Ako implementovať maloobchodný predaj Omnichannel do vášho internetového obchodu

V predaji nebudete úspešní, ak sa pri maloobchode spoliehate na jeden kanál.


Musíte diverzifikovať tým, že pred svojím cieľovým publikom nájdete rôzne spôsoby dodania produktu alebo služby. So zvýšenou viditeľnosťou a prítomnosťou preto prichádza väčší predajný potenciál.

Nehovorím samozrejme iba o online prostriedkoch. Ak musíte predať zadok zo stoličky a predať dvere od domu, potom vy musieť urob to! Zisk je predovšetkým o tom, ako ísť mimo svoje zóny pohodlia, aby ste ľuďom uľahčili nákup od vás.

Preto sa musíte pozrieť na omnichannel maloobchod, ak ho chcete štrajkovať vo svojom maloobchodnom obchode.

V tomto príspevku sa dozviete, čo je maloobchod s omnichannel a čo to znamená, aby ste zákazníkom poskytli omnichannel s nakupovaním s cieľom zvýšiť predaj a príjmy.

Čo je Omnichannel Retail?

Maloobchod Omnichannel predstavuje prístup, ktorý spotrebiteľom dáva jednotný zážitok z nakupovania viac predajných kanálov. Okrem obchodu s elektronickým obchodom a kamenného obchodu môžete predávať aj zo sociálnych médií, podpory zákazníkov, mobilných aplikácií a ďalších. Fungujú tiež všetky kanály spolu aby ľudia uľahčili nákup z vášho obchodu.

Keďže prístup omnichannel v maloobchode vyžaduje, aby ste ponúkali svoje podnikanie na viacerých platformách, musíte svoj inventár spravovať oveľa lepšie. Nemôžete sa spoľahnúť iba na manuálne zapísané zoznamy a tabuľky, ktoré váš zamestnanec zapíše.

Populárny nástroj na vytváranie obchodov online, napríklad BigCommerce, vám umožňuje prepojiť a predávať svoje produkty na rôznych trhoch.

Kvôli maloobchodnému predaju omnichannel musíte synchronize svoj inventár tým, že ich spravujete z jediného hlavného panela. Každý predaj z rôznych kanálov automaticky ide do platformy inventára. Tým sa eliminuje manuálny proces správy vášho inventára a umožňuje vám sústrediť sa na poskytovanie bezproblémového zážitku z nakupovania pre vašich zákazníkov.

Príkladom správneho prístupu k omnichannelu v maloobchode je Nike. Kedykoľvek zákazníci vstúpia do niektorého zo svojich obchodov alebo navštívia svoje webové stránky, dostanú sa k nim skúsenosť značka športového oblečenia inovatívnym spôsobom.

Napríklad internetový obchod NikeID ponúka ľuďom spôsob, ako získať prístup k exkluzívnym produktom, ktoré si nemôžu kúpiť v miestnych obchodoch.

Prostredníctvom prístupu spoločnosti Nike k maloobchodnému predajcovi omnichannel transformujú nákupné zvyklosti zákazníkov. Tým, že sa od nich vyžaduje, aby sa zaregistrovali na účet NikeID na nákup určitých produktov, vytvoria online ekosystém, v rámci ktorého sa svojim zákazníkom bude dariť a budú sa v ňom baviť. omnoho pohodlnejšie.

Ako rozvíjať obchodné skúsenosti Omnichannel

Pre svoju maloobchodnú sieť omnichannel nemusíte mať sofistikované nastavenie, ako je Nike. Dôležité je, že vytvárate rôzne spôsoby, ako si ľudia môžu kúpiť od vašej firmy, a synchronizovať všetky svoje kanály, aby bola konzistentná.

Nižšie sú uvedené nápady, ako môžete začať:

1 – Použite platformu riadenia zásob

Ako už bolo spomenuté, je potrebné zhromaždiť všetok predaj z rôznych maloobchodných kanálov. Týmto spôsobom získate presné údaje nielen o svojom inventári a zásobách produktov, ale aj o tom, ako dobre sa jednotlivé kanály predávajú. Platforma inventára značne uľahčuje zaznamenávanie vašich predajov a správu vašich položiek.

nakupovať poz

Príkladom takejto platformy je Nakupujte POS. Táto platforma vám tiež umožňuje prijímať rôzne spôsoby platby, uplatňovať zľavy a dane a e-mailom alebo textovým zákazníkom s potvrdením o ich kúpe, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Služba Shopify POS funguje najlepšie, ak na svoju stránku elektronického obchodu používate službu Shopify (viac informácií o službe Shopify nájdete tu). Túto platformu však môžete použiť aj vtedy, ak ju budete používať pohodlne.

