Koľko z internetu je WordPress

Ak ste strávili primeraný čas na internete (čo ak čítate, potom ste. Len to priznajte), potom som si 99,99% istý, že viete alebo ste počuli o WordPress. V skutočnosti by som bol šokovaný, keby ste nenarazili na web, ktorý nebol poháňaný programom WordPress..


Vzhľadom na to, ako populárny je WordPress ako CMS (systém na správu obsahu), neprekvapuje, že by nazhromaždili celú štatistiku a údaje, ktoré sú celkom úžasné.

Preto sme sa rozhodli prehľadať internet a zostaviť niektoré štatistiky stránok WordPress a ďalšie zaujímavé štatistiky používania WordPress v tomto veľkom zozname. Navyše, ak ste tvorcom obsahu, môžete niektoré z týchto údajov použiť aj na vytvorenie infografiky, článkov alebo iného skvelého obsahu.

Bez ďalších okolkov sa dostaneme do štatistík WordPress!

Contents

Koľko z internetu je WordPress?

1. WordPress Napája 34% internetu

Internet je obrovský priestor. Existujú milióny až milióny webových stránok – či už ide o obchodný blog alebo o osobné životopisy, ktoré sú momentálne k dispozícii na návštevu, a asi štvrtina (alebo 34,5%, aby som bol presný) z nich vyrába a používa technológia WordPress. To v podstate znamená, že každý štvrtý web musí byť webovým serverom WordPress, ktorý ukazuje, koľko z internetu je WordPress.!

Štatistiky používania WordPress a popularita

2. Webové stránky WordPress sa zvýšili o 3,2%

Je ohromujúce, že WordPress napája 31,9% internetu, ale čo je ešte viac ohromujúce, je to kvôli zvýšeniu jeho používania o približne 3,2%. Vzhľadom na to, aká tvrdá je súčasná konkurencia v oblasti redakčného systému, je úžasné, že WordPress je stále schopný ukázať, koľko ľudí používa WordPress dodnes..

3. WordPress je držiteľom 59,3% podielu na systéme správy obsahu

Ak chcete naďalej zdôrazňovať dominanciu WordPress v priemysle CMS, táto štatistika WordPress ukazuje, že v súčasnosti WordPress 59,3% zdieľania systému na správu obsahu. To je obrovská priepasť oproti všetkým ostatným platformám CMS dohromady!

4. WordPress používajú veľké webové stránky

WordPress ako platforma CMS je veľmi výkonná a je schopná vytvárať a manipulovať s akýmikoľvek druhmi webových stránok. Stále ma udivuje, koľko webových stránok používa WordPress ako svoj výber CMS a niektoré z týchto veľkých stránok zahŕňajú kremeň, TechCrunch(!), Newsroom Facebook, BBC America, Venturebeat a ďalšie.

VentureBeat je jedným z mnohých webových stránok, ktoré využívajú technológiu WordPress. Credit: VentureBeat.com.

5.WordPress.com sa môže pochváliť Alexa Global Website Ranking 60

Alexa, analytický nástroj spoločnosti Amazon, monitoruje globálny prenos webových stránok po celom svete. WordPress.com je jedinou spoločnosťou v oblasti CMS, ktorá sa dokáže umiestniť na 60 podľa ich globálneho hodnotenia webových stránok Alexa.

6. WordPress bol stiahnutý mnohokrát

Vieme, že program WordPress od svojho založenia poháňal veľa webových stránok, ale je úžasné zistiť, koľko ľudí používa ľudí ako platformu WordPress a stiahlo ich. V súčasnosti je ich počet ohromujúcich 157 563 262 stiahnutí a je to stále sa počíta!

7. WordPress každý mesiac vyprodukuje viac ako 70 miliónov príspevkov a 50 miliónov komentárov

Šialené číslo, na ktoré by ste mali myslieť, je množstvo obsahu / komentárov, ktoré sa každý mesiac vytvárajú na WordPress. Tento WordPress štat ukazuje, že každý mesiac existuje 70,5 milióna nových pracovných miest a 52,1 milióna nových komentárov. Doslova to predstavuje 27 nových príspevkov a 198 nových komentárov každú sekundu!

