Veebisaidi värvilahendused, mida saate kasutada oma WordPressi saidil

Olete just registreerunud WordPress, ja olete valmis oma esimese veebisaidi üles ehitama. Probleem on selles, et teil pole aimugi, kuidas soovite, et see välja näeks. Te ei saa lihtsalt valida teema ja jääge selle külge – samuti on ülioluline valida täiuslik värviskeem.


Kõlab hirmutavalt? Ärge muretsege. Olen kogunud hämmastavaid näiteid veebisaidi värviskeemidest, millest saate inspiratsiooni ammutada. Arutleme ka selle üle, mida teha, et valida oma veebisaidile täiuslik palett.

Miks värviskeemid on olulised?

Enne nimekirja lisamist arutame läbi, miks on ülioluline valida oma veebisaidile sobivad värvid.

Esiteks muudab selge värvilahendus teie brändi meeldejäävamaks.

Suured ärinimed kasutavad veebisaitide, reklaamide ja muude brändingute jaoks tavaliselt logo värvi. Näiteks FedEx kasutab lillat ja oranži, PayPal aga mitu sinist tooni. Neid värve järjekindlalt kasutades seostab avalikkus selle teatud värvilahenduse kaubamärgiga.

Hea värvilahendus võib meeldida ka teie sihtrühmale.

Scott Designi uuringu kohaselt näivad kaks lemmikvärvi olevat sinine ja roheline.

Iga demograafiline rühm on oma värvieelistus. Nende maitset võisid mõjutada nende kasvatus, kultuur, ühiskond ja paljud muud tegurid.

Näiteks võib värvil olla erinevad tähendused erinevates kultuurides. Must tähendab tavaliselt elegantsi, kuid mõnes kultuuris esindab see kannatusi.

Ettevõtted on värvide efekte kasutanud oma huvides. Näiteks reageerivad lapsed erksatele värvidele tavaliselt positiivsemalt. Seega selline veebisait nagu PBS lapsed kasutab laste meelitamiseks erksat värviskeemi.

Lõpuks võivad värvid põhjustada kasutaja suurema seotuse.

Hiljutine Uuring paljastab, et kõrge kontrastsusega värvidega CTA nuppude konversioonimäärad on kõrged. See tähendab, et nupu värv peaks olema veebisaidi värvilahendusega eristuv.

Nagu näete, on ülioluline arvestada oma veebisaidi kõigi elementide värvidega, isegi kui see on vaid nupp.

Kuidas valida oma veebisaidile sobiv värviskeem

Lihtsaim viis hea värviskeemi valimiseks on värvigeneraatorite kasutamine. Siin on mõned tööriistad, mida saate kasutada:

 • Colorspire– veebisaidi mallide värvide eelvaade.
 • Paletton– vaadake, kuidas teie värviskeem erinevates paigutustes välja näeb.
 • Coolorid– genereerida valitud piltidest värvilahendused.

Kui soovite aga teha värvilahenduse nullist, siis tehke järgmist.

 1. Valige domineeriv värv. See on värv, millega soovite kõige rohkem silma paista. Soovitatav on kasutada oma brändi värvi kogu oma veebisaidil.
 2. Valige teisesed värvid. Need värvid täiendavad või tugevdavad teie domineerivat värvi.
 3. Määrake, kuhu värvid paigutada. Mõnele inimesele meeldib kasutada domineerivat värvi rõhutatud funktsioonide, näiteks nuppude ja linkide jaoks. Teised võivad seda kasutada suurte visuaalsete elementide jaoks, teisesed värvid aga tekstide jaoks. Uurige võimalusi ja leidke endale parim.
 4. Valige taustvärv. Tavaliselt valivad inimesed veebisaidi loetavuse tagamiseks neutraalse tooni.

8 suurepärast veebisaidi värviskeemi

Kuna 34% veebisaitidest kasutab WordPressi, olen hoolikalt valinud 8 värviskeemi tüüpi, mida saate oma WordPressi saidi inspiratsiooniks kasutada:

1. Elav

Külastage Climate Optimist

Heledad, erksad värvid võivad olla ideaalne valik veebisaitidele, kes soovivad seada elava ja energilise tooni.

Climate Optimist’i veebisait näitab selliste värvide head kasutamist. Kliimamuutuste organisatsioonina soovivad nad innustada positiivsust ja enesekindlust, et inimesed saaksid nende kampaanias osaleda. Seda iseloomustavad nende kollane, roosa ja roheline värviskeem.

2. vaigistatud

Külastage Mosole’i

Kui soovite, et teie veebisait näeks välja elegantne, kaaluge vaigistatud toonide kasutamist. Need ei pruugi olla nii pilkupüüdvad, kuid õige värvikombinatsioon võib tunduda stiilne.

Selle itaalia veinitehase Mosole veebisait on pühendatud sellisele toonile. Nad desatureerivad mullaseid värve, nagu pruun ja roheline, ja loovad stiilse efekti, mis esindab endiselt nende kaubamärki veinikelderina.