2 – Nastavte kampane pomocou marketingovej automatizácie

Je ťažké udržať krok s maloobchodom, ak plánujete manuálne predávať svoje služby ľuďom prostredníctvom e-mailu alebo hovoru. Aj keď máte v pláne najať niekoho, aby urobil prácu za vás, táto osoba potrebuje viac ako len čas a úsilie, aby túto prácu vykonala..

Nástroj na automatizáciu marketingu vám uľahčí oslovenie ľudí. Nebudete musieť zadávať svoje e-maily jeden deň v čase na zasielanie a určovať, ktorá časť vašej predajnej cesty sú vaši potenciálni zákazníci. Pomocou nástroja na automatizáciu marketingu môžete vopred naplánovať svoje e-mailové kampane do svojho zoznamu e-mailov. Môžete tiež presne profilovať všetkých potenciálnych zákazníkov a zákazníkov, takže máte jasnejšiu predstavu o tom, ako ich donútiť, aby od vás znova kúpili..

automatizácia marketingu pošty

Hubspot a Marketo sú dva z popredných softvérov marketingovej automatizácie na trhu. Ak však začínate, MailChimp vám umožní bezplatne zhromaždiť až 2 000 odberateľov. Odtiaľ môžete nastaviť e-mailové kampane, ktoré môžete sledovať a merať, aby ste určili, ako zlepšiť ich výkonnosť.

Keď budete pripravení prejsť na funkcie automatizácie marketingu, MailChimp sa synchronizuje s platformami elektronického obchodu, ako sú Shopify a Magento, takže môžete extrahovať databázu zákazníkov a použiť tento nástroj na správu predajnej cesty..

3. Premeňte otázky na predaj pomocou zákazníckej podpory

Zákaznícka podpora nie je len na zodpovedanie otázok alebo obáv, ktoré ľudia majú o vašej firme. Túto príležitosť môžete využiť na to, aby ste ľuďom uľahčili nákup produktov z vášho obchodu, ak to nezlepší vzťahy s vašimi zástancami. Vezmite tohto veľkého fanúšika Virgin Atlantic, ktorý vzal jeho obavy o značku verejnosti na Twitteri. Namiesto toho, aby sme sa vyhli problému, Zákaznícka podpora spoločnosti Virgin siahla späť nielen zmierniť problém, ale prinútiť ho, aby sa cítil cenený a dôležitý.

Budovanie dobrých vzťahov so zákazníkmi a potenciálnymi klientmi môže viesť iba dobré veci pre vašu značku. Keďže ľudia na sociálnych médiách väčšinou berú frustráciu, musíte sledovať ich posolstvá a nadviazať vzťahy s každou z nich. zmienka je nástroj, ktorý pomáha odhaliť tieto zmienky, takže sa môžete dotýkať základne a zlepšovať vzťahy s nimi.

Zendesk

Musíte tiež zvážiť uľahčenie kontaktu s ľuďmi online alebo telefonicky. Stránka s kontaktnými údajmi už nestačí, pretože nie všetky problémy, s ktorými sa stretávajú s vašou značkou, nie sú rovnaké. Preto nástroj ako Zendesk sprístupniť a sprístupniť komunikačné linky ľuďom a vašej značke. Okrem online rozhovoru a hovoru môžete vytvoriť aj databázu znalostí. Umožňuje vám zdokumentovať odpovede na všetky otázky, ktoré ľudia položili, aby ste namiesto toho mohli nasmerovať váš tím podpory.

záver

Veľa častí tvorí efektívny omnichannel maloobchod. Potrebujete tiež svoje podnikanie, aby ste prešli z režimu offline na online a naopak. Omnichannel maloobchodný prístup je sám o sebe výzvou pre váš maloobchod.

Avšak ponúknutím viacerých spôsobov, ako si od vás zákazníci môžu kúpiť, stojí za to všetko úsilie. Vo svete, kde spotrebitelia diktujú, ako by ste im mali slúžiť, vám poskytnú omnichannel zážitok z nakupovania, ktorý pomôže vašej firme vyhrať, jednoducho a jednoducho.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map