Weby jako Fiverr (pro freelancery a nájemníky)

Fiverr je web, který umožňuje nezávislým obchodníkům uvádět své služby na trh. V posledních několika letech došlo v odvětví na volné noze k obrovskému nárůstu. Nové obchodní modely a příležitosti daly vzniknout gigové ekonomice.


Díky tomuto růstu mají nyní nezávislí podnikatelé i podnikatelé, kteří hledají služby, mnohem větší výběr. Přesto volba znamená, že rozhodnutí musí být učiněna. Ať už jste na volné noze někoho, kdo hledá služby – pro jakou platformu byste se měli rozhodnout?

Co je Fiverr a jak to funguje?

Domovská stránka FiverrFiverr Homepage (Navštivte zde)

Fiverr.com se rozrostl na jedno z největších světových trhů digitálních služeb. Spojuje kupující a prodávající pro vše od kódování po umění. Prodejci přicházejí s různými dovednostmi a úrovní odborných znalostí.

Na volné noze využívající platformu Fiverr mohou nabízet téměř cokoli, co si lze představit, pokud je možné je doručit přes internet. Jejich portfolia, citované ceny a recenze od bývalých zákazníků pomáhají prodávat je novým.

Registrace zde je zdarma, ale musíte se s nimi zaregistrovat, abyste hledali zaměstnání nebo najali své nezávislé pracovníky. Tato stránka je uspořádána podle kategorií práce a můžete ji prohlížet jako online katalog.

Pro prodejce (na volné noze)

Pokud hledáte seznam svých služeb na serveru Fiverr, ujistěte se, že váš profil prodejce je úplný. Dobře napsaná nabídka koncertu, která jasně popisuje vaše služby, vám může pomoci nejen prodat koncert, ale také zabránit potenciálním sporům.

Dobré hodnocení po poskytovaných službách je plus, jak je vidět na vašem profilu. Fiverr zaplatí za hotové koncerty okamžitě, ale z vašeho poplatku si odřízne. Při uvádění cen nezapomeňte tuto skutečnost zohlednit. Platforma vám vyplatí 80% (což znamená Fiverr sníží 20%) za co váš koncert prodává.

Výhody zahrnují:

 • Zdarma výpis vašich služeb
 • Není třeba nabízet nabídky
 • Tipy k cenám koncertů

Pro kupující (nájemci)

S desítkami tisíc koncertů uvedených na Fiverru je to opravdu kupující trh. Mají také k dispozici velmi širokou škálu koncertů, takže zde najdete téměř cokoli. Ceny jsou transparentní a to, co vidíte, je v zásadě to, co budete platit, bez skrytých nákladů.

Důležité informace:

 • Levné koncerty mohou přijít za kvalitu
 • Populární koncerty mohou mít šílené dlouhé termíny
 • Příležitostná práce

5 alternativ Fiverr pro freelancery a nájemníky

Jak jsem však již zmínil, ekonomika koncertů znamená ještě větší výběr. Freelancing nezačíná a nekončí Fiverrem, existuje nespočet alternativ Fiverru. Zde je 5 stránek, jako je Fiverr, které je třeba zvážit:

1. Úpravy

Upwork - Alternativa k FiverrUpwork Homepage

Upwork je podobné tržiště jako Fiverr, ale je více zaměřeno na některá pole. Zde najdete nabídky, jako je grafický design, literatura a vývoj webových stránek. Stejně tak tento web nabízí odborníkům, kteří hledají práci navíc, prostředky k nalezení projektů, komunikaci s potenciálními klienty a bezpečný způsob, jak získat platby.

Váš profil slouží stejným účelům jako obecné portfolio pro budoucí zaměstnavatele, proto je nezbytné, abyste si vytvořili vhodné. Především inzerujte sebe a svou práci správně.

Jak funguje Upwork?

Vyplňte kategorii zaměstnání, kterou chcete zapadnout, a nezapomeňte uvést, jaké dovednosti máte a úroveň vašich znalostí. Je také důležité, aby vaše práce byla vykonávána v nejlepším případě, jako kdybyste nemohli plnit úkoly, mohl by být váš účet potenciálně uzavřen.

