19 Úžasných platforiem na vytváranie vlastných webových stránok a mobilných aplikácií

Je rok 2019 a ak ešte nemáte webovú stránku pre svoju firmu alebo značku, je čas to napraviť. Či už ste guru digitálneho marketingu alebo majiteľ malej firmy, na zverejnenie svojej digitálnej prítomnosti potrebujete web.


Možno by ste si hovorili: „Neviem o programovaní jedinú vec, ako mám vytvoriť webovú stránku!“

Neboj sa! Mnoho dnešných platforiem na vytváranie webových stránok sa jednoducho používa, nemusíte byť odborníkom v oblasti IT, aby ste vytvorili úžasne vyzerajúci web.

Pre tých, ktorí sa neboja kódovania, máme niekoľko CMS, do ktorých môžete potopiť zuby.

Chcete svoj vlastný web alebo mobilnú aplikáciu? Tu je 19 dobrých platforiem na splnenie úlohy. Kliknite na Tweet

Super ľahké platformy

Plošina
Čo ponúka?
Príklady
About.meJednoduchá a rýchla vstupná stránka. Perfektná voľba pre digitálnu vizitku.preskúmať
WeeblyNajjednoduchšia platforma. Skvelé pre vytváranie prvých webových stránok online. (Prečítajte si recenziu)preskúmať
JimdoJednoduchá platforma zameraná na elektronický obchod. Obmedzené šablóny.preskúmať
WordPress.comRuky nadol najlepšiu platformu pre blogovanie a publikovanie.preskúmať
WebnodeDobré pre vytváranie viacjazyčných webových stránok a nevadí vám zobrazovať reklamy.preskúmať
WixJedna z najlepších platforiem, ktoré sme milovali. Špičková trieda. (Prečítajte si recenziu)preskúmať
SquarespaceVeľa krásnych dobre navrhnutých šablón. (Prečítajte si recenziu)preskúmať
ShopifyTvorca internetového obchodu, ktorý sme milovali. Ľahko začnite predávať na sociálnych sieťach. (Prečítajte si recenziu)preskúmať
VolusionNakloní sa k riadeniu internetového obchodu.preskúmať
BigCommerceKomplexný a ľahko použiteľný nástroj na vytváranie obchodov online. (Prečítajte si recenziu)preskúmať

Platformy na úrovni expertov

Plošina
Čo ponúka?
Príklady
joomlaPokročilá platforma CMS s výkonnými nástrojmi postavenými od základov.preskúmať
WordPress.orgVysoko prispôsobiteľný CMS s množstvom doplnkov a tém.preskúmať
DrupalOpen source skript a populárny medzi programátormi.preskúmať
PrestaShopCMS zameraný na elektronické obchodovanie pre komplexný digitálny obchod.preskúmať
WooCommerceUnikátny doplnok, ktorý ľahko premení WordPress na výkonný internetový obchod.preskúmať
MagentoPlatforma elektronického obchodu s rozsiahlymi funkciami, ale strmou krivkou učenia.preskúmať

Platformy mobilných aplikácií

Plošina
Čo ponúka?
Príklady
AppInstituteDIY platforma na tvorbu aplikácií pre iPhone a Android.preskúmať
SwifticVýrobca mobilných aplikácií s funkciami vernostných kariet na podporu online obchodu.preskúmať
ShoutVytvorte aplikáciu rýchlejšie s platformou. Alebo si na to môžete najať ich tím.preskúmať
AppYourselfUžívateľsky prívetivá platforma pre začiatočníkov až po tvorbu aplikácií.preskúmať

Ste pripravení začať s tvorbou vlastnej webovej stránky? Tu je 16 úžasných platforiem a 4 tvorcov aplikácií na vytváranie webových stránok!

10 super ľahkých platforiem na zostavenie webovej stránky

Vytvorenie webovej stránky nemusí byť bolestivé. S týmito systémami na správu obsahu (alebo platformami na vytváranie webových stránok) sa nemusíte pri vytváraní vlastného webu zaoberať jedným riadkom kódu..

