13 najjednoduchších spôsobov, ako zvýšiť povedomie o značke (a prečo je dôležitá)

Povedomie o značke sa dá definovať ako rozpoznateľná značka – ako ľahko ju spotrebitelia dokážu odlíšiť od konkurencie. Je dôležité, aby vaša značka zvýšila povedomie o značke, pretože ľudia si vašu značku nekúpia bez konkurencie, ak nevedia, čo vás odlišuje. Ale ak zistia, čo vás odlišuje, a vážia si vás za to, potom máte nad konkurenciou nohu.


Google je pravdepodobne kráľom povedomia o značke. Je to tak dobre známa značka, že ju používame ako sloveso: keď hľadáme niečo online, zvyčajne hovoríme, že to „Google Google“.

Nenechajte sa však zastrašiť. Aj keď stať sa menom domácnosti je svätý grál zvyšujúci povedomie o značke, nemusíte dosiahnuť úroveň Google, aby ste zvýšili povedomie o značke.

V skutočnosti si ľudia nemusia pamätať názov svojej značky, aby ste dosiahli základnú úroveň povedomia o značke. Pokiaľ si pamätajú nejaký faktor, ktorý odlišuje vašu značku, napríklad obal, farbu, slogan alebo časť vášho príbehu, majú povedomie o vašej značke. Vedia, čo vás robí vynikajúcimi, a to im dáva dôvod, aby vás vybrali.

Prečítajte si – 13 najjednoduchších spôsobov, ako zvýšiť povedomie o značke (a prečo je dôležitá) od Jessica prostredníctvom @ReferralRock #brandawareness povedzte priateľovi

Kľúče na zvýšenie povedomia o značke

Existuje veľa jednoduchých stratégií zvyšovania povedomia o značke, ktoré môže implementovať každá značka. Podľa štatistík používa 91% maloobchodných značiek 2 alebo viac kanálov sociálnych médií. Dnes vám poskytneme najjednoduchšie spôsoby, ako zvýšiť povedomie o vašej značke.

1. Pestujte ústne slovo

Vaša značka môže rozvíjať povedomie o značke dvoma základnými spôsobmi: prostredníctvom priamych akcií, ktoré podniknete na propagáciu svojej značky, a prostredníctvom pozitívneho slovného spojenia.

Ústny marketing vyskytuje sa kedykoľvek, keď ľudia pozitívne zdieľajú vašu značku so svojimi priateľmi, rodinou alebo rovesníkmi. Toto zdieľanie je nevyhnutné pre úspech vašej značky. Ľudia dôverujú názorom a odporúčaniam svojich kolegov oveľa viac, než dôverujú reklame a iným správam, ktoré pochádzajú priamo od vašej značky. Takže, ak sa niekto o vás dozvie od priateľa, bude s najväčšou pravdepodobnosťou pamätať na vás – a nakoniec si kúpi vaše výrobky alebo služby..

Takmer všetky ostatné stratégie na zvyšovanie povedomia o značke, na ktoré sa zameriavame, závisia alebo sú ľahko rozšíriteľné vďaka powerhouse, ktorý je doslova v ústach. Preto je povzbudzovanie ostatných ľudí, aby zdieľali vašu značku, najúčinnejším spôsobom, ako zvýšiť povedomie o značke.

2. Na svoje výhody používajte sociálne médiá

Ľudia trávia stále väčšie množstvo času na sociálnych médiách, kde prirodzene zdieľajú obsah s mnohými rovesníkmi naraz. Vytváranie značkových príspevkov, ktoré ľuďom nemôžu pomôcť, ale zdieľať, je teda solídnym spôsobom, ako zvýšiť povedomie o vašej značke. Trik spočíva v tom, aby vaše príspevky vyzerali a cítili sa ako obsah, ktorý ľudia zdieľajú, a nie ako reklamy.

Wendy je powerhouse pri vytváraní ikonických príspevkov, ktoré je možné zdieľať – ich Tweety už niekoľkokrát prešli vírusmi, čo spôsobilo, že sa ich značka prudko zvýšila. Aj keď nemôžete zaručiť, či príspevok pôjde vírusovo (internet je veľmi nepredvídateľný), stále môžete ľahko vziať niekoľko podnetov od Wendy, aby ste vytvorili značkové príspevky, ktoré sa oplatia zdieľať.

