10 tipov na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov pre nováčikov

Optimalizácia SEO alebo vyhľadávacieho nástroja je zastrešujúci pojem, ktorý zahŕňa všetko úsilie, ktoré tím vynaložil na zabezpečenie toho, aby ich online podnikanie alebo webová stránka boli viditeľnejšie na stránkach s výsledkami vyhľadávania (SERP). Existuje mnoho spôsobov, ktoré vám pomôžu získať vyššie hodnotenie v SERP. Hlavným cieľom SEO je nájsť spôsob, ktorý pomôže organicky optimalizovať stránku.


V prípade, že ste boli novými, tu je 10 vecí SEO, ktoré potrebujete vedieť (a urobiť) pri optimalizácii svojich stránok pre lepšie hodnotenie vo vyhľadávaní..

1. Zvýšte rýchlosť načítania stránky

Čo robíte, ak pristáte na stránke, ktorá sa načíta príliš dlho?

Stlačíte tlačidlo Späť a otvoríte inú webovú stránku. Ak sa to deje pre vaše webové stránky, je to príčina poplachu, napr rýchlosť stránky je jedným z faktorov hodnotenia spoločnosti Google.

Pomalé načítanie stránky je veľké číslo. Aj keď si myslíte, že rýchlosť stránky nebude v hodnotení dôležitá, musíte premýšľať o používateľskej skúsenosti. Nakoniec chcete spokojného používateľa a stránka s pomalým načítaním nie je používateľom, ktorú by chcel.

Preto je dôležité zvýšiť rýchlosť načítania stránky potlačením.

SEO Basic - Zlepšite načítanie stránkyŠtatistiky Google PageSpeed ​​analyzujú obsah vašej webovej stránky a poskytujú návrhy na jej zlepšenie.

Na kontrolu rýchlosti svojich webových stránok môžete použiť Štatistika Google PageSpeed. Pomôže vám to skontrolovať rýchlosť stránky naraz a poskytnúť spätnú väzbu o výkonnosti stránky. Verzia pre počítač aj pre mobil. Tieto informácie sú pre vás užitočné pri optimalizácii stránky.

Tu je niekoľko spôsobov, ktoré vám môžu pomôcť zvýšiť rýchlosť vašej stránky:

 • Zmenšite veľkosť obrázka: Komprimujte svoje obrázky, aby nezaberali veľa miesta. Neznižujte kvalitu, iba zmenšujte jeho veľkosť. Môžeš použiť Nástroj Canva na úpravu a kompresiu obrázkov. Pre používateľov WordPress môžu niektoré doplnky automaticky komprimovať a optimalizovať vaše obrázky.
 • Odstráňte zbytočné HTML: Zníženie zbytočného kódu HTML môže pomôcť zvýšiť rýchlosť načítania stránky. Nástroje ako Prúžok HTML a StripHTML vám môže pomôcť vyčistiť chaotickú značku HTML a formátovanie.
 • Získajte lepší webhosting: Prechod na vysoko výkonný podnikový hosting je najrýchlejší spôsob, ako zvýšiť rýchlosť stránky. TTFB a doba prevádzky servera sú dva hlavné faktory, ktoré treba skontrolovať pri pohľade na výkon servera.

Ak vaše stránky bežia na WordPress, tu je viac tipov na optimalizáciu rýchlosti.

2. Vytvorte užitočný obsah

Pri písaní obsahu pre vašu stránku je veľká chyba zamerať sa iba na vyhľadávače. Na konci dňa sú používateľmi ľudia, ktorí platia vaše účty. Musíte teda písať obsah, ktorý je pre nich dôležitý a dôležitý.

Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje rozumejú dôležitosť kvalitného obsahu. Chcú obsah, ktorý má dlhodobú víziu a chápe potreby používateľov. Namiesto zamerania na kľúčové slová chcú obsah, ktorý sa zhoduje zámer používateľa.

To neznamená, že používanie kľúčových slov nie je dôležité. Musíte písať pre ľudí a optimalizovať pre vyhľadávače pomocou kľúčových slov, ktoré ukazujú úmysel používateľa.

