Kuidas taastada oma WordPressi saidi varukoopia

Kuna WordPress toidab enam kui 34% internetist, on nüüd veebisaidi ehitamine ja hooldamine muutunud väga lihtsaks. Siiski on hooldamiseks palju funktsioone. Ütle, et pead viia oma ettevõtte veebisait üle teisele veebimajutajale. Te ei muretse – olete ju seda juba varem teinud. Mis saab siis, kui pärast migratsiooni lõpulejõudmist avastad, et mõnda kriitilist WordPressi faili pole migreerunud? Kahjuks pole seda lihtsat nuppu „Lähtesta” või „Võta tagasi”, mis seda ümber pöörataks. Seetõttu on oluline veebisaidi varundamine – saate faile taastada ja migratsiooni korrata.


WordPressi veebisaitide varundamisest taastamiseks on mitu viisi, mida käsitleme järgmistes osades. Kuid kõigepealt mõistame veebisaidi erinevaid komponente, mida tuleb varundada ja taastada.

WordPressi saidi võtmekomponendid

Mis tahes WordPressi install sisaldab mitmesuguseid komponente, mis on selle olulised alustalad. WordPressi komponente on 4, mida peaksite alati varundama:

 • WordPressi tuum – see on WordPressi põhifailid, sealhulgas lähtekood, WordPressi funktsioonid ja veebisaidi sätted.
 • WordPressi andmebaas – see sisaldab WordPressi taustafaile, mis salvestavad teie veebisaidi teavet. See hõlmab andmebaasi tabeleid, mis sisaldavad elulisi kirjeid, näiteks kasutaja mandaate, artikleid, veebisaidi postitusi ja veebisaidi metaandmeid.
 • WordPressi pluginad – Need on kolmanda osapoole lisandmoodulid või tööriistad, mis on üldise funktsionaalsuse parandamiseks integreeritud WordPressi installimisse. Neid saab WordPressi hoidlast hõlpsalt alla laadida ja teie saidile lisada.
 • WordPressi teemad – Need on jällegi kolmanda osapoole rakendused, mida kasutatakse teie veebisaidi üldise ilme ja kujunduse parandamiseks. Nagu pistikprogramme, on hoidlas ja muudel veebiturgudel saadaval palju tasuta WordPressi teemasid.

WordPressi varukoopia sisaldab tavaliselt kõiki neid nelja komponenti. Seetõttu tähendab varukoopia taastamine nende komponentide veebisaidile taastamist. Vaatame nüüd, kuidas taastamisprotsessi teostada.

Kaks meetodit oma WordPressi varukoopia taastamiseks

WordPressi taastamise saate teostada järgmiste meetodite abil:

 1. Manuaalne taastamine tööriista phpMyAdmin abil või andmebaasi taastamine, kasutades MySQL tööriist.
 2. Automaatne taastamine WordPressi varunduspistikprogrammi abil.

Tööriistad, mida peate WordPressi varukoopia taastamiseks

Vaatleme kõiki neid taastamismeetodeid üksikasjalikumalt järgmises jaotises. Manuaalsete taastamiste tegemiseks peavad teil esmalt olema:

 • Juurdepääs phpMyAdmin (teie veebimajutaja pakkuja) oma süsteemis.
 • Teie veebisaidi andmete varukoopia, mida soovite taastada.
 • An FTP-tööriist nagu FileZilla.
 • Kasutajaõigused andmebaasifailide muutmiseks, sealhulgas muutmine, tükeldamine ja autoriõigused.

1. meetod: käsitsi taastamine phpMyAdmini abil

Kui olete oma saidi varundamiseks kasutanud tööriista phpMyAdmin, saate seda hõlpsalt ka varukoopia taastamiseks kasutada. Võite oma tööriista phpMyAdmin ise alla laadida või kasutada veebiserveri pakkuja poolt eelinstalleeritud tööriista nende juhtpaneelilt..

Tehke järgmised toimingud, mida peate tegema:

 1. Logige oma kasutaja mandaatide abil sisse phpMyAdminisse.

PHPMyAdminit saab kasutada teie veebisaidi andmete varundamiseks ja taastamiseks.

