10 najlepších generátorov doménových mien pre vaše webové stránky

Či už uvažujete o spustení cestovného blogu, alebo chcete pre svoju firmu nastaviť internetový obchod, budete potrebovať webovú stránku. A čo je dôležitejšie, musíte zaregistrovať názov (alebo názov domény) pre svoju značku a musí byť chytľavý!


Pravdepodobne si myslíte: „Prečo musím premýšľať o názve domény tak tvrdo? Nemôžem ísť len s tým, čo mám? “

Dalo by sa, ale potom by to pravdepodobne nebol dobrý názov domény. Ak chcete, aby bol váš blog alebo web úspešný, budete musieť prísť s dobrým názvom domény, ktorý s ním bude súvisieť.

Čo je to doménové meno?

Názov domény je ľahko zapamätateľné slovo (slová), ktoré sa používajú na komunikáciu s DNS server webové stránky, ktoré chceme navštíviť. Server doménových mien prekladá priateľské meno na adresu IP alebo naopak. (zdroj)

Ak potrebujete trochu pomôcť pri hľadaní domény, potom vás budeme informovať. Vyskúšajte náš zoznam generátorov doménových mien, ktoré môžete použiť na to, aby ste si ušetrili bolesť hlavy, keď potrebujete zistiť nový názov domény..

Poznámka: Ak ste si nevybrali názov domény, môžete získať bezplatnú doménu s týmito webovými hostiteľmi:

 • InMotion Hosting 
 • Hostinger
 • GreenGeeks

1. Lean Domain Search

leandomainsearchLean Domain Search

Vytvoril Automattic, ľudia za platformou WordPress.com a hlavný tím pracujúci na samotnom WordPress, Lean Domain Search je v súčasnosti pravdepodobne najpoužívanejším generátorom doménových mien..

Jeho používanie je dosť jednoduché. Stačí začať s jedným kľúčovým slovom, potom vyberte možnosti svojej domény a získate tak stovky nápadov na názvy domén, ktoré sú momentálne k dispozícii. Skvelé je, že dokonca skontrolujú, či je meno dostupné aj na Twitteri!

2. NameMesh

namemeshNameMesh

NameMesh vám umožňuje rozdeliť vyhľadávania doménových mien do ôsmich rôznych kategórií: bežné, podobné, nové, SEO, krátke, zábavné, extra a kombinované. Toto umožňuje experimentálnejšie názvy, ktoré ste pravdepodobne nezohľadnili.

Mená môžete filtrovať aj na základe rozšírenia domény, dostupnosti domény a tiež maximálnej hodnoty. Ak hľadáte pre svoj nový názov nové meno, NameMesh môže tiež to urobte za vás.

3. MenoStall

namestallNameStall

V aplikácii NameStall neexistuje jediný nástroj, ale poskytuje vám súbor generátorov domén, ktoré môžete použiť. Tri z najužitočnejších z nich, ktoré môžete použiť, sú hlavný generátor názvu domény, trojslovný generátor názvu domény a rýmujúci sa generátor názvov domén..

Na prvý pohľad sa to môže zdať ohromujúce, ale akonáhle sa to stane, budete si môcť vytvoriť názvy domén, ktoré sú skutočne jedinečné. Experimentujte so „skupinami slov“, ako je „500 populárnych prvých slov“, „základnými anglickými slovami“ alebo „1500 populárnymi poslednými slovami“, aby vám poskytol nekonečné možnosti s prispôsobenými názvami pre váš blog..

4. Busta meno

bustaname-1Busta meno

S názvom Bust A Name môžete pomocou ich mnohých filtračných nástrojov nájsť názov domény, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám a špecifickým potrebám. Začnete filtrovaním kľúčových slov a potom vyberiete pomocou kľúčového slova buď „začiatok“ alebo „koniec“. Potom vám poskytne zoznam, ktorý môžete filtrovať v závislosti od toho, ako prirodzene chcete, aby názov znel a obmedzil počet znakov.

Majú tiež možnosť pozrieť sa na prijaté doménové názvy, ako aj na schopnosť filtrovať podľa rozšírení, ako sú .com, .net a .org.

Nemáte na mysli konkrétne kľúčové slovo? Môžete použiť ich voľbu „Vytvoriť náhodnú doménu“ a navrhnúť vám dostupné mená. Ak nájdete ten, ktorý sa vám páči, môžete ho uložiť alebo kúpiť prostredníctvom odkazov na najlepšieho registrátora domén, ako sú GoDaddy a NameCheap..

5. Menoboy

nameboyNameboy

Nameboy vám umožňuje nájsť názvy domén, ktoré sú k dispozícii na základe zvolených kľúčových slov. Nastavili ste kľúčové slová, ktoré Nameboy potom zostaví zoznam navrhovaných názvov domén, ktoré môžete použiť.

