10 najlepších webových bezpečných písiem pre váš blog (práca s HTML a CSS)

Fonty. Vidíme ich každý deň. Od tlačených reklám až po časopisy, na svete existujú rôzne druhy písma. Pokiaľ ich neviete čítať, pravdepodobne chápete dôležitosť výberu správneho písma pre správne médium


Pokiaľ ide o blogy a webové stránky, je dôležité zvoliť písma, ktoré najlepšie vyhovujú vášmu štýlu, ale dôležitejšie je, aby boli písma bezpečná pre web..

Čo sú to bezpečné písma na webe?

Všetky operačné systémy (Windows, Mac, Android, ios atď.) Sa dodávajú s určitým počtom vstavaných písiem. Problém je, že rôzne OS môžu mať na svojich systémoch nainštalované rôzne typy písma.

Tu prichádzajú písma Web Safe.

Webové písma sú v podstate štýly písiem, ktoré sú zdieľané a viditeľné na všetkých platformách a rôznych systémoch.

Služby vkladania webových písiem

Webové písma Google alebo Typekit sú systémy, ktoré umožňujú použitie fontov hostených na ich serveroch. Na rozdiel od webových písiem Google nastaví spoločnosť Typekit cenu na základe počtu písiem, prevádzky stránok a počtu domén..

Vďaka spoločnosti Google sú webové písma Google úplne zadarmo a ľahko sa používajú. Môžete si napríklad zvoliť typy písiem, ako sú Lato, Otvorte Sans alebo Tinos. Vložte vygenerovaný kód do svojho dokumentu. A vy ste všetci pripravení na to, aby ste sa naň odkazovali v CSS.

Toto je základný HTML pre začiatočníkov, ak sa chcete dozvedieť viac.

Prečo sú webové bezpečné písma dôležité?

„Čo vidíte, je to, čo získate“, keď príde na tlač, ale na webe to, čo vidíte na obrazovke, nemusí byť úplne rovnaké pre obrazovku iného používateľa..

Tu je príklad, povedzme, že návrhár, ktorého ste si najali, sa rozhodne použiť pre textovú podobu svojich stránok skutočne fantastickú a temnú rodinu fontov. Ak návštevník nemá na svojom počítači nainštalované konkrétne písmo alebo sa netiahne z miesta priaznivého pre web, zobrazí sa mu iba predvolená variácia písma, napríklad Times New Roman..

Možno máte krásne navrhnutý web s úžasne vyzerajúcimi typmi písma, stále bude vyzerať jednoducho a škaredo, ak sa nemôže načítať pre vašich návštevníkov..

Ak použijete toto písmo Web Safe, nebudete si musieť robiť starosti s tým, že vaše texty vyzerajú čudne, pretože ste si vybrali písmo, ku ktorému nemá nikto prístup..

Ak sa chcete dozvedieť, ako vytvoriť webovú stránku (podrobný sprievodca), môžete kliknutím na odkaz vyskúšať jeden z posledných publikovaných článkov..

10 najlepších webových bezpečných písiem, ktoré odporúčame

Teraz, keď viete, aké dôležité je bezpečné webové písmo, je čas začať ich používať pre vaše stránky.

Aj keď existuje veľa písiem, ktoré si môžete vybrať, odporúčame týchto 10 webových bezpečných písiem na použitie s HTML a CSS. Oni sú široko používané a tiež vyzerajú celkom dobre.

1. Arial

arialPríklad rodiny písiem Arial

Načítajte akýkoľvek web a je pravdepodobné, že budú používať písmo Arial.

Toto písmo bez pätky je najviac široko používaný písmo a považuje sa za štandard pre všetky webové písma bezpečné. Často sa používa ako náhrada za špeciálne písma, ktoré nie sú dostupné na zariadeniach Windows.

2. Helvetica

helveticaPríklad rodiny písiem Helvetica

Ak sú písma Arial vyhľadávané pre čisté a profesionálne webové stránky, Helvetica by si vybrala návrhára.

