15 (zadarmo) generátorov favicon, ktoré absolútne odporúčame

Takže ste odštartovaní blogu alebo webu. Urobili ste prieskum toho, ktorý nástroj na tvorbu webových stránok použiť. Rozhodli ste sa pre skutočne skvelý názov svojej stránky. Sakra, možno ste dokonca hotoví a chcete začať speňažovať svoj blog.


Ale počkajte, kým to urobíte. Tu je malý test. Vložte svoj blog do prehliadača a potom nahrajte akýkoľvek iný web.

Všimnite si niečo iné?

Okrem dvoch rôznych stránok (samozrejme) si všimnete, že väčšina webových stránok má na svojej karte tieto malé ikony. Jedná sa o favicon – skratka pre ikonu obľúbených položiek – a verte tomu alebo nie, mať jednu je skutočne veľmi dôležité pre vašu značku.

Čo je to favicon a kde ich môžem získať?

Čo sú vlastne favicon? Sú to malé malé ikony, ktoré sa zobrazujú pred adresou URL, zoznamom záložiek, adresným riadkom webových stránok, prehliadačmi kariet a inými prvkami rozhrania..

Favicon má zvyčajne nasledujúce veľkosti: 16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 64 × 64, 128 × 128. Väčšina prehliadačov používa formát .ICO, niektoré však používajú aj * .GIF a * .PNG.

Nie je také ťažké vytvoriť favicon a s týmito 15 generátormi bezplatných faviconov, ktoré absolútne odporúčame, budete mať profesionálne vyzerajúci favicon pre svoj web v žiadnom momente!

1. Generátor favicon

favicon_genGenerátor favicon

Favicon Generator, ktorý je pravdepodobne najjednoduchším generátorom, vám umožňuje vytvoriť favicon, ktorý je pripravený na použitie jednoduchým odovzdaním obrázka na svoje stránky. Tento bezplatný favicon generátor dokáže importovať obrazové formáty GIF, JPEG a PNG priamo z počítača a previesť ich do formátu .ICO. Po dokončení odovzdajte súbor favicon do koreňového priečinka na vašom webe.

Navštívte generátor Favicon

2. Favicon.cc

favicon_ccFavicon.cc

Pre kreatívnejšie naklonených si môžete vytvoriť favicon pomocou Favicon.cc. Tento bezplatný online generátor a tvorca favicon je skvelý na vytvorenie favicon na mieste, ktoré môžete tiež animovať. Môžete importovať obrázky a web podporuje formáty obrázkov JPG, JPEG, GIF, PNG, BMP, ICO a CUR..

Navštívte stránku Favicon.cc

3. Dynamic Drive – Favicon Generator

dynamicdriveDynamický pohon – generátor Favicon

Dynamický pohon – generátor Favicon je súčasťou webových nástrojov nástroja Dynamic Drive a je ďalším priamym a ľahko použiteľným bezplatným generátorom favicon. Môžete nahrať obrázky, ktoré sú v GIF, JPG, PNG a BMP, aby ste vygenerovali ikonu favicon. Majú tiež ďalšiu možnosť vytvorenia ikony na ploche 32 × 32 a ikony XP 48 × 48.

Navštívte Dynamic Drive – Favicon Generator

4. Genfavicon

genfaviconGenfavicon

Genfavicon umožňuje vytvoriť favicon v troch jednoduchých krokoch. Čo je skvelé na Genfavicon je, že si môžete pri vytváraní vybrať veľkosť ikony. Po nahraní obrázka do formátu JPEG, GIF alebo PNG si môžete zvoliť veľkosť (16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 128 × 128) svojho favicon. Môžete tiež zobraziť ukážku svojho favicon kliknutím na „Zachytiť“ & “.

Navštívte Genfavicon

5. Favicongenerator

favicongenratorFavicongenerator

Favicongenerator je generátor ikon bez ozdôb, ktorý používa veľmi základné rozhranie a používateľom ho udržuje jednoduché. Tento bezplatný generátor favicon je to, čo potrebujete na konverziu obrázkov PNG, JPG alebo GIF do formátu .ico. Stránka nemá veľa možností a vyžaduje dokonale hranatý obrázok (100 pixelov x 100 pixelov), ale je veľmi jednoduché použiť, ak ste leniví premýšľať o vytvorení favicon..

Navštívte Favicongenerator

6. Prodraw

prowdrawProdraw

Zatiaľ čo väčšina generátorov favicon podporuje bežné obrazové súbory, len veľmi málo vám umožňuje používať fotografické súbory. Prodraw podporuje nielen bežné súbory JPG, GIF, PNG a BMP, ale tiež podporuje formáty súborov TIF. Bezplatný nástroj favicon môže vygenerovať ikonu vo viacerých veľkostiach (16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 128 × 128) a môže ich tiež produkovať na rôznych úrovniach zaostrenia, takže môžete porovnávať, ktoré stránky vyzerajú lepšie..

Navštívte Prodraw

7. Logaster.com

logasterLogaster.com

S viac ako 5 000 000 rôznymi logami vytvorenými pod ich pásmi je Logaster bezplatným generátorom favicon pre tých, ktorí chcú pri vytváraní favicon pridať „osobný dotyk“. Začíname s programom Logaster je dosť jednoduché. Stačí kliknúť na tlačidlo „Vytvoriť logo“, napísať názov spoločnosti a zvoliť typ činnosti. Potom budete mať k dispozícii výber šablón loga, z ktorých si môžete prispôsobiť.

