Marketingové stratégie elektronického obchodu: 6 tipov na zvýšenie predaja

V celosvetovom meradle bude v roku 2019 projekt analytikov obsahovať 1,92 milióna globálnych digitálnych nákupcov a zasiahnu tržby z elektronického obchodu 4,9 bilióna dolárov do roku 2021. Dôvtipní majitelia firiem sú zaneprázdnení prípravami na získanie svojho podielu na tomto neočakávanom množstve.


Maloobchodný predaj elektronického obchodu rastie na celom svete (zdroj: Pracovné miesta v marketingu)

Ak prevádzkujete obchod s elektronickým obchodom, chcete poznať najlepšie stratégie na zvýšenie predaja. Nové aj rastúce podniky potrebujú stratégie predaja, ktoré fungujú.

Tento článok vám ukáže 6 taktík na zvýšenie predaja online.

6 nápadov pre eCommerce Marketing na zvýšenie predaja online

1. Marketing ovplyvňovateľov

48% obchodníkov tvrdí, že návratnosť investícií v marketingu ovplyvňujúcich používateľov je vyššia v porovnaní s inými kanálmi. Medzitým 41% týchto marketingových pracovníkov súhlasí s tým, že marketing ovplyvňujúcich pracovníkov je rovnako efektívny ako iné špičkové kanály.

okrem toho, 49% spotrebiteľov dôverujú ovplyvňovateľom, zatiaľ čo 40% nakupuje veci po tom, čo ich videli na sociálnych médiách.

Marketingová stratégia elektronického obchodu89% obchodníkov má pocit, že vplyvný marketing pre nich získa výsledky (Mediakix).

Pokiaľ ide o stratégiu, chcete využiť vplyv, ktorý majú ovplyvňovatelia na svojich sledovateľov.

Influencer marketing je typ marketingu sprostredkovania. Výsledok, ktorý tu dostanete od jednej osoby, je však oveľa väčší. Preto, keď ovplyvňovateľ hovorí o vašej značke, fanúšikovia počúvajú.

Ak ste nováčikom v oblasti ovplyvňujúceho marketingu, tu je rýchly prehľad toho, ako to funguje.

Najprv nájdite tie správne ovplyvňovače. Pristátie správneho ovplyvňovača môže byť veľa práce. Chcete si byť istí dôležitými metrikami ako

 • Zameriavajú sa na vašich potenciálnych kupcov,
 • Ovplyvňovač má ľudských nasledovníkov a nie roboty, a
 • Ovplyvňovateľ bude šíriť vaše správy efektívne so svojím publikom.

Ďalej budete rokovať so svojimi cieľovými vplyvníkmi a dohodnúť sa na propagačných stimuloch a ďalších podmienkach.

Akonáhle budete mať svojich vplyvných členov a dohodnete sa na tom, ako s nimi pracovať, vygenerujete kód kupónu pre nasledovníkov ovplyvňujúcich..

Vaši cieľoví ovplyvňovatelia potom tieto kódy používajú na propagáciu vášho produktu. Nezabudnite sa zapojiť do publika ovplyvňujúcich otázok a odpovedať na otázky a obavy včas.

Jedna správa hovorí, že ovplyvňovače krásy vygenerujte 11,38 USD za každých 1,29 USD utrácaš. To je takmer 800% NI! Nie je to „krásne“?

Ovplyvňujúci marketing v práci

@nknaturalz je kaderník Instagram, ktorý ovplyvňuje vlasy z Kanady. Jej propagačná kópia sa cíti ako prirodzený rozhovor medzi ňou a jej čitateľmi. Zaujíma svojich stúpencov a v tomto prípade ich prinúti nakupovať od svojich sponzorov, @curlkeeper

Ak chcete začať s marketingom spoločnosti Influencer, jednoducho nájdite ovplyvňovače vo svojom priestore a potom sa s nimi oboznámte, čo ich služby znamenajú. Vo vyhľadávaní Google môžete tiež vyhľadať výraz „populárni ovplyvňovatelia v [VAŠICH NICHE]“ a nájsť v ňom ovládače, na ktoré ste zacielili..

