Jednoduchý marketing obsahu: 5 jednoduchých krokov k úspechu

Často ma kladú veľa otázok týkajúcich sa marketingu obsahu. Z mojej skúsenosti som sa dozvedel, že ľudia majú veľa zmätku v súvislosti s marketingom obsahu.


Dnes v tejto príručke vám ukážem triky marketingu obsahu, ktoré skutočne fungujú. Stačí 5 jednoduchých krokov, aby bola stratégia marketingu obsahu úspešná.

Počas mojej kariéry som často počul ľudí, ktorí smiali nad tým, že nedostávajú dostatočný počet vodičov. Mnoho z nich sa obáva, že nedosiahnu požadované výsledky.

Hlavným problémom, ktorý vám chýba, je nedostatok stratégie. proste vytvorenie online prítomnosti a stlmenie obsahu nestačí, ak nemáte podporu úplnej stratégie. Nemôžete očakávať, že dosiahnete výsledky s nezacieleným obsahom.

Ak chcete uspieť v obsahovom marketingu, musíte si najskôr určiť svoje ciele, po ktorých musíte vytvoriť stratégiu.

Bez ďalšieho odkladania si teraz s pomocou pokynov uvedených nižšie ukážme svoju stratégiu marketingu obsahu.

Čo je obsahový marketing?

Predtým, ako prejdeme na kroky, pozrime sa najprv na definíciu marketingu obsahu. Aby ste mohli plánovať dopredu, musíte najskôr vedieť, čo je marketing obsahu.

Obsahový marketing v podstate ide o vytváranie vysoko kvalitného obsahu, ktorý je zameraný na konkrétnu skupinu divákov. Zahŕňa pravidelné a časté publikovanie obsahu, ktorý vzdeláva, inšpiruje a pobaví čitateľov alebo zákazníkov.

Hlavnou časťou marketingu obsahu je premena cudzincov na zákazníkov. Tu potrebujete komplexný marketingový plán obsahu. Ak sa obávate, že budete potrebovať obrovské množstvo zdrojov, nemusíte. Svoje ciele môžete dokonca dosiahnuť malý tím alebo dokonca ako solopreneur.

Mám malý tím pozostávajúci z 5 ľudí a my sme živým dôkazom toho, že obsahový marketing nepotrebuje veľa zdrojov. Vďaka našej tvrdej práci sa nám podarilo vylepšiť našu digitálny marketing.

Väčšinou vytvárame zábavné blogové príspevky a reklamy pre Facebook. Našim hlavným cieľom je poskytovať zákazníkom kvalitný vizuálny obsah.

Nižšie je uvedený príklad vizuálneho obsahu, ktorý sme vytvorili už dávno späť:

príklady marketingu obsahu

A pretože to bolo také dobré, zdieľali ho Larry Kim.

Nie zlé.

Ešte jedna vec je mať efektívnu SEO stratégiu. Stratégiu marketingu obsahu nemôžete vytvoriť bez zamerania sa na svoju stratégia digitálneho marketingu a SEO.

Ak možno viete, obaja spolupracujú. Po tomto prejdime k definitívnej príručke stratégie marketingu obsahu.

Čo je obsahový marketing? Tu je postup na vytvorenie marketingového plánu pre obsah. povedať priateľovi

Proces vytvorenia plánu marketingu obsahu

Pre vaše pohodlie sme pre vás pripravili sprievodcu krok za krokom, ktorý vám môže pomôcť pri vytváraní efektívnej stratégie marketingu obsahu. Mať komplexnú stratégiu znamená, že môžete dokonca vylepšiť hodnotenie svojich webových stránok.

Nižšie uvádzam 5 jednoduchých krokov, ktorým musíte venovať pozornosť. Koniec koncov, zameranie sa na vašu stratégiu digitálneho marketingu vám prinesie dobré zisky.

Tu sú kroky, ktoré musíte vykonať:

1. Výskum kľúčových slov

Ak ste v oblasti obsahu, musíte už poznať dôležitosť kľúčových slov. Obsah sa vždy vytvára okolo konkrétnej skupiny slov alebo fráz.

Hlavnou otázkou však je, ako viete, na ktorom kľúčovom slove alebo fráze sa pracuje?

Tu musíte urobiť výskum kľúčových slov.

Prieskum kľúčových slov je nepochybne najdôležitejším krokom pri vytváraní kvalitného obsahu. Preto nie je možné zanedbať potrebu.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zistiť kľúčové slová alebo frázy, ktoré môžu zaujímať vaše cieľové publikum. Toto je vec, ktorá posunie váš celý proces tvorby obsahu dopredu.

Čo mám robiť, je začať premýšľať o kľúčových slovách, ktoré súvisia s mojím výklenkom, a chcem, aby si urobil to isté.