Či už ide o jednoduchú stránku portfólia, digitálny obchod pre vaše podnikanie, alebo dokonca iba o blog o záľubách s potravinami, pokiaľ viete, ako používať textové procesory (napr. MS Words) alebo e-mail, budete mať úžasné stránky up-and – behanie v žiadnom momente.

Najlepšia časť? Mnoho z týchto platforiem je super lacné! Môžete mať prispôsobené doménové meno a spoľahlivého poskytovateľa webových stránok za menej ako 5 dolárov mesačne.

1 – Weebly

WeeblyNavštívte Weebly

Jeden z najjednoduchších tvorcov webových stránok v okolí. Weebly je skvelý pre ľudí, ktorí vytvárajú svoje prvé webové stránky. Pomocou jednoduchého systému „drag-and-drop“ môžete vytvárať nádherné weebské webové stránky, ktoré sú relatívne rýchle a bezbolestné.

Weebly ponúka rôzne úrovne, pokiaľ ide o ceny, ale ich bezplatný účet má stále čo ponúknuť, vrátane neobmedzeného množstva úložiska online..

Poznámka – Možno budete chcieť vyskúšať aj tradičnú hostingovú spoločnosť SiteGround. SiteGround je jedným z našich najlepších výberov obchodného hostingu. Jeho základný zdieľaný hostingový plán prichádza s mierne nižšou cenou, podporuje Weebly Basics a ponúka ďalšie užívateľsky prívetivé funkcie (napríklad inštaláciu SSL jedným kliknutím, bezplatnú migráciu stránok a lacné monitorovanie škodlivého softvéru)..

2 – Shopify

ShopifyNavštívte službu Shopify

Shopify je ekvivalent pre tvorcov elektronického obchodu ako Wix a Squarespace. Čo sa týka dizajnu a jednoduchého použitia, Shopify je jedným z najlepších pre nastavenie vášho internetového obchodu.

Po pripravení všetkých nástrojov a služieb na ich stránkach, Shopify je o tom, aby sa ich platforma stala jediným kontaktným miestom pre internetové obchody a maloobchody..

Tu je návod, ako môžete spustiť obchod s dropshippingom pomocou služby Shopify.

3- WordPress.com

wordpressNavštívte WordPress

WordPress (ovláda 31,9% internetu) bol vždy obľúbený u blogerov pre jeho užívateľsky prívetivé nástroje a rozhranie zamerané na bloggerov, ktoré umožňuje vysokú prispôsobiteľnosť.

V porovnaní s ostatnými tvorcami webových stránok má WordPress trochu náučnú krivku, ale ak si urobíte čas na to, aby ste sa naučili o výhodách svojho systému, zistíte, že WordPress ponúka dostatočnú kontrolu pri vytváraní webových stránok blogu..

4 – Wix

WixNavštívte Wix

Wix, ktorý sa všeobecne považuje za jedného z najlepších tvorcov webových stránok zdarma, má čo ponúknuť podnikom a značkám, ktoré len začínajú a majú obmedzený rozpočet..

Vďaka pôsobivému katalógu návrhov a motívov vám extrémne flexibilné nástroje spoločnosti Wix umožňujú vytvárať webové stránky, ktoré sú „dokonalé pixelové“ a profesionálne.

Naučte sa, ako vytvoriť webovú stránku Wix pomocou tohto sprievodcu krok za krokom.

5- About.me

ABOUTNavštívte About.me

Potrebujete pre seba rýchlu a jednoduchú vstupnú stránku? About.me je ideálnou voľbou pre vytvorenie digitálnej vizitky alebo rozbočovacej stránky, ktorá odkazuje na všetky vaše webové stránky s profilom (ako je Facebook, Linkedin, Twitter, Google+ atď.).

Nastavenie stránky about.me je dosť jednoduché. Stačí zadať svoje meno a adresu URL, vložiť obrázok na pozadí spolu s popisom a máte hotovo!

6- Jimdo

JimdoNavštívte Jimdo

Pokiaľ ide o tvorcu webových stránok zameraných viac na elektronické obchodovanie, nemôžete sa s Jimdom pokaziť. Podobne ako Weebly, Jimdo ponúka ľahko použiteľné nástroje, ktoré vám umožnia ľahko vytvoriť úhľadný internetový obchod v priebehu niekoľkých minút.

