Shopify vs Volusion: Neobjektívne hodnotenie a porovnanie

V priebehu času sa mohli Shopify a Volusion zdať zamerané na rôzne segmenty trhu. V súlade s hviezdami (alebo možno aj marketingovými manažérmi) sa teraz týmto dvom tvorcom webových stránok elektronického obchodu cena takmer priamo zráža..


V minulosti sa spoločnosť Volusion zameriavala na stredný koniec trhu, ale časy sa zmenili. Digitálna revolúcia zaznamenala rozmach malých e-Tailers. Keďže má Shopify už zdravé vedúce postavenie v tomto vysoko konkurenčnom segmente trhu, je zariadenie Volusion vybavené tou správnou sadou funkcií?

Shopify vs Volusion: Na prvý pohľad

Tu je porovnávacia tabuľka Shopify vs Volusion;

Vlastnosti
Shopify
Volusion
plánzákladnéosobné
Cena (ročne)$ 26,10 / mo$ 26,10 / mo
K dispozícii zadarmo plánžiadnyžiadny
Internetový obchodÁnoÁno
Multi-channelÁnoÁno
Podpora POSobmedzenýÁno
Počet výrobkovneobmedzený100
Poplatok za základnú transakciužiadnyžiadny
Navštívte onlineNavštívte službu ShopifyNavštívte Volusion

Porovnajte službu Shopify a Volusion v systéme Windows XP

 • Jednoduchosť použitia
 • Pridávanie produktov
 • Kontrola zásob
 • Manipulácia s digitálnymi výrobkami
 • Miesto predaja (POS)
 • Spracovanie platieb
 • Zákaznícka podpora
 • Ďalšie funkcie

Shopify vs Volusion: The Key Comparison

1. Jednoduchosť použitia

Volusion User Dashboard Zväzovanie nie je ľahké a v mnohých prípadoch je nemožné pre nových používateľov bez pomoci.

Keď som v minulosti použil službu Shopify mnohokrát, vždy som cítil, že systém, ktorý je k dispozícii, je komplexný. A čo je dôležitejšie, všetko od základov je mimoriadne užívateľsky prívetivé a intuitívne.

V skutočnosti by noví užívatelia nemali mať problémy s obchádzaním Shopify, pokiaľ predtým nikdy nepoužili grafické užívateľské rozhranie (GUI). Vzhľadom na nízku pravdepodobnosť toho je usporiadanie Shopify takmer ideálne.

Volúcie na druhej strane mi pripomína moderný dizajn, ktorý sa dotkol veľmi navigačného systému starej školy. Samotný to nie je hlavný problém. Žiaľ, rozloženie je tiež trochu zle premyslené.

Volusion tiež značne zaostáva za schopnosťou svojich schopností tvorcov webov, s ponúkanými šablónami, ale s malou voľnosťou, pokiaľ ide o prispôsobiteľnosť. Aj keď sa snažíte zmeniť svoje logo, musíte prejsť na inú stránku.

Vzhľadom na to, že ide hlavne o porovnanie staviteľov internetového obchodu medzi Shopify a Volusion, nebudem sa venovať ľahšiemu používaniu podrobnejšie. Vyzývam však každého, kto zvažuje spoločnosť Volusion, aby sa prihlásila na 14-dňovú skúšobnú verziu a pred vykonaním rozhodnutia o kúpe si vyskúšala systém pre seba..

Ktorý je lepší?

Nemyslím si, že používanie systému Volusion je vôbec ľahké, ani nie je vhodné na použitie bez rozsiahleho času na prečítanie ich dokumentácie a požiadanie o pomoc. Shopify je jasným víťazom, pokiaľ ide o jednoduché použitie.

Pozrite sa na našu podrobnú recenziu služby Shopify tu.

2. Manažment produktu

Správa položiek pre váš internetový obchod je jedným z najdôležitejších aspektov tvorcov stránok elektronického obchodu. V prípade potenciálnych majiteľov obchodov budete pravdepodobne na začiatku tráviť značné množstvo času.

2a. Pridávanie produktov

Pridanie kategórií produktov v objave Pop-up menu pridávajú zbytočné úrovne k tomu, čo by malo byť jednoduché cvičenie pri pridávaní produktu.

Služba Shopify má veľmi efektívny postup na pridávanie produktov. Takmer všetko, čo potrebujete pridať, môžete niečo uviesť na dosah ruky. Každá skupina súvisiacich údajov je prehľadne usporiadaná do svojich vlastných zón na tej istej stránke.