Najvyšší počet príspevkov na WordPress bol vyše 70 000 000. Kredit: WordPress.com

8. WordPress dosiahol najvyššiu hodnotu 100 pre trendy Google

Aby ste získali predstavu o tom, ako je masívne populárny WordPress v porovnaní s jeho konkurenciou, boli jedinou platformou CMS, ktorej sa podarilo dosiahnuť 100 (najvyššia popularita) na Trendy Google. Iné platformy ako Drupal, Blogger a Sharepoint sotva dosiahli 50.

9. WordPress bol vyhľadávaný viac ako 2 miliardy krát (!)

Ak chcete pokračovať vo vyhľadávacom nástroji a štatistikách WordPress, kľúčové slovo „WordPress“ je naďalej populárnym výrazom, ktorý ľudia používajú na vyhľadávanie. KWFinder ukazuje, že každé mesiac sa kľúčové slovo „WordPress“ prehľadá 2 739 999 krát mesačne.

Kľúčové slovo „WordPress“ bolo vyhľadávané viac ako 2 miliardy krát. Credit: KWFinder.

Pozadie spoločnosti WordPress

10. WordPress má iba asi 700 zamestnancov

Napriek tomu, že ide o obrovskú spoločnosť, ktorá má asi štvrtinu internetu, počet zamestnancov, ktorých WordPress dosiahol, je okolo 798 ľudí Iba. To je výrazne menšie ako mnoho iných technologických spoločností.

11. Sú 721-krát menšie ako Amazon

Vieme, že porovnávanie Amazonu s WordPress je ako porovnávanie jabĺk s pomarančmi, ale faktom je, že sú to technologické spoločnosti. A napriek tomu, že je služba WordPress 721-krát menšia ako Amazon, stále ju dokáže vytiahnuť 149 miliónov jedinečných návštevníkov mesačne (USA) v porovnaní s 199 miliónmi Amazoniek.

Štatistiky používania WordPress: Pluginy a motívy

12. K dispozícii je viac ako 50 000 doplnkov WordPress

Doplnky sú skvelým nástrojom na pomoc vlastníkom webových stránok s doplnkovými funkciami a funkciami bez potreby kódovania. Pokiaľ ide o doplnky, WordPress je stále kráľom, ako ponúka 56,201 doplnkov vo svojej knižnici, ktorá ľahko zakrýva všetkých ostatných konkurentov.

13. Tri z tém WordPress sa používajú na viac ako 30 000 najpopulárnejších webových stránok

Genesis Framework, Divi a Avada sú najobľúbenejšími témami WordPress a každá z nich použila viac ako 15 839 webových stránok, 10 397 webových stránok a 7 308 webových stránok. To je celkom 3,35% z 1 milióna najobľúbenejších webov využívajúcich rovnaké témy!

Avada, Genesis Framework a Divi sú tri z najviac používaných WordPress tém. Credit: BuiltWith.

14. Akismet chytil 400 miliárd komentárov spamu na WordPress

Vzhľadom na to, aký populárny je WordPress a koľko webových stránok používa WordPress, je len otázkou času, ako blog alebo web dostane spamové komentáre. A nevedeli by ste to, Akismet to ukázal 400 miliárd spam komentáre boli zachytené na WordPress. Je to ako milión spamových komentárov každých pár minút! Samotná štatistika WordPress dostala dosť spätných väzieb cvrlikání tiež.

15. Vaše SEO bolo stiahnuté 130 miliónov krát

S obrovskou knižnicou doplnkov, ktorú ponúka WordPress, sa musí medzi ostatnými nachádzať niekoľko. Tento doplnok je Yoast SEO, čo je nástroj, ktorý môžete použiť na pomoc s optimalizáciou vyhľadávacích nástrojov. V súčasnej dobe sa váš SEO pýši a Stiahnuť ▼ číslo 130,801,289.

16. Akismet je druhým najobľúbenejším doplnkom s počtom 117 miliónov stiahnutí

O Akismete sme už hovorili o tom, ako sa im podarilo zachytiť viac ako 400 miliárd spamových komentárov. Do tohto zoznamu môžete pridať druhý najobľúbenejší doplnok, pretože v súčasnosti má 118 069 141 K stiahnutiu na WordPress.

17. Populárne doplnky WordPress majú každý viac ako 5 miliónov aktívnych inštalácií

WordPress ponúka niektoré z najlepších doplnkov dostupných na trhu. Doplnky, ako je kontaktný formulár 7, váš SEO, Akismet, Jetpack a ďalšie, sú Najlepšie doplnky WordPress ktoré sa môžu pochváliť niektorými z najväčších aktívnych inštalačných základní okolo +5 miliónov na základe štatistík používania WordPress.