Môžete sa rozhodnúť zostať na bezplatnej platforme spoločnosti Jimdo (bez časového obmedzenia), ale inovácia na programy Jimdo Pro a JimdoBusiness ponúka skvelé balíčky typu všetko v jednom.

7 – Webnode

WebnodeNavštívte Webnode

Webnode sa nemusí stavať na iných tvorcov webových stránok, pokiaľ ide o funkcie a nástroje, ale pokiaľ ide o podporu viacerých jazykov, Webnode ich obsahuje.

Vďaka možnosti vytvárať viacjazyčné webové stránky pre viac ako 20 jazykov je platforma Webnode zameraná viac na medzinárodné publikum.

8- Štvorcový priestor

SquarespaceNavštívte Squarespace

Priamym konkurentom spoločnosti Wix v krásnych dizajnoch je Squarespace o budovaní krásnych webových stránok pre vašu značku.

So sloganom „Build It Beautiful“ môžete očakávať veľa vzorových šablón pre vaše stránky, ktoré sú, dobre, krásne.

Postupujte podľa sprievodcu pre začiatočníkov o tom, ako pomocou služby Squarespace vytvoriť webovú stránku.

9- Volúcia

volusionNavštívte Volusion

Volusion sa viac prikláňa k prevádzkovej strane (t. J. Správe zásob, správe zákazníkov atď.) Na strane spektra, ktorá sa týka budovania webu.

Podobne ako v prípade Shopify, aj program Volusion poskytuje spoločnostiam komplexné riešenie na vytvorenie internetového obchodu.

10 – Veľký obchod

BigCommerceNavštívte Bigcommerce

Najkomplexnejší tvorca internetového obchodu, Bigcommerce vám poskytuje všetky nástroje, ktoré potrebujete na spustenie digitálneho obchodu pre svoju firmu.

Platenie za ich štandardný plán vám poskytuje prístup k ich platforme bohatej na funkcie, ktorá zahŕňa neobmedzené produkty, neobmedzenú šírku pásma, neobmedzené úložisko a plne funkčný obchod..

Poznámka: Ak máte rozpočtové obmedzenia, tu je zoznam bezplatných plánov na tvorbu webových stránok, ktoré môžete zvážiť pri vytváraní svojich webových stránok.

6 platforiem na expertnej úrovni na vytvorenie webovej stránky

Platformy na expertnej úrovni sú miestom, kde môžete skutočne s technickou pomocou vytvorenia svojej webovej stránky dosiahnuť technickú úroveň. Ľahké platformy si môžete predstaviť tak, že vymaľovanie bytu alebo kondomínia pri použití platformy expertov je ako stavba vlastného domu..

Vďaka tomuto systému na správu obsahu (CMS) môžete mať väčšiu kontrolu nad tým, čo si môžete zostaviť, ale musíte sa oboznámiť s vecami ako HTML, CSS, PHP a ďalšie webové programovacie jazyky..

Používanie týchto platforiem môže byť nákladné, ale budete môcť vytvárať a udržiavať svoje stránky priamejšie a mať väčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o pridávanie funkcií..

1 – Joomla

joomlaNavštívte Joomlu

Ocenený CMS, Joomla je jedným z najpoužívanejších open source webových staviteľov so svojimi výkonnými online aplikáciami, ľahko použiteľným softvérom a flexibilnou rozšíriteľnosťou.

Vďaka natívnej podpore sociálnych, sieťových a e-commerce funkcií, vysoko vyspelé nástroje Joomly pre CMS znamenajú, že môžete mať úžasne vyzerajúcu webovú stránku postavenú od základov.

2- WordPress.org

wordpressorgNavštívte WordPress.org

Ak ste milovali funkcie a nástroje WordPress, ale chceli ste hosťovať svoje stránky pod vlastným názvom domény, môžete prejsť na WordPress.org, ich platformu CMS zameranú na webovú tvorbu.

Mnoho funkcií je zachovaných na serveri WordPress.org. Keďže však hostujete svoju vlastnú doménu, existuje väčšia flexibilita, pokiaľ ide o pridávanie rozšírení a funkcií, pretože máte priamy prístup k kódovaniu..

