7 najúspešnejších trikov v elektronickom obchode, ktoré môžete implementovať vo vašom podnikaní

Tento článok napísal Lori H Morris


Každý podnikateľ má hlboké želanie začať podnikať a nechať ho bežať na autopilote. Elektronický obchod je najlepší spôsob, ako založiť firmu, ktorá pracuje pre seba. Pomocou týchto úspešných tipov transformujte svoje malé podnikanie v elektronickom obchode na úspešné.

igor-Misko-207639Tipy na elektronický obchod, ktoré môžete implementovať vo svojom podnikaní.

Ďalšie užitočné články pre tých, ktorí začínajú s elektronickým obchodom:

 1. Otvorte obchod s elektronickým obchodom pomocou WordPress
 2. Začnite so spoločnosťou Shopify v online dropshippingovom obchode
 3. Vytvorte si online vzhľad pomocou Wix
 4. Začnite cestovný blog a zarobte si peniaze
 5. Najlepšie webhosting pre malé a stredné firmy

1. Zaobchádzajte so svojou vášňou ako s firmou

Ak sa vaše podnikanie v elektronickom obchode zrodilo z koníčka alebo niečoho, čo robíte vo svojom voľnom čase, zaveďte svoju vášeň na ďalšiu úroveň. Začnite o tom uvažovať ako o koníčku a premýšľajte o tom ako o fungujúcom podniku. Prvou chybou podnikateľov v podnikaní je skutočnosť, že ich podnikanie je príliš malé na to, aby sa dalo nazvať podnikom. To nie je vôbec prípad. Strategicky premýšľajte o tom, ako môžete rozšíriť svoje podnikanie

Začína sa nasledovným:

 • Vypracovanie podnikateľského plánu pre rast. Ak máte zavedený plán, môžete na jeho dosiahnutí pracovať.
 • Získanie financovania pre váš nový podnik. Porozprávajte sa s investormi alebo navštívte pôžičku v banke. Na začatie vášho koníčka v podnikaní budete potrebovať kapitál.
 • Vytvorte marketingový plán. Každý podnik, veľký alebo malý, má marketingový plán. Začnite s marketingom svojho produktu alebo služieb ešte dnes. Je to prvý krok k rastu podnikania.

2. Rozhodnite sa pre dobrú platformu elektronického obchodu

Keďže ste vlastníkom firmy, potrebujete dôkladnú víziu na identifikáciu prípadných problémov skôr, ako sa vyskytnú. Vyhodnotiť rôzne typy Platformy elektronického obchodu pre online podnikanie pretože to bude základom celej vašej prevádzky. Musíte tráviť časy a hľadať najlepší webhosting pre malé podniky, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Pri výbere softvéru musíte zvážiť rozšíriteľnosť, obavy o zabezpečenie, marketingové nástroje a použiteľnosť. Uvádzame však niekoľko ďalších vecí:

 • Ceny a platby
 • integrácia
 • SEO a mobilnosť
 • Zákaznícky servis

3. Zistite, kto sú vaši zákazníci

Prvým pravidlom každej firmy je poznať a pochopiť vašich cieľových zákazníkov. Musíte poznať svoje zvyky, záujmy a spôsob, akým trávia svoj voľný čas. Mnoho podnikateľov urobí chybu, keď ignoruje tento zásadný krok v podnikaní. Výsledkom je, že pri tvorbe marketingových stratégií stráca veľa času a zdrojov.

Zvážte spoluprácu s webmi kupónov na oslovenie cieľového publika. Táto stratégia funguje, ak identifikujete svoje obchodné motívy, cieľové publikum a máte jasnú ponuku produktov.

Toto je fáza, v ktorej určíte, aké marketingové zdroje prinesú najlepšiu NI.

Pri kopaní do potrieb svojich zákazníkov môžete zvážiť aj tieto skutočnosti:

 • Počnúc existujúcimi údajmi
 • Mapovanie cesty zákazníka
 • Rozhovory so zákazníkmi
 • Vykonávanie prieskumov zákazníkov
 • Analýza vašej konkurencie

4. Zjednodušte proces platby

Chcete predať viac svojich produktov online?

Uistite sa, že vaši zákazníci nie sú frustrovaní a neopúšťajú svoje vozíky. Ak je proces platby komplikovaný, môžu namiesto toho kúpiť z inej webovej stránky elektronického obchodu.

Zjednodušte proces platby, aby ste každému uľahčili nákup na vašom webe. Môžete to urobiť tak, že odstránite požiadavku, aby užívateľ založil účet, a znížite počet stránok, na ktoré musí niekto kliknúť pred nákupom.

