7 rýchlych spôsobov propagácie (a vášho blogu)

Áno, áno – viem, nemáme sa chváliť. Existuje však rozdiel medzi vychvaľovaním a trochou nehanebného šilingu alebo vlastnej propagácie. Pre začiatočníkov sa chváli, aby sa ľudia cítili zle. Sebapropagácia – ak je urobená správne – len ich núti k tomu, čo predávame. Nehovoriac o tom, že sebapropagácia je v našom podnikaní jednoducho nevyhnutnosťou – a je to sotva hriech.


Rozmýšľajte o tom takto: spoločnosti uzatvárajú reklamy, reštaurácie distribuujú ponuky a kupóny. Bloggeri by mohli (teoreticky) tieto propagačné cesty … ale nemyslím si, že návratnosť investícií by bola skvelá. Je však dôležité, aby sme blogerom využívali to, čo máme k dispozícii (so slušnými výnosmi) – silu vlastnej propagácie …

Nakoniec, ak sa nepropagujete, kto bude?

Ako blogeri existujú naše firmy na webe – preto je logické, že by sme sa mali propagovať aj na webe. Tu je niekoľko vynikajúcich miest pre vlastnú propagáciu.

1. Sociálne médiá

Sociálne médiá sú skvelým spôsobom, ako sa spojiť s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi a nájsť svojich fanúšikov. Twitter, Facebook a LinkedIn sú všetky známe miesta – to znamená, že na ich nadviazanie čaká veľa potenciálnych spojení.

Ak práve začínate, mali by ste zvážiť zapojenie sa do sietí iných ovplyvňovačov a zistiť, ako sa sami úspešne propagujú. Sledujte, čo robia – ako interagujú so svojimi sledovateľmi, ako vkladajú odkazy a firmy do komentárov a ako využívajú svoje vlastné kanály? Sledujte, čo funguje – a potom využite svoje poznatky do vlastného úsilia v oblasti sociálnych médií.

Prijmite opatrenia: Nájdite vo svojom odbore vplyvné látky

Ak sa chcete pozerať na týchto vplyvných ľudí, musíte vedieť, kto sú … Buzzsumo je skvelý nástroj, ktorý sa to len naučí. S Buzzsumo môžete odfiltrujte ovplyvňovače vo vašom odbore na základe ich počtu sledovateľov a príspevkov na Twitteri.

buzzsumo-searchBuzzSumo Influencer Search (webhosting)

2. Fóra

S výnimkou fóra internetového marketingu sú členovia fóra v iných výklenkoch zvyčajne veľmi priateľskí a vnímaví k ostatným, ktorí zverejňujú kvalitný, užitočný a relevantný obsah. Okrem toho majú moderátori tendenciu byť v poriadku, pričom prispievajú starší členovia – a prerušenie spojenia (samozrejme, že odkazy a príspevky sú samozrejme relevantné).

Relevancia je kľúčom k využívaniu fór vo váš prospech.

Napríklad, ak prevádzkujete webovú stránku, ktorá hovorí o mamičke, mali by ste zvážiť vyskúšanie fór venujúcich sa otázkam varenia alebo starostlivosti o deti – pravdepodobne budú mať témy relevantné pre váš blog a čitateľov, ktorí sa zaujímajú o uvedené témy. Možno nájdete diskusiu o tom, čo robiť a čo nerobiť, pre dojčenie alebo rýchlu, ľahkú a zdravú výmenu receptov na večeru – je pravdepodobné, že budete musieť prispieť niečím relevantným a zaujímavým … v tom prípade môžete svoj príspevok pridať spolu s odkazom späť na svoj blog, kde môžu nájsť ďalšie informácie.

Kľúčom tiež je zabrániť spamu – v každom vlákne nezverejňujte odkaz na svoj blog.

Vaším cieľom je byť užitočným pre komunitu a odkaz vynechajte, len ak legitímne pridá hodnotu do diskusie alebo keď o to niektorý člen požiada.

Prijmite opatrenia: Nájdite vo svojom výklenku aktívne fóra

Ak chcete uverejniť príspevky v príslušných vláknach fóra, musíte ich znova nájsť. Skúste vyhľadať:

„Inurl: / forum + kľúčové výrazy“, „inurl: / vbulletin / + kľúčové výrazy“ atď..

Napríklad, ak ponúkate recept na hamburger, hľadajte „inurl: / vbulletin / + recept na hamburger“ – alebo ak chcete zdieľať tipy na blogovanie, hľadajte „inurl: / forum / + tipy na blogovanie “- atď.

3. Newsletter

Spravodaje sú skvelým spôsobom, ako sa spojiť so čitateľmi mimo vášho skutočného blogu, čím sa zvyšuje ich hodnota.