18. WordPress Najobľúbenejšia téma predaná cez 450 000 kópií

Avada, téma WordPress od spoločnosti Themeforest, je jednou z najpopulárnejších platených tém na platforme. Za 60 dolárov sa téme podarilo predať viac 450 000 kópií ktoré vygenerovali viac ako 27 000 000 dolárov v predaji a počítaní.

Avada je najpredávanejšou témou na WordPress s viac ako 450 000 kópiami. Credit: ThemeForest.

Štatistika elektronického obchodu WordPress

19. Spoločnosť WooCommerce vyťažila 28% internetových obchodov s viac ako 50 miliónmi stiahnutí

Keď premýšľate o WordPress, premýšľate nad blogy. WordPress je však taká flexibilná platforma, že pomocou doplnkov môžete vytvoriť aj internetový obchod. WooCommerce je jedným takým doplnkom a momentálne napája 28% internetových obchodov vo WordPress s 51 563 803 K stiahnutiu.

20. WooCommerce je v súčasnosti najobľúbenejšou technológiou elektronického obchodu na WordPress

Keď už hovoríme o WooCommerce, vedeli ste, že WooCommerce je dnes jednou z najpopulárnejších technológií elektronického obchodu? Z 1 milióna webových stránok elektronického obchodu je spoločnosť WooCommerce na prvom mieste vďaka napájaniu viac ako 20 000 z 1 milióna najlepších webových stránok dnes.

WooCommerce je v súčasnosti najobľúbenejšou platformou elektronického obchodu na WordPress. Credit: WooCommerce.com

Koľko webových stránok používa WordPress?

21. Viac ako 300 000 z 1 miliónu najčastejšie používaných webov používa WordPress

WordPress je nepochybne populárnou platformou pre mnoho webových stránok. Na základe týchto čísel od BuiltWith, 310 599 z 1 milióna webových stránok v súčasnosti používa WordPress ako svoju hlavnú platformu CMS. Ak rozdelíte štatistiku WordPress z najvýznamnejších 100 000 webových stránok, WordPress stále existuje právomoci 33,283 z nich. Choďte ešte ďalej na 10 000 webových stránok a najmenej 3 388 z nich používa WordPress. To ukazuje, koľko webových stránok používa WordPress.

22. Z celého internetu používa WordPress vyše 20 miliárd dolárov

Keď sa pozriete na celý internet, WordPress jednoznačne vlastní väčšinu podielu, ako ho v súčasnosti používa 26 938 805 webových stránok. To v podstate predstavuje viac ako 50% internetu!

WordPress má najčastejšie používanú distribúciu na 55% internetu. Credit: BuiltWith.

23. Vyhlásenia o zastavení šírenia podľa zákona DMCA dostali viac ako 50 000

Vzhľadom na to, koľko webových stránok používa WordPress, existuje niekoľko, ktoré porušujú dohodu o duševnom vlastníctve spoločnosti. Aspoň od januára 2014 53 718 zastavenie šírenia WordPress vydal oznámenia, že niektoré alebo všetky časti obsahu boli odstránené na 39% webových stránok.

Zabezpečenie a chyby zabezpečenia WordPress

24. 83% z 34 371 infikovaných webových stránok v roku 2017 používa WordPress

Pretože WordPress je najpoužívanejšou platformou CMS na internete, je pravdepodobnejšie, že sa na vás napadnú a infikujú hackeri a vírusy.. Sucuriho správa ukazuje, že z 34 271 infikovaných webových stránok používa 83% z nich WordPress.

Zraniteľnosti v jadre WordPress vyšli najavo v roku 2019, keď sa zistilo, že injektoval sa škodlivý softvér skimmermi. Rovnaký malware tiež ovplyvnil používateľov Magento a umožnil hackerom ukradnúť informácie o kreditnej karte z postihnutých systémov. Odporúčame všetkým, aby pravidelne kontrolujte svoje stránky pre Malware, ako je tento.

38% infikovaných webových stránok pochádza od používateľov systému WordPress. Credit: Šučur.

