Gramatická recenzia: Stojí to za gramatiku?

Keď som gramaticky prvýkrát narazil na môj radar, bolo to len s maličkosťou v spôsobe sprievodných informácií. Keď som sa dozvedel, k čomu to bolo určené, strašne ma napadol strach, keď som si predstavoval drakonickú postavu podobnú školám, ktorá strážila moje každé slovo.


Ako spisovateľ aj editor však vidím v mnohých prípadoch výhodu, ktorú prináša stolu. Aj keď si nie som úplne istý, či by to vyhovovalo všetkým mojim potrebám, mám pocit, že na takéto niečo určite existuje trh.

Súhrn gramatického prehľadu

Písací nástroj nabitý funkciami pre profesionálnych pracujúcich dospelých a študentov.

Názov: Grammarly

Popis: Gramatika je užitočný nástroj, ktorý môže použiť ktokoľvek na jednoduché vylepšenie písania. Je k dispozícii online aj ako inštalovateľný formát, ktorý počas písania funguje hladko.

Operačný systém: Windows, MacOS

Kategória aplikácie: písanie

[Viac]

 • Jednoduchosť použitia

 • Vlastnosti

 • Hodnota za peniaze

 • Podpora používateľov

 • Presnosť / spoľahlivosť

celkovo

4.7

zhrnutie

Gramatika ponúka flexibilné riešenie na rýchle nájdenie a opravu chýb pri písaní. Grammarly Free ponúka základné opravy písania za 0 dolárov; Grammarly Premium, ktoré prichádza s omnoho viac funkciami, je relatívne cenovo dostupné za 11,66 USD / mesiac.

Stručne povedané, Grammarly je veľmi všestranný a je vhodný pre široké spektrum divákov. Medzi kľúčové patria napríklad vedúci pracovníci podnikov, blogeri, študenti (dokonca aj postgraduálni študenti), mladí spisovatelia, predajcovia a ďalšie..

Uč sa viac

 • Plány a ceny
 • Zdarma vs Premium
 • Začíname: Ako používať?

Pros

 • Gramatika je k dispozícii všade
 • Automatické opravy sú zaujímavé
 • Funguje viac ako pravopis
 • Prispôsobte si slovnú zásobu
 • Návrhy na jednoduchú opravu
 • K dispozícii je obmedzená bezplatná verzia

Zápory

 • Rozšírenie Chrome v beta verzii
 • Nie je vhodný pre špecializovanú prácu
 • Niekedy chýbajú opravy
 • plány & stanovenie ceny
 • Vyskúšajte gramatiku zadarmo

{
"@kontext": "http://schema.org",
"@type": "Preskúmanie",
"itemreviewed": {
"@type": "SoftwareApplication",
"názov": "Grammarly",
"popis": "Gramatika je užitočný nástroj, ktorý môže použiť ktokoľvek na jednoduché vylepšenie písania. Je k dispozícii online aj ako inštalovateľný formát, ktorý počas písania funguje plynulo. \ R \ n",
"obraz": "//buildthis-22a6.kxcdn.com/wp-content/uploads/grammarly-review-home.jpg",
"url": "/ Go / grammarly",
"operačný systém": "Windows, MacOS",
"applicationCategory": "písanie"
},
"reviewRating": {
"@type": "Rating",
"ratingValue": 4.70000000000000017763568394002504646778106689453125,
"bestRating": 5,
"worstRating": 0
},
"autor": {
"@type": "človek",
"názov": "Timothy Shim"
},
"reviewBody": "

Gramatika ponúka flexibilné riešenie na rýchle nájdenie a opravu chýb pri písaní. Grammarly Free ponúka základné opravy písania za 0 dolárov; Grammarly Premium, ktoré prichádza s omnoho viac funkciami, je relatívne cenovo dostupné za 11,66 USD / mesiac.