Teraz musíte vložiť kľúčové slová do ktoréhokoľvek z nástrojov na výskum kľúčových slov a získať zoznam kľúčových slov, na ktorých môžete pracovať. To by malo byť pre vás ľahké.

Tu je príklad:

Na paneli s nástrojmi s návrhmi zadajte široké kľúčové slovo a kliknite na tlačidlo Hľadať. Použime napríklad „ako zarobiť peniaze online“:

Ubersuggest - nástroj na výskum kľúčových slov pre váš obsahový marketingPrejdite na Ubersuggest > Vyhľadajte „Zarábajte online“.

Tu sú výsledky:

Získajte nápady na kľúčové slová.

Celkovo mám na výber asi 6 kľúčových slov.

fantastický!

Jednou z mojich najobľúbenejších stratégií pre výskum kľúčových slov je okrem toho špehovať mojich konkurentov. Mám na mysli to, že si môžete pozrieť aj kľúčové slová a frázy, ktoré používajú vaši rivali.

Môžete použiť najvýkonnejšie články svojich konkurentov a získať zoznam kľúčových slov, ktoré potrebujete.

2. Vytvorte si svoj obsah

Teraz, keď viete, ako vyťažiť kľúčové slová a už máte zoznam kľúčových slov, na ktoré je potrebné zacieliť, je čas vytvoriť obsah.

Tvorba obsahu je o udržiavaní rovnováhy medzi kvalitou a rýchlosťou výroby. Bohužiaľ vám s tým nebudem môcť veľa pomôcť. Je len na vašej kreativite a schopnostiach produkovať kvalitný obsah.

Môžem vám však dať niekoľko tipov, na základe ktorých môžete vytvoriť kvalitný obsah.

Povedzme, že sa chystáte pre svoj web napísať informatívnu elektronickú knihu. Môžete prehľadávať tému na internete a získať predstavu o podtémach, ktoré môžete zahrnúť do svojej digitálnej knihy. Tu uvádzam niekoľko užitočných tipov a trikov.

Tento trik môžete sledovať pri akomkoľvek type obsahu, ktorý píšete. Nemusí to byť vždy digitálna kniha alebo blogový príspevok. Na vašom webe sa môže objaviť akýkoľvek text.

Z mojej skúsenosti môžem povedať, že vytváranie kvalitného obsahu nie je ľahká úloha. Vyžaduje si to veľa času a odhodlanie na kurátorský obsah pre vaše cieľové publikum.

Musíte tiež dávať pozor na kontrolný zoznam pre vašu stratégiu SEO. Koniec koncov, obsah nie je nič bez efektívneho plánu SEO.

3. Propagujte svoj obsah

Po vytvorení obsahu je propagácia najdôležitejším krokom, na ktorý sa musíte pozrieť.

Propagácia vášho obsahu by mohla byť najhektickejšou súčasťou vášho procesu marketingu obsahu.

Aká je hodnota vášho obsahu, ak ho nikto nečíta ani neprezerá?

Podľa môjho názoru je optimalizácia vyhľadávacích nástrojov najlepším spôsobom, ako propagovať váš obsah.

Aký je náš hlavný cieľ? Samozrejme, že získate viac očí na svoj obsah. Ak je váš obsah optimalizovaný pre SEO, už ho nemusíte propagovať. Ľudia ho môžu prirodzene vidieť, keď ho hľadajú.

Tu je dobrý príklad:

Najskôr do služby Obrázky Google zadajte cieľové kľúčové slovo svojej stránky.

Potom skontrolujte slová a frázy, ktoré sa zobrazujú nad výsledkami obrázkov.

vyberte správne kľúčové slová pre svoj obsahový marketing

Potom rozšírte svoj obsah pridaním vyššie uvedených výsledkov ako podtémy. Do svojho obsahu prirodzene primiešajte relevantné kľúčové slová alebo frázy. A keď spoločnosť Google na vašej stránke uvidí podtémové výrazy, je oveľa pravdepodobnejšie, že ju budú považovať za komplexnú, a môžete od spoločnosti Google očakávať vyššie hodnotenie a vyššiu návštevnosť..

Najlepšie na tom sú témy, o ktoré majú ľudia záujem. Ak ste do svojho obsahu zahrnuli témy, zvýši to hodnotu vašej firmy alebo startupov..

Vzhľadom na povahu SEO možno povedať, že ide o dlhodobú taktiku. Pri každom obsahu môžete naďalej získavať pasívnych potenciálov.

Ďalšími spôsobmi propagácie vášho obsahu sú inteligentné opakované použitie, zoznam e-mailov a platené reklamy

Dovoľte mi povedať niečo o ďalších technikách.

