Shopify vs Ecwid: Která platforma je pro vás nejlepší?

S téměř 11% tržním podílem v extrémně konkurenčním odvětví vertikální je Shopify jméno, o kterém by mnozí slyšeli. Vzhledem k tomu, že v obchodním systému Shopify vs Ecwid existuje šance, že by tato společnost mohla vyjít na vrchol?


Ecwid má také velmi komplexní produktové funkce a je zaměřen na ty, kteří chtějí zřídit eCommerce obchod s větší lehkostí. Má také bezplatný plán, který Shopify ne. Abychom dokonce dosáhli cokoli, podíváme se na plány s podobnými cenami mezi Shopify a Ecwid.

Shopify vs Ecwid: Na první pohled

V případě, že jste ve spěchu, níže je srovnávací tabulka Shopify vs Ecwid;

Funkce
Nakupujte
Ecwid
PlánZákladníPodnikání
Cena (ročně)26,10 $ / měsíc29,17 $ / měsíc
Zdarma plán k dispoziciNeAno
Internetový obchodAnoAno
VícekanálováAnoAno
Podpora POSOmezenýNe
Počet produktůNeomezený2 500
Poplatek za základní transakciNeNe
Navštivte onlineNavštivte ShopifyNavštivte Ecwid

Porovnejte Ecwid a Shopify v:

 • Snadnost použití
 • Přidávání a správa produktů
 • Produktové limity
 • Podpora digitálních produktů
 • Místě prodeje
 • Zpracování plateb
 • Opuštění manipulace s vozíkem
 • Zákaznická podpora

Shopify vs Ecwid: The Head-Srovnání s hlavou

Shopify a Ecwid jsou tvůrci stránek elektronického obchodování a v mnoha ohledech jsou srovnatelní. Pojďme se podívat na některé důležité funkce, které by poskytovatelé, jako je tento, měli zefektivnit:

1. Snadné použití

Shopify rozhraní tvůrce Shopify rozhraní tvůrce

Rozhraní tvůrce EcwidRozhraní tvůrce Ecwid

Jedním z hlavních důvodů, proč by někdo za web hostoval více než 20 $, je to, že Shopify a Ecwid jsou vyvíjeny kolem tvůrců webových stránek. To znamená, že téměř kdokoli s některými základními internetovými dovednostmi dokáže rychle vytvořit funkční web eCommerce – není třeba kódování.

Z tohoto důvodu nelze podceňovat důležitost toho, jak snadno se jejich systémy používají. Oba tito stavitelé stránek nabízejí uživatelům možnost přetahování. Předpoklad je jednoduchý – na jedné straně máte navigační lištu s nástroji a na druhé plátno, na kterém můžete pracovat.

Pokud jde o vzhled a dojem, tvůrce stránek Shopify má velmi ostrý a profesionální pocit. To velmi kontrastuje s velkými sekčními ovládacími prvky, které má Ecwid. Nicméně, pro použitelnost, latter cítí se mnohem snadnější použití pro začátečníky.

Služba Shopify také používá některé vlastní žargony, například „sbírky“, které si mohou zvyknout.

Vzhledem k tomu, že oba tito stavitelé jsou navrženi pro rychlý vývoj, neumožňují ve srovnání se stavbou webu od základu obrovské množství přizpůsobení. Obě však nabízejí jen tolik flexibility, abyste si mohli přizpůsobit základní vzhled.

Samozřejmě lze pozadí a podobně nahradit vlastními osobními obrázky, díky nimž budou vaše stránky jedinečné. Pokud jde o přizpůsobení, Shopify hrany Ecwid trochu – jen trochu.

Který je lepší?

Navigace a používání systému Shopify je o něco těžší, ale nabízí více možností designu. Ecwid, na druhé straně, je uživatelsky přívětivější, zejména pro ty, kteří se staví na webových stránkách.

Další informace o naší komplexní recenzi Shopify najdete zde.