A. Vedzte, čo vaše publikum chce, a potom ho doručte

Wendy vie, že jej publikum miluje vtipný, vtipný obsah a chlapca. Každý jednotlivý príspevok, ktorého sa venuje, je zameraný na zábavu. Ako príklad? Ich „pečenie“ alebo chrapľavý a drzý odpovede na tweety s uvedením ich vlastnej značky a / alebo ich konkurentov, ako aj s tweety od iných značiek. Pozrite sa na tento príklad nižšie:

Príklad tweetu od Wendy

Teraz zvážte svoje vlastné publikum. Chcú humorné, zábavné obsahy alebo serióznejšie informácie? Chcú byť vzdelaní, inšpirovaní alebo niečo iné? Čokoľvek si želajú – a čokoľvek prirodzene zdieľajú – by mali riadiť typ zverejnených príspevkov v sociálnych médiách.

B. Zachovajte konzistentný značkový tón

Wendy vkladá vtip a značkový humor do každého príspevku – či už ide o pečenie, memy alebo ich vlastná rolová hra s mnohými vnútornými referenciami nájdete vždy ten podpisový tón v ich obsahu.

Nájdite svoj vlastný hlas značky, či už je zavrhnutý, vážny alebo niekde medzi tým, a držte sa ho pri každom príspevku, ktorý urobíte. Táto konzistentnosť je kľúčom k vytváraniu povedomia o značke, pretože ľuďom dáva ďalší kúsok značky, na ktorý by ste si mali pamätať.

C. Zamerajte sa na obľúbené platformy publika

Wendy sa vie zamerať na Twitter (a sekundárne), Instagram), pretože práve tu trávia publikum najviac času. Pokus o kultiváciu prítomnosti na každej sociálnej sieti je príliš časovo náročný a zvyčajne bude mať za následok zbytočné úsilie, pretože vaše príspevky sa dostanú pred ľudí, ktorí nie sú kandidátmi na kúpu vášho produktu. Namiesto toho sa sústredte na platformy, ktoré vaše publikum najčastejšie navštevuje.

D. Zamerajte sa na trendy

Wendy’s neustále tweety s ohľadom na trendy. V tomto nedávnom tweetu odohrávajú, že herec Emma Watson použil „seba-partnera“ ako viac posilňujúcu alternatívu k „singlu“.

Tipy na zvýšenie povedomia o značke - Zamerajte sa na trendy

Pokiaľ sa nepokúsite presadiť kontroverznú tému, hranie trendov vám môže pomôcť zvýšiť povedomie o vašej značke. A aj keď je váš tón vážnejší, stále môžete zvyšovať povedomie o značke zdôrazňovaním trendov vo vašom odbore.

Prečítajte si viac informácií o tipoch marketingu sociálnych médií pre začiatočníkov.

3. Propagujte a znovu použite obsah generovaný používateľmi

Vaša stratégia v oblasti sociálnych médií by nemala zahŕňať iba tvorbu vlastného kvalitného obsahu.

Povzbudenie a využitie obsahu generovaného používateľmi – sociálne médiá, ktoré zákazníci zverejňujú o vašej značke, a obrázky a videá, v ktorých zákazníci využívajú svoje produkty v ich každodennom živote – sú rovnako dôležité na zvýšenie povedomia o značke..

Podobne ako v prípade celého slovného marketingu je obsah generovaný používateľmi výkonný, pretože priatelia a sledovatelia vašich zákazníkov veria tomu, čo si zákazníci vyberú. V dôsledku toho si ľudia pravdepodobne zapamätajú vašu značku, keď sa objaví v pôvodnom obsahu svojich priateľov. Podporte obsah generovaný používateľmi pomocou týchto stratégií:

 • Vytvorte značkový hashtag, ktorý by zákazníci mohli použiť pri uverejňovaní príspevkov o vašom produkte. Napríklad značka obuvi Jack Rogers vytvorila hashtag #lovemyjacks, ktorý používa na mobilizáciu fanúšikov.

Povedomie o značke - Vytvorte značkový hastag pre zákazníkov@ thecarolinagirl67 na Instagrame

 • Na svojej stránke často nájdete najlepší obsah generovaný používateľmi (nezabudnite označiť a pripočítať tvorcom všetkého obsahu, ktorý repostujete, aby získali uznanie, ktoré si zaslúžia). American Eagle’s Aerie to robí ako súčasť svojho záväzku ukázať autentické telá, ktoré Photoshop nezmenil. Zákazníci označia vzhľad Aerie pomocou #aeriereal a tieto vzhľady sú bežnou súčasťou vlastného kanála Instagram značky..

