5 tipov na optimalizáciu obsahu pre váš web s pridruženým marketingom

Affiliate marketing prospieva na dôvere a povesti. Zaobchádzanie s povrchom s najväčšou pravdepodobnosťou bude mať za následok zhoršenie, čo bude mať za následok zlú konverziu a nízku návštevnosť. Hlavným dôvodom je skutočnosť, že ľudia hľadajú niekoho, kto má dobré vedomosti a ktorý mu poskytne zmysluplné a skutočne užitočné informácie..


Pravda je však taká, že rastieme ďalej. Časom získame viac vedomostí a skúseností o tom, čo predstavuje dobrý text a dôveryhodný obsah. Existuje veľa spôsobov, ako dobré písanie a optimalizácia relevantného obsahu môžu zlepšiť výkonnosť vašej pridruženej stránky. Môže sa vzťahovať na nadchádzajúce články a nákupné príručky a tiež na vylepšovanie staršieho obsahu.

Podľa 99 firiem, Affiliate marketingové programy generujú 15-30% všetkých predajov inzerentov, pričom 81% značiek a 84% vydavateľov už implementuje affiliate marketing vo svojom úsilí o digitálny obsah. V tomto článku sa vám snažíme poskytnúť základné tipy, ktoré vám pomôžu zlepšiť konverzie a výrazne zvýšiť vašu návštevnosť.

Tipy na optimalizáciu obsahu pre web affiliate marketing

1. Hĺbka nad rozsahom

Týmto sa pripomína, že ľudia hľadajú cenný obsah, z ktorého majú priamy úžitok. Bez ohľadu na to, akú demografickú skupinu hľadáte, je nevyhnutné sa najprv zamerať na potreby publika.

Ľudia sa nestarajú o oslabený obsah. Podľa Job 2 Joy, 38% obchodníkov tvrdí, že affiliate marketing je ich najlepšou metódou získavania zákazníkov, pričom 57% tvrdí, že blogovanie a tvorba obsahu sú ich preferovaným spôsobom zvyšovania návštevnosti.

Aby bola webová stránka pridruženého marketingu presvedčivá, musí byť dôkladná a poučná. Zvážili by ste nákup produktu inzerovaného webom, ktorý neznie dobre. Cieľom optimalizácie obsahu by malo byť nielen predĺženie a rozšírenie článkov, ale aj dôkladnejšie a precíznejšie.

2. Zlepšiť čitateľnosť

Ľahkosť čítania kópie je definovaná rôznymi faktormi. Najpopulárnejším spôsobom merania je skóre Flesch-Kincaid.

„Udržanie vysokého skóre čitateľnosti bude pre vašu webovú stránku veľmi prospešné z mnohých hľadísk. Po prvé – zrejmé. Dobre usporiadaná kópia sa nezdá nepreniknuteľná. Číta hladko a nevyžaduje príliš veľa výpočtovej techniky. Po druhé, pre SEO je dôležitá čitateľnosť. “

– Christopher K. Mercer, digitálny podnikateľ a tvorca Citatior.

Neexistuje žiadna záruka, že Google vypočíta obsah Flesch-Kincaid z webového obsahu. Obsah, ktorý je ľahko čitateľný, má však vo výsledkoch vyhľadávania vyššie poradie. Dôvod je aj v ľudskom faktore. Ľudia jednoducho nechcú čítať veľmi komplikovaný text, keď je to potrebné. Ak ľudia klikli na váš odkaz v službe Google a krátko na to opustili vašu stránku, Google web „potrestá“, pretože neposkytol používateľovi hodnotu, ktorú hľadal. Vo výsledkoch vyhľadávania by preto nemala byť vysoko hodnotená.

