Blogovanie pre spustenie – Prečo by blogovanie malo byť súčasťou vášho plánu rastu

Ak práve začínate s podnikaním, existuje veľa dôvodov, prečo potrebujete prítomnosť online. Najlepšie miesto, kde začať, je blog. Podľa KISSmetrics, startup marketing vyžaduje iné ciele a plány ako typický marketing. Súčasťou tohto plánu by malo byť „položenie náležitého základu“.


Ako môžete položiť správny základ? Existuje veľa prvkov, ktoré idú do fázy pred začatím podnikania. Jedna vec je však istá, pretože blog vám umožňuje platformu začať zdieľať informácie s potenciálnymi čitateľmi / zákazníkmi. Poskytuje tiež miesto na spojenie s vplyvnými ľuďmi vo vašom odbore.

Tip: Nie ste si istí, kde začať? Prečítajte si Jerryho príručku A-to-Z pri začatí blogu.

1. Budovanie publika

Ako bolo uvedené vyššie, silný základ je kľúčom k silnej budove. Predtým, ako začnete propagovať online, musíte na svoje publikum propagovať publikum. Nemôžete však len zvracať stránku blogu a očakávať, že ľudia prídu čítať, čo píšete.

Najprv musíte pochopiť dôvody, prečo ľudia navštevujú webovú stránku.

Pre výskum

Podľa Intuitívne webové stránky, Hlavným dôvodom, prečo ľudia navštevujú web, je to, že používajú internet ako výskumný nástroj. Musíte sa však uistiť, že ste v tejto oblasti autoritatívnym zdrojom číslo jedna.

 • Podporili ste svoje nápady citovaním vodcov myšlienok?
 • Zisťovali ste štatistiku?
 • Je váš príspevok dokončený? Môže návštevník stránok získať zo svojej stránky všetko, čo potrebuje vedieť o téme?

Rozsah rozsahu súťaže

Tento dôvod by vás nemal šokovať, ako ste pravdepodobne urobili to isté pred začatím podnikania. Je rozumné rozvinúť konkurenciu a zistiť, čo musia ponúknuť, že tak neurobíte a potom to ponúknete, ale lepšie.

Keď konkurent navštívi vaše stránky, mal by myslieť:

 • Ako budem niekedy súťažiť s týmto chlapom?
 • Toto podnikanie je solídnou konkurenciou?
 • Má veľa jedinečných nápadov a nekradne materiál od konkurencie.

Ak dosiahnete tieto body, bonus si navyše všimnú aj vaši zákazníci.

Potenciálni zákazníci, ktorí hľadajú informácie

Ďalším dôvodom, prečo ľudia navštevujú webové stránky, je to, že hľadajú informácie o produkte alebo službe. Vaše stránky sa objavia v ich vyhľadávacom dopyte. Ak praktizujete solídnu taktiku SEO, mali by sa vaše stránky umiestniť blízko určitých vyhľadávaní kľúčových slov. Keď sa zákazníci dostanú na vaše stránky, musíte ich osloviť.

 • Pozrite sa na článok Luany Spinetti, ktorý sa zaoberá 37 Prvky zapojenia používateľov.
 • Nechajte ich prihlásiť sa do zoznamu adries. Ponúknite bezplatnú knihu, bezplatné konzultácie alebo niečo iné, čo láka návštevníkov na registráciu.
 • Uistite sa, že informácie o vašej službe alebo firme sa dajú ľahko nájsť a či obsahujú úplné podrobnosti.

Pretože ich priateľ povedal

Podľa Forbes, Návštevníci webových stránok 1 z 3 navštevujú web, pretože ho doporučil jeden z ich priateľov. Čo to pre vás znamená?

2. Staňte sa vodcom

Príklad - Peep Laja vytvoril blog Konverzia XL v roku 2011 a teraz je jedným z poprednýchPríklad – Peep Laja vytvoril blog Conversion XL v roku 2011 a teraz je jednou z popredných značiek v dizajnoch UX a optimalizácii webu.