\ R \ n

Stručne povedané, Grammarly je veľmi všestranný a je vhodný pre široké spektrum divákov. Medzi kľúčové patria napríklad vedúci pracovníci podnikov, blogeri, študenti (dokonca aj postgraduálni študenti), mladí spisovatelia, predajcovia a ďalšie..

\ R \ n

Uč sa viac

\ R \ n \ r \ n

  \ R \ n
 • Plány a ceny
 • \ R \ n

 • Zdarma vs Premium
 • \ R \ n

 • Začíname: Ako používať?
 • \ R \ n

\ R \ n"
}

Výhody: Čo sa mi na gramatike páčilo

1. Gramatika je k dispozícii (takmer) všade

Používanie gramatiky v prehliadači Chrome Gramaticky som pracoval s množstvom nástrojov tretích strán, ku ktorým som pristupoval prostredníctvom prehliadača Chrome Writebox

Gramatika nie je len nástrojom online, ktorý vám umožňuje nahrať dokument, ktorý chcete skontrolovať. Ponúka veľkú flexibilitu vďaka svojej schopnosti integrovať sa s inými aplikáciami. Jadrom Grammarly je pôvodná online verzia. Tu môžete nahrať dokument, ktorý chcete skontrolovať, alebo jednoducho vytvoriť dokument online a nechať ho skontrolovať počas písania. Okrem toho existuje aj gramatika pre Windows, Microsoft Office a Chrome.

Verzia Windows (alebo Mac) je lokalizovaný formát gramatiky online. To znamená, že je to v podstate to isté, ale stiahnuteľné na plochu. Potom ho spustíte ako akýkoľvek iný program v počítači. V podstate je to ako alternatíva k MS Word.

Doplnok Grammarly’s Office umožňuje pracovať v aplikáciách Microsoft Word a Outlook. Myslím si, že je to skvelý krok, pretože mnohí z nás sa s týmito aplikáciami nemôžu zúčastniť buď osobne, ani z pracovných dôvodov..

Nakoniec máte Rozšírenie prehliadača Chrome čo mu umožňuje pracovať na rôznych stránkach online. Aj keď napríklad v službe Dokumenty Google a ďalších aplikáciách tretích strán.

Toto je zďaleka jeden z najširších rozsahov, na ktorý sa nástroj na opravu textu pozrel tak ďaleko, že som sa stretol. Väčšina bude mať aplikáciu, ktorú ste nútení používať, a bude fungovať iba v tomto malom obmedzenom priestore.

2. Automatické opravy sú zaujímavé

Väčšina softvérov na korekciu textu vyžaduje, aby ste skontrolovali, čo označili ako nesprávne. Automatické opravy na gramatike sa obnovujú. Je to ako masívne zväčšená verzia automatického korekcie mobilného textu.

Aj keď to prichádza s niekoľkými chybami (pre nedostatok lepšieho slova), je to napriek tomu nový port dlhodobej mobilnej implementácie.

3. Pracuje pre viac ako pravopis

Korekcia textu v gramatickom zobrazení používateľského panela Počas písania sa bude rozširovať zoznam návrhov na opravy textu

Jednou z hlavných výhod, ktoré vidím v gramatike, je to, že to nefunguje iba v prípade pravopisu, ale aj v mnohých ďalších oblastiach. Gramaticky vyhodnotí váš písomný text na základe niekoľkých oblastí – správnosť, zrozumiteľnosť, angažovanosť a doručenie.

korektnosť & jasnosť

Správnosť je viac z technickej stránky, čo znamená, že Grammarly je výzvou pre veci ako pravopis, gramatika a podobne. Clarity má viac spoločného s tým, aby ste sa ubezpečili, že sa nestaráte o zvyky, ako napríklad za predpokladu, že vaše publikum vie, na čo sa odvolávate.

stretnutiu

Interakcie sa zaoberajú viac skúsenosťami používateľov. Napríklad, ak ste často používali slovo opakovane, gramatika ho pravdepodobne nahlási podľa článku Engagement. Dôvodom je to, že aby ste udržali svoje publikum zapojené, musíte použiť rôzne slová, aj keď majú podobné významy.

dodávka

Dodávka vám pomôže s poľským. Toto je rozlišovací faktor medzi spisovateľmi a dobrými spisovateľmi. Dobrý spisovateľ vie, ako nastaviť správny tón v článkoch inštinktom, a gramaticky napodobňuje tento text v rozprave.

