21 tipov pre produktivitu pre blogerov o cestovaní: Ako urobiť viac, keď cestujete po svete

Mnoho blogerov sníva o zarobiť slušné peniaze pomocou blogov zatiaľ čo súčasne cestujú po celom svete.


Nedá sa to poprieť: Je zábavné.

Či už cestujete po Torres del Paine v Patagónii alebo sa odchádzate na pláži na Bali, v priebehu prestojov budete mať možnosť vidieť svet, ochutnať nové jedlo a spoznať nových ľudí..

Mal som to šťastie, že som mal také skúsenosti. Do značnej miery som cestoval po Ázii; a blogoval si moju cestu cez to všetko. Musím povedať, že flexibilita, ktorú môžete hrať počas pracovného času a efektívne pracovať počas hrania, je pravdepodobne najväčším prínosom pre prácu blogera na plný úväzok..

(To znamená, že v súčasnosti veľa necestujem. A keď áno, mám so sebou deti – päťročné a 18 mesačné.)

Aj keď už viac nehovorím po celom svete, myslel som si, že by som s vami v tomto príspevku mohol zdieľať svoje najlepšie tipy týkajúce sa produktivity. Zaujíma vás, ako môžete zaistiť, aby ste na cestách efektívne pracovali? Tieto tipy môžu byť iba kľúčom k tomu, aby ste na to prišli.

Vyzbrojení týmito 21 tipmi na produktivitu som presvedčená, že nebudete mať žiadne problémy pri hľadaní dokonalej rovnováhy medzi prácou a hrou, maximalizujete svoju produktivitu a zároveň si stále užívate všetky skúsenosti, ktoré cestovanie ponúka..

Nastavte správne myslenie

Neznámy budhistický chrám V Phukete 2013.V budhistickom chráme v Phukete v Thajsku; 2013.

1. Považujte svoj blog za skutočnú firmu

Berte svoj blog vážne. Spravujte a rozširujte svoj blog ako firma.

Zaobchádzajte so svojimi spolupracovníkmi vrátane spolupracovníkov, editorov, grafických dizajnérov atď., Rovnako ako by ste zaobchádzali s akýmkoľvek iným obchodným partnerom a mali by mať zmysel vo všetkom, čo robíte..

Pamätajte, že potrebujete skutočných partnerov, ktorí vás môžu v ťažkých časoch podporiť.

Predstavte si, že vám chýba spojovací let do Limy a skončil v pasci na letisku v Bogote cez noc. Ako sa vám podarí splniť tento konečný termín o 9:00, ak nemáte Wi-Fi a musíte nastúpiť na let v 8:00? Ak sa neočakávane ocitnete vo väzbe, potrebujete spoľahlivých partnerov, ktorí si môžu vyzdvihnúť vašu vôľu. To znamená vloženie času a úsilia do rozvíjania profesionálnych vzťahov s vašimi spolupracovníkmi.

Trávim peniaze reklamou na Facebooku. Trávim peniaze reklamou na Twitteri. V skutočnosti urobím oboje pre tento článok, ktorý práve čítate. Platím tiež za reklamy na iných blogoch. Považujte svoj blog za obchod, ak si s tým chcete zarobiť na živobytie. – Matthew, expert Vagabond

Prečítajte si tiež: 6 vecí, ktoré musíte urobiť, aby sa váš blog stal obchodným

2. Jasne oddeľte pracovný a hrací čas

Keď ste na cestách, hranice medzi prácou a hrou majú tendenciu sa rozmazávať.

Prečo si neprenášať prenosný počítač na pláž a pracovať na svojom poslednom príspevku medzi surfovacími stretnutiami? Nielen, že je to jednoducho nepraktické, ale tiež to zabije vašu produktivitu.

Ak cestujete, musíte stanoviť pevné hranice medzi pracovným časom a dobou prehrávania.

Hra je hra. Práca je práca.

Jasne ich oddeľte, pretože náš mozog nie je určený na multitasking. Never mi? Odhlásiť sa toto video od Dr. Sanjay Gupty. Realita je taká, že pre 99% z nás, čím viac sme multitask, tým menej sme produktívni.

Kop hlbšie: Trénujte svoj mozog, aby ste sa sústredili na úlohy spojené s blogovaním

Sústreď sa

Sandboarding na ostrove Moreton v Brisbane (dlhá cesta na šplhanie po sklzu!), 2013.Sandboarding na Moreton Island, Brisbane Australia; 2007.