Manažment produktov spoločnosti Volusion je trochu podobný, okrem toho, že zavádza rozbaľovacie štítky do samostatných súborov súvisiacich údajov (napríklad základné informácie, správa obrázkov, riadenie zásob). Ak však budete venovať väčšiu pozornosť, niektoré z voliteľných premenných vytvoria rozbaľovacie ponuky pre podrobnejšie informácie. To má tendenciu spomaľovať proces a niekedy môže byť mierne nepríjemné.

Keď som experimentoval s pridaním produktov a zmenou nastavení, bol som konfrontovaný s nie menej ako 3 vyskakovacími oknami a vytvorením ďalších dvoch ďalších kariet ponuky prehliadača! Služba Shopify medzitým bez problémov preniesla jednotlivé segmenty v závislosti od toho, čo som upravovala.

Má tiež niektoré nezvyčajné štítky, s ktorými nemusia byť oboznámení všetci (vyžaduje sa od vás, aby ste sa znova obrátili na svoju vedomostnú základňu). Niektoré z týchto štítkov zahŕňajú pravidlá dodávateľa a mriežku riadenia zásob.

Ktorý je lepší?

Produktový manažment je v Shopify v porovnaní s Volusion omnoho jednoduchší a racionálnejší. Je zvláštne, že táto možnosť tiež umožňuje použitie iba obrázkov GIF na webe, čo môže mať za následok použitie obrázkov nízkej kvality.

2b. Kontrola zásob

Kontrola zásob v objave

V maloobchode je vzťah medzi produktom a inventárom jasný a dobre definovaný. Výrobky sú položky, ktoré predávate, a zásoby sa spravujú na základe predaja. Proces riadenia by mal byť bezproblémový.

Každá z týchto sekcií je v službe Shopify a Volusion dobre definovaná, ale táto pridala to, čo nazýva mriežka riadenia zásob v rámci segmentu na produktovej stránke. Toto pridáva celú ďalšiu zložitosť namiesto pohodlia.

Určite vidím potenciál tejto myšlienky, ale ako to robí s mnohými vecami, Volusion ju implementoval spôsobom, ktorý je pre väčšinu ľudí, ktorí nie sú technicky zdatní, príliš ťažký na správu.

Ktorý je lepší?

Hoci systém Volusion je komplexnejší, mriežka zásob môže byť užitočná pre veľké obchody, ktoré manipulujú s veľkými objemami. Samotná komplexnosť úloh, ktoré by mali byť bezproblémové, však zostáva zvedavosťou.

2c. Manipulácia s digitálnymi výrobkami

Nakupujte popis produktu Pridanie digitálneho sťahovania produktu je v službe Shopify jednoduché.

Služba Shopify prirodzene nezaoberá digitálnymi produktmi, ale na správu tohto obsahu môžete použiť doplnok, ktorý môžete bezplatne použiť. Po inštalácii je pridanie digitálneho produktu takmer rovnaké ako fyzické – s niekoľkými ďalšími krokmi. Ak chcete predávať na produktovej stránke, musíte skutočne odovzdať digitálny produkt.

Potrebovali by ste sa pozrieť na tento útržok stránky pomocníka pri každom pridaní digitálneho produktu do služby Volusion?

Aj tu Volusion vytvoril prekvapivo zložitý spôsob riadenia niečoho, čo by sa nemalo líšiť od normy. Namiesto jednoduchej možnosti pridania produktu Volusion si musíte pamätať na zložitý web nastavení, ktorý musíte spravovať, aby ste mohli produkt klasifikovať ako digitálny.

Ktorý je lepší?

Nemám potuchy, prečo Volusion spravuje digitálne sťahovanie týmto spôsobom a netúžim sa ho pýtať. Stačí povedať, že radšej pridám kliknutím, než si spomeniem na veľa polí, do ktorých môžete pridať „0“..

3. Miesto predaja (POS)

Volusion POS Systém POS od spoločnosti Volusion sa ľahko používa a funguje takmer okamžite po vybalení z krabice.

Systém POS je možno jednou z najväčších spásonosných mien spoločnosti Volusion. Je veľmi pevne integrovaný a vyžaduje iba jednorazové nastavenie, aby ste mohli bežať. Nastavenia zahŕňajú buď zapnutie čisto POS režimu alebo hybridného režimu.

Po dokončení môžete použiť POS snímač v maloobchodnej predajni na zadávanie objednávok, alebo tam môžete mať tiež rozhranie obchodu na rovnaký účel. V oboch prípadoch sa natívne viaže na váš obchod Volusion a na inventár.