Uvědomte si však, že s prací jsou spojeny vysoké náklady. Upwork účtuje asi 25% z vašich poplatků a navíc to s 2,75% zpracovatelským poplatkem + DPH + směnné kurzy. Jinými slovy, kvůli těmto provizím může být obtížné si zde vydělat na živobytí.

Pokud se chcete dozvědět více, zde je srovnání mezi Upwork a Fiverr.

Výhody upwork namísto Fiverr

Pro freelancer:

 • Členství zdarma
 • Vyhlídky na vedlejší příjem
 • Platit méně provizí pro dlouhodobé klienty

Pro nájemce:

 • Efektivní vyhledávání a recenze
 • Integrované nástroje pro spolupráci
 • Spravedlivé fakturace

2. Toptal

ToptalToptal Domovská stránka

Toptal je exkluzivní síť špičkových nezávislých vývojářů softwaru, návrhářů, finančních expertů, produktových manažerů na světě. Nejlepší společnosti si najímají nezávislé freelancery jako nejlepší volbu pro mnoho důležitých projektů.

Jednoduše přejdete na jejich web a kliknete na „Najmout nejlepší talent“ a zaregistrujete se svými údaji. Když přidáte své dovednosti a služby, tým Toptal zkontroluje váš pracovní profil a pak vás spojí s nejlepšími uchazeči. Po dokončení kontroly můžete začít s prací.

Jak Toptal vydělává peníze?

Toptal vydělává peníze tím, že zpoplatňuje ty, kteří se snaží zapojit své nezávislé pracovníky. Samotní nezávislí neplatí nic za službu. Částka, kterou účtujete, je přesně to, co dostanete (možná nižší poplatky za bankovní převod).

Zákazníci platí hodinovou sazbu, která je přibližně dvojnásobná, než požadují nezávislí pracovníci. To může skončit docela strnulými účty v závislosti na příslušných poplatcích. Například, pokud nezávislí žádají o 20 $ za hodinu, nájemci jsou účtováni 40 $ za hodinu.

Výhody Toptal namísto Fiverr

Pro freelancer:

 • Přizpůsobené profilování práce
 • Jednoduché uživatelské rozhraní
 • Pracujte pro globální publikum

Pro nájemce:

 • Omezený soubor dovedností
 • Obecně nákladnější nezávislí

3. Freelancer.com

Freelancer.comFreelancer.com Domovská stránka

Freelancer.com je webová stránka crowdsourcingového trhu, která pomáhá milionům podniků najít freelancery. Pokud chcete kvalitní práci v rozumném rozpočtu (pro kupující i prodávající), pak je Freelancer.com pro vás.

Co Freelancer.com nabízí?

Web nabízí širokou škálu pracovních příležitostí, jako jsou copywritingové projekty, webdesign a další. Nezávislí, začněte vytvořením vlastních profilů. Uveďte své dovednosti a odborné znalosti a podělte se o své zkušenosti s širokou veřejností. Poté najděte pracovní místa, která nejlépe vyhovuje vašim schopnostem a odborným znalostem. Napište svou nejlepší nabídku, získejte odměnu a vydělávejte.

Výhody Freelancer.com namísto Fiverru

Pro freelancer:

 • K dispozici je bezpočet projektů
 • Interakce se zákazníky v reálném čase
 • Levné předplatné plán

Pro nájemce:

 • Citlivá technická podpora
 • Snadná interakce s nezávislými pracovníky

4. PeoplePerHour

PeopleperhourPeoplePerHour Domovská stránka

PeoplePerHour je další on-line nezávislý trh práce, který odpovídá obchodním potřebám s talentem. Je to ideální platforma pro malé podniky a jednotlivce. I když vám platforma poskytuje globální fond talentů na místě, pomáhá vám také upřednostňovat místní talenty podle vašich specifikací.

Jak funguje PeoplePerHour?

Tato platforma také poskytuje flexibilitu rozpočtu, což vám umožňuje nastavit pevnou cenu nebo platit za hodinu, přizpůsobit vašim potřebám a potřebám.