Kľúčom k udržaniu produktívnosti je sústrediť sa. To znamená minimalizáciu rozptyľovania a hluku. Iste, možno nemáte kanceláriu, to však neznamená, že nemôžete nájsť vhodný pracovný priestor. Pokúste sa pracovať v tichej kaviarni alebo si odpočinúť v hotelovej izbe, ak má stôl.

3. Vypnite nové e-mailové upozornenia.

Toto je absolútne prvá vec, ktorú robím pri každom nastavení programu Outlook do nového prenosného počítača. Ak chcete byť produktívny, musíte sa sústrediť a eliminovať toľko rozptýlení, koľko len môžete.

Nie je nič horšie, ako dostávať nové e-mailové upozornenie každých 5 minút, zatiaľ čo sa snažíte dokončiť písanie príspevku o piatich najkrajších plážích na úpätí na Bali.

Pamätajte, že keď na cestách robíte blogovanie, nemáte k dispozícii kanceláriu, kde by ste mohli hľadať útechu pred rozptýlením, takže ak chcete pracovať, musíte urobiť veľa „rozptýlenia“. hotový.

4. Skontrolujte svoj e-mail iba niekoľkokrát týždenne.

Je to vaša e-mailová schránka a môžete si nastaviť vlastné pravidlá.

Váš e-mail nemusíte kontrolovať každý deň.

Pri práci na dôležitom projekte sa rozhodnem, že nebudem kontrolovať svoje e-maily počas pracovnej doby, pretože sa mi zdá, že to výrazne zvyšuje moju produktivitu. Dokonca aj zodpovedanie toho, čo by sa mohlo zdať ako jednoduchý e-mail, môže zabiť pol hodiny vášho času a narušiť váš pracovný rytmus. Nezabudnite, že väčšinu času môžu e-maily čakať. Radšej by ste mali urobiť najdôležitejšie veci.

5. Zastavte kontrolu sociálnych médií každých 15 minút.

Nestrácajte drahocenné hodiny svojho dňa posúvaním sa cez kanály Instagram a Facebook. Sociálne médiá sú vynikajúcim nástrojom, ktorý vám pomôže zostať v kontakte so svojimi blízkymi doma, keď ste na cestách, ale kľúčom je ich použitie pri moderovaní..

Keď kontrolujete sociálne médiá každých 15 minút, stane sa z nich hlavný čas, a tým sa zníži vaša produktivita. Ak nemôžete sami obmedziť čas, ktorý strávite na sociálnych médiách, existuje veľa aplikácií, ktoré vám môžu pomôcť.

vyskúšať Čas vypršal alebo Sebaovladanie blokovať stránky sociálnych médií na kúsky času, aby sa nestali rozptyľovaním.

Zlepšiť efektívnosť

V Brienz, Švajčiarsko; 2012.V Brienz, Švajčiarsko; 2012.

6. Najdôležitejšie veci urobte ako prvé.

Skôr ako začnete svoj pracovný deň, urobte si zoznam vecí, ktoré musíte urobiť.

Potom označte úlohy, ktoré sú najdôležitejšie, a urobte z nich úlohy ako prvé. Na začiatku pracovného dňa ste produktívnejší, takže ak sa budete zaoberať najväčšími, najdôležitejšími projektmi, pričom vaša koncentrácia a motivácia sú na vrchole, dosiahnete viac..

S nepretržitou hlavnou drámou nemôžete tvoriť. Je nemožné nasmerovať silnú energiu na dve rôzne miesta súčasne.

Musíš pracovať na vyčistení mysle. Vytvárajte niektoré stratégie, utierajte nájomcov, meditujte každý deň a praktizujte všímavosť. Otvoríte si obrovský čas na prehľadnosť a produktivitu. – Caz, Y Travel Blog

Prečítajte si tiež: Ako začať cestovný blog a zarobiť si peniaze

7. Použite Pomodoro techniku.

Technika Pomodoro je vynikajúci spôsob, ako udržať svoju produktivitu na vysokej úrovni počas vašej pracovnej doby.

Aké je tajomstvo tejto techniky? Ostaňte zaostrené laserom po dobu 25 minút a odpočinok po dobu 5 minút. Opakujte štyrikrát, potom si urobte dlhšiu, 15-minútovú prestávku a začnite proces znova.

Myšlienka je, že časté a konzistentné prestávky vám pomôžu sústrediť sa na vašu myseľ, zlepšiť celkovú koncentráciu a následne produktivitu. Viac informácií o tejto skvelej technike nájdete tu.

Pomodoroova technikaPomodoroova technika v skratke.