2. Platená reklama

Platený marketing riadi značnú časť predaja v elektronickom obchode. Podľa správy Merkle, 60% kliknutí na reklamu na Google a 31% na Bing je určených na reklamy na nakupovanie.

Správa o digitálnom marketingu spoločnosti Merkle Q1 2018

Tieto čísla ukazujú, že ľudia častejšie kliknú na reklamy elektronického obchodu ako na iné typy reklám. Zaujímavejšie je, že tento trend rastie, takže dôvtipní podnikatelia míňajú viac za reklamy a získavajú viac kliknutí.

Pozrime sa, ako to funguje na niektorých kanáloch sociálnych médií.

Reklamy Facebook

cez Aktívnych je 2,7 miliardy používateľov na Facebook každý mesiac. Sieť má viac údajov o každodenných činnostiach ľudí ako iné platformy.

Reklamy na Facebooku môžu ovládať toľko ako NI 152%. Nechcete nechať nechať ujsť jeho potenciál na zvýšenie návštevnosti a predaja vašej firmy.

Typy reklám na Facebooku zahŕňajú:

 • Páči sa mi stránka
 • Interaktívne reklamy
 • Po propagácii
 • Povedomie o značke
 • Lokalizované reklamy
 • Konverzie webových stránok
 • Kliknutia na webové stránky
 • Propagácie udalostí
 • Reklamy na generovanie potenciálnych zákazníkov

Zamierte na Obchod na Facebooku na spustenie reklám. Otvorte účet, pripojte spôsob platby, pripojte svoj účet Instagram a potom navrhnite a spustite svoju reklamu.

V závislosti od vašich cieľov môžete nastaviť reklamy, ktoré jednoducho zvyšujú povedomie o vašom produkte, umožňujú kupujúcim navštíviť váš e-obchod alebo nakupovať od vás..

Ak chcete začať, kliknite na Správcu reklám.

Kliknite na položku Vytvoriť. Vyberte typ reklamy, ktorú chcete spustiť, a potom postupujte podľa pokynov na jej nastavenie.

Reklamy YouTube

Používatelia služby YouTube minú jedna miliarda hodín na videách YouTube za deň. Toto číslo nielenže doháňa televíziu, ale aj prekročil počet videí Netflix a Facebook. Netflix mal v tom čase 116 miliónov a Facebook 100 miliónov.

Tieto údaje neznamenajú pre vaše podnikanie nič, ak o to nemajú ľudia záujem. Ak však chcete uspieť s touto metódou, vaše video musí byť jedinečné. Vždy začnite s prvkami, ktoré vzbudzujú záujem a zvedavosť.

Instagramové reklamy

V apríli 2017 Instagram oznámil, že dosiahol svoj cieľ 700 miliónov aktívnych používateľov.

Vďaka úžasným obrázkom a videám môže každá spoločnosť inzerovať na Instagrame. Počet účtov inzerovaných na Instagrame vzrástol z 200 000 v roku 2016 na 1 milión v roku 2017. K tomu môže dôjsť len preto, že reklamy na Instagrame fungujú.

Našťastie môžu mať podniky elektronického obchodu úžitok z reklám na Instagrame. Reklamy vyzerajú ako typický príspevok, takže nikto nemá pocit, že im inzerujete. Môžete interagovať s používateľmi a na zacielenie môžete využívať údaje z Facebooku.

Reklamy tu zahŕňajú:

 • Fotografické reklamy
 • Prezentácie reklám
 • Videoreklamy
 • Karuselové reklamy

presmerovanie

Zákazníci si od vás budú pravdepodobne neskôr kupovať, ak v minulosti interagovali s vašimi stránkami s obsahom alebo so sociálnymi médiami.

Znovu zacielenie sleduje vašich návštevníkov a zobrazuje im vaše reklamy, keď sú online. Cieľom je prinútiť ich, aby navštívili znova a tentoraz nákup. Môžete tiež zacieliť na publikum svojich konkurentov.

Začíname s presmerovaním

Ak chcete znova zacieliť, musíte do hlavičky alebo päty svojich stránok vložiť kód JavaScript. Ak napríklad prechádzate na Facebook, budete potrebovať Facebook Pixels.

Ak chcete na Facebooku používať pixely, vyberte ako cieľ reklamy možnosť Konverzie a potom postupujte podľa pokynov.