2. Produktový management

Upravte nastavení SEO pro jednotlivé produkty v Ecwid

2a. Přidávání a správa

Manipulace s produkty je nedílnou součástí tvůrců internetového obchodu a naštěstí Shopify i Ecwid mají velmi schopné systémy.

V případě služby Shopify jsou stránky produktů všechny lineární, což znamená, že každá jednotlivá možnost, kterou můžete upravit, je na jedné nepřetržité stránce. To je samozřejmě rozděleno do logických segmentů, jako jsou podrobnosti o produktu, zásoby, ceny, doprava a další.

U produktu Ecwid jsou stránky produktu rozděleny do karet, přičemž každá karta zpracovává jednotlivé oblasti zájmu. Některé karty jsou trochu podivně pojmenované, například Atributy a soubory. První je určen pro správu dodavatelů, druhý pro manipulaci s digitálními produkty.

Jednou z oblastí, ve které Ecwid přichází v oblasti správy produktů dopředu, je schopnost zpracovat SEO přímo pro související produkt. Můžete nastavit (a dokonce zobrazit náhled) některé oblasti, jako je vzhled vyhledávání a popisy metadat. Tyto funkce jsou k dispozici u všech placených programů.

Který je lepší?

Přestože je správa produktu Shopify o něco jednodušší (a jasnější), řekl bych, že možnosti SEO, které nabízí Ecwid, skromnější, i když mohou být, vedou moje preference tímto způsobem.

2b. Limity produktů

Není pochyb o tom, že Shopify je velkorysejší o tom, kolik produktů můžete hrát jako hostitele – pro všechny plány je to neomezené. Ecwid vás omezuje na základě plánu, na kterém právě pracujete, přičemž bezplatný plán podporuje pouze 10 produktů.

Ve stejném srovnání mezi základním plánem Shopify a obchodním plánem společnosti Ecwid však zvyšuje úroveň ante na velmi velkorysou úroveň a umožňuje uložit až 2 500 produktů. Může to znít hodně, ale pamatujte, že každý produkt je jeden SKU.

U neomezeného množství produktů na Ecwidu budete muset svůj plán zvýšit na neomezený, což činí 82,50 $ měsíčně na roční bázi plateb.

Který je lepší?

Ruce dolů Shopify na tuhle.

2c. Podpora digitálních produktů

Oba plány, na které se zaměřujeme, umožňují prodej digitálního zboží, jako je hudba, video a další. Chcete-li to spravovat, musíte využít aplikaci doplňku na Shopify a omezuje vás na velikost digitálního produktu 5 GB.

Ecwid vám umožní pracovat s digitálními produkty nativně a navíc je velkorysejší s velikostmi souborů, což umožňuje až 25 GB.

Který je lepší?

Pokud jde o manipulaci, nativní systém by obvykle vyhrál, ale Shopify má silnou stabilitu doplňkových aplikací, které jsou vynikající. To by je vidělo víceméně na krku a krku při správě digitálních produktů.

3. Prodejní místo (POS)

Shopify má impozantní POS systém, který vám umožní integrovat digitální s fyzickým prodejem.

Pokud máte fyzický i digitální obchod, integrovaný systém může být pro firmu neocenitelný. Tento segment je jedním z vrcholů Shopify a co ho obvykle odlišuje od ostatních tvůrců webu eCommerce.

Shopify nabízí velké množství funkcí, pokud jde o POS, a dokonce i jejich Shopify Basic plán může využít jejich POS aplikaci. Tato aplikace vám umožní provádět prodeje z jakéhokoli místa a dokonce integruje čtečku karet pro přijímání plateb.

Inventář a objednávky jsou zjednodušené, ačkoli základní plán postrádá pokročilé funkce, jako je podpora vyhrazeného hardwaru POS. Přesto můžete bezproblémově realizovat prodej z kombinovaného souboru produktů a udržovat přesnou přehled o svém inventáři.

Který je lepší?

Ecwid má integraci POS, ale je to pouze pro jejich neomezené plány. Z tohoto důvodu a excelence systému Shopify POS vyhrává ruce dolů.

4. Platby

Ecwid integruje registraci plateb třetích stran pod vlastní deštník značky.

