Gramatická recenze: Stojí za to gramatika?

Když se Grammarly poprvé setkal s mým radarem, bylo to s maličkostí ve způsobu doprovodných informací. Když jsem se dozvěděl, k čemu to bylo určeno, děsil jsem se v mysli, když jsem si představoval drakonickou školu podobnou postavu, která dohlíží na moje každé slovo.


Jako spisovatel i editor však vidím v mnoha případech výhodu, kterou přináší tabulce. I když si nejsem zcela jistý, že by to vyhovovalo všem mým potřebám, mám pocit, že pro něco takového je určitě trh.

Shrnutí gramatické recenze

Psací nástroj nabitý funkcemi pro profesionální pracující dospělé a studenty.

Název: Gramaticky

Popis: Gramatika je užitečný nástroj, který může kdokoli použít ke snadnému zdokonalení psaní. Je k dispozici online i jako instalovatelný formát a při psaní hladce funguje.

Operační systém: Windows, MacOS

Kategorie aplikace: Psaní

[ Více ]

 • Snadnost použití

 • Funkce

 • Hodnota za peníze

 • Uživatelská podpora

 • Přesnost / spolehlivost

Celkově

4.7

souhrn

Gramatika nabízí flexibilní řešení, jak rychle najít a opravit chyby při psaní. Grammarly Free nabízí základní opravy psaní za cenu 0 $; Grammarly Premium, které přichází s mnohem více funkcemi, je relativně cenově dostupné za 11,66 $ / měsíc.

Stručně řečeno, Grammarly je velmi všestranný a vejde širokou škálu publika. Mezi ty klíčové patří obchodní manažeři, bloggeri, studenti (i postgraduální studenti), mladí spisovatelé, prodejní personál a další.

Další informace

 • Plány a ceny
 • Zdarma vs Premium
 • Začínáme: Jak používat?

Klady

 • Gramatika je k dispozici všude
 • Automatické opravy je zajímavé
 • Pracuje pro více než pravopis
 • Přizpůsobte si slovní zásobu
 • Snadné návrhy na opravu
 • K dispozici je omezená bezplatná verze

Nevýhody

 • Rozšíření Chrome v beta verzi
 • Není vhodné pro specializovanou práci
 • Někdy chybí opravy
 • Plány & Ceny
 • Vyzkoušejte gramatiku zdarma

{
"@kontext": "http://schema.org",
"@typ": "Posouzení",
"itemReviewed": {
"@typ": "SoftwareApplication",
"název": "Gramaticky",
"popis": "Gramatika je užitečný nástroj, který může kdokoli použít ke snadnému zdokonalení psaní. Je k dispozici online i jako instalovatelný formát a při psaní hladce funguje. \ R \ n",
"obraz": "//buildthis-22a6.kxcdn.com/wp-content/uploads/grammarly-review-home.jpg",
"url": "/ go / gramaticky",
"operační systém": "Windows, MacOS",
"applicationCategory": "Psaní"
},
"reviewRating": {
"@typ": "Hodnocení",
"ratingValue": 4.70000000000000017763568394002504646778106689453125,
"bestRating": 5,
"nejhorší hodnocení": 0
},
"autor": {
"@typ": "Osoba",
"název": "Timothy Shim"
},
"reviewBody": "

Gramatika nabízí flexibilní řešení, jak rychle najít a opravit chyby při psaní. Grammarly Free nabízí základní opravy psaní za cenu 0 $; Grammarly Premium, které přichází s mnohem více funkcemi, je relativně cenově dostupné za 11,66 $ / měsíc.

\ r \ n

Stručně řečeno, Grammarly je velmi všestranný a vejde širokou škálu publika. Mezi ty klíčové patří obchodní manažeři, bloggeri, studenti (i postgraduální studenti), mladí spisovatelé, prodejní personál a další.

\ r \ n

Další informace

\ r \ n \ r \ n

  \ r \ n
 • Plány a ceny
 • \ r \ n

 • Zdarma vs Premium
 • \ r \ n

 • Začínáme: Jak používat?
 • \ r \ n

\ r \ n"
}

Pros: Co se mi na gramatice líbilo

1. Gramatika je k dispozici (téměř) všude

Používání gramatiky v Chromu Gramaticky pracoval s mnoha nástroji třetích stran, jako jsem přistupoval přes Chrome Pole pro psaní

Gramatika není jen online nástroj, který vám umožní nahrát dokument ke kontrole. Díky své schopnosti integrace s jinými aplikacemi nabízí velkou flexibilitu. Jádrem Grammarly je původní online verze. Zde můžete nahrát dokument, který chcete zkontrolovat, nebo jednoduše vytvořit dokument online a nechat jej během psaní zkontrolovat. Kromě toho existuje také gramatika pro Windows, Microsoft Office a Chrome.

