Ako získam bezplatné doménové mená pre webové stránky?

Vytvorenie webovej stránky prvýkrát sa môže javiť ako skľučujúca úloha. Ak nie ste na tento proces zvyknutí, aj výber názvu domény vás môže dostať do kúpeľa. Koľko by ste mali platiť, odkiaľ dostanete jednu – tieto a mnohé otázky sa môžu objaviť vo vašej mysli.


Už to skončilo Registrovaných je 348 miliónov doménových mien zatiaľ (ku koncu roka 2018) a ich počet rýchlo rastie. V dnešnom digitálnom veku si každý kupuje vlastné doménové mená, od veľkých firiem po jednotlivcov, ktorí jednoducho chcú svoju vlastnú online identitu.

Ak chcete získať lepšiu predstavu o podrobnostiach týkajúcich sa webhostingu a názvov domén zhora nadol, odporúčame prečítať si tento článok Webhosting a doména 101 najprv. V rámci tohto článku budem diskutovať o tom, ako môžete získať bezplatné doménové meno.

Áno, to je správne. Určite ste už počuli o predaji doménových mien atď., Vedeli ste však, že existujú stránky, na ktorých môžete požiadať o bezplatné doménové meno? Áno, niektoré prichádzajú s upozornením, ale existujú rôzne okolnosti a dnes ich s vami zdieľam niekoľko.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete získať bezplatné názvy domén a niektoré z nich nezahŕňajú výdavky na cent. Každý z nich však má svoj vlastný úlovok a to, čo si vyberiete, bude závisieť od toho, čo ste ochotní za to obetovať. Nerobte si starosti, nie je to nič zlé, ale uistite sa, že venujete pozornosť detailom každej metódy.

Metóda č. 1: Bezplatné domény od hostiteľských spoločností

Získajte týmto spôsobom bezplatnú doménu .com / .org / .net / .store / .xyz

Napriek mojej láske k freebiesom si osobne myslím, že v týchto názvoch domén je oveľa väčšie riziko v porovnaní s ich nákupom. Ak sa cítite rovnako, môžete zvážiť poskytovateľa webhostingových služieb, ktorý spolu zabalí bezplatné doménové meno s webhostingom. Koniec koncov, stále potrebujete hosting pre svoj web, správne?

Úlovok – Tento by mal byť trochu zrejmý. Úlovok je taký, že zadarmo nie je zadarmo; musíte zaplatiť za balík služieb. Je to však dobrá voľba, pretože na spustenie svojich webových stránok potrebujete hosting aj názov domény.

1. Hostinger

Hostinger - bezplatné doménové meno s hostingom

Webové stránky: https://www.hostinger.com/

Hostinger je toho dobrým príkladom, pretože má cenovo výhodné balíčky, z ktorých niektoré obsahujú bezplatné doménové meno. Ich prémiové a obchodné zdieľané plány webhostingu (ktoré stoja iba 2,15 USD a 3,45 USD mesačne) prichádzajú s bezplatnou registráciou názvu domény..

Pomáha tiež, že sú mimoriadne uznávaným hostiteľom a názvy domén, ktoré získate zadarmo, sú prémiové TLD, ako napríklad .com alebo .net.

2. GreenGeeks

Greengeeks

Webové stránky: https://www.greengeeks.com/

GreenGeeks pôsobí v oblasti webhostingu už viac ako 11 rokov a ponúka používateľom jedinečnú zmenu, aby sa digitalizovali a zároveň boli šetrní k životnému prostrediu. Nakupujú energetické kredity za toľko energie, koľko váš web hosting potrebuje, a tak pozitívne prispievajú z hľadiska energetickej stopy.

Každý z ich plánov má bezplatné doménové meno, počnúc svojím najzákladnejším plánom Ecosite Starter iba za 2,95 dolárov mesačne. To znamená, že bez ohľadu na plán, ktorý si vyberiete, ste krytí, pokiaľ ide o názov domény!

3. Hosting TMD

Hosting TMD

Webové stránky: https://www.tmdhosting.com/

TMDHosting je ďalší veterán z priemyslu, ktorý má na to veľa práce. Predávajú sa vysoko na rýchlosť, spoľahlivosť a predovšetkým bezpečnosť. Ich hostingové balíčky tiež prichádzajú s bezplatnými názvami domén od najzákladnejších plánov.

Majú širokú škálu možností webhostingu, takže či už sa rozhodnete pre zdieľané hostingové plány alebo dokonca cloud alebo VPS hosting, je dobré ísť. Zdieľaný hosting s TMDHosting sa začína už od 2,95 dolárov mesačne.

Metóda č. 2: Bezplatná doména od poskytovateľov bezplatných doménových mien

Získajte týmto spôsobom bezplatné doménové mená .tk / .ga / .gq / .cf / .ml

Zadarmo poskytovatelia doménových mien sú tí, ktorí vážne rozdávajú doménové meno za nič. Každý zvyčajne má svoje vlastné obmedzenia týkajúce sa toho, ktoré rozšírenie domény si môžete zaregistrovať, ale vo všeobecnosti vám neúčtujeme ani cent.

