku používateľsky generovaný obsah. Výsledky vás skutočne šokujú. Úžasné výhody, ktoré prináša obsah vytvorený používateľmi, pre vašu marketingovú kampaň, sú skutočne neuveriteľné.

Obsah generovaný používateľmi je vynikajúcou voľbou pre udalosti. Publikum na akciách je vždy nadšené z interakcie s používateľom generovaným obsahom zobrazovaným na sociálnej stene alebo ako digitálne značenie. Ľahko uverejňujú príspevky na sociálnych médiách, aby sa stali súčasťou vášho zobrazovaného obsahu generovaného používateľmi. UGC pre webové stránky je tiež úžasný spôsob, ako zlepšiť celkový výkon vašich webových stránok a nasmerovať naň potenciálny prenos, čím sa rozrastie vaše online podnikanie..

Na čo ešte stále čakáte? Začnite začleňovať obsah generovaný používateľmi a začnite využívať úžasné výhody vašej marketingovej kampane.

Som Anne Griffin a som digitálny marketingový pracovník a technický spisovateľ. Som nadšený skúmaním a písaním trendov v oblasti inovácií, technológií a digitálneho marketingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map