Shopify vs Volusion: Neobjektivní recenze a srovnání

Postupem času se Shopify a Volusion mohly zdát zaměřené na různé segmenty trhu. V souladu s hvězdami (nebo možná marketingovými manažery) mají nyní tito dva tvůrci stránek elektronického obchodu cenu téměř přímo střetnout se.


V minulosti se Volusion zaměřoval na střední část trhu, ale časy se změnily. Digitální revoluce zaznamenala vzestup malých e-Tailerů. Díky tomu, že má Shopify již v tomto vysoce konkurenčním segmentu trhu zdravý náskok, je Volusion vybaven správnou sadou funkcí?

Shopify vs Volusion: Na první pohled

Zde je srovnávací tabulka Shopify vs Volusion;

Funkce
Nakupujte
Volúze
PlánZákladníOsobní
Cena (ročně)26,10 $ / měsíc26,10 $ / měsíc
Zdarma plán k dispoziciNeNe
Internetový obchodAnoAno
VícekanálováAnoAno
Podpora POSOmezenýAno
Počet produktůNeomezený100
Poplatek za základní transakciNeNe
Navštivte onlineNavštivte ShopifyNavštivte Volusion

Porovnejte Shopify a Volusion v

 • Snadnost použití
 • Přidávání produktů
 • Řízení zásob
 • Manipulace s digitálními produkty
 • Prodejní místo (POS)
 • Zpracování plateb
 • Zákaznická podpora
 • Další funkce

Shopify vs Volusion: The Key Srovnání

1. Snadnost použití

Volusion User Dashboard Volusion není snadno použitelný a v mnoha případech je nemožný pro nové uživatele bez pomoci.

Když jsem v minulosti použil Shopify mnohokrát, vždy jsem cítil, že systém, který je k dispozici, je komplexní. A co je důležitější, vše od základů je velmi uživatelsky přívětivé a intuitivní.

Ve skutečnosti by noví uživatelé neměli mít vůbec potíže s prací na Shopify, pokud snad nikdy předtím nepoužili grafické uživatelské rozhraní (GUI). Vzhledem k nízké pravděpodobnosti toho je uspořádání Shopify téměř ideální.

Voluze na druhé straně mi připomíná moderní design, který se dostal na velmi starý školní navigační systém. Sama o sobě to není hlavní problém. Bohužel, rozvržení je také trochu špatně promyšlené.

Volusion také značně zaostává za Shopify, pokud jde o schopnosti jeho funkcí pro tvorbu webů, s nabídnutými šablonami, ale jen malou volnost, pokud jde o přizpůsobitelnost. Dokonce i když se snažíte změnit své logo, musíte jít na jinou stránku.

Vzhledem k tomu, že se jedná hlavně o porovnání stavitelů internetového obchodu mezi Shopify a Volusion, nebudu se zabývat podrobněji, pokud jde o snadné použití. Vyzývám však každého, kdo zvažuje Volusion, aby se zaregistroval do svého 14denního zkušebního období a vyzkoušel si systém před provedením nákupního rozhodnutí..

Který je lepší?

Nemám pocit, že se Volusion vůbec snadno používá, ani není vhodný pro použití bez rozsáhlého času stráveného čtením jejich dokumentace a žádáním o pomoc. Shopify je jasným vítězem, pokud jde o snadné použití.

Podívejte se na naši podrobnou recenzi Shopify zde.

2. Produktový management

Správa položek pro váš internetový obchod je jedním z nejdůležitějších aspektů tvůrců webu eCommerce. U potenciálních majitelů obchodů budete pravděpodobně na začátku trávit značné množství času.

2a. Přidávání produktů

Přidání kategorií produktů volus Pop-up menu přidávají zbytečné úrovně k tomu, co by mělo být jednoduché cvičení při přidávání produktu.

Služba Shopify má velmi zjednodušený proces přidávání produktů. Téměř vše, co potřebujete přidat, můžete něco uvést na dosah ruky. Každá sada souvisejících dat je přehledně uspořádána do jejich vlastních zón na stejné stránce.