Gramaticky za plagiát check

Mnohí z nás sa to už predtým dopustili – skopírujeme kúsky textu a potom ich upravíme podľa vlastných slov. V minulosti sa však vyskytli chyby a niekedy ani netušíme, ako zmeniť text a nakoniec zanechať príliš veľa originálu v.

Ochrana pred plagiátorstvom je jednou z najdôležitejších vecí, ktorú musí spisovateľ urobiť – bez ohľadu na to, kde skutočne pracujete. Gramatika robí skenovanie textu na základe množstva webového obsahu a dá vám vedieť, či ste kopírovali príliš veľa obsahu..

Považujte to za zabudovanú ochranu.

4. Prispôsobte si slovnú zásobu

Pre tých, ktorí môžu potrebovať v texte často používať neštandardné slová, dáva gramatika tiež možnosť vytvoriť ďalší slovník. Po pravde povedané, táto funkcia je k dispozícii v mnohých schopných textových procesoroch, ako sú MS Word, takže to nie je niečo, na čo naozaj kričať.

Stále je tu táto funkcia a už počujem, ako inžinieri a programátori medzi nami dýchajú úľavu.

5. Jednoduché návrhy na opravu

Ak si spomeniete, na začiatku tohto článku som si predstavil službu jazykovej korekcie ako prísnu školskú školu. Našťastie to Grammarly vôbec nemá rád. V skutočnosti ma veľmi prekvapili veľmi zjednodušené návrhy, ktoré predložila.

Pre priemerného používateľa by bolo veľmi ľahké sledovať ho a dokonca mu porozumieť. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo mám pocit, že gramatika môže byť dobrá pre rôzne aplikácie. Keby ste boli profesionálnym pracovníkom, povedzme, môžete ho použiť na zlepšenie písania za chodu pomocou týchto rýchlo opraviteľných úprav..

Osobne si myslím, že stupeň správnosti a jednoduchosť jeho vysvetlení robí z gramatiky tiež vhodný nástroj na jazykové vzdelávanie. Zvážte to pre študenta, ktorý by mohol mať problémy s jazykom;

Použitím gramatiky na zadanie ďalších úloh (história, literatúra atď.) By ste mohli zároveň zlepšiť svoje znalosti angličtiny. Nie je to samozrejme dokonalé riešenie, ale je to možnosť, ak sa iné metódy ukázali ako menej úspešné.

6. Existuje obmedzená bezplatná verzia

Gramatika pre prehliadač Chrome je do určitej miery bezplatná. To je skvelé pre tých, ktorí hľadajú jediné rozšírenie, ktoré dokáže spracovať základné opravy na širokej škále webových platforiem na úpravu textu. Aj keď je bezplatná verzia veľmi obmedzená, jej funkčnosť je stále nulová.

Gramatické plány a ceny - k dispozícii je bezplatný plánVyskúšajte gramatiku za cenu 0 dolárov.

Nevýhody: Čo sa mi nepáčilo na gramatike

1. Rozšírenie Chrome stále vo verzii Beta

Gramaticky sa používa v Google doc Grammarly sa s dokumentmi Google zatiaľ veľmi dobre nehrá, pretože obaja bojujú o riešenie opráv.

Tento bod, ktorý musím pripustiť, nie je skutočnou záležitosťou samotnej gramatiky, ale skôr hrozbou pre tých, ktorí sa zaregistrujú a musia za to hneď zaplatiť. Režim beta znamená, že okolo nástroja Grammarly Chrome sa pravdepodobne stále vznášajú chyby.