Vyhľadávacie nástroje sú dnes dosť chytré na to, aby pochopili, čo chce používateľ pri vyhľadávaní. Použitím kľúčových slov LSI dáva vášmu obsahu viac kontextu.

SEO Basic - vo svojom obsahu použite kľúčové slová LSIKľúčové slová LSI (latentné sémantické indexovanie) sú slová, ktoré sa bežne vyskytujú spolu v rámci jednej témy a ktoré sémanticky súvisia..

Hľadané výrazy súvisiace s Google, ktoré sa zobrazujú na konci SERP, sú veľmi dobrým zdrojom na nájdenie týchto kľúčových slov LSI. Generátor kľúčových slov LSI je ďalším užitočným nástrojom na zistenie kľúčových slov LSI, ako aj kľúčových slov Long Tail.

S kľúčovými slovami LSI máte šancu zvýšiť viditeľnosť vášho obsahu vo vyhľadávacom nástroji.

3. Optimalizácia pre mobil

Mnoho ľudí v súčasnosti používa mobilné zariadenia na navštevovanie webových stránok alebo blogov, a preto spoločnosť Google optimalizovala mobilné zariadenia jedným z hodnotiacich faktorov. To znamená, že musíte zaistiť, aby vaše webové stránky mali responzívny dizajn pre mobil a rýchlo sa naň načítali.

Ak chcete vylepšiť prostredie SEO a používateľov, je dôležité optimalizovať vaše stránky pre mobilné zariadenia aj pre rôzne prehliadače (tu je a šikovný kontrolný zoznam pre audit).

Tu sú tri jednoduché spôsoby, ako zistiť, či je váš web optimalizovaný pre mobilné zariadenia:

 • Google Chrome: Otvorte svoj web v prehliadači Chrome a kliknite naň pravým tlačidlom myši. Vyberte možnosť Skontrolovať a nájdite ikonu Prepnúť panel s nástrojmi. Kliknutím na ikonu skontrolujte odozvu svojich webových stránok. Ak chcete zistiť, či webová stránka vyzerá správne v rôznych veľkostiach, môžete potiahnutím ohraničiť. Ak obsah vyzerá neusporiadaný alebo obrázky pixelované, nie je vhodný pre mobilné zariadenia.
 • Nástroj pre správcov webu: Nástroj pre správcov webu spoločnosti Google môže zobraziť prehľad použiteľnosti pre mobilné zariadenia o vašom webe. Ukáže vám, ktorá stránka má problémy s použiteľnosťou pri prezeraní na mobilných zariadeniach. Pred použitím musíte overiť vlastníctvo svojich webových stránok pomocou konzoly Google.
 • Test Google: Google ponúka webovú stránku, na ktorej môžete skontrolovať vhodnosť stránky pre mobilné zariadenia nemáte prístup ku konzole Google. Stačí skopírovať a prilepiť adresu URL svojej stránky a kliknúť na tlačidlo Testovať adresu URL. Povie vám, či je daná stránka vhodná pre mobilné zariadenia alebo nie a prečo.

Ak chcete vytvoriť web vhodný pre mobilné zariadenia, postupujte podľa nasledujúcich tipov:

 • Používajte plynulé rozloženia, ktoré váš dizajn webových stránok dokáže prispôsobiť všetkým veľkostiam a typom obrazovky.
 • Používajte komprimované obrázky, aby sa web rýchlo načítal na mobilnom telefóne.
 • Znížte alebo odstráňte zo svojho webu všetok nežiaduci kód.
 • Nepoužívajte Flash pre vaše stránky, pretože mobilní používatelia nemôžu na svojich telefónoch vidieť prvky Flash.
 • Obmedzte používanie automaticky otváraných okien na mobilných telefónoch.
 • Využite viac medzier vo svojom dizajne, pretože používatelia sa môžu zamerať na čítanie obsahu.

4. Udržujte svoju webovú adresu krátku

Existujú dva typy webových adries, jedna napríklad https://www.xyz.com/articles/322345.php a druhá ako https://www.xyz.com/how-to-lose-weight.

Teraz mi povedzte, ktorá z týchto dvoch adries URL je pre vás ľahké pochopiť? Druhý, pretože jasne uvádza, že ide o to, ako schudnúť, ale ten prvý vás udrží hádať.