 1. Pärast edukat sisselogimist liikuge tööriista jaotisse “Andmebaasid”, kus saate vaadata oma veebisaidi andmebaasitabelite täielikku loendit.
 2. Valige andmebaas, millesse soovite oma andmebaasi varukoopia taastada.
 3. Enne taastamist eemaldage valitud andmebaasist kõik olemasolevad tabelid. Selleks tehke lihtsalt järgmist.
  • Selles andmebaasis kõigi tabelite valimiseks klõpsake nuppu „Klõpsake kõik”.
  • Klõpsake loendis „With Selected” nuppu „Drop”.
 4. Varundusandmete andmebaasi importimiseks liikuge oma phpMyAdmini liidese vahekaardile „Import”.
 5. Uues aknas klõpsake nuppu “Sirvi”, et valida oma arvuti kaust, kust soovite varukoopia andmeid importida.
 6. Lõpuks klõpsake varundamisandmete importimiseks ja taastamiseks oma veebisaidi andmebaasis nuppu „Mine”.

MySQL-i abil käsitsi taastamine

Kui olete tuttav SQL-i käskudega ja loonud oma veebisaidi varukoopiaid MySQL-i tööriista abil, saate varufailid sama abil taastada.

Siin on käsitsi teostatavad toimingud, mida peate täitma:

 1. Pakkige varukoopiafailid (* .tar.gz või * .bz2 failid) lahti ja eraldage need järgmiste SQL-käskude abil:

Märkus. Kui teie andmebaasi varukoopia oli * .tar.gz (näiteks ajaveeb.bak.sql.tar.gz), siis

tar -zxvf blog.bak.sql.tar.gz

Märkus. Kui teie andmebaasi varukoopia oli * .bz2 (näiteks ajaveeb.bak.sql.bz2, siis)

[e-posti aadressiga kaitstud]: ~ / failid / ajaveeb> bzip2 -d blog.bak.sql.bz2

 1. Kopeerige ja kleepige pakkimata failidest järgmised SQL päringud oma MySQL andmebaasi:

[e-posti aadressiga kaitstud]: ~ / failid / ajaveeb> mysql -h mysqlhostserver -u mysqlusername -p andmebaasinimi < blog.bak.sql

Sisestage parool: (sisestage oma MySQL parool)
[e-posti aadressiga kaitstud]: ~ / failid / ajaveeb>

Selle abil saate taastada oma andmebaasi varukoopiaid oma WordPressi veebisaidile.

Kuigi mõlemad need käsitsimeetodid on tõhusad, on need kasulikud ainult WordPressi andmebaasifailide taastamiseks. Teiste WordPressi komponentide olemasolevast varukoopiast taastamiseks peate tegema mõned täiendavad käsitsi tehtavad toimingud. Lisaks peaksid teil käsitsi taastamise tegemiseks olema piisavalt tehnilisi teadmisi, et seda süsteemis sujuvalt teostada ja tõrkeotsingut teha, kui mõni probleem kärbib..

Parem varundamise ja taastamise võimalus algajatele või mittetehnilistele WordPressi kasutajatele on automatiseeritud taastamine WordPressi varundus- ja taastamistarkvara tööriista abil.

2. meetod: automaatse taastamise teostamine pistikprogrammi abil

Vaatame, kuidas saate seda kasutada BlogVault plugin varukoopia taastamiseks. See loob ja salvestab teie veebisaidi varukoopiate mitu versiooni turvalises ja sõltumatus kohas. Taastamisprotsessi ajal saate valida oma veebisaidil taastamiseks ühe neist varundusversioonidest.

Automaatse taastamise teostamiseks toimige järgmiselt.

 1. Esiteks logige sisse ja valige veebisait, mida soovite taastada.
 2. Avanenud lehel „Saidi üksikasjad” klõpsake nuppu „Taasta sait” (näidatud allpool).
 3. Teie WordPressi veebisait taastatakse uusimast saadaolevast varukoopiast.

BlogVaultsi taastamisprotsess on lihtsustatud, kuid üksikasjalik; saate valida, millist varundusversiooni soovite taastada.

