BigCommerce vs Shopify: porovnanie cien a funkcií

Každá platforma elektronického obchodu je vytvorená na rozdiel od ďalších. Na úrovni vašich skúseností a pohodlia online možno budete potrebovať možnosť, ktorá môže zmeniť kódovanie, alebo tú, ktorá je pripravená na spustenie priamo z krabice. Shopify a BigCommerce patria medzi dve hlavné voľby vývojovej platformy elektronického obchodu.


Viac ako 1 milión obchodov používa službu Shopify na vytvorenie svojich stránok; zatiaľ čo BigCommerce drží štvrté miesto v kategórii Top 1 milión stránok v hostovanom riešení podľa štatistiky od BuiltWith.

Ak ste niekto, kto má malý podnik, môže služba Shopify vyzerať príťažlivejšie, ale ak máte aj dlhodobé plány rastu, môže byť BigCommerce užitočnejšia. Pozrime sa teda na obe platformy a porovnajte ich vlastnosti a výhody..

Rýchly skok

Porovnajte službu Shopify a BigCommerce v:

 • Uložte vzory šablón
 • Tvorca internetového obchodu
 • Zákaznícka podpora
 • Fond talentov
 • Výber aplikácií
 • popularita
 • stanovenie ceny

Ako funguje BigCommerce a Shopify?

Shopify a BigCommerce sú platformy elektronického obchodu, ktoré vám umožňujú online predávať produkty (fyzické alebo digitálne). Obaja tvorcovia internetového obchodu fungujú vo webovom prehliadači, čo znamená, že neexistuje softvér na stiahnutie do počítača alebo webhosting, ktorý by ste si mohli kúpiť, môžete svoj obchod udržiavať odkiaľkoľvek na svete, pokiaľ máte pripojenie na internet..

Editor obchodov BigCommerce a Shopify

Ústredným konceptom oboch staviteľov je to, že ich môže ktokoľvek použiť na vytvorenie internetového obchodu bez nutnosti kódovania alebo navrhovania čohokoľvek – vyberiete si šablónu z ponúkaného výberu, nahráte produkty, ktoré chcete predať, opravíte svoj proces a ste, Teoreticky je dobré ísť.

Shopify editor obchoduEditor obchodov Shopify – v sekcii témy na ľavej strane nájdete nastavenia, ktoré prispôsobíte svojmu motívu. Pre každú inú stránku máte inú tematickú sekciu, v ktorej môžete upravovať obsah a rozloženie.
Editor obchodu BigCommerceEditor obchodu BigCommerce – Naľavo je hlavný navigačný panel pre nastavenie témy. Väčšinu dizajnu obchodu môžete dokončiť pomocou tejto časti nastavenia.

Je však užitočné povedať, že aj keď sa nemusíte najímať Služby elektronického rozvoja Pri vývoji obchodu BigCommerce alebo Shopify je dobrý nápad o dizajne spolu s jednotlivými profesionálne zhotovenými fotografiami bez ohľadu na platformu, ktorú si nakoniec vyberiete.

BigCommerce aj Shopify sú nástroje SaaS (softvér ako služba). To znamená, že ich používanie je nepretržité, čo môže byť ročné alebo mesačné.

BigCommerce vs Shopify: Ktorú platformu elektronického obchodu by ste si mali zvoliť?

Teraz porovnajme Shopify a BigCommerce – ktorá z nich je lepšou platformou pri pohľade na a porovnaním ich dizajnu obchodu, nástrojov elektronického obchodu, zákazníckej podpory, profesionálneho trhu, aplikácií a cien..

1. Ktorá platforma má lepšie šablóny obchodu?

Keďže ľudia sa rýchlo usudzujú, atraktívny výklad je veľmi dôležitý, pretože dáva vášmu online obchodu dôveryhodnosť.

Nakupujte témy výkladov

V tomto prípade má služba Shopify témy, ktoré sú dnes niektoré z najzaujímavejších tém výkladu na trhu. Sú profesionálne, elegantné, moderné a svieže. Jedným z hlavných dôvodov, pre ktorý vyzerajú položky Shopify tak skvele, je skutočnosť, že využívajú autonómnych dizajnérov na vývoj dizajnov..