SEO Basic - Udržujte svoju webovú adresu krátkuKratšie adresy URL majú v porovnaní s dlhými adresami URL lepšie hodnotenie.

Z hľadiska SEO je dôležité použiť URL ako druhú – niečo, čo je krátke a popisné. Prečo? Vzhľadom na to:

Ak je web postavený na systéme WordPress, zmena štruktúry adresy URL je veľmi jednoduchá. Jednoducho prejdite na stránky a upravte permalinky stránky pomocou požadovanej adresy URL. To je všetko, čo musíte urobiť, aby ste zmenili štruktúru adresy URL.

Ak ste adresu URL upravili, nezabudnite do starej adresy URL pridať presmerovanie 301. Nedochádza teda k strate návštevnosti a vaši návštevníci pri návšteve starej adresy URL nenarazia na chybovú stránku 404. Môžete tiež pridajte kód do .htaccess na presmerovanie stránky alebo pomocou doplnku, napr Presmerovanie SEO alebo Presmerovania WP 301.

Akcia SEO č. 4, ktorú je možné uplatniť. – Kratšie opisné adresy URL majú v SERP lepšie postavenie. #SEOtips povedzte priateľovi

5. Uľahčite navigáciu na webe

Navigácia na webe obsahuje najdôležitejšie odkazy na webe. Navigačné odkazy pomáhajú používateľom nájsť obsah na vašich stránkach. Odkazy zároveň informujú prehľadávače vyhľadávacích nástrojov, ktoré stránky sú pre vás dôležité.

Stručne povedané, je to zásadný postup SEO, ktorý zjednodušuje navigáciu na webe tak pre používateľov, ako aj pre prehľadávače vyhľadávacích nástrojov. Uprednostňujte svoj obsah informovaním používateľov a prehľadávačov o dôležitých stránkach. Poskytnite jednoduchý spôsob, ako sa dostať na tieto stránky.

Tu sú niektoré bežné typy navigácie na webe:

 • Navigácia jedným pruhom
 • Navigácia s dvoma pruhmi
 • Rozbaľovacia navigácia
 • Rozbaľovacia navigácia s pútkami

Najlepšia navigácia na webe je najlepšia pre skúsenosť používateľa.

Dôvodom je skutočnosť, že ak používatelia na vašom webe nenájdu veci ľahko, odchádzajú okamžite. Tým sa zvýši miera odchodov, čo je zlé pre SEO.

6. Pridajte popisný obrázok alt

Okrem pomoci používateľom s poruchami zraku, pridávania alternatívny text (alt tagy) môžu poskytnúť obrázky s lepším kontextom. Značky alt v obrázku môžu pomôcť prehľadávačom vyhľadávacích nástrojov správne indexovať obrázok.

Ak sa obrázok nepodarí načítať, popisná alt značka pomôže používateľom pochopiť, o čom je obraz. Potrebujete, aby bol popis a názov súboru obrázka relevantný a presný.

SEO Basic - použite alternatívny textZvýraznený text zobrazuje alt text (atribút alt) obrázka.

Aj keď sa vyhľadávacie nástroje v priebehu rokov zlepšili, vyhľadávacie prehľadávače stále nedokážu „porozumieť“ obrázkom na webovej stránke. Ak vám vyhľadávacie nástroje nevykreslia váš obrázok správne, môže vám uniknúť šanca na hodnotenie vašich obrázkov.

Tu je niekoľko tipov, ako napísať dobrý alternatívny text:

 • Pri popisovaní obrázkov buďte čo najkonkrétnejší
 • Použite kľúčové slová na obrázku
 • Udržujte popis relevantný
 • Nepoužívajte obrázky ako text

Písanie popisnej alt značky je základom SEO, ktorý vyhľadávačom pomôže pochopiť váš obrázok a podľa toho odsadiť. Ak chcete, aby Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje ohodnotili váš obrázok vyššie, musíte ho optimalizovať.

7. Použite označenie schémy

Označenie schémy pomáha spoločnosti Google pochopiť, čo vaša stránka obsahuje. Príkladom označenia schémy je stránka vo výsledkoch vyhľadávania Google s obrázkami, recenziami a hviezdičkami.