BlogVaultsi taastamisprotsess on lihtsustatud, kuid üksikasjalik; saate valida, millist varundusversiooni soovite taastada.

Kui soovite taastada mõne muu veebisaidi varukoopia versiooni, toimige järgmiselt.

 1. Klõpsake jaotises „Varundamine” nuppu „Kuva kõik varukoopiad”. See kuvab konkreetse veebisaidi varundusversioonide kogu ajaloo.
 2. Selle varukoopia versiooni jaoks, mida soovite taastada, klõpsake „Automaatne taastamine”.
 3. Sisestage oma FTP mandaat.
 4. Valige kaust, kuhu WordPress on installitud (näiteks kaust „public_html”, kui kasutate oma veebimajutaja juhtpaneeli). Samuti saate otsida kaustu, kuhu on salvestatud WordPressi failid, näiteks wp-admin või wp-content.

Valige kaust, kuhu teie WordPress on installitud. Tavaliselt asub see kaustas “public_html”.

 1. Järgmisel ekraanil peate määrama, mida soovite oma WordPressi veebisaidile taastada. Näiteks võite valida kogu varundusversiooni või valitud failid või tabelid.
 2. Lõpuks võite varukoopia versiooni taastamise alustamiseks klõpsata nupul „Jätka”. Taastamise lõpetamisest teavitatakse teid.

See selleks. See protsess on lihtne ja kiirem kui käsitsiprotseduurid. Lisaks saate seda ise teha ilma igasuguse tehnilise abita.

Siin on veel midagi, mida peaksite teadma – nagu iga teine ​​WordPressi fail, võivad ka varufailid olla kahjustatud. Rikutud varufailide taastamine võib teie veebisaiti veelgi kahjustada. Kuidas seda vältida??

Lihtne lahendus on luua lavastuskoht ja testida varundamist, mida soovite taastada. BlogVault’i korral saate kasutada selle „Nutika varundamise testi taastamine”Funktsionaalsus, mis laadib otse varustusversiooni viimase varundusversiooni. Võite kasutada ka pluginaid nagu WP lavastus või Paljundusaparaat lavastuskoha loomiseks. Kui olete rahul, saate edasi minna ja ühendada varukoopia reaalajas veebisaidiga.

Kokkuvõtteks

Praeguses veebimaailmas ei saa nende veebisaidi suhtes kunagi liiga ettevaatlik olla. Selle varundamise tagamine on saidi tervise jaoks ülitähtis. See toimib andmete kadumise vastu turvavõrguna ja minimeerib seisakuid. Mis on varukoopia, kui seda ei saa taastada?

Et veebisaidi varukoopiad oleksid kasulikud mis tahes veebisaidi krahhi korral, peaksid WordPressi kasutajatel olema võimalik oma varukoopiatele juurde pääseda ja neid võimalikult vähese aja jooksul taastada. Ehkki seda on võimalik käsitsi teha, on see tavaliselt keeruline protseduur, mis nõuab aega ja kannatlikkust. Isegi väikseim viga võib tingida vajaduse taastada uuesti.

Sel juhul on kõige parem valida varukoopia plugin, mis on taastamisprotsessi lihtsustanud. Automatiseeritud tööriistad pakuvad kasutajasõbralikke taastamisprotsesse, mida saab kiiremini ja ilma suurema vaevata käivitada.

Millist protseduuri eelistaksite? Kui te ei kavatse seda ise teha, uurige, kuidas saate oma veebiarendust tellida.

Akshat Choudhary on alati uhke olnud sellest, et suudab ise asju õpetada. Alates BlogVault’i asutamisest on Akshat muutnud oma kõrvalprojekti kasumlikuks ettevõtmiseks, mis muudab India alustamisruumis uusi kõrgusi. Olles peaaegu kümme aastat WordPressi kogukonna liige, soovib Akshat mõista valdkondi, kus kasutajad võitlevad. Akshati peamine veendumus, mis põhineb ükskõik millise toote loomisel, on hoolitsemine selle eest, et lõppkasutaja ei vajaks abi, ja abistada neid parimal võimalikul viisil. Ühendage Akshat sees Facebook ja LinkedIn

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map