Aj v tejto oblasti však Shopify POS dáva spoločnosti Volusion beh za svoje peniaze. Okrem štandardnej integrácie POS medzi fyzickým a digitálnym, Shopify dodáva ďalší prvok v mobile.

Majiteľom obchodu umožňuje využívať mobilnú aplikáciu na nákup aj na prijímanie platieb. Aj keď celková implementácia trochu zaostáva za Volúlom, mobilný prvok je v dnešnej dobe relevantnejší.

Ktorý je lepší?

V súvislosti s podporou POS by som to nazval remízou medzi Shopify a Volusion.

4. Spracovanie platieb

Platby Shopify sú spravované v sekcii nastavení; vhodné, pretože nejde o častú zmenu oblasti. V predvolenom nastavení je k dispozícii služba PayPal a môžete využiť celú škálu poskytovateľov platobných služieb tretích strán, ako napríklad prúžok. Existujú tiež možnosti, ktoré môžete využiť manuálne spôsoby platby ako sú bankové vklady a peňažné príkazy.

Ak sa však rozhodnete použiť spracovateľa platieb tretej strany, bude vám účtovaný poplatok za transakciu v závislosti od toho, ktoré sa rozhodnete použiť.

Volusion vám neúčtuje poplatok za základnú transakciu, ale ak ho chcete používať, musíte sa zaregistrovať u svojho vlastného spracovateľa platieb. Účtuje sa to poplatok za transakciu začínajúce od 2,15% zakaždým, keď je vykonaná objednávka. Ak chcete, môžete sa tiež rozhodnúť použiť platobný procesor tretej strany, napríklad Stripe alebo Skrill.

Ktorý je lepší?

Pokiaľ ide o použiteľnosť, služba Shopify opäť prináša užívateľom stres bez stresu, ale pokiaľ ide o platby, účtujú sa za toto privilégium. Ak na svojom webe máte vysoký objem predaja, môžu sa náklady na platby Shopify rýchlo nahromadiť. V tejto oblasti by som povedal, že vlastníci internetového obchodu sa musia s Volúnom pozerať na oveľa lepšiu spodnú hranicu.

5. Zákaznícka podpora

Shopify aj Volusion majú komplexné kanály podpory zákazníkov. Môžete ich kontaktovať prostredníctvom rôznych kanálov a oba majú veľmi rozsiahle možnosti online vedomostné databázy a príručky aby som ti pomohol.

V skutočnosti Volusion dokonca má článok vedomostnej základne o tom, ako sa s nimi skontaktovať, ak potrebujete podporu.

Ktorý je lepší?

Pokiaľ ide o podporu, ide o rovnomerný rozstrel.

6. Ďalšie funkcie

Zvládanie ťažkostí je ťažké zvládnuť, ale určite je komplexné. Existuje veľa doplnkov, vďaka ktorým vyniká v porovnaní so službou Shopify, napríklad schopnosť vybavovať objednávky na telefóne a vrátenia produktov (RMA)..

Ak je váš web dostatočne veľký na to, aby ste mohli zvážiť tieto oblasti, potom je systém Volusion o krok skôr ako služba Shopify. Mám však pocit, že tieto zariadenia nie sú niečo, čo by väčšina nových alebo maloobchodu online obchodov veľmi zaujímala kvôli potenciálne nižším objemom.

Záver: Je volúcia stále hodná ísť?

Už ste sa pravdepodobne rozhodli, že Volusiona nenávidím a dupím na nich. Môžem vás ubezpečiť, že to nie je pravda. V skutočnosti v mnohých oblastiach mám pocit, že program Volusion je navrhnutý tak, aby riešil internetové obchody, ktoré majú špecificky vyšší objem prenosu v dôsledku spôsobu, akým majú svoje možnosti nakonfigurované..

Pri pohľade na vstupné plány týchto dvoch aspektov vedľa seba a vzhľadom na segment trhu na týchto úrovniach, na ktoré sa oba zameriavajú, musím vziať do úvahy publikum. Na vstupnej úrovni ponúka spoločnosť Volusion príliš veľkú komplexnosť a malú príjemnosť pre používateľa, aby podporila nového majiteľa internetového obchodu.

Vytváranie ich internetových obchodov by malo byť niečo, čomu venujú len malú námahu – a samotná komplexná databáza to jednoducho nezastaví. Z hľadiska vstupnej úrovne by som išiel s Shopify, bez váhania.

Testy zadarmo

 • Shopify – Kliknite sem a vyskúšajte Shopify zadarmo na 14 dní (bez kreditnej karty)
 • Volusion – Kliknite sem a vyskúšajte zadarmo Volusion na 14 dní (nie je potrebná žiadna kreditná karta)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map