Nástroj na analýzu čitateľnosti podľa YoastaNástroj na analýzu čitateľnosti od Yoast (zdroj)

Ako teda optimalizujete svoj text pre lepšiu čitateľnosť? Tu je niekoľko návrhov:

 • Dávajte si krátke vety. Čím sú kratšie, tým ľahšie je všeobecne sledovať bod textu. Mali by ste robiť vety s menej ako 15 slovami.
 • Udržujte svoje odseky krátke. Veľké bloky textu sú zastrašujúce a často odrádzajú čitateľov od čítania. Udržiavanie odsekov pod 5 až 6 riadkov ich udrží užívateľsky príjemným.
 • Používajte konektory ako „avšak“, „navyše“, „ďalej“ a podobne. Pomáhajú vytvoriť logické spojenie medzi myšlienkami, čo uľahčuje čítanie textu.
 • Použite zoznamy s odrážkami, aby bol článok prehľadateľnejší.
 • Ak je to možné, vyhnite sa pasívnemu hlasu.

Môžete tiež obmedziť počet prísloviek, ktoré používate. Namiesto toho, aby ste sa rozhodli pre príslovky, je lepšie ísť s popisnejšími slovesami. Udržuje text pútavejší. Tu je krátky príklad:

 • Jennifer kráčala rýchlo
 • Jennifer sa ponáhľala

Druhá verzia je oveľa popisnejšia a stručnejšia, čo uľahčuje čítanie a pútavejšie.

3. Použite multimédiá

Úspech webovej stránky pridruženého marketingu je čiastočne definovaný tým, ako je jeho obsah pútavý. Ak vezmeme do úvahy moderný technologický ekosystém, zdá sa, že máme kratšie rozpätia pozornosti a zdá sa, že sa nám nepáči čítať dlhé odseky alebo dlhé texty všeobecne. Preto musíme občas doplniť naše články obrázkami a videami.

Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete výrazne zvýšiť interakciu čitateľa s vaším obsahom:

 • Používajte obrázky s tvárami. Sme evolučne poháňaní smerom k tváram. oni chytiť našu pozornosť a zapojiť nás, čo vám môže pomôcť zdôrazniť dôležité časti textu a výzvy na akciu.
 • Používajte obrázky a infografiky, ktoré uľahčujú porozumenie textu.
 • Bežným odporúčaním je použiť obrázok v 200 slovách textu. Blog profesionáli však analyzovali najobľúbenejších 100 blogových príspevkov na internete a dospeli k záveru, že obsahujú obrázok približne 350 slov.

4. UX nad kľúčovými slovami

Normy SEO sa v priebehu času veľa menia a často to, čo sa stáva základom kvalitnej optimalizácie, sa v priebehu niekoľkých mesiacov stáva zastaraným. To sa stalo s kľúčovými slovami, ktoré ostávajú intenzívne diskutovanou témou pri optimalizácii na stránke.

James Daily, vedúci oddelenia obsahu na Flashessay.com zdieľa to

„Pred niekoľkými rokmi museli spisovatelia preskočiť najpodivnejšie obruče, aby chytro začlenili kľúčové slová do svojho textu. Často sa podobali skráteným a neprirodzeným fragmentom textu, ktoré by žiadny zdravý človek nikdy nevyslovil.

Avšak štandardy SEO sa značne posunuli a v súčasnosti je plnenie kľúčového slova považované za faux-pas, nie za osvedčený postup. “

Dobre navrhnutá používateľská skúsenosť (UX) sa teraz stala nevyhnutnou súčasťou vysoko postavených vyhľadávacích nástrojov, čo v skutočnosti poskytuje webovým stránkam zdravý príliv návštevnosti. Podľa Najlepší Tal, Je veľmi nepravdepodobné, že by sa 88% zákazníkov vrátilo na webovú stránku so zlým UX, pričom 62% tvrdí, že sa v dôsledku nevhodného UX začalo tejto konkrétnej značke aktívne vyhnúť..

To neznamená, že kľúčové slová teraz nie sú dôležité, zostávajú jedným z kritických signálov, ktoré vyhľadávacie nástroje berú do úvahy pri hodnotení webových stránok vo výsledkoch vyhľadávania. Avšak UX je teraz kľúčovou súčasťou SEO optimalizačná stratégia.

Čo to však znamená pre vlastníkov stránok?

Jednoducho povedané, musíme sa zamerať na uspokojenie potrieb zákazníkov ešte skôr. Preto bombardovanie potenciálnych zákazníkov opakovanými a neprirodzenými syntázami je zlou praxou. Zamerajte sa na spoľahlivé zodpovedanie otázok zákazníka a až potom sa pokúste použiť na váš text kľúčové slová.

