Farebné schémy webových stránok, ktoré môžete použiť pre svoj web WordPress

Práve ste sa prihlásili WordPress, a ste pripravení zostaviť svoj prvý web. Problém je, že nemáte potuchy, ako chcete, aby to vyzeralo. Nemôžete si jednoducho vybrať téma a držať sa ho – je tiež veľmi dôležité zvoliť dokonalú farebnú schému.


Znie to strašidelne? Nerobte si starosti. Zhromaždil som niekoľko úžasných príkladov farebných schém webových stránok, z ktorých môžete čerpať inšpiráciu. Diskutujeme tiež o tom, ako postupovať pri výbere perfektnej palety pre váš web.

Prečo sú farebné schémy dôležité

Predtým, ako sa dostaneme do zoznamu, porozprávajme sa, prečo je nevyhnutné zvoliť správne farby pre váš web.

Po prvé, zreteľná farebná schéma robí vašu značku nezabudnuteľnou.

Veľké názvy firiem zvyčajne používajú farby svojho loga pre svoje webové stránky, reklamy a ďalšie úsilie o budovanie značky. Napríklad FedEx používa fialovú a oranžovú farbu, zatiaľ čo služba PayPal si volí niekoľko odtieňov modrej. Pri dôslednom používaní týchto farieb verejnosť spája túto určitú farebnú schému so značkou.

Dobrá farebná schéma môže osloviť aj cieľové publikum.

Podľa prieskumu spoločnosti Scott Design sa zdá, že dvoma obľúbenými farbami sú modrá a zelená.

každý demografická skupina má svoje vlastné preferencie farieb. Ich chuť mohla ovplyvniť ich výchova, kultúra, spoločnosť a mnoho ďalších faktorov.

Napríklad farba môže mať rôzne významy v rôznych kultúrach. Čierna zvyčajne znamená eleganciu, ale v niektorých kultúrach predstavuje utrpenie.

Spoločnosti použili efekty farieb pre svoje vlastné výhody. Napríklad deti zvyčajne reagujú na svetlé farby priaznivejšie. Takto sa webová stránka páči PBS Kids používa jasnú farebnú schému na prilákanie detí.

A nakoniec, farby môžu viesť k väčšiemu zapojeniu používateľov.

Posledný študovať ukazuje, že tlačidlá CTA s vysokými kontrastnými farbami majú vysokú mieru konverzie. To znamená, že tlačidlo by malo byť vo farbe, ktorá vyniká farebnou schémou webových stránok.

Ako vidíte, je veľmi dôležité brať do úvahy farby všetkých prvkov vášho webu, aj keď je to iba tlačidlo.

Ako zvoliť správnu farebnú schému pre váš web

Najjednoduchší spôsob, ako vybrať dobrú farebnú schému, je pomocou generátorov farieb. Tu je niekoľko nástrojov, ktoré môžete použiť:

 • Colorspire– náhľad farieb na šablóne webovej stránky.
 • Paletton– pozrite sa, ako bude vaša farebná schéma vyzerať v rôznych rozloženiach.
 • Coolors– generujte farebné schémy z obrázkov podľa vášho výberu.

Ak však chcete vytvoriť farebnú schému od nuly, môžete urobiť nasledujúce kroky:

 1. Vyberte dominantnú farbu. To je farba, ktorú chcete vyniknúť najviac. Odporúča sa používať farbu svojej značky na celom svojom webe.
 2. Vyberte druhotné farby. Tieto farby dopĺňajú alebo posilňujú vašu dominantnú farbu.
 3. Určite, kam umiestniť farby. Niektorí ľudia radi používajú dominantnú farbu na zvýraznené prvky, ako sú tlačidlá a odkazy. Iní ju môžu použiť na veľké vizuálne prvky, zatiaľ čo sekundárne farby sú na texty. Preskúmajte možnosti a nájdite to najlepšie pre vás.
 4. Vyberte farbu pozadia. Ľudia si zvyčajne vyberajú neutrálny tón, aby boli webové stránky čitateľné.

8 úžasných farebných schém webových stránok

Keďže 34% webových stránok používa WordPress, vybral som starostlivo 8 typov farebných schém, ktoré môžete použiť ako inšpiráciu pre svoje stránky WordPress:

1. Žiarivé

Navštívte Climate Optimist

Jasné a živé farby môžu byť perfektnou voľbou pre webové stránky, ktoré chcú nastaviť živý a energický tón.

Webové stránky spoločnosti Climate Optimist sú príkladom dobrého použitia týchto farieb. Ako organizácia pre zmenu podnebia chcú inšpirovať pozitívnosť a sebadôveru, aby sa ľudia zapojili do ich kampane. Toto je stelesnené v ich žltej, ružovej a zelenej farebnej schéme.

2. Stlmené

Navštívte Mosole

Ak chcete, aby vaše webové stránky vyzerali elegantne, zvážte použitie tlmených tónov. Nemusí byť tak pútavé, ale správna farebná kombinácia sa môže javiť štýlovo.

Cieľom tejto webovej stránky talianskeho vinárstva Mosole je taký tón. Desaturujú zemité farby ako hnedá a zelená a vytvárajú elegantný efekt, ktorý stále predstavuje ich značku ako vinárstvo.