@lagrossequifaitdesvideos, cez @aerie, na Instagrame

 • Zúčastnite sa súťaže, v ktorej musia ľudia vložiť značkový obsah generovaný používateľmi a ponúknuť atraktívne ceny pre víťazov.
 • Vytvorte značkovú „výzvu“, v ktorej ľudia vykonajú určitú úlohu spojenú s vašou značkou, použijú konkrétny hashtag a označia váš účet. (Mohli by ste to zmeniť aj na súťaž alebo dokonca poskytnúť charitatívny dar pre každého účastníka.) Aj keď sa ľudia nezúčastňujú na výzve, označia svojich priateľov aj naďalej, ak sa im páči to, čo vidia, čím vygenerujú viac značky. vedomie pre vás.

4. Spustite program veľvyslancov značky

Medzi ľuďmi, ktorí vytvárajú obsah generovaný používateľmi, ste povinní nájsť niekoľko vynikajúcich zákazníkov, ktorí zdieľajú žiarivé príspevky a komentáre o vašej značke bez výzvy.

Zamyslite sa nad náborom týchto zákazníkov, aby slúžili ako veľvyslanci značky– dlhodobí predstavitelia vašej značky, ktorí vás pravidelne propagujú na svojich vlastných platformách a svojím skutočným hlasom. Sú motivovaní šíriť slovo o svojej značke, pretože sú nadšení pre vás a chcú, aby ste uspeli, a pretože si myslia, že ich publikum by prospelo vašim produktom alebo službám..

Možno ste už počuli výraz „veľvyslanec značky“ v súvislosti so zástupcom celebrity značky. Veľvyslanci však nemusia byť celebritami alebo ľuďmi s veľkým pokračovaním, pokiaľ majú autoritu vo vašom výklenku alebo medzi členmi vašej cieľovej skupiny. Je to všetko o výbere zástupcov, ktorým dôverujú vaše publikum, ktorí sú spokojní s uskutočňovaním individuálnych rozhovorov o vašej značke a jej produktoch..

Napríklad mnoho značiek zameraných na študentov vysokých škôl prevádzkuje programy veľvyslancov v areáli univerzity, aby sa využili prepojenia, ktoré študenti už vytvorili so svojimi rovesníkmi. Aplikácia Bumble je jedným z príkladov – prevádzkujú podrobný program „Med“ študentských veľvyslancov.

Louisa (@louisavons) slúži ako vedúci terénnej práce na Bumble Honey na Loyola University v Chicagu.

5. Pomôžte zmysluplným príčinám

Ak existuje dôvod, pre ktorý je vaša značka nadšená, darovaním sa preukáže vaša empatia a zvýši sa vaša pozícia v očiach verejnosti.

Stanovené peňažné dary sú prospešné, ale tiež zvážte tieto nezabudnuteľnejšie spôsoby, ako dať späť.

 • Mohli by ste vytvoriť charitatívne viazanie na určité produkty, ako napríklad TOMS (pre každú predanú obuv sa pár daruje dieťaťu v núdzi)..
 • Môžete tiež vytvoriť kampaň na zdieľanie v sociálnych sieťach, kde každý príspevok so značkou hashtag spustí dar obľúbenej charitatívnej organizácii. Tým sa pri každej akcii rýchlo zvýši informovanosť o vašej príčine aj o vašej značke!

Disney #shareyourears je jedným z príkladov charitatívnej kampane hashtag. Za každý príspevok s ušami Mickey a hashtag, ktoré boli zdieľané v danom časovom rámci, darovala Disney nadácii Make-A-Wish..

 • Vaši zamestnanci by sa mohli dobrovoľne zúčastniť na komunitnom podujatí alebo neziskovom trhu, alebo by vaša značka mohla začať svoj vlastný dobrovoľnícky deň v rámci celej spoločnosti..
 • Ešte lepšie je, že ak by vaše výrobky boli priamo prospešné pre komunitnú organizáciu, prečo ich neposkytnúť? Napríklad fľašková vodárenská spoločnosť môže darovať vodu futbalovému turnaji alebo súťaži kapiel, alebo môže obchod s vylepšením domácnosti darovať zásoby pre Habitat for Humanity..

Akákoľvek filantropia by sa samozrejme mala vykonávať, pretože skutočne chcete pomôcť príčine. Ak sa vrátenie uskutoční len kvôli propagácii, vaše publikum to bude vedieť povedať a to sa odrazí.

