Ako môže Outsourcing pomôcť rozšíriť vaše podnikanie v oblasti affiliate marketingu

Internet ponúka veľa príležitostí na zarábanie peňazí online a jedna z nich je prostredníctvom affiliate marketingu. Zjednodušene povedané, pridružený marketing zahŕňa predaj produktov alebo služieb iných ľudí prostredníctvom vašich webových stránok alebo platforiem sociálnych médií. Potom dostanete províziu za províziu.


Pridružená spoločnosť nie je obchodným modelom „zapamätaj a zabudni“, ako by si niekto želal, aby si uveril. Aj keď to môže byť lukratívne, jeho rozvoj a úspešné podnikanie si vyžaduje čas a úsilie. Našťastie môžete ušetriť veľa času a zvýšiť svoje zisky z pridruženého marketingu outsourcingom množstva potrebnej práce..

Aký je potenciál podnikania v pridruženom marketingu?

Sektor pridruženého marketingu každý rok neustále rastie s novými príležitosťami. Majitelia stránok sa môžu vzdať niektorých svojich vlastných reklamných výdavkov tým, že pridružené spoločnosti vykonajú toto ťažké zdvíhanie výmenou za poplatok za sprostredkovanie.

Affiliate sieť Rakuten zverejnila štúdiu, v ktorej sa zistí, že toto odvetvie bude do roku 2020 tvoriť 6,8 miliárd dolárov. VigLink zverejnil tiež prieskum, v ktorom sa uvádza, že 9% obchodníkov v pridružených krajinách zarobilo viac ako 50 000 dolárov ročne. So stálym tokom návštevnosti to vaše webové stránky môžu dosiahnuť oveľa viac.

Niektoré oblasti podnikania, ktoré môžete zadávať externe

Ak pracujete 12 alebo viac hodín denne vo svojom affiliate marketingovom biznise, je ťažké udržať to. Aj keď podnikanie prináša výsledky, nikdy ho nebudete môcť škálovať, pretože existuje iba jeden z vás. Je čas prísť na to, aké úlohy môžete urobiť, aby ostatní urobili, keď sa sústredíte na svoje hlavné podnikanie.

Aj keď je to vynikajúci zoznam úloh, ktoré vám pomôžu začal s outsourcingom V affiliate marketingu je lepšie mať porovnateľnú hodnotu pre tieto úlohy skôr, ako ich odovzdáte niekomu inému. Inými slovami, ak neviete nič o programovaní, tvorbe obsahu alebo získavaní údajov, existuje veľká šanca, že vás niekto využije počas dlhých období obratu, zlého spracovania alebo nadhodnotených cien..

Keď začnete podnikať v oblasti pridruženého marketingu, najprv sa naučte, ako vykonávať niektoré z týchto úloh, aspoň v ich najzákladnejšej podobe. Potom budete mať lepšie predpoklady najať najkvalifikovanejších a najprimeranejších dodávateľov, aby túto prácu vykonali za vás. Našťastie môžete na výber najlepších talentov použiť aj stránky na voľnej nohe, ako napríklad Fiverr.

Ako rastie vaše podnikanie v online marketingu pridružených spoločností, uvádzame niektoré z najlepších úloh, ktoré môžete zadať externe:

1. Programovanie

Mať základné zručnosti v oblasti kódovania bude pre vás ako pridruženého obchodníka prínosom, ale nestálo by to za čas a úsilie naprogramovať svoje vlastné webové stránky a vstupné stránky. Zatiaľ čo mnoho online obchodníkov používa WordPress, pravdepodobne budete chcieť ísť nad rámec riešenia na rezanie súborov cookie.

V spoločnosti Fiverr nájdete zoznam nezávislých pracovníkov, ktorí vám pomôžu s programovými úlohami.

Outsourcing práce na vývoji webových aplikácií je jedným z najlepších spôsobov, ako ušetriť čas pridruženého marketingu. Najmite profesionálneho programátora alebo dizajnéra vytvoriť si svoje webové stránky a prispôsobte vstupné stránky a nahrajte ich na web vo svojom hostingovom účte.

2. Grafickí dizajnéri

Znovu sa pravdepodobne budete chcieť naučiť základom dizajnu, ako je napríklad používanie Photoshopu, ale to nie je niečo, čo by ste chceli venovať svojim dňom, keď by ste sa mohli sústrediť na niečo ziskovejšie..

Napríklad pri vytváraní infografiky sa pred rozhodnutím môžete dozvedieť viac o práci nezávislého pracovníka.

