5 tipov na výber správneho poskytovateľa e-mailových služieb pre vaše podnikanie

Za posledných niekoľko rokov sa drvivá väčšina firiem spoliehala na e-mailový marketing, aby rozšírila svoje podnikanie a zvýšila svoje príjmy.


E-mailový marketing má NI 4,400%. Za každý dolárový podnik, ktorý minú na e-mailový marketing, uvidia na oplátku 44 dolárov. Údaje tiež naznačujú, že e-mail je najväčším zdrojom konverzií s mierou konverzie 4,38%..

Na porovnanie, podniky dosahujú v priemere priemer Výnos 2 $ za každých 1 $ utrácajú za platenú reklamu. Medzitým môže byť návratnosť investícií v sociálnych médiách mimoriadne ťažké merať. v skutočnosti, 52% obchodníkov pripúšťajú, že pri kontrole svojich príjmov na sociálnych sieťach čelia výzvam.

Čísla neklamú. E-mailový marketing je spoľahlivým a overeným motorom výnosov pre značky všetkých veľkostí, od malých rodinných firiem alebo globálnych obchodov s elektronickým obchodom.

Aj keď je pravda, že účinnosť e-mailového marketingu závisí od mnohých faktorov, jedným z najdôležitejších je výber správneho poskytovateľa e-mailových služieb (ESP), ktorý je často oveľa ľahšie povedať ako urobiť.

Vyhľadajte pomocou výrazu „e-mailový marketing“ v sieti Google a uvidíte nespočetné nástroje na e-mailový marketing, ktoré môžete použiť – každý s vlastnými funkciami, cieľovými používateľmi a cenovými bodmi. To môže spôsobiť, že výber toho najlepšieho ESP pre vaše podnikanie bude veľmi ťažkým rozhodnutím.

V tomto príspevku vás prevedieme všetkými krokmi, ktoré musíte podniknúť, aby ste si vybrali správneho poskytovateľa e-mailových služieb pre vašu firmu, či už vyskúšate e-mailový marketing prvýkrát alebo hľadáte lepšie alternatívy k vášmu súčasnému poskytovateľovi e-mailových služieb.

Prečítajte si – 5 dôležitých tipov na výber správneho poskytovateľa e-mailu pre podnikanie prostredníctvom adresy @campaignmonitor s informujte priateľa

Tipy na výber správneho poskytovateľa e-mailových služieb

1. Načrtnite svoju stratégiu

Prvým krokom pri výbere toho správneho ESP je zistenie, ako sa zmestí do vašej celkovej stratégie e-mailového marketingu. Svoju stratégiu môžete načrtnúť položením otázok, ktoré zahŕňajú (nie však výlučne):

 • Aké ciele chcem dosiahnuť prostredníctvom e-mailového marketingu?
 • Ako použijem zvolený ESP na dosiahnutie týchto cieľov?
 • Budem posielať informačné bulletiny? Propagačné e-maily? Pozvánky na udalosti?
 • Chcem vytvárať e-maily pomocou prispôsobiteľných šablón optimalizovaných pre mobilné zariadenia? Alebo chcem vytvárať e-maily od nuly a kódovať ich sám?
 • Ktoré metriky e-mailov sú pre mňa rozhodujúce?
 • Aké typy funkcií mi uľahčia dosiahnutie môjho cieľa? Je to automatizácia? Segmentácia? Alebo nejakú inú funkciu?

K dispozícii máte veľa nástrojov na e-mailový marketing. Každý z týchto nástrojov má svoje vlastné jedinečné vlastnosti, cenové plány, integrácie a cieľových používateľov. Kladenie otázok, ako sú otázky uvedené vyššie, vám umožní zúžiť zoznam možností a uľahčí vám rozhodovanie.

2. Zvážte, ktoré funkcie potrebujete

Toto je podstatný aspekt pri výbere ESP. Podniky budú uprednostňovať rôzne funkcie v závislosti od svojich cieľov, sú to však funkcie, ktoré marketingoví pracovníci e-mailu používajú najčastejšie.