6. Povedzte príbehom za značkou

Zdieľanie autentických príbehov o vašej značke uľahčuje ľuďom zapamätanie si vás a zdieľanie s ostatnými. Nezabudnite sa preto venovať premyslenému rozprávaniu značiek.

Začali ste svoju značku uspokojovať potreby, ktoré nikto iný nespĺňa? Sú vaše produkty skonštruované tak, aby riešili konkrétny problém? Dajte svetu vedieť, pretože také príbehy sú veľmi zdieľateľné.

Ale nebojte sa, ak sa nehodíte do jednej z týchto kategórií. Vaša značka môže do svojho jedinečného hlasu a tónu napísať „podpisový príbeh“. Tento autentický a nezabudnuteľný príbeh predstavuje vaše poslanie a hodnoty vašej značky, ako a prečo vznikli a ako sa zaväzujete k týmto hodnotám vo všetkom, čo vaša značka robí a hovorí, vrátane vzťahov so zákazníkmi.

Severná tvár zdieľa ich podpisový príbeh.

Príbehy vašich zákazníkov sú dôležitou súčasťou vášho vlastného príbehu o značke, preto zvážte zdieľanie svojich skúseností s vami na vašom blogu, na stránke „referencie“ alebo vo forme videa. Toto bude ešte efektívnejšie, ak necháte svojim zákazníkom rozprávať svoje vlastné príbehy!

Pozrite sa na vyššie uvedený posudok zákazníka spoločnosti Zendesk pre zoom, kde zdieľajú, prečo majú radi platformu pre videokonferencie.

7. Starostlivo vyberte obal, slogany a ďalšie značky

V tomto digitálnom veku sa „rozbaľovacia“ skúsenosť stáva ešte výraznejšou. V oblasti sociálnych médií (najmä digitálnych video platforiem) sa ľudia zameriavajú na všetky aspekty objavovania produktu, počnúc balením. To dokazuje, že ak je váš obal nezabudnuteľný, ľudia si ešte viac zapamätajú vašu značku. Zvážte teda umiestnenie značky na prepravných škatuliach, prepracovanie obalu tak, aby vynikalo, alebo vytvorenie zážitku z otvorenia produktu..

Vírusová línia hračiek LOL Surprise zvládla tento zážitok – otvorenie „vrstiev“ hračky, aby sa zistilo, aké prekvapenia sú vo vnútri, je rovnako dôležité ako výsledná hračka samotná, a toto jedinečné „rozbalenie“ urobilo hračku tak populárnou.

Simplemost

Nemusíte ísť tak ďaleko ako guľa LOL, ale starostlivé preformátovanie balenia je jednoduchý spôsob, ako zvýšiť povedomie o značke. Ale čo keď predávate softvér, službu alebo iný produkt, ktorý nemá skutočný „balík“? Bez ohľadu na to, čo predávate, existuje veľa ďalších prvkov značky, na ktoré sa môžete zamerať, aby ste si zapamätali, ako napríklad slogan, farby a poslanie.

V prípade, že hľadáte logá na účely brandingu, tu sú bezplatné logá, ktoré si môžete stiahnuť – nie je potrebná žiadna registrácia.

8. Vytvorte informatívne blogové príspevky

Vytvorenie informatívneho blogového príspevku je stratégia, ktorá bude fungovať dobre pre všetky značky bez ohľadu na to, čo predávate. Ak vo svojom výklenku píšete o témach, ktoré zodpovedajú potrebám publika, zvýši sa tým vaša autorita v očiach potenciálnych zákazníkov. A keď už ľuďom pomôžete, bude pre vás ťažké zabudnúť, najmä ak majú úžitok z vašich produktov. Pravdepodobne sa vrátia k nákupu, pretože dôverujú vášmu obsahu. Preto si vymyslite otázky, ktoré ľudia kladú vo vašom výklenku, a napíšte blogové príspevky, ktoré na tieto otázky odpovedajú..

Tu je návod, ako si môžete zostaviť správne návyky pre úspech v blogovaní.