Tu je návod, ako môžete začať blog alebo vytvorte webovú stránku so správami pomocou WordPress.

3 – Drupal

drupalNavštívte Drupal

Drupal pristupuje k ich CMS pokročilým spôsobom a ponúka platformu šitú na mieru programátorom a programátorom.

Skript s otvoreným zdrojovým kódom je medzi programátormi veľmi obľúbený, pretože umožňuje plnú kontrolu a prispôsobenie vašich stránok, čo znamená, že môžete vytvoriť čokoľvek od jednoduchých blogov po komplexné diskusné fóra..

4 – PrestaShop

prestashopNavštívte PrestaShop

PrestaShop je riešenie, ktoré väčšina online predajcov vyhľadáva, ak chcú vybudovať komplexný digitálny obchod.

CMS zameraný na elektronický obchod je vynikajúcou voľbou pre malé podniky a podnikateľov, pretože ich robustné vlastnosti a rozsiahla integrácia sú vynikajúce na začatie jednoduchého postupu a jeho premeny na niečo viac v rade..

5 – WordPress + WooCommerce

woocommerceNavštívte WooCommerce

WooCommerce je jedinečný v porovnaní s ostatnými CMS v tom, že je to v podstate plugin, ktorý premení vaše webové stránky WordPress na výkonný internetový obchod..

Často sú dodávané s programom WordPress ako balík webhostingových webov, ako je Bluehost, takže môžete mať pre svoju firmu výkonnú webovú platformu a platformu elektronického obchodovania..

Naučte sa, ako vybudovať internetový obchod WooCommerce pomocou WordPress.

6- Magento

magentoNavštívte Magento

Magento sa môže pochváliť rozsiahlou sadou funkcií a umožňuje prispôsobenie pre svoje stránky, čo z nich robí najlepšiu voľbu pre obchodníkov, ktorí majú zdroje a chcú implementovať najpokrokovejšiu technológiu vo svojom internetovom obchode..

Jeho robustná platforma a výkonné funkcie sú vhodné pre pokročilých programátorov a vývojárov, ktorí vedia, ako plne využiť svoje funkcie.

4 platformy mobilných aplikácií

Väčšina ľudí dnes s väčšou pravdepodobnosťou použije svoje smartfóny a tablety na návštevu vašich stránok, takže sa oplatí mať web, ktorý je optimalizovaný pre mobilné zariadenia..

Vytvorenie webu optimalizovaného pre mobil HTML5 sa dá ľahko vykonať pomocou aplikácií, ktoré môžu optimalizovať vaše stránky pre Android aj iOS. Nie sú potrebné žiadne skúsenosti s kódovaním!

1 – Inštitút

Navštívte AppInstitution

Pre začínajúce podniky a malé podniky môže byť veľkou výzvou pokus o využitie popularity mobilného marketingu.

AppInstitute poskytuje jednoduchý spôsob, ako môžu malé podniky vytvárať, publikovať a spravovať svoju vlastnú aplikáciu pre iPhone a Android pomocou platformy na tvorbu aplikácií pre domácich majstrov, čo uľahčuje vstup na trh aplikácií aj pre tých najmenších technologicky dôvtipných majiteľov malých firiem.

Vďaka ľahko použiteľnému rozhraniu si jednoducho vyberiete šablónu a kombinujete funkcie tvorcu aplikácií, aby ste si rýchlo vytvorili svoju vlastnú aplikáciu bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu pomocou intuitívneho, výkonného výrobcu aplikácií..

2- Swifitc

swifticNavštívte Swiftic

Swiftic, predtým známy ako Como, vám umožňuje pomocou svojej aplikácie vytvoriť svoj vlastný mobilný web profesionálnej úrovne.

Táto aplikácia je vynikajúca pre malé podniky a umožňuje vám vytvoriť mobilnú webovú stránku, na ktorej sa pracuje s množstvom funkcií elektronického obchodu, ako sú vernostné programy a rezervácie stolov v reštauráciách..

3 – Shoutem

ShoutNavštívte Shoutem

Shoutem robí vytváranie mobilnej stránky zábavným zážitkom vďaka leštenému a ľahko použiteľnému výrobcovi aplikácií.