Inteligentné opakované vkladanie je všetko o zdieľaní vášho obsahu na platformách sociálnych médií. Môže to byť účinná metóda propagácie vášho obsahu online. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, mali by ste s tým trochu experimentovať.

Napríklad:

Premeňte obsah na atraktívny Infographic pomocou tvorca infographic.

Na vytvorenie infographic dnes nemusíte byť grafik. Existuje veľa online nástrojov, ktoré ponúkajú vstavané šablóny a jednoduchý editor drag-and-drop – čo uľahčuje proces vytvárania. Obrázok vyššie je snímka obrazovky z Knižnica šablón Venngage.

Ľudia majú radi vizuálny obsah. Podľa Visualteachingalliance.com, 90% informácií je prenášaný do mozgu vizuálne.

Tento príspevok od používateľa Dailyinfographic.com je vynikajúcim príkladom. V tweetu si Dailyinfographic udržuje text ako štandardný blogový príspevok, ale je prezentovaný v oveľa vizuálne príťažlivejšom formáte.

premente svoj obsah na infografiku

Nasledujú e-mailové zoznamy, čo je najstarší trik v knihe.

Zakaždým, keď vytvoríte obsah, mali by ste ho poslať ľuďom, ktorí by ho mohli zaujímať. Môže pre vás vygenerovať maximum zákazníkov.

A potom máte zaplatené reklamy, ktoré sa považujú za najrýchlejší spôsob získavania zákazníkov.

Nezáleží na tom, do akej miery to nenávidíte, poznáte dôležitosť platených reklám. Ak už viete, kto je vaše cieľové publikum, platené reklamy by vás mohli zaujímať.

4. Sledujte svoje výsledky

Vytváranie a propagácia obsahu nestačí. Musíte tiež sledovať výsledky. Pomôže vám to zistiť stav vášho obsahu.

Môže to byť hektická úloha, ale dobrou správou je, že na uľahčenie úlohy môžete využiť veľa spôsobov..

Najlepším spôsobom, ako sledovať svoje výsledky, je prostredníctvom služby Google Analytics. Osobne sa úplne spolieham na spoločnosť Google, aby som skontroloval priebeh svojej práce.

Nižšie sú uvedené niektoré dôležité metriky, ktoré je potrebné preskúmať:

 • prevádzka
 • Hodnotenie SERP
 • Počet stránok na návštevu
 • Miera odchodov
 • Oprávnenie domény

Okrem nástroja Google Analytics existujú aj nástroje, ktoré môžete použiť. Ahrefs je jedným z populárnych nástrojov, ktoré môžete použiť na sledovanie vášho pokroku.

na sledovanie výsledkov marketingu obsahu používajte nástroj na sledovanie pozícií

Tento nástroj sa všeobecne používa Rank Tracker sledovať kľúčové slová v čase. Takže môžete sledovať pohyb kľúčových slov.

Aj keď sú k dispozícii rôzne nástroje, niektoré nemusia byť také účinné alebo chýbajú mnohé funkcie. Ale nechám to na vás, aby ste sa rozhodli.

5. Opláchnite a opakujte

Teraz, keď sme dosiahli koniec vášho procesu marketingu obsahu, dúfajme, že máte veci.

V čase vytvárania obsahu musíte uprednostniť svoje obchodné ciele. Musíte sa ubezpečiť, že váš obsah dokáže z dlhodobého hľadiska vytvoriť veľa pasívnych potenciálov.

Po dokončení všetkých vyššie uvedených krokov je čas to urobiť znova. Áno, počuli ste to správne! Vždy, keď pre svoju firmu vytvoríte nový obsah, musíte postupovať podľa vyššie uvedených krokov.

Pomôže vám to byť dôslední vo svojej práci.

Prečítajte si tipy od spoločnosti @billachola – 5 jednoduchých krokov na vytvorenie marketingového plánu pre obsah. povedať priateľovi

Nad tebou

Pamätajte, že obsahový marketing je o vytváraní kvalitného obsahu podporovaného účinnou stratégiou SEO. Ak to dokážete, viete, že váš marketing obsahu je úspešný.

Postupujte podľa vyššie uvedených krokov a budete radi, ak budete chcieť. Nasledujem to isté a vo svojom odbore sa mi darí celkom dobre.

Ak sa vám tento článok zdá byť užitočný, nezabudnite ho zdieľať, aby ste pomohli šíriť vedomosti.

Tento článok prvýkrát napísal Bill Acholla a redigoval redakčný tím BuildThis.io. Bill Acholla je digitálny marketingový pracovník, ktorý pomáha majiteľom malých firiem budovať svoju značku vytváraním a propagáciou vizuálneho obsahu. Spojte sa s Billom cvrlikání.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map