Ak by ste si vybrali opravára HVAC, niekoho, kto by podrobne opísal vaše auto, alebo dokonca hľadal inštruktora pre golfové kurzy, chceli by ste niekoho s veľkými skúsenosťami a znalosťami alebo niekoho, kto by len začínal bez akýchkoľvek poverení?

Jednou z veľkých vecí pri začatí blogu je to, že sa môžete začať etablovať ako líder v tomto odvetví.

Blog je ideálnym miestom na:

 • Zvýraznite vedomosti, ktoré ostatní nemajú. A ukážte svoju osobnosť.
 • Podeľte sa o zasvätené tipy od seba, svojich zamestnancov a dokonca aj od ostatných vedúcich pracovníkov vo vašom odbore. Predstavením iných známych mien dokážete, že sa nebojíte vyhľadávať informácie od ostatných, ak existuje niečo, s čím nie ste oboznámení..
 • Píšte hĺbkových príručiek, ktoré sú užitočné pre potenciálnych zákazníkov, a ukážte im, že máte najväčší záujem a poznáte problémy, ktoré sa ich týkajú..
 • Odpovedajte na otázky prostredníctvom komentárov alebo fór.

Povedzme, že začínate podnikať a pomáhať s organizovaním skriniek. Kdekoľvek vo vašej trojčlennej oblasti „organizátor skriniek spoločnosti Google v trojstave“ by sa malo zobraziť vaše meno. Prehliadač by mal vidieť články od vás k téme, obrázky organizovaných skriniek, profily sociálnych médií, videá YouTube s tipmi. Môžete ho zadať a vaše meno by sa malo objaviť pod týmto hľadaným výrazom. Opäť vám dobré praktiky SEO pomôžu zaradiť sa medzi najlepšie výsledky vyhľadávacieho nástroja. Najlepším spôsobom, ako dosiahnuť vysoké hodnotenie, je vytvorenie pravidelného a hodnotného obsahu.

3. Oslovte ďalšie ovplyvňovače

Ďalším dôvodom založenia blogu je osloviť iných ovplyvňujúcich s doplnkovými podnikmi.

Napríklad prevádzkujem blog na témy týkajúce sa domu a záhrady. Spojil som sa s kolegom, ktorý píše o remeselných témach. Nedávno spomenula článok, ktorý som napísal o cukrovinkách a prevádzka na mojich stránkach niekoľko dní prudko vzrástla. Mám v pláne vrátiť láskavosť a odporúčam jeden z jej článkov s trochou zápisu.

Ak sa však chcete týmto spôsobom spojiť, musíte najskôr založiť blog a napísať nejaký cenný obsah, ktorý budú ostatní chcieť zdieľať. Musíte tiež mať na pamäti, že komunita blogov je veľmi „poškriabaná chrbtom, poškriabaním tvoju“ atmosféru. Ak vás niekto pošle späť, zdieľa váš príspevok, spomína vás, má vás ako hosť na svojom blogu, mali by ste sa čo najviac snažiť, aby ste milosť vrátili. Samozrejme, budete sa chcieť uistiť, že ich obsah / vstup je pre vašich čitateľov hodnotný ako prvý. Prinajmenšom by ste im mali verejne poďakovať za zmienku.

Vykopajte hlbšie: Sprievodca pre začiatočníkov na začatie blogu o potravinách.

4. Téma konverzácie

Ak ste mimo komunity, blog vám uľahčí spojenie s ostatnými a získa ich záujem o vašu firmu.

Tu je príklad scenára:

Práve ste začali podnikať v oblasti poradenstva a pomáhať zdravotníckym pracovníkom zefektívniť čas. Rozhodnete sa navštíviť niekoľko miestnych večerí, na ktorých bude prítomných veľa lekárov a vedúcich lekárskych kancelárií. Keď sedíte pri stole s desiatimi kľúčovými osobnosťami v lekárskej komunite, jeden z lekárov sa k vám obracia a pýta sa, čo robíte pre život.