Základný plán vám umožňuje vytvoriť iba natívnu aplikáciu HTML5, zatiaľ čo prístup k ich najlepším funkciám a možnosť vytvárať aplikácie kompatibilné pre systémy iOS a Android sú v ich pokročilom pláne..

4 – AppYourself

appyourselfNavštívte AppYourself

AppYourself je prispôsobený pre malé podniky a podnikateľov, ktorí chcú bezplatnú aplikáciu, ktorá sa ľahko používa a vytvára.

Ich internetový obchod obsahuje množstvo modulov a šablón, ktoré je možné použiť aj pre rôzne priemyselné odvetvia.

Časté otázky o platformách na vytváranie webových stránok

Ktorého tvorcu webových stránok by som mal zvoliť?

Závisí to od účelu vášho webu a od toho, čo hľadáte.

Na účely webových stránok: Weebly a Wix sa dôrazne odporúčajú. Sú to najinovatívnejšia spoločnosť, ktorá má najnovšie trendy a nástroje špecifické pre dané odvetvie.

Pre internetový obchod: Shopify je dnes všadeprítomný tvorca elektronického obchodu. Má všetko pripravené pre vás. Svoj predajný kanál môžete rozšíriť na ďalšie platformy.

Ak ste DIY osoba, môžete si vybrať CMS s hostiteľom ako WordPress.

Ktorého staviteľa internetového obchodu ma odporúčate?

Aj keď vo väčšine tvorcov webových stránok existuje možnosť vytvorenia obchodu, stále si myslíme, že Shopify je ten pravý. Spravovanie vašich produktov, informácií o zákazníkoch, integrácia s inými predajnými kanálmi atď. Je jednoduché.

Tu je návod, ako môžete vytvoriť internetový obchod pomocou služby Shopify.

Koľko stojí vytvorenie webovej stránky?

Je ťažké nájsť skutočné náklady na vytvorenie webovej stránky. Často ide nad rámec peňazí. Nezabudnite, že pri vytváraní webovej stránky potrebujete čas a úsilie. Ak ste vlastníkom firmy, mali by ste ako súčasť nákladov zahrnúť svoje mesačné výdavky?

Ak ste sa však pýtali na počiatočné náklady, zahŕňa to hrubú sumu
1 – názov domény (približne 10 až 15 USD)
2 – Tvorca webových stránok (približne 8 až 12 USD) alebo webový hostiteľ (t. J. SiteGround – menej ako 5 USD)

Aký je najlepší tvorca webových stránok pre SEO?

Tvorcovia webových stránok ako Wix a Weebly ponúkajú pohodlie na optimalizáciu webových stránok pre vyhľadávací nástroj. Je však ťažké určiť, ktorý tvorca webových stránok ponúka najlepšie služby SEO.

Váš web sa nezobrazí na 1. stránke s výsledkami vyhľadávania pomocou konkrétneho nástroja na tvorbu webových stránok.

To nedáva zmysel. Existuje príliš veľa premenných, ktoré idú do SEO a ktoré ovplyvnia hodnotenie. To sa môže líšiť v závislosti od typu webových stránok a miesta, ktoré sa zúčastňujete.

Tu je základné, ako SEO funguje.

Mal by som si kúpiť doménové meno prostredníctvom spoločnosti registrujúcej doménu alebo tvorcu webových stránok?

Uľahčuje to, ak kupujete doménové meno prostredníctvom tvorcov webových stránok. Prepojenie domény s webom je jednoduché.

Niektorí tvorcovia webových stránok dokonca ponúkajú 1 rok zadarmo, ak sa zaregistrujete. Zdá sa, že je to správna voľba na kúpu názvu domény spolu s tvorcom webových stránok.

Ale veci sa môžu v priebehu rokov líšiť. Náklady na údržbu domény budú vyššie (približne 20 dolárov v prípade nástroja na tvorbu webových stránok). Cena je lacnejšia, ak je vaša doména v súčasnosti u spoločnosti registrujúcej názov domény. (GoDaddy alebo NameCheap – približne 10 až 15 USD).

Ak chcete prepojiť názov domény (od spoločnosti registrujúcej názov domény) s tvorcom webových stránok, musíte urobiť trochu práce. Je to iba jednorazové úsilie.