Najprv budete potrebovať spôsob, ako zhromaždiť tieto e-mailové adresy – váš blog je na to skvelý. Jednoduchý formulár s jedným poľom, pomocou ktorého môžu zadať svoju e-mailovú adresu pomocou rýchleho obloženia, urobí ten trik. Pokiaľ ide o samotný informačný bulletin, musíte nájsť spôsob, ako ho urobiť zaujímavým, aby ho ľudia skutočne čítali … a chceli pokračovať v čítaní..

Pre čitateľov nie je nič zaujímavejšie ako šanca spoznať autora – takže sa nebojte zdieľať osobné informácie. To je dôvod, prečo mi nikdy neunikne newsletter Web Hosting Talk – je to neustále zaujímavé a mám pocit, že spoznávam spisovateľov..

Príklad zo skutočného života: Dennis Johnson z Web Hosting Talk

Takto Dennis Johnson nedávno napísal o móloch vo svojom dvore svojim odberateľom –

wht-newsletter

Citované z bulletinu Web Hosting Talk (október 2014, The Krtko)

… Prial by som si, aby to obsahovalo tipy, ako sa zbaviť krtkov z môjho dvora. Myslel som, že ich mám pod kontrolou – a urobil som to. Potom sa – zrazu – po niekoľkých rokoch, keď boli krtek, vrátili asi pred mesiacom. Jednoducho sa nevrátili, priniesli celú svoju rodinu! Všetky deti, tety a strýkovia, starí rodičia, všetci! Nemôžem sotva chodiť po svojom dvore kvôli všetkým krtkým chodníkom, cez ktoré prepadnem. Mám dosť času na to, aby som kráčal bez toho, aby bola prekážka všetkého náhleho stabilného terénu oveľa ďalej, ako sa zdalo …

Môžeš prihláste sa do služby Web Hosting Talk here.

4. Zúčastnite sa konferencie

Konferencie sú skvelým spôsobom, ako sa stretnúť s potenciálnymi čitateľmi – a keďže nepochybne navštevujete konferenciu týkajúcu sa témy vášho blogu, títo potenciálni čitatelia sú všetci relevantnými potenciálnymi čitateľmi. Rozšírte dosah tejto možnosti vlastnej propagácie tak, že tieto vizitky prinesiete z tipu č. 5 a odškrtnete tieto príspevky zo sociálnych médií od tipu č. 1..

Toto je moja menovka. Môžete to urobiť aj vy - aj keď nemáte názov spoločnosti, ktorý by na ňom bol vytlačený.

5. Vizitky

Áno, vaše podnikanie existuje online – ale žijete vo fyzickom svete.

Ste povinní stretnúť sa s ľuďmi vo vašom odbore – najmä ak sa zúčastňujete na sieťových podujatiach alebo mixážnych prácach v priemysle. Udržiavanie vizitiek po ruke nie je len pohodlný spôsob zdieľania kontaktných informácií – vášmu blogu poskytuje úroveň legitimity a profesionality..

Toto je moja menovka. Mali by ste to urobiť aj vy – aj keď na to nemáte názov spoločnosti.

6. Sieť na obchodných výstavách

Obchodné výstavy existujú takmer na každej konferencii a niekedy dokonca aj ako samostatné.

Viete, čo je skvelé na obchodných výstavách? Každý, kto sa snaží predať alebo kúpiť. Vy ako účastník máte možnosť začať diskusiu so všetkými predajcami – nehovoriac o iných účastníkoch, ktorí sú v nákupnom režime. Pripravte si tieto vizitky.

7. Vydajte tlačovú správu

Tlačové správy sú skvelým relatívne lacným (a niekedy bezplatným) spôsobom propagácie vášho blogu. Vydanie môže nájsť ktokoľvek online a ak je váš spravodajský, môže ho dokonca vyzdvihnúť a dostať sa do spravodajského spravodajstva. Ak chcete rozšíriť dosah svojej predajne a zvýšiť pravdepodobnosť jej vyzdvihnutia, pošlite ju osobne s krátkym odstupom na príslušné médiá – všetky priemyselné publikácie alebo weby, ako aj miestne médiá, sú dobrými možnosťami..

Kľúčom je ponúknuť niečo pozoruhodné – či už ide o novú službu alebo ponúknutie uvedenia na trh, udalosť, oznámenie, že budete hovoriť na podujatí, prezradiť alebo zamiesť – získate nápad.

Za tebou

Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako propagovať seba a seba nasmerujte novú návštevnosť na svoj blog – a ešte lepšie, veľa z nich prichádza bez cenovky.

Tak na čo čakáš? Dostaňte sa von a začnite šilingom vo vašom vlastnom mene.

Článok napísal Jerry Low; pôvodne sa objavil na Blog WHSR; teraz je spravovaný a aktualizovaný štábmi BuildThis.io.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map