Facebook sa spojil s väčšinou platforiem elektronického obchodu a správy obsahu, ako sú WordPress, BigCommerce, Wix, Shopify a ďalšie. Integrácia vašich pixelov je teraz hračkou. Napríklad, s programom WordPress všetko, čo musíte urobiť, je pridať pixely do doplnku Facebook. Facebook tu poskytuje usmernenie.

3. Marketing obsahu

V prieskume 72% obchodníkov súhlasilo s tým, že je náročné strategicky spravovať obsah. Okrem toho 59% týchto marketingových pracovníkov uviedlo, že strategické zlepšenie ich NI.

zdroj: Inštitút marketingu obsahu

Chcete pomocou marketingu obsahu vzdelávať svoje publikum o svojom produkte. Okrem toho by ste zvýšili návštevnosť a zvýšili povedomie o svojich ponukách, pretože viac ľudí má prístup k vašim vzdelávacím materiálom a používa ich.

Konkrétne by ste mohli vytvoriť tieto typy obsahu

 • video,
 • Príspevky blogu,
 • infografiky,
 • Príspevky na sociálnych sieťach (vrátane obrázkov a GIF)

Počúvaním marketingu obsahu je použitie vášho obsahu na prilákanie potenciálnych zákazníkov a následne ich prevedenie na kupujúcich.

Témy a kľúčové slová

Vytvára sa skvelý obsah vám umožňuje hodnotiť vo vyhľadávačoch, čo sa premieta do návštevnosti z vyhľadávania vašich stránok. Preto pri výbere tém a kľúčových slov sa uistite, že ich požiadavky na vyhľadávanie sú vysoké.

Mali by ste zacieliť na slová alebo frázy, ktoré popisujú váš produkt alebo službu.

Ak predávate produkty na chudnutie, môžete v nástroji pre kľúčové slová vyhľadať výraz „schudnúť“. Na obrázku nižšie zobrazuje objem vyhľadávania výrazu „schudnúť“ priemerné mesačné vyhľadávanie 36 000.

Nástroj pre kľúčové slová, ako napríklad Ahrefs, poskytuje ďalšie informácie o kľúčovom slove, ako je objem vyhľadávania, ťažkosti, kliknutia atď.

Opakujte tento postup s ďalšími frázami, aby ste zistili, či majú výrazný objem vyhľadávania. Ďalej by ste mali uprednostniť kľúčové slová s najnižšou náročnosťou a najvyšším objemom vyhľadávania.

Vytvorte obsah

Nástroj pre kľúčové slová vám tiež poskytuje nápady na obsah, ktorý môžete vytvoriť.

Keď určíte kľúčové slová, ktoré potrebujete, pokračujte vo vytváraní obsahu. Je v poriadku skontrolovať, čo hovoria ostatní o vašej téme, ale nezastavujte sa tam. Nájdite uhol, ktorý vám poskytne výhodu.

4. Programy odporúčaní

Sprostredkovanie alebo ústny marketing je silný v elektronickom obchode. Logika je jednoduchá. Keď si užijete zážitok, chcete sa oň podeliť s ľuďmi, ktorých máte radi.

81% zákazníkov verí svojim priateľom odporúčanie produktu nad nárokmi spoločnosti HubSpot.

Vieš; ľudia tiež majú tendenciu upozorňovať svojich blízkych na zlé skúsenosti. Vašou úlohou je dať im niečo dobré na diskusiu.

Ak chcete niečo jedinečné, môžete si najať vývojára, aby si prispôsobil svoj program sprostredkovania. Alebo získajte odporúčanú programovú aplikáciu pre rýchlosť. Potom sa rozhodnite, aký stimul bude program propagovať a propagovať.

stimuly

Stimuly priťahujú zákazníkov k sprostredkovateľským programom. Preto chcete naplánovať tento krok skôr, ako budete konať.

Lacná ponuka nebude priťahovať vaše publikum, zatiaľ čo drahá ponuka môže ochromiť vaše podnikanie alebo spôsobiť neefektívnosť programu.

Správna rovnováha by vás preto na začiatku mohla zdôrazniť, ale nakoniec by ste mali zistiť sladké miesto ziskovosti a rastu.