8. Naplánujte si dopredu.

Nečakajte, kým sa neobjavíte na autobusovej stanici v Santiagu, aby ste sa rozhodli, či smerujete na sever do San Pedro de Atacama alebo na juh do Puerto Montt..

Majte vopred cestovný plán a snažte sa ho dodržať. Samotné krídlo na ceste vás bude stáť z hľadiska času, energie a peňažných zdrojov. Ak budete mať plán so stanovenou pracovnou dobou a termínmi, budete oveľa produktívnejší.

Pozrite sa na článok KeriLynn o ako skrátiť marketingový čas na polovicu so správnymi nástrojmi a plánovaním.

9. Robte si poznámky vždy.

Za pár týždňov si možno nepamätáte názov tejto vynikajúcej reštaurácie, ktorú ste jedli na Korfu, keď ste cestovali cez Grécko.

Najjednoduchším riešením je mať so sebou vždy notebook a pero, aby ste si mohli zapísať príslušné podrobnosti o skúsenostiach.

V dnešnej dobe nosím v mojom iPhone notebook (typ papiera, nie laptop) a Evernote, keď cestujem. Tipy a triky, ako robiť skvelé cestovné poznámky, nezabudnite vyskúšať tento skvelý príspevok od Kevina Muldoona.

10. Uschovajte si zoznam hlavných hackov.

Nadpisy sú pravdepodobne najdôležitejším aspektom každého blogového príspevku.

Výskum ukazuje, že 8 z 10 ľudí bude čítať váš titulok. Ale iba 2 z 10 ľudí si skutočne prečítajú celý príspevok.

Dobré titulky pritiahnu viac pozornosti a pomôžu vybudovať stabilné sledovanie čitateľov.

Pro tip: Vždy majte a zoznam hlavných hackov po ruke pre časy, keď potrebujete vyvinúť dokonalý titulok v časovej tiesni.

11. Efektívne sledujte správy a nové blogové príspevky

Na získanie čerstvého obsahu a noviniek na jednom mieste použite nástroje ako Feedly a Flipboard. Vyhnite sa nadmernému prihláseniu na odber bulletinov blogov, pretože to len preplní vašu doručenú poštu.

12. Zadávať

Nie je potrebné robiť všetko sami.

Osobne zadávam niektoré z mojich písacích a dizajnérskych prác. Nápady sú vždy moje, ale normálne volím, aby niekto, kto píše oveľa lepšie, ako viem, v skutočnosti určil slová.

Pomôcť tiež môže mať niekto, komu môžete veriť pri kontrole svojej práce! Mám to šťastie, že môj editor, Lori Soard, ktorý roky podporuje moju činnosť v oblasti blogovania.

13. Naplánujte si príspevky na sociálnych sieťach.

Ručné vysielanie na sociálne médiá je časovo náročné. Na uvoľnenie tohto času použite automatické plánovanie.

používam Tweet Paluba a nárazník dnes.

Ďalšie nástroje, ktoré väčšina blogerov odporúča, sú HootSuite a SocialOomph.

Prehĺbte si podrobnejšie: Tipy pre marketing sociálnych médií pre začiatočníkov. 

14. S mobilným telefónom môžete pracovať kedykoľvek a kdekoľvek

Zaobchádzajte so svojím chytrým telefónom ako s pracovnou stanicou.

Pokiaľ ide o udržanie vašej produktivity na cestách, váš smartphone je jedným z vašich najväčších spojencov.

Nastavte svoj smartphone tak, aby ste maximalizovali jeho potenciál ako pracovného nástroja. Zaistite, aby ste nainštalovali všetky potrebné aplikácie, aby ste mohli efektívne pracovať prostredníctvom telefónu, a uistite sa, že ste ich nakonfigurovali tak, aby ste mohli pracovať kedykoľvek a kdekoľvek s pripojením Wi-Fi, ak je to potrebné..

Vyskúšajte tieto aplikácie:

Vyskúšajte: Zoznam nevyhnutných nástrojov pre vaše online podnikanie.

15. Majú veľké vízie, ale stanovujú krátkodobé ciele

Stanovte si v živote veľké ciele, ale vždy sa vo svojom zozname úloh zamerajte vždy na malé kvantitatívne kroky.

Život je maratón, nie šprint. Je dobré mať v živote veľké ciele, ale ak sa chcete dostať kamkoľvek, musíte sa zamerať na to, aby ste sa posunuli o jednu nohu pred druhú a postupovali o jednu míľu po druhej..