3. Valgus

Külastage Bosumhusi

Kui soovite, et teie veebisait näeks välja kutsuv, soovitan kasutada heledamaid toone. Nagu mugav kodu, paneb ka meeldiv veebisait külastajaid teie lehele rohkem aega kulutama.

Koduehitajate veebisait Bosumhus pakub selle värviskeemi suurepärast näidet. Kui tekstid on tumedad, on muud elemendid enamasti helepruunid ja beežid, vihjetega maa-rohelisele siin ja seal. Veebisait on ka hea näide sellest, kuidas teie pildid võivad näidata teie värvipaletti.

4. Tume

Külastage kriitilist TechWorksi

Vastupidiselt heledate värvidega sümboliseerivad tumedad toonid tavaliselt salapära. Lisaks kasutatakse seda modernsuse ja futurismi esindamiseks.

Selles näites kasutab Critical TechWorks tumedaid värve, et täiendada oma identiteeti järgmise põlvkonna tehnoloogiaettevõttena.

Veebisait illustreerib ka seda, kuidas saate kasutada tumedaid värve, olles samas ka lummav. Ehkki enamik värve on sügavad, kasutab veebisait esiletõstmiseks ka neoonist sinist värvi.

5. Pastell

Külastage Mont-Roucous

Pastelltoonid on olnud disaini trend viimastel aastatel. Need värvid on pehmed ja välja pestud ning nende eesmärk on välja näha rahustav.

Seda seostatakse tavaliselt imikutega, kuna neid värve leidub sageli lasteaedades. Kuid paljud veebisaidid kasutavad neid värve, et meelitada ka noori demograafilisi inimesi.

Mont-Roucous veebisait on suurepärane näide pastellvärvide kasutamisest. Kuna nende tooted on mõeldud väikelastele, kasutavad nad oma kaubamärgi jaoks pehmet roosa ja sinist värvi.

6. ühevärviline

Külastage Brightscouti

Kui te ei tea, kuidas värve ühendada, proovige valida üks värv ja muuta kogu teie veebisait ühevärviliseks. See tähendab, et kasutate kogu oma lehel ainult sama värvi erinevaid toone.

Brightscout näitab, kuidas saate samal lehel kasutada erinevaid rohelisi toone. Ehkki kõik on valdavalt roheline, takistab nii heledate kui ka tumedate varjundite kasutamine lehel tasapinnalist väljanägemist.

7. Rõhumärk

Külastage Fraktoni

Rõhumärgid tähistavad neid, mida kasutatakse oluliste elementide rõhutamiseks. Neid värve kasutatakse säästlikult ja mõned veebisaidid kasutavad aktsentvärvina oma kaubamärki.

Näiteks kasutab Frakton valdavalt mustvalget värvipaletti, kus siin-seal on kollased hüpikud. Mustvalge skeem aitab juhtida kogu tähelepanu kollastele esiletõstmistele, nii et nuppude, rõhutatud tekstide ja päiste jaoks kasutatakse aktsentvärvi.

8. Kontrastsed värvid

Külastage Turneri piimatootmisfarme

Mõnel veebisaidil meeldib silmatorkava visuaalse efekti loomiseks kasutada kahte kontrastset värvi. Need värvid asuvad tavaliselt värviratta vastaskülgedel.

Turner Dairy kasutab punast ja sinist piimatoodete ja muude piimatoodete kõrvutamisel. Nad säilitavad selle kontrasti kogu oma veebisaidil. Nupud ja pealkirjad on enamasti punasega, visuaalsed elemendid aga sinised. Samuti kasutavad nad loetavuse jaoks valget tausta.

Mähkimine üles

Õige värviskeemi valimine ei tähenda ainult kaunite värvide kombineerimist. Selle valimine sobib teie brändile, vaatajaskonnale ja kasutajate kaasamisele.

Kui soovite hea paleti leidmiseks muretut protsessi, kasutage värvigeneraatoreid. Otsustage need, mis oleksid teie domineerivad, sekundaarsed ja taustavärvid. Samuti peate mõtlema, kuidas iga värv oma veebisaidile paigutada.

Ehkki olen loetlenud ainult 8 värvilahendust, on lõputuid värvikombinatsioone, mida saate oma WordPressi veebisaidil proovida. Nii et ärge kartke katsetada ja palju õnne.

Simon Dwight Keller on digitaalturunduse ettevõtja, kes soovib innukalt suunata teie veebisaidile loomingulise ja köitva sisuga liiklust. Pärast kolmeaastast rasket tööd vabakutselisena otsustas ta asuda oma teenustele järgmisele tasemele. Ta asutas digitaalturunduse ettevõtte PRable. Lõpuks tundis Simon, et enama saavutamiseks peab ta looma oma ettevõtte – SDK Marketing. Oma väikese, ehkki professionaalse meeskonnaga on ta valmis vastu võtma uusi väljakutseid, suurendama teie liiklust ja teenima rohkem tulu. Lisaks põletavale kirele SEO vastu on ta huvitatud jäähokist ja reisimisest. Võtke ühendust Simoniga LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map