12 pevných faktov a štatistík o e-mailovom marketingu, ktoré by ste mali vedieť

Napriek svojmu pracovnému postaveniu, veku alebo pohlaviu je pravdepodobné, že si v pracovné dni prečítate e-mail skôr, ako vstanete z postele. Pravdepodobne ste to urobili dnes ráno.


Obchodníci s obsahom by teraz mali vedieť, že stratégia e-mailového marketingu je nevyhnutná pre každú značku. Takže ak sa to zdráhate robiť, uvádzame niekoľko posledných faktov a čísel, ktoré vám môžu pomôcť vy a váš tím pracovať v e-mailových kampaniach a udržiavať ich na správnej ceste..

Predtým tu uvádzame niektoré fakty a štatistické články, ktoré sme predtým urobili:

  • Online nakupovanie, elektronický obchod a štatistika interne
  • Koľko z internetu je WordPress

Uložte si ich, ak máte záujem. Teraz poďme na cestu!

Štatistiky a fakty o e-mailovom marketingu

1. E-mail má najväčší dosah

Počet odoslaných a prijatých e-mailov denne po celom svete od roku 2017 do roku 2023 (v miliardách).

Vedeli ste, že e-mail je vôbec najširším marketingovým kanálom? V roku 2018 je už koniec 3,8 miliardy používateľov e-mailu po celom svete a ich počet sa v roku 2023 zvýši na 4,4 miliardy používateľov.

Ak to nestačí na to, aby ste začali plánovať oslovenie svojich zákazníkov prostredníctvom e-mailu, Analytici HTF odhadujú, že do roku 2022 bude e-mailový marketing naďalej rásť a veľkosť trhu dosiahne 694 miliónov dolárov.

Veľkosť trhu pre e-mailový marketing dosiahne do roku 2022 694 miliónov dolárov prostredníctvom @placeitapp

2. E-mailový marketing má najvyššiu návratnosť investícií

Výskum poukázal na to, že e-mailová marketingová kampaň má vyššiu návratnosť investícií (NI) ako akýkoľvek iný kanál digitálneho marketingu.

Správa úradu Združenie údajov a marketingu uviedla, že NI v e-mailovom marketingu je viac ako 42 GBP za každú libru, ktorú miniete, čo je počet, ktorý sa v porovnaní s predchádzajúcou správou v roku 2017 zvýšil. E-mail NI sa zvýšil z 32 GBP (2017) na 42 GBP (2018).

Okrem toho, Sčítanie poradenstva od roku 2018 zdôrazňuje, že 74% spoločností hodnotí kanál e-mailového marketingu a uznáva, že táto stratégia prináša pre ich podnikanie dobrú alebo vynikajúcu NI.

3. Gen Z zvýši využitie e-mailu pre firmy

Milénia a generácia X majú nasýtené e-mailové použitie, to všetci vedia, ale existuje generácia, ktorá by podľa očakávaní mala túto marketingovú stratégiu v najbližších rokoch zvyšovať so starnutím. Značky teraz stávkujú na generáciu Z.

Nejde iba o náhodné hurá. Podľa štúdie od SendGrid and Egg Strategy 85% Gen Z používa e-mail najmenej mesačne, toto číslo rastie s vekom ako milénia a Gen X používa e-mail najmenej raz mesačne v 89%, respektíve 92%..

Aj keď Gen Z pravdepodobne používa e-mail na prácu (väčšina z nich ešte nie je súčasťou pracovnej sily), bude mať e-mailové návyky takmer ako tisícročia. Očakáva sa, že 68% z nich bude čítať e-maily od spoločností, ktoré posielajú reklamy, kupóny alebo potvrdenky.

68% Gen Z bude čítať e-maily od spoločností, ktoré posielajú reklamy, kupóny alebo potvrdenky prostredníctvom @placeitapp, povedzte to priateľovi

4. Ľudia sa spoliehajú na e-mail, aby mohli priamo komunikovať

Jedným z dôvodov, prečo boli stratégie e-mailového marketingu už mnoho rokov úspešné, je to, že spotrebitelia stále chcú a dôverujú priamemu prepojeniu so značkami a v najlepšom prípade sa dobrovoľne prihlásia na odber cenného obsahu prostredníctvom tohto kanála..

Trendy na trhu naznačujú, že bankové, finančné a poisťovacie služby, ako aj maloobchodný a spotrebný tovar a cestovné a pohostinstvá sú najdôležitejšími odvetviami, ktoré prijímajú e-mailový marketing.

5. Má najvyššiu mieru retencie zákazníkov

Obchodníci už mnoho rokov hodnotia e-mail ako najúčinnejší kanál informovanosti, získavania, konverzie a uchovávania. Teraz má e-mail najvyššiu mieru udržania zákazníkov. Podľa Emarsys, 81% SMB sa stále spolieha na e-mail ako na svoj primárny kanál získavania zákazníkov. E-mail má mieru udržania zákazníkov na 80%.