Verze Windows (nebo Mac) je lokalizovaný formát Gramatiky online. To znamená, že je to v podstatě totéž, ale ke stažení na plochu. Potom jej spustíte jako jakýkoli jiný program v počítači. V podstatě je to jako alternativa k MS Word.

Grammarly’s Office plugin umožňuje pracovat v aplikacích Microsoft Word a Outlook. Myslím, že je to skvělý krok, protože existuje mnoho z nás, kteří se nemůžeme účastnit těchto aplikací buď osobně, ani z pracovních důvodů..

Konečně máte Gramatické rozšíření Chrome což umožňuje práci na různých webech online. Ačkoli například v Dokumentech Google a dalších aplikacích třetích stran.

Toto je zdaleka jeden z nejširších oborů, na který se textový korekční nástroj díval tak daleko, že jsem se setkal. Většina bude mít aplikaci, kterou jste nuceni používat, a bude fungovat pouze v tomto malém omezeném prostoru.

2. Automatické opravy jsou zajímavé

U většiny softwaru pro opravu textu, který vyžaduje, abyste zkontrolovali, co byly označeny jako nesprávné, se funkce automatického opravy na gramatice obnovuje. Je to jako masivně zvětšená verze mobilního textu automaticky opraveného.

I když to přichází s několika chybami (pro nedostatek lepšího slova), je to přesto nový port dlouhodobé mobilní implementace.

3. Pracuje pro více než pravopis

Korekce textu v gramatickém zobrazení uživatelského panelu Při psaní se bude rozšiřovat seznam návrhů na opravy vašeho textu

Jednou z hlavních výhod, které vidím v gramatice, je to, že to funguje nejen pro pravopis, ale také s mnoha dalšími oblastmi. Gramaticky vyhodnocuje váš psaný text na základě několika oblastí – správnost, srozumitelnost, zapojení a doručení.

Správnost & Jasnost

Správnost je spíše z technické stránky, což znamená, že Grammarly je chytání věcí, jako je hláskování, gramatika a podobně. Clarity má více co do činění s tím, jak zajistit, že se nestaráte o návyky, jako například za předpokladu, že vaše publikum ví, na co odkazujete.

Zapojení

Interakce se zabývá více uživatelskými zkušenostmi. Například, pokud byste měli opakovat použití slova často, gramatika pravděpodobně nahlásí, že pro pozornost podle jeho Engagement klauzule. Důvodem je to, že chcete-li udržet své publikum zapojené, musíte použít řadu slov, i když mají podobné významy.

dodávka

Dodávka vám pomůže s polským. Toto je rozlišovací faktor mezi spisovateli a dobrými spisovateli. Dobrý spisovatel ví, jak nastavit správný tón v článcích instinktem, a gramaticky napodobuje to v doručování.

Gramaticky za plagiát Šek

Mnozí z nás se za to již dříve dopustili – zkopírujeme kousky textu a poté je upravíme do vlastních slov. V minulosti však došlo k chybám a někdy ani netušíme, jak změnit text a nakonec ponechat příliš mnoho originálu v.

Ochrana před plagiátorstvím je jednou z nejdůležitějších věcí, které musí spisovatel udělat – bez ohledu na to, kde skutečně pracujete. Gramatikou dělá skenování textu na spoustu webového obsahu a dá vám vědět, jestli jste kopírovali příliš mnoho.

Považujte to za vestavěnou ochranu.

4. Přizpůsobte si slovní zásobu

Pro ty, kteří by ve svém textu mohli potřebovat často používat nestandardní slova, dává Gramatika také možnost vytvořit další slovník. Po pravdě řečeno, tato funkce je k dispozici v mnoha schopných textových procesorech, jako je MS Word, takže to není něco, na co opravdu křičet.

Přesto je tu funkce a já už slyším, jak inženýři a programátoři mezi námi dýchají úlevou.

5. Snadné návrhy na opravu

Pokud si vzpomenete, na začátku tohoto článku jsem si představil službu jazykové korekce jako přísný školák. Naštěstí se to Grammarly vůbec nelíbí. Ve skutečnosti mě velmi překvapily velmi zjednodušené návrhy, které předložil.