25. Z dôvodu zastaraných inštalácií bolo 39,3% napadnutých stránok WordPress

WordPress ponúka veľa bezpečnosti a neustále aktualizuje svoju platformu, aby zabezpečil ochranu používateľov pred potenciálnymi hrozbami. však, 39,3% webov WordPress, ktoré sa dostali na hackerské stránky, boli spôsobené zastaralými inštaláciami platformy. Ak chcete byť v bezpečí, nezabudnite aktualizovať svoje inštalácie!

Zastaraná platforma bola významným dôvodom, prečo bol program WordPress napadnutý. Credit: Šučur.

26. V súčasnosti existuje v systéme WordPress 11 632 zraniteľností

WPScan urobil správu o zraniteľnostiach, ktoré WordPress trpí ako platforma CMS. Von z 11 632 zraniteľností, 2 944 z nich je jedinečných a rozdelenie podľa typov zraniteľností je 74,27% v dôsledku zastaraných verzií, 22,69.% V dôsledku doplnkov a 3,04% v dôsledku tém.

Tri hlavné chyby, ktorým WordPress trpí, sú z platformy, doplnkov a tém. Credit: wpvuldb.com.

27. 40,9% zraniteľných miest WordPressu je skriptovanie na viacerých stránkach (XSS)

Skriptovanie viacerých stránok (XSS) je typ zabezpečenia zabezpečenia počítača, ktoré sa zvyčajne vyskytuje vo webových aplikáciách. Výskum podľa KeyCDN ukazuje, že 40,9% ich zraniteľnosti pochádza z XSS, ako sú SQLI, Upload, CSRF, RCE, FPD, atď..

28. 36,28% stránok WordPress používa HTTPS

Spoločnosť Google nedávno začala brať ohľad na bezpečnosť svojich webových stránok. Z tohto dôvodu 36,28% webových stránok WordPress začalo používať HTTPS, čo je 14% nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Štatistika úloh WordPress

29. Vývojári WordPress môžu zarobiť kdekoľvek medzi 10 až 300 dolárov za hodinu

WordPress vytvoril množstvo nových pracovných miest pre vývojárov webu a programátorov, ktorí sú oboznámení so systémom. Títo vývojári WordPress zvyčajne spravia niekde medzi nimi 10 až 300 dolárov za hodinu na základe štatistík od spoločnosti UpWork.

30. Všeobecná sadzba pre vývojára WordPress je 10 až 30 dolárov za hodinu

Prenájom vývojára WordPress je z väčšej časti relatívne cenovo dostupný. Založené na UpWork, na voľnej nohe, všeobecná sadzba za prenájom vývojára WordPress na vašom webe je približne 10 až 30 dolárov za hodinu.

31. Priemerný plat za pracovné miesta WordPress je 66 775 dolárov

Ak uvažujete o práci pre WordPress, potom môžete očakávať dosť slušný plat. Simply Hired preskúmal priemerné platy za prácu na WordPress a zúžil ich na asi 66 775 dolárov.

Zamestnávateľ WordPress zarobí zhruba 60 000 dolárov ročne. Credit: SimplyHired.

32. S programom WordPress súvisí celkom 344 750 pracovných miest

Freelancer.com je webová stránka, na ktorej si môžete najať nezávislých na prácu na projektoch / jednorazových úlohách. Keď hľadáte úlohy súvisiace s programom WordPress, zistíte, že sa o nich veľa týkalo 344 750 pracovných miest zverejnené (otvorené aj zatvorené) na webovej stránke.

33. WordPress by stál asi 151 osôb

Podľa Otvorte Kalkulačku nákladov na projekt, Odhadované úsilie WordPress bolo vyše 151 osôb-rokov. Je založený na 560 648 riadkoch kódu, pričom odhadované náklady na financovanie projektu tejto veľkosti sú viac ako 8,2 milióna dolárov.

Inštalácia WordPress

34. Inštalácia programu WordPress trvá iba 5 minút

Program WordPress je známy ako platforma, ktorá je jednoduchá a ľahko použiteľná. Používanie WordPressu je zjavne také intuitívne, že môžete nainštalovať celú platformu iba 5 minút! Vďaka tomu je inštalácia jedným z najrýchlejších.

35. WordPress odporúča iba 3 hostiteľov webu

Ak chcete používať službu WordPress, môžete použiť ľubovoľného poskytovateľa webhostingu. Existujú však iba 3 hostitelia webu ktoré WordPress odporúča na svojej oficiálnej webovej stránke. Títo 3 sú Bluehost, Dreamhost a SiteGround.