Zpracování produktu Volusion je trochu podobné, až na to, že zavádí rozbalovací štítky do samostatných sad souvisejících dat (např. Základní informace, Správa obrázků, Řízení zásob). Pokud však věnujete větší pozornost, některé z volitelných proměnných vytvoří rozbalovací nabídky pro větší detail. To má tendenci zpomalit proces a někdy může být mírně nepříjemné.

Když jsem experimentoval s přidáváním produktů a změnami nastavení, byl jsem konfrontován s ne méně než 3 vyskakovacími okny a vytvořením dalších dvou dalších karet nabídky prohlížeče! Shopify mezitím mě bez problémů přenesl do segmentů v závislosti na tom, co jsem upravoval.

Má také některé neobvyklé štítky, s nimiž nemusí být obeznámeni všichni (vyžadující, abyste se znovu obrátili ke své znalostní bázi). Některé z těchto štítků zahrnují pravidla dodavatele a mřížku řízení zásob.

Který je lepší?

Produktový management je ve Shopify mnohem jednodušší a efektivnější než Volusion. Kupodivu to také umožňuje pouze použití obrázků GIF na webu, což může mít za následek použití obrázků nízké kvality.

2b. Řízení zásob

Řízení zásob ve voluse

V maloobchodě je vztah mezi produktem a inventářem jasný a dobře definovaný. Produkty jsou položky, které prodáváte, a zásoby jsou spravovány na základě prodeje. Proces řízení by měl být bezproblémový.

Každá z těchto sekcí je ve službě Shopify a Volusion definována dobře, ale druhá část přidala to, co nazývá mřížka řízení zásob v segmentu na stránce produktu. Tím se přidává celá další složitost místo pohodlí.

Určitě vidím potenciál této myšlenky, ale jak to dělá s mnoha věcmi, Volusion ji implementoval způsobem, který je pro většinu netechnicky důvtipných lidí příliš obtížný na správu.

Který je lepší?

Ačkoli je systém Volusion složitější, mřížka inventáře může být užitečná pro velké obchody zpracovávající velké objemy. Přesto naprostá složitost úkolů, které by měly být bezproblémové, zůstává zvědavostí.

2c. Manipulace s digitálními produkty

Nakupujte popis produktu Přidání digitálního stahování produktu je ve službě Shopify snadné.

Služba Shopify přirozeně nezpracovává digitální produkty, ale je zde doplněk, který můžete zdarma použít ke správě. Po instalaci je přidání digitálního produktu téměř stejné jako fyzické – s několika dalšími kroky. Musíte skutečně nahrát digitální produkt, který chcete prodat na stránce produktu.

Museli byste se podívat na tento fragment stránky nápovědy pokaždé, když do služby Volusion přidáte digitální produkt?

I zde Volusion vytvořil překvapivě komplexní způsob řízení něčeho, co by se nemělo lišit od normy. Místo toho, abyste jednoduše měli možnost přidat, Volusion vyžaduje, abyste si pamatovali složitý web nastavení, který musíte spravovat, abyste mohli produkt klasifikovat jako digitální.

Který je lepší?

Nemám ponětí, proč Volusion spravuje digitální stahování tímto způsobem a nechci se ptát. Stačí říci, že bych raději jen klikl na přidání, než si pamatoval spoustu polí, do kterých se přidá 0.

3. Prodejní místo (POS)

Volusion POS Systém POS společnosti Volusion se snadno používá a funguje téměř okamžitě po vybalení z krabice.

Systém POS je možná jednou z největších spořitelných milostí společnosti Volusion. Je velmi pevně integrován a vyžaduje pouze jednorázová nastavení, abyste mohli běžet. Nastavení zahrnuje buď aktivaci čistého POS režimu nebo hybridní.

Jakmile to uděláte, můžete použít POS scanner v maloobchodní prodejně pro zadávání objednávek, nebo tam můžete mít také výkladní skříň pro stejný účel. Ať tak či onak, natáhne se do vašeho obchodu Volusion a inventáře.

I v této oblasti však Shopify POS dává Volusionu šanci utéct za své peníze. Kromě standardní integrace POS mezi fyzickým a digitálním, Shopify přidává další prvek v – mobile.