Ľudia majú tendenciu vyskúšať odkaz na obrázky alebo hviezdy, a preto sa miera CTR týchto stránok so schémou zvýši.

SEO Basic - použitie označenia schémyPríklad označenia schémy v SERP.

Podľa prípadové štúdie, Maloobchodné spoločnosti môžu získať až 30% nárast ekologického prenosu pomocou štruktúrovaného značenia.

Pri správnom použití schémy môžete povedať viac o svojej stránke, ako je autor, miesto, cena, ISBN atď. Aj keď to nemá priamy vplyv na hodnotenie, môže mať pozitívny vplyv na stránku, čo je dobrý nápad.

SEO basic - použite pomocníka na označenie štruktúrovaných údajov spoločnosti GoogleNa vygenerovanie schémy použite Pomocníka na prácu so značkami štruktúrovaných údajov spoločnosti Google.

Takto môžete implementovať označenie schémy na svojej stránke:

 • Prejdite na stránku Google‘ Pomocník na označenie štruktúrovaných údajov.
 • Z rozsiahlych možností, ktoré vidíte, vyberte typ údajov, ktorý chcete označiť.
 • Prilepte adresu URL blogu / článku, ktorý chcete označiť, a potom kliknite na začatie označovania.
 • Zvýraznite prvky, ktoré chcete označiť, ako názov článku.
 • Pridajte čo najviac prvkov, ako je meno, autor, dátum zverejnenia atď
 • Po dokončení kliknite na vytvoriť HTML.
 • Prejdite do svojho CMS alebo zdrojového kódu a potom pridajte zvýraznenú časť na príslušné miesta.

Okrem Pomocníka na prácu so značkami štruktúrovaných údajov Google existujú aj ďalšie alternatívne nástroje:

Ak chcete zistiť, ktoré stránky vyžadujú označenie schémy, vyhľadajte najlepšie stránky pre rovnaké kľúčové slová, na ktoré zacieľujete. Nezabudnite, že vaším cieľom je dosiahnuť lepšiu výkonnosť v SERP a pred používateľmi.

Akčný tip SEO č. 7 – Použite označenie schémy! – Pri použití štruktúrovaného značenia máte šancu zvýšiť o 30% ekologickú premávku. #SEOtips povedzte priateľovi

8. Zvýšenie čitateľnosti obsahu

Google začal hodnotiť stránky na základe signálov používateľov, ako sú čas strávený na stránke. Ak je písanie príliš ťažko pochopiteľné, používateľ opustí vašu stránku a ovplyvní to vaše hodnotenie.

Používajte jednoduchý jazyk, aby ste sa uistili, že sa tak nestane. Väčšina používateľov chce čítať obsah, ktorý je ľahko zrozumiteľný, a preto vo svojom článku neprepĺňajte veľké slová ani technický žargón. Tu je niekoľko tipov, ako zabezpečiť jednoduché písanie:

 • Používajte jednoduchý jazyk. Ak napríklad môžete použiť slovo „blízko“, napíšte to namiesto použitia slova „blízkosť“.
 • Dajte vety krátke.
 • Neformálne píšte, ako by ste hovorili publiku. Nerobte si svoj obsah ako písanie eseje.
 • Vo svojom obsahu vždy používajte aktívny hlas.

Teraz zvážte nasledujúce dve vety a povedzte mi, čo je stručnejšie a zaujímalo by vás? Napríklad mám veľa kníh. Alebo mám v mojej osobnej knižnici 20 kníh.

Dávam prednosť neskoršiemu.

Písanie jasných a stručných viet určite zvýši čitateľnosť obsahu.

Tu je niekoľko nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť pri písaní lepšieho obsahu:

 • Hemmingway App: Poskytuje vám predstavu o vašom štýl písania. Ako ľahké je prečítať si kópiu. Zložité vety, vďaka ktorým je písanie ťažko pochopiteľné. Nepoužívajte pasívne vety pri písaní.
 • Grammarly: Na úpravu článku pre pravopisné a gramatické chyby.