Téma Shopify - BoundlessTéma Shopify – Boundless
Téma Shopify - predvolená debutTéma Shopify – predvolená debut

Takže kým služba Shopify vytvára platformu alebo nástroj, necháva profesionálnych dizajnérov robiť svoje plány. To tiež znamená, že zatiaľ čo získate nejaké témy zadarmo, mnohé z nich sú prémiové, ktoré si môžete kúpiť od 100 do 180 dolárov.

Pozrite si ďalšie šablóny internetového obchodu od spoločnosti Shopify

Témy výkladu obchodu BigCommerce

Na druhej strane sa spoločnosť BigCommerce v poslednom čase výrazne zlepšila, pretože sa viac zameriava na rozvoj profesionálnych a atraktívnych predajní pre svojich zákazníkov. Zlá kvalita ich dizajnov bola predtým nevýhodou, ale začínajú dobiehať témy Shopify. BigCommerce vám tiež ponúka bezplatné a prémiové témy v rozsahu od 145 do 235 dolárov.

Téma veľkého obchodu - Cornerstone BoldTéma veľkého obchodu – Cornerstone Bold
Téma BigCommerce - Fortune HighlightTéma BigCommerce – Fortune Highlight

Služba Shopify aj BigCommerce vám ponúkajú bezplatné témy a platené témy, ktoré reagujú na mobily. Služba Shopify vám ponúka 10 bezplatných a 62 prémiových čísel, zatiaľ čo služba BigCommerce vám ponúka 10 bezplatných a 127 prémiových tém.

Pozrite si ďalšie šablóny internetového obchodu od spoločnosti BigCommerce

Verdikt: Výhry Shopify

Aj keď má BigCommerce v porovnaní s Shopify viac tém, vďaka dizajnu motívov Shopify je rez vyššie. Témy Shopify sú vysoko prispôsobiteľné. S jedinečnou sadou možností si môžete svoj motív prispôsobiť pomocou súboru parametrov.

2. Ktorá platforma ponúka lepšiu tvorbu obchodov?

Shopify Builder

Služba Shopify vám poskytuje všetky základné nástroje na vytvorenie fungujúceho internetového obchodu. Vyspelé nástroje, ako sú recenzie produktov, zoznamy priania zákazníkov, návrhy produktov atď., Však budete musieť pridať do svojho obchodu prostredníctvom App Store. Niektoré nástroje sú bezplatné a niektoré platené. Tieto nástroje sú platené, pretože ich vývojári zadávajú externe.

Shopify vyzýva vývojárov, aby konsolidovali svoje nástroje do platformy, aby ich klienti mohli tieto nástroje používať aj bez toho, aby vykonali akúkoľvek prácu s kódom. Dodatočné peniaze, ktoré platíte, sa teda väčšinou vzťahujú na týchto externých vývojárov. Nie všetky tieto nástroje sú potrebné, ale ak chcete svoj obchod rozšíriť, možno ich budete potrebovať.

Tvorba obchodov Shopify – to je miesto, kde spravujete a sledujete svoj internetový obchod. Z vyššie uvedeného skúšobného obchodu môžete vidieť, že služba Shopify obsahuje zoznam funkcií, kde môžete svoj internetový obchod rýchlo spustiť.

Staviteľ obchodu BigCommerce

BigCommerce možný má jeden z najkomplexnejších zbierky nástrojov medzi všetkými poprednými tvorcami webových stránok pre eCommerce obchod. Ponúkajú vám z krabice nástroje, ktoré už boli pridané do ich mesačného plánu.

Ak potrebujete viac nástrojov, v obchode BigCommerce App Store nájdete tie pokročilé nástroje, ktoré vytvorili externí vývojári – napríklad Shopify. Je to užitočné, pretože neviete, aké ďalšie nástroje môžete požadovať po začatí podnikania.

Staviteľ obchodu BigCommerceBigCommerce store builder – Máte prístup k väčšine funkcií BigCommerce, aj keď ste na skúšobnom pláne. Kliknutím na každú časť prejdete o krok ďalej.

Verdikt: Tie

Skutočne záleží na tom, ako chcete, aby vaše podnikanie rástlo. Obaja tvorcovia stránok majú nástroje, ktoré sú užitočné v rôznych fázach podnikania, takže rozsudok je tu trochu zmätený..

3. Kto má lepšiu zákaznícku podporu?

BigCommerce aj Shopify vám ponúkajú nepretržitú zákaznícku podporu prostredníctvom rôznych kanálov – live chat, telefón a e-mail. V podstate, ak máte otázky alebo problémy, dokonca aj o polnoci, vždy môžete využiť technickú podporu oboch platforiem.