Promotions

Ak chcete, aby ľudia počuli o vašom odporúčajúcom programe, musíte ho propagovať. Informujte o tom svojich súčasných zákazníkov a informujte o tom nových zákazníkov, hneď ako navštívia vaše stránky.

5. Vernostné programy

Mať spokojného zákazníka a verného zákazníka sú dve rôzne veci. Nie všetci vaši spokojní zákazníci by sa držali iba vašej značky.

Ak však prevádzkujete webovú stránku elektronického obchodu, potrebujete verných zákazníkov.

Vernostné programy bývali ťažké spravovať, digitalizácia ich však uľahčila. Okrem ľahkosti má veľa šťavnatých záhybov. Napríklad, 73% Používatelia vernostného programu odkazujú svojich priateľov na vernostný program.

Aké ďalšie spôsoby využitia výhod vernostných programov môžete teraz využiť??

Vaši zákazníci sa na vás držia

Zákazníci, ktorí zakladajú svoje nákupy na odmenách, majú tendenciu od vás nakupovať, aby túto odmenu získali. Frekvencia ich nákupu je o 90% vyššia ako v prípade účastníkov, ktorí nie sú vernostní.

Zákazníci majú tendenciu kupovať viac

V jednej štúdii, 61% SMB opýtaných tvrdí, že viac ako 50% ich predaja pochádzajú od opakovaných zákazníkov. Títo zákazníci navyše míňajú o 67% viac ako tí noví.

Zákazníci odporučia vaše podnikanie ostatným

Zákazníci často odchádzajú svojich priateľov na vernostné programy, ktoré majú radi. Účastníci vernostného programu majú 50-krát vyššiu pravdepodobnosť nákupu, a rýchlo informujú ostatných o programe.

6. E-mailový marketing

Spoločnosť Adobe zaznamenáva, že americké milénia kontrolujú svoje e-maily počas vykonávania iných aktivít. Táto závislosť na používaní e-mailov je taká silná, že 18% používateľov skontrolujte svoje e-maily počas jazdy!

Zdroj: Adobe

Stručne povedané, ľudia sa zaoberajú svojím e-mailom a môžete využiť toto správanie pre vaše podnikanie v elektronickom obchode. Prvým evidentným krokom je začatie zhromažďovania e-mailových adries návštevníkov vášho obchodu.

Pretože 68% Gen Z bude čítať e-maily od spoločností, musíte za e-maily svojich zákazníkov poskytnúť niečo hodnotné. Môžete im ponúknuť,

 • zľavy
 • Zadarmo ebook
 • Ťahák
 • – návrhy darčekov na stiahnutie a
 • Bezplatné užívateľské príručky

E-mailový marketing nástroje oplývajú. V podstate to potrebujete

 • Formy prihlásenia
 • autoresponders
 • Systém správy zoznamov
 • Nástroje na sledovanie a tvorbu prehľadov kampaní

Tieto nástroje by sa dali získavať nezávisle alebo vo forme balíkov, aké nájdete na platformách ako Constant Contact a MailChimp. Väčšina z týchto e-mailových marketingových platforiem ponúka funkcie na testovanie rozdelenia, funkcie filtrovania spamu a API na integráciu a rozšírenie ich výkonnosti.

Zabaliť

Majte na pamäti, že to, čo funguje pre ostatných, nemusí vždy fungovať pre vás. Najlepšie je testovať veci, až kým nenájdete to, čo sa drží.

Stále zelené nápady, ako je e-mailový marketing, by však mali byť súčasťou každej kombinácie, ktorú sa nakoniec rozhodnete vykonať. Ak predávate odevy alebo iné predmety, ktoré prikazujú opakované nákupy, potom je vernostný program skvelým spôsobom, ako maximalizovať zisky.

Vyberte taktiku a začnite ihneď!

Tulip je odborníkom na obsah a prichádzajúci marketing v spoločnosti Snewscms. V priebehu rokov pomohla desiatkam firiem pri definovaní ich obsahovej stratégie. Verí, že kreativita už nie je pre zákazníkov inšpiráciou. Skutočný príbeh, keď je dobre prednesený, stačí na vytvorenie spojenia. Spojte sa s Snewscms na Facebook.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map