Takže zatiaľ čo veľkým životným cieľom by mohlo byť zarobiť 10 000 dolárov mesačne, sú to malé kroky vo vašom zozname úloh (napíšte tri nové príspevky pred dátumom X, oslovte päť blogerov pre hosťujúcich príspevkov pred dátumom Y atď.), Ktoré vám skutočne umožní splniť tento veľký cieľ.

Prijmite opatrenia: Ľahké začatie online podnikateľských nápadov pre začiatočníkov.

Užite si a žite život naplno

V Santorini, Grécko; 2010.V Santorini, Grécko; 2010.

16. Oslávte malé aj veľké úspechy.

Keď dosiahnete cieľ, urobte si čas na oslavu, aj keď úspech nemusí byť nevyhnutne veľký. Nemusí to byť nič komplikované. Môže to byť niečo také jednoduché, ako stráviť deň objavovaním novej pláže alebo ísť v noci pre niektorých pív s priateľmi.

17. Zostaňte motivovaní.

Či už ste boli vyberaní v vrecku v nočnom autobuse z Mendozy do Buenos Aires, alebo ste zmeškali svoj let do Hongkongu a snažili sa nájsť ďalší, keď ste na cestách, všetko sa pokazí.

Bude čas, keď budete chcieť nechať ísť nejaké cestovné plány a jednoducho celý deň chladiť v hosteli alebo v hotelovej izbe. Kľúčom je nedovoliť, aby vás to držalo späť.

Vždy buďte pripravení čeliť novým výzvam a nedovoľte, aby vás neúspechy držali nadol!

Prečítajte si tiež: 7 zvykov vysoko efektívnych blogerov

18. Pravidelne cvičte alebo meditujte.

Konzistentný, pravidelný cvičebný alebo meditačný režim môže urobiť zázraky pre vašu produktivitu. Pravidelne cvičím, aj keď cestujem, od dlhých prechádzok po pláži po loptové hry s miestnymi obyvateľmi.

Je dôležité mať jasnú myseľ a zistil som, že mi pri tom pomáha cvičenie.

Mnoho ľudí tiež považuje meditáciu za neoceniteľný nástroj na udržanie jasnej a sústredenej mysle. Kongresistka Nancy Pelosi začína deň voľna 45 minútovou prechádzkou, zatiaľ čo hotely Starwood Hotels & Generálny riaditeľ stredísk stredísk Frits van Paaschen beží 15 km. Condoleezza Riceová vstáva o 4:30 ráno, aby si vypracovala prácu bez ohľadu na to, kde na svete je, a magnát Richard Branson trvá na tom, že jeho cvičebná rutina mu dáva 4 hodiny navyše na produktivitu denne.

Spodný riadok? Vysoko úspešní ľudia majú zvyčajne cvičebnú rutinu, ktorá im vyhovuje. Takže by ste mali.

19. Nerobte si starosti s tým, čo robia ostatní.

Tvrdo pracujte, keď je pracovný čas; nepochybujte o sebe.

Koniec koncov, myšlienka je žiť zadarmo a užívať si svoj život. To, čo ostatní robia so svojimi životmi, je ich podnikanie – nie vaša. Neustále porovnávanie sa s ostatnými vytvorí zbytočnú úzkosť a odvádza vašu pozornosť od práce.

20. Vyhnite sa vyhoreniu

Ak sa pokúsite postupne odpútať prácu 12 hodín, nebudete produktívny.

Môžete sa sústrediť len na jednu vec tak dlho. Naplánujte si pracovný deň s prestávkami, aby ste myseľu odpočinuli. Zlepšíte koncentráciu a produktivitu.

Pravdepodobne budete chcieť hodiť uterák, ale nie. Toto [Blogovanie] je firma, ktorá odmeňuje vytrvalosť. Trvalo mi rok, kým som zarobil môj prvý dolár na svojom blogu (čo prišlo ako úplne neočakávané a vítané prekvapenie). Všetky moje hlavné medzníky boli tvrdo bojované a ťažko vyhraté. Je to záležitosť malých bitiek a neúnavne pomalého lezenia hore a hore. Nie je to ľahká cesta, ale ľudia, ktorí to zvládnu, sú tí, ktorí sa nevzdávajú. – Steph, Twenty Something Travel

21. Bavte sa.

V neposlednom rade si dajte čas a užite si všetky úžasné zážitky, ktoré cestovanie ponúka.

Myslím, že – to je celý bod obživy prostredníctvom blogov o cestovaní, správne?

Nikdy nezabudnite baviť sa, keď ste na cestách.

Článok napísal Jerry Low; pôvodne sa objavil na Blog WHSR; teraz je spravovaný a aktualizovaný štábmi BuildThis.io.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map