K dispozícii je tiež komunitné fórum na stránkach Shopify a BigCommerce, kde môžete uverejňovať otázky a riešenia pre ostatných používateľov. Túto metódu môžete dokonca použiť na oslovenie svojich podporných tímov. Pretože sa jedná o verejný kanál, doba obrátky od členov podpory je zvyčajne rýchlejšia.

nakupovať v centre pomociCentrum pomoci Shopify (návšteva)
Centrum pomoci služby BigCommerce (návšteva)

Hlavnou výhodou fóra je, že môžete nahliadnuť do toho, čo robia ostatní zákazníci (majitelia firiem ako vy), problémy alebo otázky, ktoré majú, a tiež nejaké užitočné riešenia, ktoré by mohli mať. Môžete si dokonca vyzdvihnúť užitočné tipy, ak na takýchto fórach trávite dosť času.

Verdikt: Tie

Aj keď je to kravata, viac sa prikláňam k Shopify kvôli komunite, ktorú zhromaždila v priebehu rokov. Pre začiatočníkov môže byť Shopify tým lepším miestom pre začatie, pretože ponúka komplexnú dokumentáciu pre svojpomoc v porovnaní s BigCommerce. Riešenia mojich problémov sa mi podarilo nájsť v ich online centre pomoci.

4. Kto má väčší talent?

Shopify má pre vás k dispozícii trh odborníkov (voliteľné). Títo odborníci vám môžu pomôcť pri presúvaní vášho obchodu na inú úroveň a zároveň vám poskytujú slobodu venovať pozornosť iným funkciám svojho podnikania. Medzi týchto odborníkov patria vývojári, dizajnéri, obchodníci, nastavenie obchodu a fotografi. Shopify dokonca geograficky uvádza svojich expertov, aby ste si mohli ľahko najať pomoc.

Aj keď stále môžete získať odborníkov, ktorí vám pomôžu vytvoriť obchod v obchode BigCommerce, odborníci sú v porovnaní so službou Shopify menej. Je preto najmenšie ťažké nájsť správneho odborníka na BigCommerce, najmä ak chcete niekoho, kto žije vo vašom okolí.

Shopify má väčšiu skupinu odborníkov a ekosystém vyzerá vyspelejšie.

Z tohto hľadiska vyzerá ekosystém podpory Shopify vyspelejšie, ale pomoc s náborom nie je bezprostredným problémom, keď stále začínate. Pomoc pri hľadaní zamestnania je len niečo, čo treba vziať do úvahy, keď je pre vás toľko, aby ste sa mohli postarať.

Verdikt: Výhry Shopify

Víťazom je Shopify. Je jednoduchšie nájsť expertov v službe Shopify v ktorejkoľvek krajine ako v spoločnosti BigCommerce.

5. Ktorá platforma obsahuje viac aplikácií, ktoré môžete pridať?

Keď sa vaša firma rozširuje, vstavané funkcie pravdepodobne nespĺňajú vaše potreby. Na rozvoj vášho podnikania potrebujete viac nástrojov. Existujú pokročilé nástroje z obchodov Appify a Bigcommerce na rozšírenie funkcií vášho obchodu.

Nakupujte aplikácie

Nakupujte aplikáciu na prepravuNakupujte aplikácie na prepravu a plnenie

Služba Shopify práve teraz poskytuje vo svojom Obchode viac ako 1500 aplikácií. Tieto aplikácie vám môžu pomôcť v oblasti marketingu a predaja, integrácie sociálnych médií, automatizácie alebo údržby manažérskych úloh súvisiacich s vykazovaním, vedením účtovníctva, zákazníckou podporou, prepravou, plnením, inventárom atď..

Trh aplikácií BigCommerce

Aplikácie pre veľké podnikyTrh aplikácií BigCommerce

Pokiaľ ide o službu BigCommerce, v porovnaní so službou Shopify 1500 existuje iba 250 aplikácií. To však neznamená, že služba BigCommerce je vo vzťahu k službe Shopify druhoradá, pretože spoločnosť BigCommerce už do svojho základného plánu pridáva veľa nástrojov (ako sú ponuky na doručovanie v reálnom čase, profesionálne nástroje na vytváranie prehľadov, hodnotenie produktov a recenzie atď.). Znamená to však, že ekosystém vývojárov v Shopify je rozsiahlejší ako BigCommerce.