Navštívte stránku Logaster.com

8. Favicon.pro

Favicon.proFavicon.pro

Favicon.pro je ďalší skvelý bezplatný generátor favicon, ktorý môžete použiť na rýchle a jednoduché vytvorenie favicon pre vaše stránky. Majú všetky základné funkcie generátora ikon, ktorý vám umožňuje nahrávať obrázky vo formáte PNG, JPG alebo GIF a prevádzať ich na ikony. Ďalšou skvelou vecou na serveri Favicon.pro je, že obsahujú aj podrobného sprievodcu vytvorením ikony a jej odovzdaním na váš web. Aké úžasné je to!

Navštívte stránku Favicon.pro

9. Antifavicon

antifaviconAntifavicon

Antifavicon sa trochu líši od ostatných generátorov ikon tým, že na vytvorenie favicon vôbec nepoužíva obrázky. Namiesto toho generuje favicon výlučne prostredníctvom textu. Tento nástroj obsahuje dve textové polia, do ktorých môžete napísať ikonu. Okrem toho si môžete prispôsobiť farby textu a jeho pozadia. Aj keď sú možnosti obmedzené, tento bezplatný generátor favicon je dobrou voľbou pre jednotlivcov, ktorí nemajú dizajnové zručnosti.

Navštívte Antifavicon

10. RealFaviconGenerator.net

realfavicongenRealFaviconGenerator.net

RealFaviconGenerator je prekvapivo mocný nástroj v porovnaní s inými generátormi favicon. Pomocou tohto nástroja môžete vytvoriť favicon na všetkých dostupných platformách. Navyše môžete získať aj samotnú ikonu. Stačí zadať webovú stránku, kliknúť na tlačidlo „Skontrolovať favicon“ a získate spätnú väzbu na favicon. Môžete skontrolovať, ako váš favicon vyzerá v rôznych prehľadávačoch alebo operačných systémoch, a opraviť všetko, čo chýba.

Navštívte RealFaviconGenerator.net

11. Favic-o-Matic

favicomaticFavic-o-Matic

Favic-o-Matic tvrdí, že je „konečný generátor favicon“, a poskytuje tak dve jednoduché možnosti. Nahrajte svoj obrázok a skonvertujte ho do jedného súboru .ICO alebo vytvorte favicon pre všetky dostupné platformy vrátane aplikácií pre iOS a Android. V rozšírených nastaveniach môžete dokonca prispôsobiť veľkosť, farbu pozadia a ďalšie položky pre svoj favicon.

Navštívte stránku Favicomatic.com

12. Favikon

favikonFavikon

Potrebujete jednoduchý generátor favicon? Favikon je vaša odpoveď. Tento jednoduchý generátor ikon vám umožní orezať a stiahnuť obrázok ako súbor .ICO. Okrem toho s Favikonom nemáte čo robiť. Ak potrebujete vytiahnuť jednoduchý favicon, potom je tento bezplatný nástroj určite pre vás.

Navštívte Favikon

13. Faviconit

faviconitFaviconit

Faviconit je ďalší ľahko použiteľný nástroj na vytvorenie favicon, ikon na dotyk s jablkami a tiež hlavičiek HTML pre rôzne platformy a zariadenia. Kroky sú dosť jednoduché, stačí nahrať svoj obrázok a urobí to ostatné. Tento bezplatný favicon generátor tiež uľahčuje premenovanie vašej ikony. Kliknutím na tlačidlo „Rozšírené“ získate ďalšie možnosti prispôsobenia.

Navštívte Faviconit

14. Xiconeditor

xiconeditorXiconeditor

Chcete vytvoriť svoju ikonu od začiatku? Xiconeditor je vynikajúci, ak chcete vytvoriť favicon, ktorý je úplne na mieru. Táto stránka obsahuje typový nástroj, nástroj štetce, nástroj na ceruzky, gumu a ďalšie, ktoré vám umožnia bezplatne vytvoriť skutočne jedinečný favicon. Môžete tiež importovať ikonu a orezať ju priamo pomocou dostupných nástrojov a zobraziť ju pred stiahnutím favicon.

Navštívte Xiconeditor

15. Faviconr

faviconrFaviconr

Faviconr dokáže generovať ikony pomocou súborov JPG, GIF a PNG, podobne ako ostatné nástroje v tomto zozname. Ďalšou vecou, ​​ktorú môže urobiť, je vytvoriť favicon s priehľadným pozadím pomocou priehľadného obrázkového súboru GIF alebo PNG. S nástrojom Faviconr nie sú k dispozícii žiadne nástroje, vďaka ktorým je vytváranie faviconov priamou záležitosťou s týmto nástrojom.

Navštívte stránku Faviconr.com

Zabaliť

Vytvorenie favicon nevyžaduje veľa úsilia, ale mať určite určite pomôže. Mať svoj vlastný jedinečný a vlastný favicon ukazuje, že máte vážne na svoju značku a svoje stránky. Navyše, tieto bezplatné generátory favicon sa ľahko používajú a nie je na škodu ich vyskúšať!

Ak si myslíte, že nám niečo chýba, tak nám to jednoducho dajte vedieť. Pridáme sa do zoznamu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map