Jednoduchý sprievodca duševnou ochranou pre podniky

Tento článok napísal Marsha Kelly.


Videli ste ich všetky. ©, the ™, the ®, dokonca aj „pat. čaká. ” Čo to všetko znamená? A ako pochopenie ochranných známok, patentov a autorských práv pomôže chrániť vaše podnikanie duševné vlastníctvo?

Keď začnete chápať rozdiely medzi jednotlivými typmi licencií na duševné vlastníctvo, môžete začať pracovať na ich ochrane. Autorské práva vo všeobecnosti chránia knihy a filmy, patenty chránia vynálezy a ochranné známky chránia logá a slogany. Existuje pomerne málo rozdielov v tom, ako fungujú a ako ich môžete chrániť.

Je dôležité chrániť majetok vašej firmy.

Poznámka: Ak vytvárate webovú stránku, obchod s elektronickým obchodom alebo akýkoľvek druh online obchodu, tento článok vám poskytne ďalšie informácie na ochranu vašich firiem..

Čo je autorské práva?

Autorské právo je primárne pre tvorcov médií. Podľa amerického úradu pre patenty a ochranné známky môže byť autorským právom okrem iných diel poézia, romány, filmy a architektúra. Chráni prezentovanú a opravenú prácu určitým spôsobom.

Či už zaregistrujete svoje autorské práva, je úplne na vás. Ochrana autorských práv existuje pre dielo v okamihu jeho vytvorenia. Budete sa musieť zaregistrovať, ak chcete podať žalobu proti niekomu inému za porušenie vašej práce.

Autorské právo mi bolo vysvetlené spôsobom, na ktorý je ťažké zabudnúť. Predstavte si, že sedíte v triede a váš učiteľ kladie myšlienky slávnych osvieteneckých mysliteľov. Mysli Voltaire, John Locke, Rousseau, atď. Tieto nápady si môžete úplne zapísať. Títo myslitelia podrobne diskutovali o myšlienkach, ktoré by mali mať k dispozícii všetci, napríklad ústavná vláda, ktorá je po celom svete veľmi populárna.

Po zapísaní poznámok k tejto lekcii ste však autorom a tieto poznámky môžete technicky chrániť podľa zákona o autorských právach. Urobili ste dielo, ktoré je pevné na konkrétnom médiu, ktoré je jedinečné.

Autorské práva môžete oficiálne zaregistrovať na stránke www.copyright.gov. Odhaduje sa, že spracovanie tvrdení na webe trvá sedem mesiacov.

Čo je patent?

Keď si myslíte, že patenty, môžete si predstaviť niekoho, ako je Edison alebo Tesla a vynálezy, ktoré vytvorili. Patenty sa dnes používajú ako spôsob ochrany diel konkurenčných šialených vedcov na dočasné obdobie od 15 do 20 rokov výmenou za zverejnenie týchto diel..

Medzi výrobky chránené patentmi patria „vyrobené výrobky“, priemyselné procesy, chemikálie a určité typy vzorov. Patenty konkrétne udeľujú držiteľovi „právo vylúčiť ostatných z výroby, používania, ponuky na predaj alebo predaja“ vynálezu, ktorý majiteľ urobil. Umožňuje tiež držiteľovi vylúčiť ostatných z dovozu do Spojených štátov. Udelené patenty sú však účinné iba v USA.

Postup získania patentu sa líši v závislosti od typu podaného patentu, ale zahŕňa zaslanie prihlášky na Úrad pre patenty a ochranné známky USA a jeho schválenie skúšajúcim. Úrad odhaduje, že prvé vypočutie o počiatočných žiadostiach bude trvať asi 16 mesiacov.

Žiadosť o vynález môžete začať na stránke https://www.uspto.gov/patent.

Čo sú ochranné známky?

Zlaté oblúky, tvar fľaše z coly, hukot leva pred filmom, jablko McIntosh „Len to urob“, to všetko je okamžite rozpoznateľné ako súčasť konkrétnej spoločnosti. To mali na mysli tieto spoločnosti, keď ich navrhli a registrovali ako ochranné známky.

Pokiaľ ide o ochranné známky, ktoré môžete zaregistrovať, existuje neuveriteľný priestor. Môže to byť rovnako jednoduché ako logo, slogan alebo obchodná značka. Môže to byť aj tvar produktu, farba, zvuk alebo vôňa.