9. Blog hosťa na iných stránkach

Neobmedzujte svoje blogovanie na svoj vlastný web. Odosielanie vysokokvalitných príspevkov pre hostí na iné webové stránky súvisiace s vašim výklenkom, ktoré však priamo nekonkurujú vlastným webovým stránkam, predstavuje solídny spôsob, ako umiestniť svoju značku pred nové relevantné publikum. V ideálnom prípade vám na stránkach, na ktorých uverejňujete príspevok, budete môcť uviesť autorský životopis s odkazom a popisom jednej vety s jednou vetou. Ak to tak nie je, môžete vložiť aspoň niekoľko odkazov na obsah vašej vlastnej stránky, čo, dúfajme, pomôže zvýšiť vašu návštevnosť.

Zamyslite sa aj nad blogovaním LinkedIn alebo stredná. Na týchto stránkach je už vybudované veľké publikum a na konci týchto príspevkov budete mať vždy možnosť zahrnúť krátku zásuvku pre svoju spoločnosť. Označte svoj obsah, aby bol zoskupený s ostatnými príspevkami vo vašom nika.

10. Zdieľajte presvedčivé obrázky a videá

Podľa McKnight Kurland, ľudia si pamätajú iba medzi 10 – 20% toho, čo čítajú alebo počujú, ale pamätajú si asi 65% toho, čo vidia. Ak vytvárate iba blogy a iný textový obsah, nie je to vždy dostatočné na zvýšenie povedomia o značke. Ak si vytvoríte pôsobivý vizuálny obsah, zvýšite pravdepodobnosť, že si ho budete pamätať – infografiky, ako aj iné značkové obrázky a videá..

Infografiky sú úžasné pre oznamovanie štatistík a súvisiace informácie; Ak chcete zistiť, aké užitočné a výkonné sú, pozrite si nižšie uvedený infographic z vizuálnej stránky.

Môžete tiež zmeniť obsah z obľúbených blogových príspevkov na krátke videá, takže obsah sa ľahšie strávi. Podobne ako obrázky, aj videá sa ľahko zdieľajú, pomôžu rýchlo zvýšiť povedomie o vašej značke.

11. Využite výhody podcastov

Ak vo vašom špecifickom výklenku ešte nie je podcast, je vytvorenie stratégie na zodpovedanie otázok a zameranie sa na ostatných vo vašom odvetví skvelou stratégiou na zvýšenie povedomia o značke. Je však pravdepodobné, že vaša nika už je plná podcastov, najmä ak predávate nejaký druh Softvér viacerých dodávateľov B2B. V takom prípade by ste mali nechať svojho zakladateľa, generálneho riaditeľa alebo inú významnú osobu vo vašej spoločnosti, aby sa objavili na podcastoch súvisiacich s ostatnými. Podobne ako v prípade príspevkov pre hostí je to šikovný spôsob, ako dostať svoju značku pred nové, relevantné publikum.

12. Utiahnite svoje SEO

Keď zákazníci spoločnosti Google tému, zvyčajne sa nepozerajú za prvú stránku s výsledkami vyhľadávania. Ak je však vaša značka na tejto prvej stránke vysoko nad konkurenciou, vaša značka bude vyzerať autoritálnejšie – a ľudia sa o vašej značke prirodzene dozvedia pred konkurenciou.

A SEO je cenovo dostupná voľba pre budovanie povedomia o značke. Podľa 59% obchodníkov oslovených v prieskum sprostredkovania rocku, SEO je jednou z nákladovo najefektívnejších metód budovania povedomia o značke.

Nezabudnite teda optimalizovať svoj web pre kľúčové slová úzko súvisiace s vašou značkou, ktoré vaše publikum hľadá. V ideálnom prípade budete optimalizovať pre tri typy kľúčových slov: všeobecné kľúčové slová, ktoré popisujú kategórie vašich produktov alebo služieb, konkrétne kľúčové slová, ktoré sa viac zameriavajú na typ produktu, a konkrétne kľúčové slová, ktoré kladú otázky týkajúce sa vášho výklenku..

Preskúmajte tiež svoju konkurenciu v službách Google – na stránkach, s ktorými bojujete o svoje miesto na prvej stránke – takže budete vedieť, čo musíte urobiť, aby ste bojovali za požadované poradie. Zvyčajne zistíte, že dlhšie, konkrétnejšie kľúčové slová majú nízku konkurenciu a priťahujú ľudí, u ktorých je väčšia pravdepodobnosť, že si od vás kúpia, aj keď vo všeobecnosti nie sú vyhľadávaní tak často..

13. Dajte preč zadarmo

Kto nemá rád nič pre nič za nič? Poskytnutie voľného lupu so značkou na nich alebo hodnotnými kupónmi môže mať trvalý dojem. Nájdite vo svojej komunite udalosť, ako je napríklad športová hra, koncert, výstava, konferencia alebo deň komunity, kde pravdepodobne stretnete veľa ľudí v požadovanom publiku svojej značky. Zarezervujte si miesto a distribuujte zadarmo!