Túto stránku, ktorú čítate, prevádzkuje program WordPress.org a hostuje sa na serveri SiteGround. BlueHost, na druhej strane, je jedným z najlacnejších hostingových riešení WordPress na trhu.

36. Doplnok WordPress JetPack má viac ako 93 miliónov stiahnutí

Doplnok JetPack od WordPress je populárny nástroj na vykonávanie rôznych úloh, ako sú prehľad o prenose dát, integrácia sociálnych médií, zálohy a bezpečnosť. Je to jeden z najpopulárnejších bezplatných doplnkov WordPress s viac ako 93 miliónmi K stiahnutiu tak ďaleko.

37. Doplnok WordPress JetPack zaznamenal viac ako 20 miliárd zobrazení stránky

WordPress zaznamenal počet zobrazení stránok, ktoré sa nahromadili na blogoch, ktoré boli hostené na ich stránkach a používali doplnok Jetpack. Najvyššie počty zobrazení stránok, ktoré dostali? 24,567,344,460 späť Máj 2017.

JetPack a WordPress dokázali na svojej platforme zaznamenať viac ako 20 miliárd zobrazení. Credit: WordPress.

Jazyky a preklady WordPress

38. WordPress má viac ako 180 úradných prekladov

Pretože WordPress má medzinárodné publikum, bolo potrebné ho preložiť do niekoľkých rôznych jazykov. Doteraz tam boli viac ako 180 úradných prekladov WordPress so 48 miestami preloženými na 100% a 25 miestami preloženými na viac ako 95%.

39. Vo WordPress sa používa viac ako 120 jazykov

WordPress je globálna platforma, čo znamená, že sa musia starať o medzinárodné publikum, ktoré číta a hovorí rôznymi jazykmi. Od dnešného dňa je WordPress podporovaný v systéme Windows XP viac ako 120 jazykov s angličtinou najčastejšie používanou 71%, po nej nasledovala španielčina a indonézština 4,7% a 2,4%.

Komunita WordPress

40. V 71 mestách po celom svete je 898 wordcampov

WordCamp je workshop / konferencia WordPress, ktorá sa zameriava na témy a problémy týkajúce sa WordPress. V súčasnej dobe existuje 898 WordCamps sa odohráva vo viac ako 71 mestách po celom svete, pričom sa konajú stretnutia, ako sú pokročilé techniky WordPress, doplnky pre začiatočníkov a ďalšie..

Program WordCamp usporiadal viac ako 800 táborov WordPress po celom svete. Credit: WordCamp.

41. Prvý WordCamp sa začal v roku 2006

Matt Mullenweg usporiadal prvý WordCamp späť v roku 2006 v San Franciscu. Vtedy bola táto udalosť omnoho menšia a trvala iba jeden deň. Napriek tomu, že sa jedná o malú udalosť pre používateľov a vývojárov, na konferencii sa zúčastnilo okolo 500 stoviek ľudí.

42. WordPress je zodpovedný za 21 populárnych produktov

Aj keď je WordPress väčšinou známy ako platforma CMS, je za ne zodpovedný 21 populárnych produktov / služieb ktoré sú k dispozícii online. Niektoré z nich zahŕňajú Gravatar, PollDaddy, WooCommerce, Akismet a ďalšie.

43. WordPress zarobil v roku 2017 tržby za 4,3 milióna dolárov

WordPress je úplne priehľadný so svojimi financiami a vo formáte Správa za rok 2017, ukázalo sa, že spoločnosť dosiahla tržby 4,3 milióna dolárov. Táto správa ukazuje príjmy WordPressu z dvoch rôznych prúdov, Nadácie WordPress Foundation a Podpora komunity WordPress PBC.

44. WordPress začína nový program v roku 2018

WordPress nedávno oznámil, že uvedie nový program s názvom príliv, niekedy v roku 2018. Program sa používa na vykonávanie série automatizovaných testov, ktoré bežia proti témam a doplnkom.

Zabalenie

WordPress je úžasný redakčný systém a za tie roky dosiahli množstvo míľnikov a úspechov, ktoré nás neustále trápia. Dúfame, že všetky štatistické údaje, ktoré sme vám predstavili, ukazujú, že máte WordPress v inom svetle, a pomohli miliónom a miliónom používateľov začať ich cestu na webové stránky..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map