šablóny

Toto je kľúčová funkcia pre mnohých e-mailových obchodníkov. Šablóny pomáhajú marketingovým pracovníkom vytvárať e-maily v profesionálnej kvalite za pár minút. Ak je schopnosť vytvárať e-maily rýchlo prioritou, mali by ste vyhľadať ESP, ktoré má širokú škálu návrhov, ktoré je možné prispôsobiť vašim e-mailovým požiadavkám, či už ide o bulletin, uvítací e-mail alebo transakčný e-mail..

zdroj: Naozaj dobré e-maily

Mobilná optimalizácia

V súčasnosti sa na mobilných telefónoch vyskytuje približne 53% všetkých otvorených e-mailov. Preto je dôležité, aby obchodníci s e-mailom posielali e-maily, ktoré sa perfektne zobrazujú na stolných aj mobilných zariadeniach. Používanie ESP so šablónami reagujúcimi na mobily hneď za netopierom vám zabráni odcudziť významnú časť publika a stratiť cenné konverzie..

analytika

Jediným spôsobom, ako presne zmerať výkonnosť e-mailového marketingu, je analýza. Vyhľadajte ESP, ktoré má analytický informačný panel, ktorý zobrazuje všetky metriky e-mailového marketingu, ktoré potrebujete monitorovať, ako sú otváranie e-mailov, kliknutia, odhlásení, interakcia a samozrejme NI. Týmto spôsobom môžete sledovať celkovú výkonnosť a výkonnosť konkrétnych kampaní.

zdroj: Monitor kampane

automatizácia

Ako každý digitálny obchodník, pravdepodobne máte veľa na svojom tanieri. Ste zaneprázdnený človek, ktorý si nemôže dovoliť stráviť obrovské množstvo času každý deň len posielaním e-mailov. Preto je výber ESP s robustnými automatizačnými schopnosťami rozhodujúci. Môžete nastaviť pracovné postupy raz a váš ESP sa postará o zvyšok. Môžete napríklad nastaviť všetky e-mailové správy o dovolenke na začiatku roka a potom počkať, až prídu konverzie..

Pre efektívnu stratégiu e-mailového marketingu je najdôležitejšie mať správnu kombináciu funkcií vo vašom ESP.

3. Určite svoj rozpočet

Skvelá vec, o ESP, je, že existuje ESP, ktorý je k dispozícii pre takmer akýkoľvek rozpočet a veľkosť podniku. Existujú bezplatné nástroje, ktoré ponúkajú funkcie čiarových kódov, a sú tu drahšie ESP na podnikovej úrovni so sofistikovanejšími funkciami.

Máte ESP, ktoré sa starajú o malé podniky s obmedzeným rozpočtom, stredné podniky, ktoré majú o niečo väčšie rozpočty, a 500 spoločností z rebríčka Fortune, ktoré nemajú žiadny problém utrácať mesačne desiatky tisíc dolárov za ESP.

Ak ste obchodníkom s e-mailom v malom obchode s tehlami, nebolo by pre vás praktické použiť ESP, ktorý stojí obrovské množstvo peňazí.

Musíte si uvedomiť, že e-mailový marketing nie je o veľkých výdavkoch. Ide skôr o získanie funkcií, ktoré skutočne potrebujete, a udržanie relatívne nízkych nákladov. Najdrahší ESP nemusí byť nevyhnutne najlepší pre vaše podnikanie a vaše konkrétne ciele.