Podľa nasledujúcich trendov Salesforce v zákazníckej dôvere v najbližších rokoch, 75% miléniov a Gen Zers Očakáva sa, že si svoje interakcie so značkou udržia na základe predchádzajúcich interakcií.

Mysli si, že môžete nielen udržať svojich zákazníkov, ale môžete ich tiež získať späť, ak z nejakého dôvodu opustia vašu marketingovú kampaň.

Snažte sa zvýšiť a pridajte hodnotu e-mailovému obsahu počas sviatkov, najmä počas Čierneho piatku. Bolo uvedené, že Obchody na Čierny piatok majú najvyššiu mieru návratnosti, nazývanú tiež reaktivácia zákazníka; čísla ukazujú, že objednávky na vrátenie sa počas tohto dňa zvýšia o 106%, v porovnaní so zvyškom roka.

E-mail je naďalej hlavnou hnacou silou udržania zákazníkov (80%) a získavania (81%) pre malé a stredné podniky.

6. E-mail zvyšuje predaj online

Omnisend e-mailyTiež od Omnisend – Absolútne najlepší deň (pre sadzby otvorené a kliknutia) na odoslanie e-mailov je prvý mesiac.

Odosielanie 3 automatických e-mailov môže viesť k 90% ďalším objednávkam online v porovnaní s jednotlivými e-mailmi, ako tvrdí Omnisend, platforma automatizácie marketingu elektronického obchodu.

Odhaduje sa, že 81% amerických nakupujúcich online nakupuje s väčšou pravdepodobnosťou -buď online alebo v obchodoch – v dôsledku toho, čo čítajú v e-maile. Spotrebitelia majú radi napríklad e-mailové odmeny, napríklad získanie špeciálnej ponuky, kupón, ktorý môžu uplatniť, alebo cena exkluzívne online.

7. E-mail umožňuje okamžitý kontakt s americkým trhom

Štatistiky ukazujú, že 28% amerických dospelých priznajte, že sú neustále online.

Na základe tohto Tlačová správa Market Watch, Amerika má najväčší podiel na svetovom trhu s e-mailovým marketingom. To je kľúč k úspešným stratégiám e-mailového marketingu.

Údaje o prognóze eMarketer 2019 v skutočnosti naznačujú 37,2% amerického trhu digitálnej reklamy bude patriť spoločnosti Google, Do konca roku 2019 22,1% pre Facebook a 8% pre Amazon.

Predpokladá sa, že Severná Amerika má najväčší podiel na svetovom trhu s e-mailovým marketingom

8. E-mailový marketing je všestranný a mobilný

Ak je kampaň e-mailového marketingu úspešná a optimalizovaná z hľadiska citlivosti, je atraktívna a pútavá a má pozitívne reakcie, ktoré sa v konečnom dôsledku stanú predajom..

V závislosti od obsahu, ktorý spravujete, a od potrieb vašej značky, 53% e-mailov sú otvorené na mobilných zariadeniach. Do nástrojov e-mailového marketingu môžete zahrnúť obrázky, odporúčané videá alebo videá vytvorené pomocou nástrojov ako napr tvorca prezentácie.

Venujte osobitnú pozornosť reakcii a že videá sú optimalizované tak, aby sa správne zobrazovali na mobilných zariadeniach, pretože. Ak nie, návštevníci budú hľadať inde. Podľa štúdie Scientia Mobile a Google Study, 53% spotrebiteľov opustí obsah, ktorý sa nezobrazuje dostatočne rýchlo, a všetky vaše predchádzajúce snahy budú odsúdené na zánik.

Grafická všestrannosť by sa však mala spájať s dobre napísanými kópiami a riadkami predmetov. Paige Arnof-Fenn, majiteľka marketingovej firmy Massachusetts Mavens & Moguls, zdôrazňuje riadky predmetov pre e-maily by mali byť krátke pretože veľa ľudí číta na svojich telefónoch alebo tabletoch.

9. E-mail je najvýhodnejšou platformou pre digitálny marketing

Podľa eTargetMedia, e-mailový marketing smeruje k prispôsobovaniu a vytváraniu interaktívneho obsahu.

To znamená, že informácie sa nebudú jednať iba jednou cestou, ale dorazia v pravý čas a spotrebitelia budú mať možnosť niečo rezervovať, urobiť ankety, pozerať videá alebo sledovať značky na sociálnych sieťach.. Výskum spoločnosti Accenture ukazuje, že 91% spotrebiteľov uprednostňuje značky, ktoré si pamätajú, kto sú, uznávajú svoje záujmy a ponúkajú odporúčania, ktoré sa ich osobne týkajú.