Vytvorte predvolenú a lacnú možnosť doručenia, ktorá sa automaticky zobrazí na stránke nákupu. Automatické vypĺňanie by sa malo používať na rýchlejšie vypĺňanie formulárov.

Je tiež vhodné uložiť zákazníkom informácie o dodaní, fakturácii a platbe.

Uistite sa, že existuje niekoľko spôsobov, ako zákazníci uskutočňujú platby za svoje objednávky, a zahŕňajú bežné možnosti platby, ako sú Amazon a PayPal.

Dokonca môžete zvážiť nasledujúce spôsoby, ako vylepšiť proces platby:

 • Prispôsobte si pokladňu pre mobilné zariadenia
 • Zvážte použitie ukazovateľa pokroku
 • Nepoužívajte členstvo alebo prihlásenie
 • Dajte bezpečnostné funkcie všade
 • Vyžadujte iba menej dôležité informácie

carlos-Muza-84523-1Zvýšte predaj v elektronickom obchode zlepšením procesu platby.

5. Urobte svojim zákazníkom značku Ambassadors

Hľadáte spôsob, ako do svojej firmy pridať nejakú dôveryhodnosť?

Môžete to dosiahnuť pozitívnym žiariacim posudkom od predchádzajúceho zákazníka. Mali by ste pravidelne zdieľať a zbierať recenzie a posudky, čím podporujete predaj od návštevníkov svojich stránok.

Po prijatí posudku nájdite spôsob, ako ho zdieľať so svojimi zákazníkmi. Čím viac toho vedia o vašej firme, tým väčšia je pravdepodobnosť, že si ju kúpia. Zákazníci sú tým najlepším prínosom pre vaše podnikanie; zodpovedajúcim spôsobom ich využite.

Ďalej môžete urobiť niekoľko ďalších vecí:

 • Vydajte sa na míľu navyše a vytvorte na klientov hviezdny dojem – dokonca aj malé osobné gestá spôsobia zvlnenie.
 • Vypočujte si sťažnosti zákazníkov – ukážte im, že vám záleží na pocitoch a želaniach vašich zákazníkov.
 • Odmeny za ponuku – Odmeňte svojich zákazníkov. Vďaka tomu budú o vás viac myslieť

6. Využite výhody bezplatných skúšok

Využite bezplatné skúšobné verzie aplikácií a nájdite najlepšie pre svoje potreby.

Ako nový vlastník firmy by experimentovanie malo byť súčasťou vášho procesu. Pokračujte v používaní aplikácií, ktoré sú pre vaše podnikanie najužitočnejšie, najmä akonáhle sa podnikanie stane rušnejším.

7. Vykonajte prísny marketingový proces

Zvážte rôzne marketingové metódy pre svoje podnikanie.

Okrem používania sociálnych médií môžete prezentovať svoje produkty aj v populárnych časopisoch a iných blogoch. Využite e-mailové informačné bulletiny, aby ste svojich odberateľov vedeli o svojich obchodných ponukách.

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja získate najlepšiu expozíciu. Uistite sa, že vaše webové stránky sú optimalizované na kľúčové slová, aby sa zvýšila organická návštevnosť. Čím vyšší je váš web vo vyhľadávačoch, tým ľahšie vás zákazníci nájdu.

Tu je niekoľko tipov na zlepšenie marketingového úsilia v elektronickom obchode:

 • Stratégia marketingu obsahu – Vytvorte stratégiu obsahu, aby ste zvýšili svoje publikum a získali cielenú návštevnosť z vyhľadávania
 • Vybudovať oprávnenie – Používajte svoje obchody elektronického obchodu ako autoritatívnu platformu pre diskusie so zákazníkmi
 • Zamerajte sa na miestne značky – Ak máte kamenný obchod, môžete sa zamerať na miestne značky a marketing
 • Zostaňte v obraze najnovších správ z odvetvia – využívajte najnovšie správy z odvetvia ako obsah na zdieľanie so svojimi zákazníkmi.
 • Vzostupné / krížové predaje výrobkov – Pri správnom používaní sú účinné techniky výpredaju a krížového predaja. Zasiahnite svojich návštevníkov pomocou relevantných odkazov na produkty.

záver

Prevádzkovanie lukratívneho podnikania v oblasti elektronického obchodu je možné, ak využívate správne nástroje a taktiky na rozvoj svojho podnikania. Na to, aby sa rozrástla, stačí len tvrdá práca a stratégia.

Lori H. Morris je špecialista na digitálny marketing a autor obsahu pre Spoločnosť pre vývoj webových aplikácií v Toronte a špecializujúca sa na marketing, SEO a sociálne angažovanie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map