Sallie Tomato, spoločnosť na šitie vzorov, rozdávala perá s vytlačeným logom.

Ak sa rozhodnete rozdať lup, sú vašou najlepšou voľbou veci, ktoré ľudia môžu nosiť alebo nosiť so sebou (napríklad košele, klobúky, fľaše na vodu alebo tašky na tote). Tým sa ľudia, ktorí používajú lup, premenia na billboardy pre chodcov, čo zvýši povedomie o vašej značke!

Nezabudnite na to, že vám s produktom alebo službou poskytneme bezplatné „skusové“ zážitky. Ak ľudia, ktorí to vyskúšajú, si užijú svoje skúsenosti, budú si viac pamätať a vrátia sa ku kúpe a môžu to povedať aj svojim priateľom. Ak to vaša značka umožňuje, je rozdávanie verzií vašich produktov alebo vzoriek zadarmo v skúšobnej veľkosti.

Čo ak však váš produkt nie je fyzický? Stále máte možnosti. Ak predávate softvér alebo digitálne predplatné, ukážkou alebo bezplatnou skúšobnou verziou je ďalší solídny „freebie“, ktorý môžete rozdať. Ak poskytujete opakujúcu sa službu, mohli by ste ponúknuť bezplatnú prvú službu alebo kredity na túto službu.

13. Spustite program sprostredkovania

Nemôžeme dostatočne zdôrazniť, aké dôležité je slovo pri ústach pri vytváraní povedomia o značke. Sledovanie a ovládanie však môže byť náročné. Nerobte si starosti – spustenie programu sprostredkovania vám umožní ľahko propagovať a sledovať slovo z úst, čím sa energia vráti späť do rúk vašej firmy.

Programy sprostredkovania vám umožňujú ponúknuť zaujímavé odmeny existujúcim zákazníkom, ktorí priamo zdieľajú vašu značku so svojimi priateľmi. Môžete si vybrať stimuly, ktoré najlepšie motivujú vašich zákazníkov k zdieľaniu, napríklad bezplatné produkty, kredity z obchodov, zľavy, upgrady služieb alebo značkový lup.

Programy sprostredkovania tiež uľahčujú zákazníkom zdieľanie pomocou metód, ktoré uprednostňujú, iba niekoľkými kliknutiami. A ak vyberiete a softvér sprostredkovacieho programu, sledovanie týchto odporúčaní je jednoduché.

Program sprostredkovania Lime Crime ponúka zľavu 20% pre zákazníkov, ktorí odporučia svojich priateľov a umožnia zákazníkom ľahko zdieľať prostredníctvom e-mailu, Facebooku, Messengeru alebo kopírovaním a vložením odkazu na sprostredkovanie..

Keď ich priatelia alebo ich rodinní príslušníci osobne odporučia na vaše podnikanie, potenciálni zákazníci im venujú veľkú pozornosť, pretože veria tomu, čo hovoria ich rovesníci. V dôsledku toho sa títo sprostredkovaní potenciálni zákazníci s väčšou pravdepodobnosťou stanú vašimi zákazníkmi a pravdepodobnejšie zostaň verný na svoju značku na dlhšiu dobu.

Na záver

Povedomie o značke spočíva v tom, aby sa vaša značka stala viac nezabudnuteľnou a ukázala publiku, ako sa líši od vašich konkurentov.

Povedomie o značke môžete zvýšiť dvoma základnými spôsobmi – priamymi akciami, ktoré vaša značka podniká, a zdieľaním ústnych informácií iných. Nezabudnite skombinovať obidva tieto prístupy, pretože ľudia si pamätajú a veria názorom svojich rovesníkov.

Ktorá z uvedených stratégií bude podľa vás najlepšie fungovať pri rozvoji vášho podnikania na internete? Začnite ich uplatňovať a zvyšujte povedomie o svojej značke.

Jessica Huhn je autorka marketingového obsahu v spoločnosti Referral Rock, kde sa domnievajú, že každá firma má potenciál zvýšiť svoj marketing na diaľku. Keď Jessica nepíše, existuje veľká šanca, že spieva, organizuje piesne alebo zdieľa a užíva si obsah na sociálnych sieťach. Spojte sa s Jessicou na LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map