Na druhej strane by ste si mali byť vedomí, ako sa uvádza v nedávnej správe Prieskum značkového obsahu Adobe 2019, že 25% spotrebiteľov je obťažovaných obsahom, ktorý je príliš prispôsobený, takže pre konkrétny cieľ musí byť niečo medzi tým a skutočne premyslené.

10. E-mail má najnižšiu CPA

e-mail má najnižšie náklady na akvizíciuE-maily majú najnižšiu priemernú CZA; direct mail, na druhej strane, má najvyššiu CPA s priemerom 26,40 dolárov.

E-maily majú najnižšiu priemernú obstarávaciu cenu (CPA) okolo 10 dolárov, v porovnaní so sociálnymi médiami – 20 USD, direct mail – 31 USD, platené vyhľadávanie – 16 USD a grafické reklamy online – 25 USD.

Prečo je to dôležité pre vašu stratégiu? Je to ľahké, väčšina značiek chce dosiahnuť čo najväčší počet pomocou čo najmenšieho množstva zdrojov.

E-maily majú najnižšie priemerné náklady na akvizíciu (CPA) okolo 10 USD prostredníctvom @placeitapp

11. Ľudia skutočne čítajú svoje e-maily

Podľa Internetlivestats, každú sekundu po celom svete sa odosiela približne 936 740 legitímnych e-mailov.

Ak chcete uspieť, mali by ste sa zamerať na dobre vykonaný dizajn e-mailového marketingu. Ak na tom stále pracujete a potrebujete bezplatné logá alebo rýchle dizajn loga, spolu s ďalšími vizuálnymi značkami sa pozrite na šablóny a návrhové nástroje, ktoré ponúkajú e-mailové marketingové služby, alebo použite tvorcov online, ako sú tí, Placeit. Týmto spôsobom môžete ušetriť veľa času, ktorý môžete použiť na výskum.

Hovorí sa, že ľudia čítajú svoje e-maily, ale to neznamená, že čítajú všetko alebo že majú čas prečítať si noviny veľkosti.

Pokiaľ ide o samotný písaný obsah, mali by ste ho udržiavať v konverzácii a medzi 300 až 500 slovami, aby si ľudia skutočne prečítali vašu správu, namiesto toho, aby ste sa posúvali nadol, aby ste sa dostali k dôležitým informáciám.

Ak píšete dlhé e-maily, pravdepodobne skončia v koši.

12. Spravodaje zvyšujú angažovanosť zákazníkov

Ak sa naučíte ovládať e-mailové marketingové nástroje, zvýšite mieru predaja a konverzií a čísla ukazujú, že by ste sa mali zamerať na vytvorenie skvelého spravodajcu, najmä ak začínate s novou značkou..

Ako uvádza autor Dave Pell, aj keď v posledných desaťročiach niekoľkokrát zomreli a vrátili sa, informačné letáky sú nesmrteľné. Prečo? Poukazuje na niekoľko dôvodov. Najdôležitejšie je, že e-mail je osobný, vstupujete do obmedzeného priestoru niekoho iného: do jeho osobnej doručenej pošty.

Je skutočne dôležité, aby každý e-mail odrážal, že ste si urobili domácu úlohu, to znamená, že venujete čas písaniu premysleného obsahu a stručne vysvetľujete výhody nákupu svojich produktov a ak je to možné, zvýhodňujete odberateľov e-mailov navyše..

E-mailový marketing nie je zďaleka mŕtvy! Tu je 12 faktov a štatistík o e-mailovom marketingu cez @placeitapp

závery

Nezabudnite, že e-mailová schránka je jedným z kanálov, ktorý môžu používatelia ovládať na 100%. Akonáhle sa odhlásia alebo označia vaše e-maily ako spam, ste mimo.

Nadpisy s „e-mailom sú mŕtve“ prichádzajú a odchádzajú, keď sú používatelia nadšení novými technológiami alebo modernými platformami sociálnych médií, ale nezabudnite, že e-mail prežil aj mnohé z nich. Premýšľajte o tom, kedy ste prvýkrát vytvorili svoju osobnú e-mailovú adresu. Po všetkých tých rokoch, ktoré stále kontrolujete, prihláste sa na odber nových služieb a budete to robiť aj v nasledujúcich rokoch.

Ako marketingoví špecialisti táto výzva teraz závisí od prispôsobenia e-mailovej marketingovej kampane aktuálnym trendom a novým používateľom.

Karina Ramos je zástupkyňou spoločnosti Placeit. Platforma, kde si každý môže vytvoriť vlastné vizuálne bohatstvo pre svoju značku bez ohľadu na technické alebo umelecké zručnosti. Spojte sa so službou Placeit Facebook a LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map