Ako už bolo povedané pre vyššie uvedený segment, keď uvažujete dlhodobo, je vhodné mať viac aplikácií.

Verdikt: Výhry Shopify

Verdikt je evidentne opäť Shopify. Vyberám Shopify nielen kvôli počtu aplikácií, ale aj k ekosystému veľkých vývojárov, ktorý vytvoril. Viete, že vždy existujú vývojári, ktorí stavajú ďalšiu potrebnú funkciu.

6. Ktorá platforma je obľúbenejšia?

Práve teraz má Shopify viac ako 2,4 milióna používateľov, vrátane historických údajov a spracoval transakcie v hodnote vyššej ako 41 miliárd dolárov. Ponúkajú viac ako 70 atraktívnych výkladov výkladu, z ktorých majú na výber, majú 1500 aplikácií a rozsiahlu komunitu. Len na týchto štatistikách môžete vidieť, že Shopify je obľúbenejší.

Ak vyskúšate staviteľov obchodu s elektronickým obchodom v službe Google Trends, ľudia vyhľadávajú v službe Shopify veľa ľudí vo vyhľadávacích nástrojoch v porovnaní so službou BigCommerce.

Podľa štatistík, BigCommerce zaznamenalo viac ako 159 000 zákazníkov so zahrnutými historickými údajmi a spracovaním transakcií 17 miliárd dolárov. Ponúkajú 130 tém a 250 aplikácií a majú menšiu komunitu odborníkov.

Upozorňujeme, že tieto štatistiky sú na základe veľmi vysokých úrovní a neznamená to, že služba Shopify je výhodnejšia ako BigCommerce..

Verdikt: Výhry Shopify

Aj keď sa to môže zdať nespravodlivým verdiktom, najmä keď mal BigCommerce neskôr štart ako Shopify, stále si ho vyberám, pretože pokiaľ ide o rozhodovanie, zvyčajne si vyberáme najobľúbenejšie možnosti, správne?

7. BigCommerce vs Shopify: Ceny

V technickom priemysle je normou, že pri každej inovácii na vyšší plán získate viac zdrojov. Tento postup sa týka aj spoločností BigCommerce a Shopify. S vyšším plánom získate viac vylepšených funkcií a nižší poplatok.

Stručný prehľad obchodného plánu

 • Základné Shopify – 29 USD / mesiac
 • Shopify – 79 USD / mesiac
 • Advance Shopify – 299 dolárov / mesiac
 • Shopify Lite – 9 dolárov za mesiac (predávať na sociálnych médiách alebo na webových stránkach)
Nakupujte plány / ceny
Základné Shopify
Shopify
Rozšírené Shopify
Mesačná cena29 USD / mesiac79 USD / mesiac299 $ / mesiac
Účty zamestnancov2515
Produktyneobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
Poplatky za kreditné karty2,9% + 0,30 dolárov2,6% + 0,30 USD2,4% + 0,30 USD
Transakčné poplatky / brána tretej strany2%1%0,5%
Nakupovať platby0%0%0%
Viaceré predajné kanályÁnoÁnoÁno
Darčekové poukážkyÁnoÁno
Opustenie zotavenia košíkaÁnoÁnoÁno
Certifikát SSL zadarmoÁnoÁnoÁno
Nakupujte POS aplikáciuÁnoÁnoÁno
Analýza podvodovÁnoÁnoÁno
Odborné správyÁnoÁno
24/7 podporaÁnoÁnoÁno

Navštívte službu Shopify

Stručný prehľad plánov spoločnosti BigCommerce

 • Štandard – 29,95 USD / mesiac
 • Plus – 79,95 dolárov / mesiac
 • Pro – 249,95 USD / mesiac
Plány / ceny veľkého obchodu
štandardné
Plus
pre
Mesačná cena29,95 USD / mesiac79,95 USD / mesiac249,95 USD / mesiac
Účty zamestnancovneobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
Produktyneobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
Hranica predaja za rokAž do výšky 50 000 dolárovAž do výšky 150 000 dolárovAž 400 dolárov
Poplatky za kreditné karty2,9% + 0,30 dolárov2,5% + 0,30 USD2,2% + 0,30 USD
Žiadny transakčný poplatok0%0%0%
Viaceré predajné kanályÁnoÁnoÁno
Nákupy GoogleÁnoÁnoÁno
Darčekové poukážkyÁnoÁnoÁno
Opustený šetrič košíkaÁnoÁno
Zadarmo HTTP a vyhradený SSLÁnoÁnoÁno
Skupiny zákazníkov a segmentáciaÁnoÁnoÁno
Profesionálne nástroje na podávanie správÁnoÁnoÁno
24/7 podporaÁnoÁnoÁno