Úprimne povedané, pre plugin, ako je Grammarly, pracovať v prostredí tak širokom, ako je Chrome (v podstate sa pozeráte na kompatibilitu s celým internetom), nie je ľahké. Vzhľadom na túto výzvu už program Grammarly pre Chrome funguje celkom dobre.

Počas môjho hodnotenia rozšírenia Chome som si všimol tri hlavné problémy, ktoré by som už rád vyriešil. Prvým je, že ešte nie je pripravený na WordPress, čo znamená, že pre blogerov musíte používať natívnu aplikáciu.

Druhým je, že verzia beta má problémy s prácou v zhode s dokumentmi Google. GDOC má svoju vlastnú kontrolu pravopisu a pri opravách zistím, že je v rozpore s gramatikou. Toto nie je nič vážne, ale určite to bolo nepríjemné ako sakra.

Napokon, väčšina opráv tretích strán, na ktorých je program Grammarly aktívny, má obmedzené použitie. Funguje vo veľmi základnom režime a ak chcete využívať všetky výhody gramatických návrhov, musíte sa k nemu vrátiť v pôvodnom prostredí, napríklad v aplikácii..

2. Nevhodné na špecializovanú prácu

Keď hovorím špecializovanú prácu, nehovorím o špecializovaných úlohách, ako sú inžinieri alebo podobne, ale skôr v kontexte skutočného editora. Existuje viac písania a úprav, ako to, čo v tomto okamihu ponúka gramatika.

Áno, je pravda, že z technického hľadiska môže gramatika pomôcť, najmä ak je spisovateľ nový a neskúsený. Avšak, ako budete zväčšovať, gramatika stráca skúsenosti a schopnosť pomôcť svojim autorom je obmedzenejšia.

Niektoré myšlienky toho, čo chýba, môže byť schopnosť orámovať témy, zamerať sa na príbeh a pod. Toto v žiadnom prípade nie je vážnym negatívnym javom, pretože je pravdepodobné, že takéto oblasti nepatria do kompetencie vývojárov spoločnosti Grammarly, ale iba pozorovanie rozdielov v úlohe.

3. Niekedy chýbajú opravy

Sú chvíle, keď Grammarly nejako minie značku

Snáď môj najväčší problém s Grammarlym je, že to môže byť niekedy nekonzistentný rytmus. Pri mojich testoch na rôznych platformách som zistil, že forma z času na čas jednoducho nefunguje. Aj keď sú tieto prípady zriedkavé z toho, čo som videl, tie, ktoré mi chýbajú, môžu byť hlupáci.

Keby ste mali dať svoju vieru v nástroj, ako je Gramatika, mohli by ste nechať to urobiť svoju vec bez kontroly. Dokážete si predstaviť e-mail poslaný vášmu šéfovi na dôležitý projekt plný chýb?

Ako používať gramatiku?

Gramatická domovská stránka Grammarly môžete používať v prehliadači Chrome. Je to zadarmo! (Návšteva)

Ako používať gramatiku - Pridanie nástroja na rôzne platformyGrammarly Addon pracuje na hlavných platformách SaaS, sieťach sociálnych médií a e-mailových službách.

Gramaticky funguje dvoma hlavnými spôsobmi – ako doplnok na alebo prostredníctvom svojej natívnej online stránky. Všetky však pracujú podobným spôsobom:

 1. Vytvorte nový dokument a začnite pridávať text
 2. Grammarly bude v budúcnosti zdôrazňovať slová alebo frázy, ktoré je potrebné opraviť
 3. Podčiarknuté rôzne farby predstavujú rôzne kategórie opráv
 4. Sprievodcovia vykonanými návrhmi sa zobrazia v ponuke na pravej strane dokumentu
 5. Ak chcete vykonať opravy, môžete umiestniť kurzor myši nad podčiarknutú frázu a zistiť, na čo ju chce gramatika zmeniť.
 6. Ak chcete zmenu akceptovať, jednoducho na ňu kliknite.