Úlovok – Tieto bezplatné domény často prichádzajú s množstvom drobných výtlačkov, ktoré si potrebujete prečítať. Napríklad s príponou .tk, ak vaše stránky neodpovedajú na ciele presmerovania, vašu doménu vráti registrátor. Návštevnosť tejto domény sa potom predáva reklamným sieťam.

4. Freenom

Freenom - poskytovatelia bezplatných doménových mien

Webové stránky: https://www.freenom.com

Freenom je registrátorom doménových mien malý ostrov Tokelau, vzdialená a riedko osídlená krajina s približne 1 500 ľuďmi. Poskytuje doménové mená bezplatne a kvôli popularite.

.Domény tk sú piate najčastejšie registrované rozšírenie domény na svete a môžete ich získať prostredníctvom služby Freenom. Okrem toho systém pri hľadaní názvu vašej domény tu často navrhne ďalšie rozšírenia domény, ktoré by ste sa mohli zaregistrovať.

5. Biz.NF

.Biz.nf - poskytovateľ bezplatných doménových mien

Webové stránky: https://www.biz.nf

Rozšírenia domén .nf, ktoré patria do iných vzdialených a lokalizačných oblastí, predstavujú Norfolkské ostrovy. Berú však na vedomie, že hoci TLD domény .nf sú bezplatné, za rozšírenia druhej a tretej úrovne, ako sú .com.nf alebo .net.nf, sa musia platiť..

Biz.nf teraz ponúka iba bezplatné domény na .c1.biz – čo je v skutočnosti subdoména. Ak máte záujem, ponúkajú aj ďalšie bezplatné akcie, ako napríklad webhosting a vydávanie certifikátov SSL.

6. Dot TK

Dot TK - získajte bezplatné doménové meno

Webové stránky: http://www.dot.tk

Dot TK je dcérskou spoločnosťou Freenom v tvár, okrem mierne odlišnej farebnej schémy má rovnaké rozloženie a vlastnosti. Nie je tu veľa čo rozširovať o Dot TK s výnimkou zmienok, že môžete použiť buď túto stránku spoločnosti Freenom s rovnakými výsledkami..

Pri rovnakom vyhľadávaní som sa vrátil s presne rovnakými výsledkami, aké som získal s Freenom – kombináciou nedostupných mien a alternatívnych návrhov. Zoznam sa pri ďalšom vyhľadávaní zmení, takže niekedy vám môže pomôcť spustiť ho niekoľkokrát, ak sa vám nepáči to, čo vidíte.

7. Subdomain.com

Subdoména - bezplatné doménové meno pre váš web

Webové stránky: http://www.subdomain.com/

Posledným na našom zozname miest, kde môžete získať bezplatné doménové mená, je subdoména.com. Tu sa môžete zaregistrovať na bezplatné doménové meno s príponou .nu (Niue). Výhodou tejto stránky oproti výhodám stránok ponúkajúcich .nu je to, že môžete získať aj domény druhej a tretej úrovne zadarmo.

Spoplatňujú sa niektoré domény .nu, ktoré sú zvyčajne v prémiovej kategórii, ako napríklad jednoznakové názvy domén, ktoré môžu dosiahnuť až 500 EUR..

Metóda č. 3: Bezplatné subdomény s nástrojom na tvorbu webových stránok

Získajte touto metódou bezplatné subdomény

Tvorcovia webových stránok vám umožňujú rýchlo a ľahko vytvárať stránky s malými alebo žiadnymi technickými znalosťami. Poskytujú veľa užitočných nástrojov, ktoré vám s tým môžu pomôcť, a to o niečo viac, ako cena, ktorú by vás mohol stáť štandardný webhosting. Okrem toho, niektoré majú bezplatné plány, s ktorými môžete začať, ktoré zahŕňajú bezplatné subdomény pre vaše stránky.

Úlovok – Subdomény majú tendenciu mať určitú „lacnosť“ webových stránok a používateľom sa bude javiť, akoby ste neboli dosť vážni na to, aby ste si dokonca získali názov svojej vlastnej domény. Na druhej strane, tvorca subdomény plus a hosting vám poskytujú vynikajúci východiskový bod pre kariéru vlastniacu web..

8. Wix

Wix - bezplatný názov subdomény pre vaše webové stránky

Webové stránky: https://www.wix.com

Wix je kráľ tvorcov webových stránok v súčasnosti je cenená z mnohých dôvodov. Jedným z najdôležitejších prvkov Wix je to, že má plán vstupnej úrovne zadarmo, ktorý je dodávaný spolu s bezplatnou subdoménou pre prístup na vaše stránky..

Aj keď by mohlo byť pravda, že plán je reštriktívnejší ako čokoľvek, čo môže ponúknuť zdieľaný hostiteľ – je to zadarmo! Ak sa vám bude páčiť, môžete dokonca skončiť prechod na jeden z ich platených programov. Dôrazne odporúčam Wix ako jednu z najlepších v oblasti tvorby webových stránok.