Pro průměrného uživatele by to bylo velmi snadné sledovat a dokonce i pochopit. To je jeden z hlavních důvodů, proč mám pocit, že gramatika může být dobrá pro různé aplikace. Pokud jste byli pracujícím profesionálem, řekněme, můžete ho použít ke zlepšení psaní za běhu pomocí těchto rychle opravitelných úprav.

Osobně si myslím, že stupeň správnosti a jednoduchost jeho vysvětlení činí gramatiku také vhodným nástrojem jazykové přípravy. Zvažte to u studenta, který by možná měl problémy s jazykem;

Použitím gramatiky k zadání dalších úkolů (historie, literatura atd.) Můžete zároveň zlepšit své znalosti angličtiny. Samozřejmě to není dokonalé řešení, ale je to možnost, pokud se jiné metody ukázaly jako méně úspěšné.

6. Existuje omezená bezplatná verze

Gramatika pro Chrome je do určité míry zdarma. To je skvělé pro ty, kteří hledají jediné rozšíření, které zvládne základní opravy na široké škále webových platforem pro úpravu textu. Přestože je bezplatná verze velmi omezená, funkčnost je zde stále nulová.

Gramatické plány a ceny - zdarma dostupný plánVyzkoušejte gramatiku za cenu 0 $.

Nevýhody: Co se mi na gramatice nelíbilo

1. Rozšíření Chrome stále v beta verzi

Gramaticky se používá v Google doc Gramatika si s Dokumenty Google opravdu nehraje dobře, protože oba bojují za vyřízení oprav.

Tento bod, který musím připustit, není ve skutečnosti o samotné gramatice, ale spíše jako hrozba pro ty, kdo se zaregistrují a musí za to hned zaplatit. Režim beta znamená, že se kolem nástroje Gramatika Chrome pravděpodobně vznášejí chyby.

Upřímně řečeno, pro plugin, jako je Grammarly, pracovat v prostředí tak širokém, jako je Chrome (v podstatě se díváte na kompatibilitu s celým internetem), není snadné. S ohledem na tuto výzvu již Gramatika pro Chrome funguje docela dobře.

Během svého hodnocení rozšíření Chome jsem si všiml tří hlavních problémů, které si přeji, již byly vyřešeny. První je, že ještě není připraven pro WordPress, což znamená, že pro bloggery musíte použít nativní aplikaci.

Druhým je, že se zdá, že Beta má problémy ve spolupráci s Dokumenty Google. GDOC má vlastní kontrolu pravopisu a zjistil jsem, že se při opravě střetává s gramatikou. To není nic vážného, ​​ale rozhodně to bylo nepříjemné jako sakra.

A konečně, většina korekcí třetích stran, na kterých je Grammarly aktivní, má omezené použití. Funguje ve velmi základním režimu a pokud chcete plně využít gramatických návrhů, budete se k němu stále muset vrátit v nativním nastavení, například v aplikaci.

2. Nevhodné pro specializovanou práci

Když říkám specializovaná práce, nemám na mysli specializované role, jako jsou inženýři a podobně, ale spíše v kontextu skutečného editora. Je zde více k psaní a úpravám, co Gramatika v tomto okamžiku nabízí.

Ano, je pravda, že z technického hlediska může Gramatika pomoci, zejména pokud je spisovatel nový a nezkušený. Když však budete rozšiřovat, Gramatika ztrácí zkušenosti a schopnost pomáhat jejím autorům je omezenější.

Některé představy o tom, co chybí, mohou být schopnost orámovat témata, přitáhnout úhel na příběh atd. V žádném případě to není vážně negativní, protože je pravděpodobné, že takové oblasti nespadají do působnosti vývojářů společnosti Grammarly, ale pouze pozorování rozdílů v roli.

3. Někdy chybí opravy

Jsou chvíle, kdy Grammarly nějak postrádá známku

Asi mým největším problémem s Grammarly je, že to může být nekonzistentní rytmus. Při svých testech na různých platformách jsem zjistil, že forma čas od času prostě nefunguje. I když tyto případy jsou vzácné z toho, co jsem viděl, ty, které to chybí, mohou být monstrózní.

Kdybyste věřili v nástroj jako je Gramatika, mohlo by to mít důsledky, kdyby to nechal udělat svou věc bez kontroly. Dokážete zobrazovat e-mail zaslaný svému šéfovi na důležitý projekt plný chyb?

Jak používat gramatiku?