Agresívne presadzovanie určitej národnej futbalovej futbalovej súťaže futbalovej ligy, ktoré je národnou futbalovou ligou, spôsobilo, že mnoho nelicencovaných firiem sa vyhlo použitiu tejto vety úplne. Ochranné známky sú dôvodom, prečo ste počuli o „veľkej hre“ a nie o jej skutočnom názve v reklamách na horúce krídla vo februári.

Ochrana ochranných známok funguje rovnako ako ochrana autorských práv. Práva zvyčajného práva na ochrannú známku môžu byť stanovené jednoducho používaním tejto ochrannej známky v obchodnom styku.

Nemusíte sa registrovať, ale ak tak urobíte, USPTO môže zaručiť oznámenie o verejnom vlastníctve ochrannej známky, domnienku vlastníctva na celoštátnej úrovni a výhradné použitie známky na tovary a služby. Všetky tieto informácie vám poskytnú významné výhody pri presadzovaní ochrany tejto ochrannej známky.

Ochrannú známku môžete zaregistrovať na stránke https://www.uspto.gov/trademark. USPTO hovorí, že tento proces môže trvať „niekoľko mesiacov“. Po zaplatení poplatkov za registráciu ochrannej známky budete musieť pravidelne platiť, aby ste ju zachovali.

Ak chcete zaistiť, aby nikto neopakoval vaše médiá, vynález alebo logo, budete chcieť zaregistrovať príslušné duševné vlastníctvo. Každý z týchto procesov môže chvíľu trvať, a dokonca aj na konci tohto procesu môže byť váš nárok zamietnutý. Webové stránky a služby ako LegalZoom môžu pomôcť pri podávaní týchto aplikácií. Prečítajte si moje preskúmanie patentov LegalZoom získať viac informácií. Stránka dokonca poskytuje vyhľadávací nástroj pre ochranné známky, takže môžete zistiť, či je názov vašej spoločnosti už použitý v iných štátoch.

O duševnom vlastníctve

Teraz, aj keď máte k dispozícii toľko informácií o duševnom vlastníctve, môžete mať ešte niekoľko otázok …

FAQ o duševnom vlastníctve

Odpoveď: Samozrejme, pokiaľ je pripojená k určitej značke! To však môže závisieť od toho, či sa patentový úrad domnieva, že je dosť výrazný na to, aby mohol byť ochrannou známkou. Neváhajte použiť vyhľadávací nástroj na vyskúšanie podobných log chránených ochrannou známkou pred podaním žiadosti.

Otázka: Aké sú rôzne typy patentov? Ako sa líšia?

Odpoveď: Môžete požiadať o tri typy patentov, úžitkové patenty, dizajnérske patenty, rastlinné patenty. Ak čítate túto príručku, je bezpochyby potrebné vedieť o rastlinných patentoch, pretože tie sa týkajú nových a odlišných odrôd rastlín..

Užitočné patenty sa viac týkajú praktických vynálezov a môžu sa udeľovať objaviteľom nových procesov, strojov alebo zloženia látok..

Dizajnérske patenty sa viac týkajú kreatívnych procesov a môžu sa aplikovať na výrobky z výroby (napríklad na výrobok).

Otázka: Ako môžem legálne umiestniť „výrobky čakajúce na patentovanie“ na svoje výrobky?

Odpoveď: Dočasná žiadosť vám umožní dať na vaše výrobky a služby „čakajúci patent“ na 12 mesiacov, ktoré nie je možné predĺžiť.

Otázka: Čo znamenajú symboly ako ® a ©?

Odpoveď: Myslel som, že by ste sa nikdy nepýtali!

© – Autorské práva

® – Registrovaná ochranná známka

™ – ochranná známka

℠ – Servisná značka (označuje službu)

Marsha Kelly predala svoju prvú firmu za viac ako milión dolárov. Na svojom blogu Best4Businesses zdieľa ťažko vyťažené skúsenosti ako úspešný sériový podnikateľ, kde tiež pravidelne uverejňuje obchodné tipy, nápady a návrhy, ako aj recenzie produktov pre obchodných čitateľov. Ako sériový podnikateľ, ktorý urobil „čas“ v podnikovej Amerike, sa Marsha dozvedel, aké produkty a služby dnes v podnikaní skutočne dobre fungujú. Môžete sa poučiť z jej skúseností pri budovaní svojho podnikania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map