Stránky ako Fiverr (pre živnostníkov a nájomcov)

Fiverr je stránka, ktorá umožňuje nezávislým pracovníkom uvádzať svoje služby na trh. V posledných rokoch došlo v odvetví na voľnej nohe k obrovskému nárastu. Nové obchodné modely a príležitosti viedli k vzniku gigantickej ekonomiky.


Na základe tohto rastu majú nezávislí podnikatelia aj vlastníci firiem, ktorí hľadajú služby, teraz oveľa väčšiu možnosť výberu. Výber však znamená, že sa musia robiť rozhodnutia. Či už ste nezávislý pracovník, ktorý hľadá služby – pre ktorú platformu by ste sa mali rozhodnúť?

Čo je Fiverr a ako to funguje?

Domovská stránka spoločnosti FiverrFiverr Domovská stránka (Navštívte tu)

Fiverr.com sa rozrástla na jedno z najväčších trhov digitálnych služieb na svete. Spája kupujúcich a predávajúcich za všetko od kódovania po umenie. Predajcovia prichádzajú s rôznymi zručnosťami a úrovňou odbornosti.

Na voľnej nohe používajúci platformu Fiverr môžu ponúknuť takmer všetko, čo si vieme predstaviť, pokiaľ je to možné doručiť cez internet. Ich portfóliá, kótované ceny a recenzie od bývalých zákazníkov ich pomáhajú predávať novým.

Registrácia tu je bezplatná, ale musíte sa s nimi zaregistrovať, aby ste si našli prácu alebo zamestnali nezávislých pracovníkov. Stránka je usporiadaná podľa kategórií práce a môžete si ju prezerať ako online katalóg.

Pre predávajúcich (na voľnej nohe)

Ak hľadáte zoznam svojich služieb na serveri Fiverr, uistite sa, že váš profil predajcu je úplný. Dobre napísaná ponuka na koncert, ktorá jasne popisuje vaše služby, vám môže nielen pomôcť pri predaji koncertu, ale tiež zabrániť potenciálnym sporom.

Dobré hodnotenie po poskytnutých službách je výhodou, ako je viditeľné vo vašom profile. Fiverr zaplatí za hotové koncerty okamžite, ale z vášho poplatku si vyberie. Pri uvádzaní cien nezabudnite zohľadniť tento faktor. Platforma vám platí 80% (čo znamená Fiverr znížil 20%) za čo vaša skupina predáva.

Výhody zahŕňajú:

 • Zadarmo výpis vašich služieb
 • Nie je potrebné uchádzať sa o pracovné miesta
 • Tipy k cenám koncertov

Pre kupujúcich (nájomcov)

S desiatkami tisícok koncertov uvedených na Fiverri je to skutočne trh kupujúcich. Majú tiež k dispozícii veľmi širokú škálu koncertov, takže tu nájdete takmer všetko. Ceny sú transparentné a to, čo vidíte, je v zásade to, čo platíte, bez skrytých nákladov.

Čo by ste mali vedieť:

 • Lacné koncerty môžu mať za následok kvalitu
 • Populárne koncerty môžu mať šialené dlhé termíny
 • Príležitostná práca

5 alternatív Fiverr pre nezávislých a nájomcov

Ako som však už spomenul, ekonomika koncertov znamená ešte väčší výber. Na voľnej nohe nezačína a nekončí Fiverr, existuje nespočetné množstvo alternatív Fiverra. Tu je 5 stránok, ako je Fiverr, ktoré treba zvážiť:

1. Úpravy

Upwork - Alternatíva k FiverrDomovská stránka údržby

Upwork je podobné miesto ako Fiverr, ale je viac zamerané na niektoré oblasti. Nájdete tu ponuky, ako je grafický dizajn, literatúra a vývoj webových aplikácií. Táto stránka rovnako ponúka profesionálom hľadajúcim prácu navyše prostriedky na nájdenie projektov, komunikáciu s potenciálnymi klientmi a bezpečný spôsob, ako dostať peniaze.

Váš profil slúži rovnakým účelom ako všeobecné portfólio pre budúcich zamestnávateľov, preto je dôležité, aby ste si zostavili profil, ktorý je vhodný. Predovšetkým inzerujte seba a svoju prácu správne.

Ako pracuje práca??

Vyplňte kategóriu práce, ktorú chcete zapadnúť, a nezabudnite uviesť, aké zručnosti máte a úroveň vašej odbornosti. Je tiež dôležité, aby ste svoju prácu vykonávali čo najlepšie, pretože ak nemôžete vykonávať úlohy, mohol by sa váš účet prípadne zatvoriť.