4a. Zpracování plateb

Shopify i Ecwid pracují s celou řadou platebních procesorů, ale pouze Shopify má nativní verzi, kterou můžete použít – Shop Pay. Kromě toho všechno ostatní pracuje s externími zpracovateli plateb Proužek, PayPal, a tak dále.

Shopify’s Shop Pay je k dispozici pouze v hrst zemí je tedy pravděpodobné, že budete muset nakonec použít jiného zpracovatele plateb. Pokud tak učiníte, je to zcela jednoduché, ale pro jejich použití budete muset vytvořit účet s těmito poskytovateli. To však musíte udělat sami a informace od těchto poskytovatelů plateb pak musíte zadat do služby Shopify.

Pokud se Ecwid liší, je to, že nemá nativního procesoru plateb, jako je Shop Pay, a snaží se usnadnit integraci plateb třetích stran. Výběr platebního procesora otevře přímý odkaz na tento web s registrační stránkou pod značkou Ecwid.

Který je lepší?

Přestože Shopify má výhodu s vlastním nativním platebním procesorem, dávám přednost bezproblémové integraci, kterou má Ecwid s poskytovateli třetích stran.

4b. Opuštěné manipulace s vozíkem

Pokud jste někdy použili systém elektronického obchodování a nákup nechali nedokončený – pravděpodobně jste od nich dostali e-maily s upomínkou. To je opuštěná manipulace s vozíkem a něco, co budete chtít pro svůj vlastní obchod.

Tento jednoduchý způsob oslovení a pokusu se získat zpět ztracený prodej je pro obchodníky s eCommerce neocenitelný a může vám pomoci změnit váš konečný výsledek. Plány Shopify a Ecwid, které zkoumáme, zahrnují jako součást dohody opuštěné funkce obnovy vozíku.

Obě prodejci také nabízejí podobnou funkčnost. Můžete si nastavit připomenutí (pro sebe), přizpůsobovat a odesílat e-maily ručně nebo nastavit automatické e-maily na základě šablon..

Který je lepší?

Jsou zhruba stejné a poskytují velmi potřebnou funkci. Služba Shopify však umožňuje obnovu všech opuštěných vozíků pro všechny plány, zatímco plány nižší než Business on Ecwid toto nedostanou.

Služba Shopify i Ecwid vám umožňují snadno odesílat e-maily pro zotavení z opuštěného vozíku, ale služba Shopify má pravděpodobně trochu výhodu, jednoduše proto, že poskytuje funkci za nižší cenu – jako u POS je tato funkce zahrnuta do všech plánů služby Shopify, dokonce i plán $ 9 „Lite“. Uživatelé Ecwid musí být na plánu $ 35 + nebo vyšší, aby ho mohli využít.

5. Zákaznická podpora

Shopify i Ecwid nabízejí komplexní zákaznickou podporu prostřednictvím e-mailu nebo živého chatu. Ecwid vám to umožňuje Spojte se prostřednictvím telefonního hovoru ale způsob, jakým to provedli, je komplikovaný a podle mého názoru prostě nestojí za to, aby se to stalo.

Který je lepší?

Je to stejná sázka na oba.

Závěr: Kdo vyhrál v Shopify vs. Ecwid?

Jak vidíte, mnoho funkcí, které se tyto dva chlubí, jsou ve své podstatě velmi podobné. Nakonec se to omezuje na individuální preference toho, jak chcete, aby nabízeli funkčnost, ne bez ohledu na to, zda je zahrnuta či nikoli.

Osobně dávám přednost uživatelské zkušenosti Ecwid, ale Shopify má také některé velmi atraktivní oblasti, zejména v jejich integračním systému POS. Pro dnešní trh může být tento most, který maloobchodníkům umožňuje manipulovat s digitálním i fyzickým, neocenitelný.

Zkušební verze zdarma

 • Shopify – Klikněte sem a vyzkoušejte Shopify zdarma po dobu 14 dní (bez kreditní karty)
 • Ecwid – Klikněte sem a vyzkoušejte Ecwid
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map