9. Napíšte dobrý názov a značky meta popisov

meta popisy a názvy značiek nemajú priamy vplyv na vaše hodnotenie SERP. Dobre napísané metaznačky však môžu používateľom pomôcť zvýšiť mieru prekliknutia (MP) používateľov, čo je dôležité. Google vás bude považovať za dobrý výsledok, ak na vaše odkazy v SERP klikne viac ľudí. Výsledkom bude, že sa vaša stránka umiestni vyššie.

Štúdia ukazuje, že percento MP má priamy význam pre danú pozíciu (zdroj).

Meta popis je krátky popis (maximálne 156 slov) vašej stránky. Tieto popisy sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazia ako odsek pod vašou adresou URL. Váš meta popis by mal byť jasný a relevantný pre váš obsah. Môžete tiež zahrnúť kľúčové slová a výzvu na akciu, napríklad Zistite viac! povzbudiť používateľov, aby konali.

Značky názvov sa na druhej strane zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja ako nadpis, na ktorý sa dá kliknúť. Sú hlavným faktorom, ktorý vyhľadávacím nástrojom pomáha porozumieť vašej stránke. Značky názvov sú často prvým dojmom, ktorý používatelia na vašej stránke získali.

Značky nadpisov udržiavajte krátke (odporúčané do 60 znakov) a zahŕňajú primárne kľúčové slová. Vo výsledkoch vyhľadávania sa zvýraznia kľúčové slová, ktoré použijete. Kľúčové slová si preto vyberajte múdro, ale ich nepoužívajte nadmerne. Aj keď spoločnosť Google penalizovala za používanie dlhých titulov, vytvárate zlé používateľské prostredie pre vyplnenie svojho názvu pomocou kľúčových slov.

Tu je niekoľko užitočných nástrojov, ktoré môžete preskúmať:

10. Moderujte svoje komentáre

Nevypínajte svoje komentáre; namiesto toho ich udržujte, pretože pomáha budovať komunitu. Keď ľudia komentujú váš príspevok, znamená to, že sa o neho zaujímajú a čítajú ho. Musíte iba odfiltrovať komentáre proti spamu.

Komunita SEO s tým súhlasí komentáre majú vplyv na SEO. Komentáre sú v podstate používateľom generovaný obsah na vašej webovej stránke. Je to šanca na zvýšenie kvality stránky.

Tu je uvedený úryvok, ktorý vyňal z komentára používateľa.

Niektoré komentáre sú dostatočne kvalitné, aby Google preskočil hlavný obsah na stránke a vytiahnuť z komentárov pre odporúčaný úryvok. Prebiehajúca konverzácia na vašej webovej stránke je tiež to, čo udržuje váš obsah aktuálny. Povolením komentárov k svojmu blogu to dokazuje, že si ceníte myšlienky čitateľa.

Okrem toho a služba komentovania blogu dáva vám tiež možnosť interného prepojenia.

Na druhej strane môžete použiť stratégiu komentovania blogov na zvýšenie návštevnosti vašich stránok. Napíšte zaujímavý komentár a ak existuje šanca, zrušte odkaz na svoj web. Použitie komentára je skvelý spôsob, ako si vytvoriť vzťah medzi webovými stránkami.

Prečítajte si – 10 odporúčaných tipov na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov pre nováčikov od Kavita @dreamerkavita z @canva #SEOtips povedzte priateľovi

závery

Zhrnutie je 10 základných tipov pre SEO, ktoré vám pomôžu pri vylepšovaní vašej hry SEO:

 • Zvýšte rýchlosť načítania stránky
 • Vytvorte užitočný obsah
 • Optimalizácia pre mobil
 • Udržujte svoju webovú adresu krátku
 • Zjednodušte navigáciu na webe
 • Pridajte popisný obrázok alt
 • Použite označenie schémy
 • Zvýšte čitateľnosť obsahu
 • Napíšte dobré metaznačky
 • Moderujte svoje komentáre

Pokiaľ ide o SEO, existuje veľa techník, ktoré môžete použiť. Vyššie uvedené tipy sú však dosť dobré na to, aby ste mohli začať.

Kavita Paliwal je spisovateľkou špecialistov na terénne úpravy obsahu v Canve. Ak nie je prilepená na svojom notebooku, dá sa nájsť, aby pripravovala cestovné plány, ktoré sa zriedka vyskytujú. Spojte sa s Kavitou cvrlikání a LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map