Navštívte BigCommerce

Jedna vec, ktorú stojí za zmienku, vám BigCommerce neúčtuje žiadne transakcie za všetky plány. Čo znamená, že nebudete musieť platiť poplatok alebo províziu spoločnosti BigCommerce, keď váš zákazník platí prostredníctvom služby PayPal. Na druhej strane, ak chcete v obchode Shopify 0% transakčný poplatok, musíte použiť platbu Shopify.

Verdikt: Výhry Shopify

Aj keď obidve mali cenové body, ktoré je možné prispôsobiť rozpočtom, uprednostňujem tu Shopify. Pokiaľ ide o hodnotu za peniaze, zo služby Shopify získate viac za rovnakú zaplatenú sumu.

BigCommerce vs Shopify: Čo je pre vás to pravé?

Služba Shopify vám poskytne atraktívnejšie témy, ktoré sú pripravené pre mobilné zariadenia. Majú tiež veľký obchod s aplikáciami, ktorý môžete použiť na zlepšenie funkčnosti vášho obchodu, a majú viac odborníkov v komunite ako kdekoľvek inde. Platení používatelia Shopify sú 15x viac ako používatelia služby BigCommerce, čo znamená, že sú obľúbenejší. Je tiež zrejmé, že ak si vyberiete Shopify, viac vývojárov aplikácií, tvorcov tém a odborníkov, ktorí vám pomôžu, vyprodukujú Shopify.

Nástroje z BigCommerce sú o niečo vyčerpávajúce ako Shopify. Aj keď má BigCommerce vynikajúcu zbierku tém, dizajn Shopify je lepší. Nie všetky témy z BigCommerce sú pripravené pre mobilné zariadenia. V obchode s aplikáciami BigCommerce si môžete vybrať z 250 aplikácií a má obmedzený počet odborníkov. Aj keď majú menej používateľov, je dôležité si všimnúť, že služba Shopify začala skôr (2004) ako BigCommerce (2009). Celkovo si uvedomujeme, že Shopify rozširuje svoju užívateľskú základňu rýchlejšie ako BigCommerce.

Uč sa viac

 • Kliknite sem, aby ste preskúmali BigCommerce online
 • Kliknite sem a preskúmajte službu Shopify online

záver

Zjednodušene povedané, obe platformy sú populárnymi poskytovateľmi riešení elektronického obchodu. Obaja sú kompetentní a majú k dispozícii širokú škálu nástrojov, ktoré vám pomôžu rozšíriť vaše podnikanie. Hoci služba Shopify vyzerá atraktívnejšie ako BigCommerce a keďže neexistuje konečná odpoveď, odporúčame vám ich vyskúšať obidve.

Ako začať s Shopify?

Je v poriadku mať bezrizikové myslenie. Pred vyskúšaním nie je nikto pripravený niečo investovať. Preto ponúka služba Shopify 14-dňovú skúšobnú verziu. Použitie je úplne zadarmo a nemusíte vyplňovať ani podrobnosti o svojej kreditnej karte.

Kliknite sem a zaregistrujte sa na bezplatný účet v službe Shopify.

Shopify Zaregistrujte saKrok č. 1 – Zadaním e-mailovej adresy a názvu obchodu spustite bezplatnú skúšobnú verziu služby Shopify.
Shopify Zaregistrujte saKrok č. 2 – Zadajte osobné údaje a uložte podrobnosti.

Ako začať s BigCommerce?

BigCommerce ponúka 15-dňovú bezrizikovú skúšobnú verziu na vyskúšanie platformy sami. Nie sú potrebné žiadne podrobnosti o kreditnej karte. Takže si môžete byť úplne istí, že vám to nebude účtovať poplatok, ak sa rozhodnete nepokračovať po 15 dňoch.

Kliknite sem a zaregistrujte sa na bezplatný účet na BigCommerce.

BigCommerce-signupKrok č. 1 – Zadajte e-mailovú adresu a začnite so skúškou BigCommerce.
BigCommerce-storeKrok # 2 – Zadajte názov obchodu (môžete ho zmeniť neskôr) a ďalšie prihlasovacie údaje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map