Môžete poskytnúť nezávislý pracovník grafického dizajnu s príkladmi bannerových reklám a vstupných stránok, ktoré sa vám páčia, a potom im dať konkrétne pokyny pre svoje výstupy. Ďalšia grafika, ktorú môžu vytvoriť zahŕňajú infografiku pre obsahový marketing a stránky sociálnych médií. Ich vytvorenie by bolo neuveriteľne časovo náročné a nákladné.

3. Spisovatelia

Keď už hovoríme o časovo a finančne náročnom, ak ste sa niekedy pokúsili napísať vlastný kvalitný obsah alebo kópiu, viete, že to nie je jednoduchá úloha. V skutočnosti bude väčšina vášho outsourcingu pravdepodobne určená na písanie projektov.

Budete chcieť nájsť nejaké zdroje online, aby ste pre svoj web a ďalšie online platformy písali pravidelne jedinečný, interaktívny a kvalitný obsah. Patria sem kópie vstupnej stránky, blogové príspevky, elektronické knihy, tlačové správy a príspevky v sociálnych médiách.

Môžete nájsť autorov na stránkach ako Fiverr, ale existujú aj stránky zamerané na obsah, ako napríklad ClearVoice.

4. Baníci s údajmi

Vytiahnutie údajov spolu s iným výskumom online nie je ťažké, ale určite to môže trvať veľa času. To je niečo, čo môžete a mali by ste zadávať externé služby nezávislým pracovníkom. Môže to siahať od prieskumu kľúčových slov, trhu a konkurencie až po niečo konkrétnejšie.

Najali sme VA od spoločnosti Fiverr, aby sme nám pomohli zhromaždiť priemyselné údaje.

Ako príklad sme zadali externý výskum zameraný na určenie „Koľko stojí hosting webových stránok v roku 2019?„Namiesto toho, aby sme si všetko hľadali sami, sme si najali VA, aby tieto údaje zhromaždila a zostavila.

5. Preklad obsahu

Mnoho pridružených spoločností vedie zahraničné affiliate marketingové kampane. Teraz každý vie viac cudzích jazykov a používanie služby Prekladač Google na to nebude stačiť. Na vyhľadávanie môžete použiť webové stránky na voľnej nohe, ako napríklad Fiverr prekladatelia obsahu alebo podobné stránky OneHourTranslation.com.

6. Video produkcia

Video sa stalo čoraz populárnejším spôsobom, ako sprostredkovať vašu správu online, ale vytváranie efektívneho obsahu nie je jednoduché. Mohli by ste natočiť video, ale je tu oveľa viac zapojených a mali by ste si najať odborníka.

Prenájom videa na voľnej nohe pomôžu spojiť vaše video s produkčným softvérom, pridať akékoľvek hlasové komentáre, ktoré chcete, a zahrnúť prechody, efekty, úvody a výtvory. Tieto osoby nájdete na hlavných nezávislých webových stránkach.

7. Správcovia sociálnych médií

Správa vlastných účtov sociálnych médií môže byť zdĺhavá, ale niekto to musí urobiť. Ak chcete ešte nejakú prácu vykonať sami, môžete použiť nástroj ako HootSuite alebo SocialOomph, ale tieto vám neposkytujú ľudskú pomoc.

Môžete si prezrieť profil nezávislého pracovníka a zistiť viac o rozsahu, ktorý ponúkajú.

V opačnom prípade vyhľadajte a nezávislý manažér sociálnych médií pomáhať s riadením sociálnych médií.

8. Virtuálni asistenti

Virtuálny asistent je presne to, čo znie. Toto je nezávislý pracovník online, ktorý bude vykonávať rôzne úlohy pre vaše podnikanie v rámci affiliate marketingu, spravidla za hodinu. V závislosti od požadovaných zručností sú náklady na prenájom VA obvykle medzi 10 až 15 dolárov za hodinu.

Väčšina počítačov VA uvedie ich kvalifikácie, medzi ktoré môže patriť výskum, nahrávanie na server FTP, fakturácia klientov, e-mailový marketing, základný grafický dizajn atď. Mnoho ľudí tiež môže trénovať na vykonávanie ďalších úloh..

Výhody outsourcingu pre vaše online podnikanie

Pre niektorých podnikateľov je „outsourcing“ špinavé slovo, ale nemalo by to byť. Existuje mylná predstava, že niečo zadávať externe znamená, že sa uspokojíte so zlou kvalitou, čo nie je pravda.

Celosvetový dopyt po externe zadaných službách je napriek silným trendom v oblasti outsourcingu stále vysoký a v roku 2018 dosiahol 85,6 milióna dolárov (zdroj).