Uvedomte si však, že s pracovnými miestami sú spojené určité vysoké náklady. Za spracovanie sa účtuje asi 25% z vašich poplatkov a navyše to je 2,75% poplatok za spracovanie + sadzby DPH + FX. Inými slovami, v dôsledku týchto provízií môže byť ťažké tu zarobiť na živobytie.

Ak sa chcete dozvedieť viac, tu je porovnanie medzi Upwork a Fiverr.

Výhody upwork namiesto Fiverr

Na voľnej nohe:

 • Bezplatné členstvo
 • Vyhliadky na vedľajšie príjmy
 • Platíte menej provízií pre dlhodobých klientov

Pre nájomcu:

 • Efektívne vyhľadávanie a recenzie
 • Integrované nástroje spolupráce
 • Spravodlivé faktúry

2. Toptal

ToptalToptal Domovská stránka

Toptal je exkluzívna sieť špičkových nezávislých vývojárov softvéru, návrhárov, finančných expertov, produktových manažérov na svete. Najlepšie spoločnosti najímajú nezávislých pracovníkov Toptalu ako ideálnu voľbu pre mnoho dôležitých projektov.

Ak chcete začať, jednoducho prejdete na ich webovú stránku a kliknete na odkaz „Najať najvyšší talent“ a zaregistrovať sa pomocou svojich podrobností. Keď pridáte svoje zručnosti a služby, tím Toptal preskúma váš profil práce a potom vás spojí s najlepšími uchádzačmi. Po dokončení kontroly môžete začať pracovať.

Ako Toptal zarába peniaze?

Spoločnosť Toptal zarába peniaze tým, že spoplatňuje tých, ktorí sa snažia zapojiť svojich nezávislých pracovníkov. Samotní nezávislí neplatia za službu nič. Čiastka, ktorú účtujete, je presne to, čo dostanete (pravdepodobne nižšie poplatky za bankový prevod)..

Zákazníci platia hodinovú sadzbu, ktorá je približne dvojnásobná, ako požadujú nezávislí odborníci. To môže skončiť v dosť strnulých účtoch v závislosti od príslušných poplatkov. Napríklad, ak nezávislí žiadatelia požadujú 20 USD za hodinu, nájomcom sa účtuje 40 USD za hodinu.

Výhody Toptal namiesto Fiverr

Na voľnej nohe:

 • Prispôsobené profilovanie práce
 • Jednoduché užívateľské rozhranie
 • Pracujte pre globálne publikum

Pre nájomcu:

 • Obmedzený súbor zručností
 • Všeobecne nákladnejšie nezávislých

3. Freelancer.com

Freelancer.comDomovská stránka Freelancer.com

Freelancer.com je webová stránka venovaná crowdsourcingu, ktorá pomáha miliónom firiem pri hľadaní nezávislých pracovníkov. Ak chcete kvalitnú prácu v primeranom rozpočte (pre kupujúcich aj predávajúcich), potom je Freelancer.com pre vás.

Čo Freelancer.com ponúka?

Webová stránka ponúka širokú škálu pracovných príležitostí, ako sú napríklad projekty copywritingu, webdizajn a ďalšie. Na voľnej nohe, začnite vytvorením vlastných profilov. Uveďte svoje zručnosti a odborné znalosti a podeľte sa o svoje skúsenosti s širokou verejnosťou. Potom nájdite pracovné miesta, ktoré najlepšie vyhovujú vašim schopnostiam a odborným znalostiam. Napíšte najlepšiu ponuku, získajte ocenenie a zarábajte.

Výhody Freelancer.com namiesto Fiverr

Na voľnej nohe:

 • K dispozícii je nespočetné množstvo projektov
 • Interakcia so zákazníkmi v reálnom čase
 • Lacný plán predplatného

Pre nájomcu:

 • Citlivá technická podpora
 • Ľahká interakcia s nezávislými pracovníkmi

4. PeoplePerHour

PeopleperhourPeoplePerHour Domovská stránka

PeoplePerHour je ďalší internetový nezávislý trh práce, ktorý spája obchodné potreby s talentom. Je to ideálna platforma pre malé podniky a jednotlivcov. Aj keď vám platforma poskytuje globálny fond talentov na mieste, pomáha vám tiež uprednostňovať miestny talent podľa vašich špecifikácií.

Ako PeoplePerHour funguje?

Táto platforma tiež poskytuje flexibilitu rozpočtu, ktorá vám umožňuje nastaviť pevnú cenu alebo sadzbu za hodinu, prispôsobenú vašim potrebám a potrebám.