Aj keď by ste mohli byť v pokušení používať a platiť za ESP na úrovni podniku, skončíte tým, že stratíte cenné zdroje, ak nevyužijete výhody ďalších funkcií..

značka
Vyvolávacia cena
Pre 2 000 kontaktov
Najlepšie pre
Webová stránka spoločnosti
Monitor kampane$ 9 / mesiac$ 29 / mesiacBlogy, malé až veľké podniky a agentúry.Navštívte online
GetResponse$ 15 / mesiac$ 25 / mesiacMalé a veľké podnikyNavštívte online
Neustály kontakt$ 20 / mesiac$ 45 / mesiacMalé a veľké podniky a spoločnosti s nika požiadavkami, ako je správa udalostíNavštívte online
MailChimp$ 9,99 / mesiac$ 29,99 / mesiacBlogy, podnikatelia a malé podnikyNavštívte online
AWeber$ 19 / mesiac$ 29 / mesiacBlogy, malé podniky a podnikateliaNavštívte online
Sendinblue$ 81 / mesiacNeúčtuje sa za kontaktBlogy, podnikatelia, malé podnikyNavštívte online

Pri rozhodovaní o ESP je kľúčom dôkladné preskúmanie ich cenových schém. Väčšina ESP dnes má odstupňované mesačné plány, v ktorých je zvýšenie ceny priamo úmerné získaným funkciám a inklúziám. Ak pravidelne neposielate e-maily, môžete sa rozhodnúť pre službu ESP, ktorá ponúka predplatené plány alebo plány s platbou za kampaň..

Niektoré ESP dokonca ponúkajú vlastné ceny v závislosti od vašich jedinečných požiadaviek. Ak teda zistíte, že vaše potreby sa nezmestia do žiadneho predvoleného plánu, je lepšie hľadať tieto typy poskytovateľov..

4. Skontrolujte zákaznícku podporu

Zákaznícky servis by nikdy nemal byť premyslený. Budú prípady, keď budete potrebovať trochu vedenia – av takýchto prípadoch je dôležité, aby ste sa mohli ľahko spojiť s informovanými a užitočnými zástupcami zákazníckej podpory, ktorí vám môžu pomôcť v akýchkoľvek problémoch, ktoré by vás mohli mať..

Tu je niekoľko spôsobov, ako otestovať kvalitu zákazníckej podpory ESP.

 • Navštívte web ESP a skontrolujte, či poskytovateľ ponúka celosvetovú podporu nepretržite.
 • Zavolajte na číslo zákazníckej podpory alebo pošlite e-mail a pozrite sa, ako dlho trvá, kým dostanete odpoveď.
 • Prejdite si webovú stránku ESP a zistite, či majú sprievodcov alebo iné zdroje, ktoré podrobne popisujú fungovanie funkcií ESP. Veľa ESP odovzdáva videá s inštruktážami, takže ich tiež vyhľadajte.
 • Skontrolujte, či web ESP obsahuje vyhradenú časť FAQ.

Rozdiel medzi bezplatným nástrojom a plateným ESP je častejšie v zákazníckej podpore. Áno, šetríte peniaze pomocou bezplatného ESP. Výzva je tu, že nedostanete podporu v prípade, že sa niečo pokazí. Na druhú stranu, ak platíte za používanie ESP, jednou z vecí, ktorá je vždy súčasťou vášho plánu, je podpora zákazníka.

Zabaliť

Dúfajme, že po prečítaní tejto príručky budete mať oveľa jasnejší obraz o tom, čo presne potrebujete od svojho ESP. Nezabudnite, že neexistuje nič také ako „najlepší ESP“. Každé ESP má svoje výhody a nevýhody. Môžete si vybrať iba ESP, ktorý je pre vás najlepší, vaše ciele a rozpočet.

Ash Salleh je riaditeľom SEO v spoločnosti Campaign Monitor, kde úzko spolupracuje s tímami pre obsah, kopírovanie a analýzu, aby zlepšil optimalizáciu na celom webe. Predtým, ako pôsobil v spoločnosti Campaign Monitor, poskytoval odborné znalosti v oblasti SEO a digitálneho marketingu v spoločnostiach Zappos a Axiata Digital. Spojte sa s monitorom kampaní zapnutým Facebook a LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map