Výhody PeoplePerHour místo Fiverra

Pro freelancer:

 • Bezpečné platební metody
 • Snadná interakce s klienty
 • Sdílejte soubory a dokumenty

Pro nájemce:

 • Snadno najít talent
 • Mnoho kvalifikovaných kandidátů
 • Snadno použitelné rozhraní

5. Guru.com

Guru.comDomovská stránka Guru.com

Guru.com je platforma pro nezávislé pracovníky a zaměstnavatele pro spolupráci na projektech. S globálním dosahem může zaměstnavatel mít přístup k široké škále portfolií z rozsáhlého souboru kandidátů. To vše lze provést pomocí jednoduchého ovládacího panelu a čistého rozhraní, což usnadňuje práci na volné noze i zaměstnavatelům.

Co nabízí Guru.com?

Guru nabízí práce z programování & vývoj k psaní & Překladatelské služby. Její pracovní náplň také nabízí mnoho různých sad dovedností od právních služeb po inženýrství a architekturu. Jednoduše se připojte zdarma, zveřejňujte úkoly a začněte přijímat nabídky.

Výhody Guru.com místo Fiverra

Pro freelancer:

 • Dobrý tým podpory
 • Snadný platební systém

Pro nájemce:

 • Globální skupina talentů
 • Jednoduché uživatelské rozhraní
 • Vyberte si z několika platebních metod

Proč používat pracovní portály jako Fiverr?

To je otázka, kterou mi položili mnozí, nezávislí i podniky. Motivace každého se může lišit, ale existují přesvědčivé důvody, proč se rozhodnout pro portály pracovních míst, jako je Fiverr nebo některý z výše uvedených konkurentů Fiverr..

Pro uchazeče o zaměstnání to, že se jedná o ekonomiku koncertů, neznamená, že se jedná o trh prodávajícího. Nezapomeňte, že také konkurujete ostatním uchazečům o zaměstnání v gigové ekonomice.

Rovněž je třeba zvážit, zda budete mít čas na získání klientů také sami. Pokud právě začínáte na volné noze, možná ani nevíte, kde najít své další zaměstnání! (Pokud potřebujete pomoc, uvedli jsme 10 míst, kde můžete najít legitimní online zaměstnání.) I když ostřílení nezávislí lidé často přežijí sami, na začátku to není tak snadné.

Pro podniky je to hlavně o tom, co dává peněžní smysl. Dnes je v okolí tolik malých podniků, které pracují na rozpočtu na šněrování. Největším problémem je obvykle bouřlivá mzda, proto se zaměřte na své hlavní podnikání a zadávejte další práce na vývoji webových aplikací nebo podporujte pracovní místa.

To vám může pomoci vyřešit problémy a zároveň snadněji spravovat svůj spodní řádek.

Fiverr Alternatives – Final Thoughts

Ekonomika koncertu představuje příležitost, ale není to postel růží. Na volné noze bojují hlavně do kopce, i když jsou ochotni nabídnout vynikající služby za rozumnou cenu. Největším problémem mezi kupujícími a prodejci je důvěra – a tam přicházejí webové stránky, jako je Fiverr.

Tím, že fungují jako prostředník, pomáhají pracovní platformy podporovat ekonomiku koncertů a zajišťují, že jsou placeni na volné noze, zatímco podniky otevírají spor. Přesto to všechno často stojí za cenu – někdy velmi strmou.

Moje rada pro nezávislé pracovníky je tvrdá práce na vašich koncertech, ale zkuste si vytvořit vlastní webovou stránku portfolia. Ber to jako plánování pro budoucnost. Učte se z webů, jako je Fiverr, a využijte své zkušenosti s jednáním s klienty a spravujte si své vlastní v budoucnu.

Pro podniky se pracovní platformy většinou používají bezpečně, ale ostřílení nezávislí pracovníci se často vyhýbají kvůli tomu, kolik jsou tyto platformy účtovány. Zvažte tuto skutečnost, takže pokud hledáte skutečného odborníka, mohou být klíčem k vašemu problému nezávislí dodavatelé.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map