Ďalej je pre vás jednoduchšie spravovať názov domény, ak prechádzate na iného tvorcu webových stránok.

Môžem vytvoriť webovú stránku bez akýchkoľvek zručností v oblasti návrhu a kódovania?

Áno. Všetci stavitelia webových stránok majú jednoduché použitie ťahaním & drop funkcie. Táto funkcia vám umožňuje vytvoriť webovú stránku, aj keď nie ste profesionálni.

Prvým krokom je výber vhodnej šablóny pre váš priemysel. Potom môžete začať s úpravou a vyplnením obsahu.

Je potrebné si najať web dizajnéra alebo vývojára?

Je len na vás, ako sa rozhodnete. Určite môžete zadať prácu na vývoji webových aplikácií alebo si najať profesionála, ktorý vám pomôže v prípade, že sa v polovici cesty stratíte.

Určite musíte prejsť krivkou učenia každého tvorcu webových stránok skôr, ako si na to zvyknete. Nemajte obavy, väčšina tvorcov webových stránok ponúka komplexný návod.

Všetci tvorcovia webových stránok vám ponúkajú spôsob, ako zostaviť svoje webové stránky, bez kódu. Stačí sa len rozhodnúť pre tému a začať vkladať svoj obsah. Vymeňte svoje logo a favicon a vaše webové stránky sú pripravené na spustenie.

Môžem presunúť svoju webovú stránku z nástroja na tvorbu webových stránok na svojho hostiteľa?

Bohužiaľ, nemôžete to urobiť.

Ak ste vytvorili webovú stránku pomocou nástroja na tvorbu webových stránok, spája s ňou aj niekoľko aspektov. Napríklad. web design, databáza, hosting a kódovací jazyk sú veci, ktoré zahŕňajú.

Export a import sa môže zdať ľahkou úlohou, ale je nereálny. Zahŕňa veľa vlastníckych aspektov. Pokiaľ nepoužívate redakčný systém, ako je WordPress, môžete presunúť svoje webové stránky na ľubovoľného hostiteľa, ktorý sa vám páči.

Na aké veci by som sa mal pri výbere platformy na vytváranie webových stránok zamerať?

Každý tvorca webových stránok má svoje jedinečné miesto predaja. To môže byť dobré alebo zlé. Každá spoločnosť chce byť iná a ponúka niečo jedinečné na zachytenie trhu. Výsledkom je veľa variácií, z ktorých si môžu používatelia vyberať. Zdôraznili sme niekoľko kľúčových rozdielov, ktoré považujeme za dôležité.

Použiteľnosť: Zahŕňa používateľské rozhranie, správu backendu a editor webových stránok. Niektoré sú dobre navrhnuté tak, aby boli užívateľsky prívetivé, iné sú trochu technické a iné sú medzi nimi. Väčšina tvorcov webových stránok používa rozhranie drag and drop, kde môžete pridať objekty na požadované miesto. Iní budú musieť použiť niekoľko riadkov kódovania, aby bolo dokonalé.

Vlastnosti: Možno sa budete musieť zaregistrovať do bezplatnej skúšobnej verzie, aby ste sa mohli pozrieť na funkcie každého tvorcu webových stránok. Vráťte sa do počiatočnej fázy účelu svojich webových stránok. Dôkladne premyslite, čo chcete so svojím webom robiť. Vyhľadajte tvorcu webových stránok, ktorý vám ponúka najdôležitejšiu funkciu, ktorú hľadáte.

rozpočet: Poplatok je najmenej dôležitý faktor. Ak je tvorca webových stránok vybavený tak, aby vaše webové stránky rástli, stojí to za to cenu.

záver

Nájdenie perfektnej platformy pre vašu značku môže byť zastrašujúce, najmä ak ste malý podnik alebo samostatný podnikateľ.

Našťastie sa veľa tvorcov webových stránok ľahko naučí, takže môžete začať okamžite. Keď budete pripravení prejsť na ďalšiu úroveň, môžete si pozrieť nášho bezplatného sprievodcu, ktorý vám umožní začať budovať úžasné veci pre vašu značku.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map