Toto je vaša šanca podeliť sa o svoje nové podnikanie. Určite mu budete odovzdávať svoju kartu a mali by ste na tejto karte mať aj adresu blogu. Namiesto toho, aby ste mu len povedali, že môžete zlepšiť jeho prácu, povedzte mu, že ste práve uverejnili článok o tom, ako dokážu lekári ušetriť 20 000 dolárov ročne, a to jednou jednoduchou zmenou v evidencii..

Radšej verte, že navštívi váš blog, keď dostane šancu. Pravdepodobne o tom bude hovoriť aj s inými ľuďmi. Tento jediný kontakt by mohol viesť k niekoľkým hovorom o vašich poradenských službách. Nakoniec, ak mu môžete zachrániť tisíce pomocou 800-slovného článku, koľko ho môžete zachrániť ako jeho konzultanta?

5. Blogy tiež optimalizujú vaše stránky

Okrem toho, že sa sami nastavujete ako autorita a oslovujete nových zákazníkov, spustením blogu môžete udržať svoju webovú stránku svieži, aktuálny a plný vynikajúceho obsahu.

To vám pomôže umiestniť sa vo vyhľadávačoch vyššie. Aj keď Google neustále mení svoj algoritmus, jedna vec sa nikdy nemení – Google chce pre čitateľov pravidelný, spoľahlivý a hodnotný obsah.

Čo hovoria odborníci

Sharon Hurley Hall, profesionálna autorka a autorka obsahu, verí: „Pokiaľ ide o to, aby sa vaša prítomnosť cítila online, blogovanie zostáva cenným nástrojom pre začínajúce podniky a všetky podniky. Existuje niekoľko výhod. “

Ďalej rozpracováva,

sharonhh

Ak napríklad vytvoríte vynikajúci obsah, ktorý je optimalizovaný tak, aby ho ľudia ľahko našli, vaša firma sa môže objaviť vo výsledkoch vyhľadávania, aby zvýšila návštevnosť a zvýšila svoje publikum..

A keď vás ľudia nájdu, môže vám skvelý obsah blogu pomôcť nadviazať spojenie s vašimi návštevníkmi, vyzdvihnúť vašu odbornosť a poskytnúť platformu, ktorá vám umožní rozprávať príbeh vášho spustenia..

Sharon, ktorá je tiež zakladateľom Sharonhh.com, si myslí, že nové podniky by nemali vyvíjať všetko úsilie na platformy sociálnych médií.,

Veľa nových podnikov je v pokušení zamerať sa iba na určité stránky sociálnych médií.

Aj keď majú obrovské množstvo používateľov, platformy sociálnych médií majú však vlastné pravidlá o tom, aký obsah by ste mali uverejňovať a ako bude viditeľný.

A ak sa spoliehate na jedinú sociálnu platformu a oni vytiahnu zásuvku pre váš obsah, akákoľvek výhoda, ktorú získate, sa okamžite vyparí. Keď ovládate platformu, môžete si zostaviť svoje publikum podľa svojich predstáv a mať pokoj ako my.

Sharon tu s nami zdieľa, čo môže firma s blogmi urobiť,

Samozrejme, blogovanie v týchto dňoch nie je len o písaní slov.

Ešte väčší dosah získate, ak použijete obsah svojho blogu ako východiskový bod pre rozhovor so svojimi kľúčovými zákazníkmi vo viacerých formátoch a na viacerých miestach.

Akonáhle budete mať obsah blogu, môžete ho ľahko vytvárať na vytváranie videí, prezentácií, podcastov, infografík a ďalších.

Pointa: blogovanie je stále dôležitým a dôležitým nástrojom pre akékoľvek spustenie.

Sharon Hurley Hall nájdete na Sharonhh.com

Pôvodný článok bol prvýkrát publikovaný dňa Blog WHSR; teraz je spravovaný a aktualizovaný štábmi BuildThis.io.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map