Majitelům obchodů umožňuje využívat mobilní aplikaci jak pro nákupy, tak pro přijímání plateb. Zatímco celková implementace mírně zaostává za Volusion, mobilní prvek je v dnešní době relevantnější.

Který je lepší?

Řekl bych tomu losování mezi Shopify a Volusion, pokud jde o podporu POS.

4. Zpracování plateb

Platby Shopify jsou spravovány v sekci nastavení; vhodné, protože se nejedná o častou úpravu oblasti. Ve výchozím nastavení je k dispozici služba PayPal a můžete využít celou řadu poskytovatelů plateb třetích stran, například Proužek. Existují také možnosti, které můžete využít manuální platební metody jako bankovní vklady a peněžní příkazy.

Pokud se však rozhodnete použít zpracovatele plateb třetích stran, bude vám účtován poplatek za transakce v závislosti na tom, které se rozhodnete použít.

Volusion vám neúčtuje základní transakční poplatek, ale k použití je třeba se zaregistrovat u vlastního procesoru plateb. Účtuje se poplatek za transakci od 2,15% pokaždé, když je objednávka. Pokud si přejete, můžete se také rozhodnout použít zpracovatel plateb třetích stran, například Stripe nebo Skrill.

Který je lepší?

Co se týče použitelnosti, služba Shopify opět přináší uživatelům stres bez stresu, ale pokud jde o platby, účtují si toto privilegium. Pokud na svém webu máte velký objem prodeje, mohou se náklady na platby Shopify rychle nashromáždit. V této oblasti bych řekl, že se majitelé internetového obchodu musí dívat na mnohem lepší spodní hranici s Volusion.

5. Zákaznická podpora

Shopify i Volusion mají komplexní kanály zákaznické podpory. Můžete je kontaktovat prostřednictvím různých kanálů a oba mají velmi rozsáhlé online znalostní báze a průvodce abych vám pomohl.

Ve skutečnosti, Volusion dokonce má článek znalostní báze o tom, jak se s nimi spojit, pokud potřebujete podporu.

Který je lepší?

Jedná se o rovnoměrný rozstřel mezi nimi.

6. Další funkce

Zvládání může být obtížné zvládnout, ale je to určitě komplexní. Existuje řada doplňků, díky nimž je ve srovnání s Shopify vynikající, jako je například schopnost vyřizovat telefonické objednávky a vrácení produktů (RMA).

Pokud je váš web dostatečně velký, aby tyto oblasti zvážil, pak je Volusion o krok napřed před Shopify. Mám však pocit, že tato zařízení nejsou něčím, co by většina nových nebo maloobchodu online obchodů zajímala kvůli potenciálně nižším objemům.

Závěr: Je Volusion stále hoden jít?

Teď jste se pravděpodobně rozhodli, že Volusiona nenávidím a dupím na ně. Mohu vás ujistit, že to není pravda. Ve skutečnosti v mnoha oblastech mám pocit, že program Volusion je navržen tak, aby zvládal internetové obchody, které mají konkrétně vyšší objem provozu, a to díky způsobu, jakým mají své možnosti nakonfigurovány..

Nicméně při pohledu na vstupní plány těchto dvou vedle sebe a vzhledem k segmentu trhu na těchto úrovních, na které jsou oba zaměřeny, musím vzít v úvahu publikum. Na základní úrovni nabízí Volusion příliš mnoho složitosti a malou uživatelskou přívětivost na podporu nového majitele internetového obchodu.

Vytváření jejich internetových obchodů by mělo být něčím, na co utrácí malé úsilí – a samotná komplexní databáze to prostě nezkracuje. Z pohledu vstupní úrovně bych šel s Shopify, bez váhání.

Zkušební verze zdarma

 • Shopify – Klikněte sem a vyzkoušejte Shopify zdarma po dobu 14 dní (bez kreditní karty)
 • Volusion – Klikněte zde a vyzkoušejte Volusion zdarma po dobu 14 dní (není potřeba žádná kreditní karta)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map