Ich výsledky vyhľadávania tiež ukazujú, ktoré rozšírenia sa prijímajú a ktoré sú stále k dispozícii. Napríklad, zatiaľ čo webhostingsecretreveals.com môže byť prijatý, stále si môžete kúpiť webhostingsecretreveals.net..

Môžete tiež skontrolovať názvy domén, ktoré sú k dispozícii na ďalší predaj, ako aj pomlčky alebo rýmované kľúčové slová.

6. Wordroid

wordoidWordroid

Ak chcete pre svoju doménu získať väčší vkus a kreativitu, určite by ste mali vyskúšať program Wordroid, generátor doménových mien, ktorý v podstate tvorí slová, ktoré vyzerajú pekne a sú skvelé na pomenovanie blogov, produktov, spoločností a dokonca doménových mien..

Bezplatný a inteligentný nástroj pomenovávania je jedným z najkreatívnejších generátorov mien, pretože v podstate vytvárajú nové slová v rôznych jazykoch. Robia to pomocou svojho špeciálneho nástroja na generovanie mien, ktorý sa riadi fonetickými pravidlami, zatiaľ čo vytvárajú mená, ktoré odvíjajú jazyk.

V rámci stránok môžete dokonca upraviť niektoré parametre, ako napríklad vzor, ​​dĺžku slova, jazyk, úroveň kvality a dokonca aj to, či chcete zahrnúť rozšírenia domény alebo nie..

7. Domain Puzzler

domainpuzzlerDomain Puzzler

Domain Puzzler sa líši od väčšiny generátorov doménových mien v tom, že ako stavebné kamene na generovanie svojho dokonalého názvu domény môžete použiť viac kľúčových slov. Na základe zvolených kľúčových slov prejde Domain Puzzler všetkými rôznymi kombináciami, ktoré môžete vytvoriť, a zároveň skontroluje, ktoré z nich sú dostupné na registráciu..

Ak ju chcete použiť, stačí iba poskytnúť súbor kľúčových slov, ktoré chcete vo svojej doméne, vybrať požadované rozšírenia a potom nástroj vykoná všetku prácu.

8. DomainHole

domainholeDomainHole

Aj keď nie je taký rozsiahly ako ostatné generátory doménových mien, DomainHole stále ponúka celý rad nástrojov (niekoľko presných), ktoré môžete použiť na vytvorenie a názov domény..

Okrem obvyklých nástrojov na brainstorming môžete hľadať aj nedávno vypršané názvy domén a vytvárať generátory náhodných domén. Ak chcete, môžete dokonca určiť a skontrolovať všetky rozšírenia domény, aby ste našli perfektný názov domény.

9. Domény Bot

domainsbotDomény Bot

Domains Bot nielenže robí vynikajúcu prácu pri vytváraní zaujímavých doménových mien, ale tiež vám umožňuje vybrať si synonymá, ktoré chcete používať s pôvodnými kľúčovými slovami. Kombinácia týchto faktorov môže viesť k niektorým pekným menám, na ktoré by ste pravdepodobne nenapadli.

Ak ju chcete použiť, musíte najskôr zadať jedno alebo viac kľúčových slov. Potom môžete pomocou počiatočných výsledkov prispôsobiť požadované TLD, pridať alebo zmeniť synonymá a dokonca pridať svoje preferované predpony a prípony..

Na začiatku je veľa výsledkov v oblasti domén veľmi jednoduché, ale choďte ďalej a nájdete niekoľko celkom zaujímavých kombinácií..

10. Panabee

panabeePanabee

V prípade ľahko použiteľného generátora názvov domén, generátorov obchodných mien a vyhľadávacích názvov domén sa nemôžete pokaziť s Panabee. Je zaujímavé, že sa chceli volať Pandabee – nanešťastie, tento názov domény sa už už získal.

S Panabee môžete začať hľadať názov domény zadaním dvoch kľúčových slov, ktoré potom na základe týchto ponúk navrhnú názvy. Ak je zadaný názov domény, môžete prejsť na stránku registrátora domény a vyhľadať ďalšie dostupné rozšírenia.

Okrem názvov domén s návrhmi môže Panabee skontrolovať, či sa požadované doménové meno používa ako užívateľské meno na sociálnych sieťach.

záver

Pomenovanie firmy, ktorá je cool a nezabudnuteľná, nie je ľahké. Obzvlášť ak ho musíte udržať vo svojej firme na značke. Dúfajme, že s najlepšími generátormi domén, ktorých sme uviedli vyššie, nájdete názov domény, ktorý je k dispozícii a dobre popisuje vašu firmu a značku..

Už ste si vytvorili názov svojho blogu? Ak už máte úžasné meno, na vytvorenie svojej webovej stránky pravdepodobne budete potrebovať úžasného webového tvorcu. Uviedli sme vás v tomto praktickom sprievodcovi webom!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map