Pre tých, ktorí majú voľný program, bude vaše doménové meno vyzerať takto:

username.wixsite.com/sitename

9. Weebly

Weebly - bezplatný názov subdomény s účtom

Webové stránky: https://www.weebly.com/

Weebly je ďalším silným uchádzačom v oblasti budovania webových stránok, ktorý vám tiež ponúka bezplatnú subdoménu s účtom. Keďže táto subdoména nie je viazaná na vaše používateľské meno, ako to robí Wix, môže byť trochu náročné nájsť správne meno, ktoré sa zmestí.

Ak sa pripojíte k Weebly, názov vašej domény bude vyzerať asi takto;

sitename.weebly.com

10. WordPress.com

WordPress.com - bezplatná subdoména pre vaše webové stránky

Webové stránky: https://wordpress.com

Bašta všetkých redakčných systémov (CMS), WordPress.com je miestom, kde to všetko začalo a zostáva populárnou voľbou prvýkrát, dodnes. Účet, ktorý je postavený na svojej vlastnej platforme CMS, vám poskytne webhosting plus bezplatnú subdoménu.

Mnoho ľudí používa WordPress ako východiskový bod v ich nadchádzajúcich kariérach na webe, pretože je zadarmo a poskytuje dobré skúsenosti s populárnou platformou WordPress..

11. Pozoruhodne

Pozoruhodne - bezplatné doménové meno s hostingovým balíkom

Webové stránky: https://www.strikingly.com

Pozoruhodne je to akýsi mix medzi zabaleným webovým serverom s doménou, s výnimkou toho, že jeho hlavnou úlohou je tvorca webových stránok. Pokiaľ si vyberiete balík s možnosťou ročnej platby, dostanete bezplatný názov domény podľa vášho výberu (pokiaľ je k dispozícii).

Poplatky začínajú už od 8 dolárov mesačne, čo je dobré vzhľadom na to, že získate doménové meno, staviteľ stránok, webhosting a schopnosť elektronického obchodu naraz.!

Časté otázky o voľných doménach

Čo je to doménové meno?

Názov domény je adresa vášho webu. Všetky domény sú jedinečné – doménové meno nemôžete zaregistrovať, akonáhle je zaregistrované inými používateľmi. Organizácia, ktorá riadi globálnu registráciu domén, sa nazýva ICANN.

Viac informácií o názve domény nájdete v tejto príručke.

Existujú 100% bezplatné názvy domén?

Áno. Ako je uvedené v tomto článku – existujú tri spôsoby, ako získať bezplatné doménové meno pre svoj web.

Ktorá bezplatná doména je najlepšia?

Každý typ voľných domén uvedený v tomto článku má svoj vlastný úlovok. To, čo si vyberiete, bude závisieť od toho, čo ste ochotní za to obetovať. Osobne mám pocit, že získanie bezplatného názvu domény pomocou hostingového balíka, ako napríklad to, čo robí Hostinger, alebo získanie bezplatnej subdomény je oveľa lepšia možnosť.. 

Ako môžem získať bezplatnú celoživotnú doménu?

Domény končiace príponou .tk, .nf a .nu sú zadarmo na celý život. Ak chcete získať jednu z týchto domén bezplatnej životnosti, zaregistrujte ju u jedného z poskytovateľov bezplatných názvov domén, ako je uvedené v metóde č. 2.

Ako môžem získať bezplatnú doménu .com?

Ak chcete získať bezplatnú doménu .com – zaregistrujte sa v hostiteľskom pláne, ktorý je dodávaný s bezplatnou doménou .com. Hostinger, GreenGeeks a TMD Hosting napríklad ponúkajú vo svojich zdieľaných hostingových plánoch bezplatnú doménu .com.

Záver: Buďte opatrní na zadarmo

Na tomto svete nie je žiadne skutočné jedlo zadarmo, a keďže vo všetkom, čo je označené ako „zadarmo“, mnohé z týchto možností sú na konci dňa vybavené „úlovkom“. Napríklad bezplatné domény ako .tk a .nu sa trochu zmenili sporné v priebehu rokov. V tlači je tiež potrebné venovať veľa pozornosti, napríklad registrátorovi, ktorý je schopný vypnúť vaše stránky a presmerovať prevádzku na reklamy alebo iné zdroje, ak porušíte niektorú z ich zmluvných podmienok..

Osobne mám pocit, že buď získanie bezplatného názvu domény pomocou hostingového balíka, ako napríklad to, čo robí Hostinger, alebo získanie bezplatnej subdomény je oveľa lepšia možnosť. Hostinger vám poskytuje skutočnú doménu, ktorá je na celom svete dobre akceptovaná, napríklad .com.

Získanie subdomény pomocou nástroja na tvorbu webových stránok môže byť bezplatné, ale narúša to značku vašej stránky a na konci dňa, čo je súčasťou hodnoty vášho webu, však? Vyberte si z týchto možností múdro, inak by ste mohli ublížiť vašej digitálnej povesti viac, ako si myslíte.

* Preklad: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map