Gramatická domovská stránka Grammarly můžete používat v Chromu. Je to zdarma! (návštěva)

Jak používat gramatiku - Přidání nástroje na různé platformyGrammarly Addon pracuje na hlavních platformách SaaS, sociálních médiích a e-mailových službách.

Gramatika funguje dvěma hlavními způsoby – jako doplněk k nebo prostřednictvím jeho nativního online webu. Všechny však fungují podobným způsobem:

 1. Vytvořte nový dokument a začněte přidávat text
 2. Jak budete postupovat, Gramatika zdůrazní slova nebo fráze, které je třeba opravit
 3. Podtržení různých barev představuje různé kategorie korekcí
 4. Průvodci vytvořenými návrhy se zobrazí v nabídce na pravé straně dokumentu
 5. Chcete-li provést opravy, můžete umístit kurzor na podtrženou frázi a zjistit, na co Gramatika chce změnit.
 6. Pokud chcete změnu přijmout, jednoduše na ni klikněte.

Vyzkoušejte zdarma: Navštivte Grammarly online

Gramatické plány a ceny

Funkce / plány
Volný, uvolnit
Pojistné
Podnikání
PoužíváníPro jednotlivcePro jednotlivcePro tým
GramatikaAnoAnoAno
KonzistenceAnoAno
ČitelnostAnoAno
Slovní zásobaAnoAno
Detekce tónůAnoAno
Počet licencíAnoAno
administrátorská lištaAnoAno
Centralizovaná fakturaceAnoAno
CenaVolný, uvolnit11,66 $ / měsíc12,50 $ / měsíc

Pro roční předplatné je Grammarly relativně cenově dostupný za 11,66 $ / měsíc. Pokud byste se chtěli přihlásit za kratší období, ceny jsou o něco vyšší. Řekl bych, že pokud byste ho opravdu měli použít jako nástroj, cena je pro dlouhodobé zapojení snadno ospravedlnitelná.

Považujte to za zážitek s přidanou hodnotou, který vám může pomoci nejen ve vaší práci, ale také na individuálním základě pro seberozvoj. V této souvislosti se roční předplatné nezdá být tak drahé, že?

Grammarly Free vs Premium

Gramatika zdarma nabízí základní kontrolu pravopisu a nějakou formu policie v oblastech, jako je přehlednost, zapojení a doručení. Režim Premium to zahrnuje, ale zahrnuje i další oblasti. Například v technické korektnosti, kromě pravopisu a gramatiky, se Gramatika také bude zabývat plynulostí a konzistencí interpunkce. A co je nejdůležitější, Grammarly Premium zahrnuje kontrolu plagiátů.

Závěr: Je pro vás gramatika?

V tuto chvíli si pravděpodobně uvědomíte, že ačkoliv je gramatika docela nabitá funkcemi, nemusí to být nutně to správné řešení pro všechny. Pokud sotva komunikujete za prací, není tu mnoho možného zlepšení.

Ale kolik z nás je skutečně tak izolovaných, že nemůžeme použít něco jako gramatiku? Řekl bych, že se jedná o silný nástroj nejen pro profesionální pracující dospělé, ale jak již bylo zmíněno dříve, ve vzdělávacím kontextu.

Pro koho je gramatika dobrá?

Jako průvodce uživatelům, kteří nechtějí trávit mnoho času zlepšováním svých jazykových dovedností, může Gramatika prokázat neocenitelnou výhodu. Stejně tak pro ty, kteří si chtějí vylepšit svůj jazyk, je gramatika dostatečně přímá, aby nebyla nenápadná a přitom dala snadno srozumitelné pokyny..

Výše uvedené platí i pro ty, kteří si vytvořili kariéru, zejména pro mladé spisovatele. Starší spisovatelé, jako jsem já, však bývají o něco tvrdohlavější, takže byste mohli najít změny, které chce Grammarly občas obtěžovat..

Stručně řečeno, Grammarly je velmi všestranný a vejde širokou škálu publika. Mezi ty klíčové patří obchodní manažeři, bloggeri, studenti (i postgraduální studenti), mladí spisovatelé, prodejní personál a další.

Vyzkoušejte zdarma: Navštivte Grammarly online

Zveřejnění: BuildThis dostává poplatky za doporučení z nástrojů uvedených na tomto webu. Názory však vycházejí z našich zkušeností a ne z toho, kolik platí. Zaměřujeme se na pomoc malým podnikům a jednotlivcům při vytváření webových stránek jako firmy. Podpořte prosím naši práci a dozvíte se více v našem zveřejňování výdělků.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map