5. Povedzte príbeh

Jedným zo základných cieľov webovej stránky pridruženého marketingu je vybudovanie dôveryhodného vzťahu s publikom. Mnoho firiem používa rozprávanie príbehov na vytvorenie zmysluplného spojenia so svojimi zákazníkmi. Typ príbehu, ktorý by ste použili, keď napísanie listu osobného účtu.

Začnime s vedou, ktorá za tým stojí.

Prekvapivo, podľa nedávno publikovaný výskum, rozprávanie príbehov zvyšuje hladinu oxytocínu v tele – jeden z hormónov „dobrý pocit“. Ľudia majú tendenciu mať zvýšenú hladinu oxytocínu počas fyzických a sociálnych interakcií, ako sú objatia, podanie rúk, atď..

Zvýšenie o 300%Výsledky ukazujú, že príbeh rozprávania mal veľký vplyv na čitateľov na celú stránku a priemerný čas na stránke (nárazník)

Výsledkom je, že nie je prekvapujúce, že články, ktoré majú rozprávanie príbehov, v porovnaní s obyčajným reportovaním zabezpečujú väčšiu angažovanosť a oveľa väčšie publikum. V skutočnosti, vstreknutie článku s niektorými prvkami rozprávania príbehov zvyšuje počet čitateľov trojnásobný, podľa vlastného testu nárazníka.

Ak chcete zlepšiť vlastnosti rozprávania vášho textu, zvážte konzultáciu Shaelin píše, Diane Callahan, a služby ako Esej.

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť

Teraz, keď už lepšie rozumieme tomu, ako optimalizovať obsah na webe s pridruženým marketingom, pozrime sa na niektoré chyby, ktorým sa treba vyhnúť. Majte na pamäti, že to môže vážne poškodiť vaše úsilie a úsilie o generovanie predaja, preto sa im vždy vyhýbajte:

Nedostatok špecializácie

Na vašom webe s pridruženým marketingom je ťažké pokryť všetky odvetvia a miesta na slnku. Podľa Hostiteľský súd, Medzi najobľúbenejšie miesta v pridruženom marketingu patria módy (18,7%), zdravie (11,1%) a cestovanie (8,6%). Či už ide o IT, zdravie, módu alebo niečo úplne iné, nezabudnite svoje služby pomaly špecializovať jedným alebo druhým smerom. To vám umožní zvýšiť ceny, prilákať viac exkluzívnych klientov a získať podrobné vedomosti o určitých medzerách v pridruženom marketingu.

Nedostatok SEO

Či už chcete prilákať klientov, alebo jednoducho umiestniť vyššie miesto v globálnych vyhľadávacích nástrojoch, ako sú Google a Bing, musíte sa uistiť, že vaša hra SEO je na danú úlohu. Nástroje ako Plánovač kľúčových slov Google, SEMrush a Ahrefs vám pomôžu identifikovať trendy v kľúčových slovách, frázach a optimalizačných systémoch, ktoré dobre fungujú vo vašom nika pridruženého marketingu.

Nedostatok neustálej inovácie

A konečne, affiliate marketing je o poskytovaní stále väčšieho množstva možností komukoľvek, s kým ste partnerom. Nezabudnite vytvoriť rôzne typy obsahu, rozšíriť portfólio služieb a neustále oslovovať publikum. Neuspokojte sa s bežnou praxou a nesnažte sa pravidelne robiť niečo nové a vzrušujúce, aby bola vaša webová stránka pridruženého marketingu atraktívna..

záver

Koncept optimalizácie obsahu sa za posledných päť rokov dramaticky zmenil. Nezabudnite spravovať svoju webovú stránku a obsah pridruženého marketingu, aby ste prilákali čo najviac potenciálnych zákazníkov a klientov. Akonáhle nájdete systém na optimalizáciu obsahu, ktorý vyhovuje vašej značke, správne publikum nájde cestu k vám prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov a ústneho podania..

O Leone Henrysonovej – spisovateľ na voľnej nohe a návrhár UX. Tiež prispieva do rôznych blogov. Keď nepíše alebo nepracuje, pláva, turistika a povoľuje počasie, snowboarduje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map