Výhody programu PeoplePerHour namiesto spoločnosti Fiverr

Na voľnej nohe:

 • Bezpečné spôsoby platby
 • Ľahká interakcia s klientmi
 • Zdieľajte súbory a dokumenty

Pre nájomcu:

 • Ľahko nájsť talent
 • Mnoho kvalifikovaných kandidátov
 • Ľahko použiteľné rozhranie

5. Guru.com

Guru.comDomovská stránka Guru.com

Guru.com je platforma pre nezávislých pracovníkov a zamestnávateľov na spoluprácu na projektoch. S globálnym dosahom môže mať zamestnávateľ prístup k širokej škále portfólií z rozsiahlej skupiny kandidátov. To všetko sa dá urobiť pomocou jednoduchého ovládacieho panela a čistého rozhrania, čo uľahčuje nezávislým pracovníkom aj zamestnávateľom.

Čo ponúka Guru.com?

Guru ponúka prácu z programovania & vývoj k písaniu & prekladateľské služby. Jej rozsah zamestnania tiež ponúka mnoho rôznych zručností od právnych služieb po inžinierstvo a architektúru. Stačí sa bezplatne pripojiť, uverejniť úlohy a začať dostávať ponuky.

Výhody Guru.com namiesto Fiverr

Na voľnej nohe:

 • Dobrý tím podpory
 • Jednoduchý platobný systém

Pre nájomcu:

 • Globálna skupina talentov
 • Jednoduché užívateľské rozhranie
 • Vyberte si z viacerých spôsobov platby

Prečo používať pracovné portály ako Fiverr?

To je otázka, ktorú mi položili mnohí, nezávislí aj podniky. Motivácia každého z nich sa môže líšiť, existujú však presvedčivé dôvody pre výber portálov pracovných miest, ako je Fiverr alebo niektorý z vyššie uvedených konkurentov Fiverr..

Uchádzači o zamestnanie len preto, že ide o veľké hospodárstvo, neznamená, že ide o trh predávajúceho. Pamätajte, že konkurujete aj ostatným uchádzačom o zamestnanie v gigantickej ekonomike.

Musíte tiež zvážiť, či budete mať čas na získanie klientov aj sami. Ak práve začínate na voľnej nohe, možno ani neviete, kde nájdete ďalšie pracovné miesta! (Ak potrebujete pomoc, uviedli sme 10 miest, kde nájdete legitímne online zamestnania.) Aj keď sezónni nezávislí ľudia často môžu prežiť sami, na začiatku to nie je také ľahké..

Pre podniky je to hlavne o tom, čo má zmysel pre peniaze. Dnes je okolo toľko malých podnikov, ktoré pracujú na rozpočte na topánky. Najväčším problémom je zvyčajne vydutá mzda, preto sa zamerajte na svoje hlavné podnikanie a zadávajte externé práce na vývoji webových aplikácií alebo na podporu pracovných miest.

To vám môže pomôcť vyriešiť problémy a zároveň ľahšie spravovať spodný riadok.

Fiverr Alternatívy – záverečné myšlienky

Ekonomika koncertu predstavuje príležitosť, ale nejde o posteľ ruží. Na voľnej nohe bojujú hlavne do kopca, aj keď sú ochotní ponúknuť vynikajúce služby za primeranú cenu. Najväčší problém medzi kupujúcimi a predávajúcimi je dôvera – a práve tu prichádzajú webové stránky ako Fiverr.

Pracovné platformy tým, že pôsobia ako sprostredkovateľ, pomáhajú podporovať ekonomiku koncertov, zabezpečujú platenie nezávislých pracovníkov pri otváraní sporov pre podniky. Napriek tomu všetko toto často prichádza za cenu – niekedy veľmi strmé.

Moja rada nezávislým pracovníkom je tvrdá práca na vašich koncertoch, ale skúste si vytvoriť vlastnú webovú stránku portfólia. Ber to ako plánovanie do budúcnosti. Učte sa z webov, ako je Fiverr, a využite svoje skúsenosti z rokovania s klientmi tam, aby ste si v budúcnosti mohli spravovať svoje vlastné.

Pre podniky je používanie pracovných platforiem väčšinou bezpečné, ale skúsení nezávislí pracovníci sa často vyhýbajú poplatkom za tieto platformy. Zoberme si túto skutočnosť, takže ak hľadáte skutočného odborníka, kľúčom k vášmu problému môžu byť nezávislí dodávatelia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map