Helvetica ponúka štylizované bezpatkové písmo, ktoré umožňuje odvážnejšie vzory.

3. Times New Roman

Times New RomanPríklad rodiny písiem Times New Roman

Nová variácia starého písma Times.

Times New Roman je pravdepodobne to, čo väčšina používateľov Windows pozná, pretože ide o štandardné písmo Serif v Microsoft Words. V porovnaní s Arial je Times New Roman v dizajne trochu tradičnejšia.

4. Časy

dobaPríklad rodiny písiem Times

Ak sa vám Times zdal známy, je to preto, že sa jedná o štandardné písmo používané pre staré noviny.

Časy sa považujú za najtradičnejšie písmo, ktoré existuje, a zriedkavo sa používajú mimo tlačených a novín.

5. Trebuchet MS

Trebuchet msPríklad rodiny fontov Trebuchet MS

Pôvodne navrhnutý Microsoft v deväťdesiatych rokoch, Trebuchet MS bol inšpirovaný podľa starých stredovekých písiem.

To bolo popredne používané ako hlavné písmo pre Windows XP a ako telo kópie písma na webe na nejaký čas.

6. Verdana

VerdanaPríklad rodiny písiem Verdana

Verdana, jedna z najbezpečnejších volieb pre webové písmo, používa pre svoj dizajn jednoduché pätkové línie a veľké písmená.

Vďaka predĺženému vzhľadu písiem je jedno z najjednoduchších písiem na čítanie na internete a pre mnohých blogerov je často voľbou písma..

7. Arial Black

arial-blackPríklad rodiny písiem Arial Black

Ak ste milovali písmo Arial, ale chceli ste niečo odvážnejšie a väčšie, nemôžete s Arial Black pokaziť. Písmo vzniklo vtedy, keď ľudia chceli použiť hrubé písmo v štýle Helvetica, ale nechceli zaplatiť za licenciu..

8. Kuriér

kuriérPríklad rodiny písiem Courier

Courier by mal byť oboznámený s tým, že staré jednofarebné písmo je dostupné takmer na všetkých zariadeniach a operačných systémoch ako náhrada za „akékoľvek“ fonty v pohotovostnom režime..

Nie je to najštýlovejšie písmo, ale je veľmi čitateľné a čisto navrhnuté.

9. Courier Nový

courier-newPríklad rodiny písiem Courier New

Rovnako ako Times, aj Courier prešiel modernizáciou svojho klasického štýlu.

Courier New sa považuje za jednofarebné písmo a je k dispozícii aj na väčšine zariadení a operačných systémoch.

10. Gruzínsko

georgiaPríklad rodiny písma Georgia

Zatiaľ čo Verdana je vo väčšine prípadov bezpečná voľba pre väčšinu webových stránok, ak ste chceli písmo, ktoré má o niečo väčšie písmená s rovnakou veľkosťou písma, Gruzínsko vyhovuje vyúčtovaniu.

Aj keď je potrebné poznamenať, písmo funguje pri určitých príležitostiach a nepracuje dobre s inými typmi písma serif (vyzerajú nepatrne vedľa Times New Roman).

Nepoužívať: Comic Sans MS

Iste, vyzerá to zábavne a trochu rozmarne, ale nepoužívajte Comic Sans MS, ak chcete, aby vaše webové stránky boli brané vážne.

komickýPríklad písma Comic Sans MS

Bezpatkové písmo je príležitostné písanie komiksu a zvyčajne sa používa na neformálne dokumenty a detské materiály. Pokiaľ píšete pre detskú knihu alebo komiks, nepoužívajte Comic Sans MS!

Zabaliť

Účelom webových bezpečných písiem je zabezpečiť, aby sa to, čo ste na svojej webovej stránke navrhli, zobrazovalo presne tak, ako to bolo určené na iných zariadeniach a platformách. Aj keď niektoré písma nemusia fungovať, existuje množstvo skvelých návrhov, vďaka ktorým budú písma vašej stránky vyzerať skvelo.

Len mi sľúb, že za žiadnych okolností nebudete používať Comic Sans MS.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map