Nedávno sme urobili prieskum, aby sme zistili, či blogeri zadávajú svoje úlohy zadaním nezávislých pracovníkov. Tu je niekoľko zaujímavých zistení:

 • 66,7% blogerov, s ktorými sme sa rozprávali, si najímalo nezávislých pracovníkov.
 • 50% z nich minú mesačne menej ako 500 dolárov.
 • Fiverr, Upwork, Peopleperhour a Freelancer.com sú najobľúbenejšie medzi blogermi.

Aj keď sa určite môžete dohodnúť zadaním niektorých pracovných záležitostí do zahraničia, vaše výbery sú prakticky neobmedzené. Tu je niekoľko dôvodov outsourcing je šikovný krok pre vaše podnikanie v pridruženom marketingu:

1. Ušetrite čas a peniaze

Či už prevádzkujete svoje podnikanie v oblasti pridruženého marketingu samostatne alebo ako tím, odovzdanie niektorých vašich úloh tretej strane uvoľní veľa času na ďalšie dôležité záležitosti. Všetky tie hodiny strávené písaním obsahu, správou účtov sociálnych médií a riešením iných bežných úloh budú opäť vaše. A pamätajte – čas sú peniaze.

Inou poznámkou môže byť, že outsourcing bude stáť peniaze, ale ušetrí vám to aj nejaké peniaze. Ak ste platili zamestnancovi, aby robil niektoré z týchto vecí pred alebo si prenajal kancelárske priestory, môžete túto réžiu vylúčiť. Outsourcing vám tiež poskytuje predvídateľné náklady, ktoré môžete vložiť do svojho rozpočtu.

2. Zvýšenie produktivity pre rast vášho podnikania

Dokonca aj online obchodníci sú stresovaní a zisťujú, že nie sú schopní urobiť ďalší pokrok vo svojom podnikaní. Keď začnete s outsourcingom, zistíte, že niektoré z tohto stresu sú zmiernené a že sa stanete produktívnejšími v oblastiach vášho podnikania, na ktorých vám najviac záleží.

Snáď jednou z najvýznamnejších výhod outsourcingu je to, že umožňuje rozširovať rozsah vášho podnikania v oblasti pridruženého marketingu. Nielenže ste produktívnejší, ale môžete outsourcovať toľko, koľko si prajete, aby ste rýchlo rástli v podnikaní a jeho výsledkoch..

3. Získajte výhody služby na profesionálnej úrovni

Internet uľahčuje ako kedykoľvek predtým spojenie s odborníkmi a inými profesionálmi z celého sveta, ktorí vám môžu pomôcť prevádzkovať a rozvíjať vaše podnikanie v oblasti affiliate marketingu. Nielenže získate prístup k ľuďom, ale aj širšiu škálu platforiem a zdrojov, ktoré možno použiť na marketing, automatizáciu, analýzu a ďalšie informácie..

Okrem toho máte jedinečný pohľad na svoju firmu ako jej vlastníka, môže to však byť skreslené. Keď pracujete s dodávateľmi, ktorí sú v podnikaní už nejaký čas, môžu priniesť do vašej situácie jedinečný pohľad. Môžete získať ďalšie informácie o tom, ako osloviť konkrétny bod bolesti alebo o nových spôsoboch prilákania a konverzie kupujúcich na svojich webových stránkach.

Posuňte svoje podnikanie v oblasti affiliate marketingu na ďalšiu úroveň

Jeden z najväčších chyby v pridruženom marketingu stráca zameranie. Keď prevádzkujete obchod s pridruženým marketingom, čas je vzácna komodita. Mali by ste zamerať svoje úsilie na rozvoj svojho podnikania. Veci, ako je strategické plánovanie a sledovanie vášho pokroku, nie sú vecami, ktoré môžete alebo by mali zadávať externe, a to môžu byť časovo náročné úlohy.

Aj keď affiliate marketing môže byť ziskový, vyžaduje si to aj dôkladné plánovanie, aby ste sa uistili, že nevyhoríte alebo dokonca neobmedzíte svoju kapacitu. Outsourcingom mnohých úloh pridruženého marketingu, ktoré sme načrtli, môžete maximalizovať svoj obchodný rast.

Aj keď je Fiverr pre väčšinu ľudí platformou go-to, služba Upwork je pri vyhľadávaní externých talentov rovnako populárna. Tu je náš článok o Upwork verzus Fiverr, ak chcete vedieť porovnanie.

Tento článok sa pôvodne objavil na internete Fiverr blog.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map