Vyskúšajte zadarmo: Navštívte online hry Grammarly

Gramatické plány a ceny

Funkcie / plány
zadarmo
poistné
obchodné
používaniePre jednotlivcovPre jednotlivcovPre tím
gramatikaÁnoÁnoÁno
konzistenciaÁnoÁno
čitateľnosťÁnoÁno
Slovná zásobaÁnoÁno
Detekcia tónovÁnoÁno
Počet licenciíÁnoÁno
Panel správcovÁnoÁno
Centralizovaná fakturáciaÁnoÁno
cenazadarmo$ 11,66 / mo$ 12,50 na / mo

Pre ročné predplatné je Grammarly relatívne cenovo dostupný za 11,66 USD / mesiac. Ak by ste sa chceli prihlásiť na kratšie obdobie, ceny sú o niečo vyššie. Povedal by som, že ak by ste ho skutočne používali ako nástroj, cena je pre dlhodobé zapojenie ľahko odôvodnená.

Považujte to za zážitok s pridanou hodnotou, ktorý vám môže pomôcť nielen vo vašej práci, ale aj na individuálnom základe pre sebarozvoj. V tejto súvislosti sa ročné predplatné nezdá byť tak drahé, že?

Grammarly Free vs Premium

Gramatika zadarmo ponúka základné kontroly pravopisu a nejakú formu policajného dozoru v oblastiach, ako je prehľadnosť, angažovanosť a doručovanie. Režim Premium to zahŕňa, ale zahŕňa aj ďalšie oblasti. Napríklad v technickej korektnosti, okrem pravopisu a gramatiky, sa gramatika bude venovať aj plynulosti a konzistentnosti interpunkcie. Najdôležitejšie je, že program Grammarly Premium obsahuje kontrolu plagiátorstva.

Záver: Je pre vás gramatické právo?

V súčasnosti si pravdepodobne uvedomíte, že hoci je gramatika celkom nabitá funkciami, nemusí to byť pre každého to správne riešenie. Ak sotva komunikujete za prácou, nie je tu veľa možného zlepšenia.

Koľko z nás je však skutočne tak izolovaných, že nemôžeme použiť niečo ako gramatiku? Povedal by som, že ide o silný nástroj nielen pre profesionálnych pracujúcich dospelých, ale ako už bolo spomenuté aj vo vzdelávacom kontexte.

Kto je gramaticky dobrý?

Ako pomôcka pre používateľov, ktorí nechcú tráviť veľa času zlepšovaním svojich jazykových znalostí, môže byť gramatika neoceniteľným prínosom. Podobne pre tých, ktorí chcú vylepšiť svoj jazyk, je gramatika dostatočne jasná, aby nevtierala nenápadné pokyny a dávala ľahko zrozumiteľné pokyny..

Vyššie uvedené platí aj pre tých, ktorí písali svoju kariéru, najmä pre mladých spisovateľov. Starší spisovatelia ako ja však bývajú trochu tvrdohlavejší, takže by ste mohli nájsť zmeny, ktoré chce Grammarly niekedy obťažovať..

Stručne povedané, Grammarly je veľmi všestranný a je vhodný pre široké spektrum divákov. Medzi kľúčové patria napríklad vedúci pracovníci podnikov, blogeri, študenti (dokonca aj postgraduálni študenti), mladí spisovatelia, predajcovia a ďalšie..

Vyskúšajte zadarmo: Navštívte online hry Grammarly

Zverejnenie: BuildThis dostáva poplatky za sprostredkovanie od nástrojov uvedených na tejto webovej stránke. Názory sa však zakladajú na našich skúsenostiach a nie na tom, koľko platia. Zameriavame sa na pomoc malým podnikom a jednotlivcom pri vytváraní webových stránok ako firmy. Podporte našu prácu a dozviete sa viac v našom zverejňovaní zárobkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map