3. Svetlo

Navštívte Bosumhus

Ak chcete, aby vaše webové stránky vyzerali príjemne, odporúčame používať svetlejšie odtiene. Príjemný web, podobne ako pohodlný domov, núti návštevníkov tráviť viac času na vašej stránke.

Webová stránka Bosumhus, domovská staviteľka, predstavuje vynikajúci príklad tejto farebnej schémy. Zatiaľ čo texty sú tmavé, ostatné prvky sú väčšinou svetlo hnedé a béžové s odtieňmi zemskej zelene tu a tam. Táto webová stránka je tiež dobrým príkladom toho, ako môžu vaše fotografie predstavovať vašu farebnú paletu.

4. Tma

Navštívte spoločnosť Critical TechWorks

Na rozdiel od svetlých farieb tmavé odtiene symbolizujú záhadu. Okrem toho sa používa na vyjadrenie modernosti a futurizmu.

V tomto príklade Critical TechWorks používa tmavé farby na doplnenie svojej identity ako technologickej spoločnosti budúcej generácie.

Táto webová stránka tiež ilustruje, ako môžete používať tmavé farby a zároveň byť podmanivou. Aj keď je väčšina farieb hlboká, webová stránka na zvýraznenie zvýrazňuje aj neónovú modrú farbu.

5. Pastel

Navštívte Mont-Roucous

Pastely boli v posledných rokoch trendom v dizajne. Tieto farby sú mäkké a vyplavené a ich cieľom je upokojiť ich vzhľad.

Zvyčajne sa spája s dojčatami, pretože tieto farby sa často vyskytujú v škôlkach. Mnoho webových stránok však používa tieto farby na oslovenie aj mladých demografických skupín.

Web spoločnosti Mont-Roucous je vynikajúcim príkladom použitia pastelových farieb. Pretože ich výrobky sú určené pre batoľatá, pre svoju značku používajú jemnú ružovú a modrú farbu.

6. Monochromatické

Navštívte Brightscout

Ak neviete, ako skombinovať farby, skúste zvoliť jednu farbu a urobiť celý web ako monochromatický. To znamená, že na svojej stránke budete používať iba rôzne odtiene rovnakej farby.

Brightscout ukazuje, ako môžete použiť rôzne odtiene zelenej farby na tej istej stránke. Aj keď je všetko prevažne zelené, použitie svetlých aj tmavých odtieňov bráni tomu, aby stránka vyzerala plocho.

7. Prízvuk

Navštívte Frakton

Zvýraznené farby sa týkajú farieb, ktoré sa používajú na zdôraznenie dôležitých prvkov. Tieto farby sa používajú striedmo a niektoré webové stránky používajú farbu značky ako prízvuk.

Napríklad Frakton tu a tam používa prevažne čierno-bielu paletu s žltými lupinami. Čiernobiela schéma pomáha upozorniť na žlté zvýraznenie, takže akcentová farba sa používa pre tlačidlá, zvýraznené texty a hlavičky..

8. Kontrastné farby

Navštívte Turner Dairy Farms

Niektoré webové stránky radi využívajú dve kontrastné farby, aby vytvorili výrazný vizuálny dojem. Tieto farby obvykle ležia na opačných koncoch farebného kolieska.

Spoločnosť Turner Dairy využíva červenú a modrú na spojenie svojich mliečnych výrobkov s ich nepotravinovými výrobkami. Tento kontrast si udržiavajú na svojich webových stránkach. Tlačidlá a nadpisy sú väčšinou červené, zatiaľ čo vizuálne prvky sú modré. Na čitateľnosť tiež používajú biele pozadie.

Zabalenie

Výber správnej farebnej schémy nie je len o kombinovaní krásnych farieb. Ide o výber toho, ktorý je vhodný pre vašu značku, publikum a zapojenie používateľov.

Ak chcete pri vyhľadávaní dobrej palety bez problémov, použite generátory farieb. Rozhodnite sa pre tie, ktoré by boli vašimi dominantnými, sekundárnymi farbami a farbami pozadia. Musíte sa tiež zamyslieť nad tým, ako by mala byť každá farba umiestnená na vašom webe.

Aj keď som vymenoval iba 8 farebných schém, existuje nekonečné množstvo farebných kombinácií, ktoré môžete vyskúšať pre svoj web WordPress. Neboj sa experimentovať a veľa šťastia.

Simon Dwight Keller je podnikateľ v oblasti digitálneho marketingu, ktorý túži priviesť na svoju webovú stránku veľa návštevnosti kreatívnym a presvedčivým obsahom. Po troch rokoch tvrdej práce na voľnej nohe sa rozhodol presunúť svoje služby na ďalšiu úroveň a založil digitálnu marketingovú spoločnosť PRable. Nakoniec Simon cítil, že aby dosiahol viac, musel založiť svoju vlastnú spoločnosť – SDK Marketing. So svojím malým, aj keď profesionálnym tímom, je pripravený prijať nové výzvy, zvýšiť svoju návštevnosť a zvýšiť príjmy. Popri jeho horúcej vášni pre SEO sa zaujíma aj o hokej a cestovanie. Spojte sa so Simonom LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map