Upwork vs Fiverr: milline platvorm on parim talent?

Täna, 36% USA tööjõust koosneb vabakutselistest.


Need paindlikud töötajad annavad majandusele igal aastal umbes 1,4 triljonit dollarit panust, mis on suurepärane võimalus uue töömaailma loomiseks.

Kuigi paljud tööandjad uurivad kaugtöötajate eeliseid, ei tea paljud, kust otsida õiget talenti otsides. Kuulutuse postitamine kohalikku ajalehte selles keskkonnas ei toimi.

Vabakutselise tööjõu toetamiseks on tekkinud vabakutseliste kogukonnad nagu Upwork ja Fiverr. Need saidid on jaoturid, kust saate leida vabakutselisi konkreetseid oskusi vajavaid oskusi, määrata projekte ja isegi jälgida valitud töövõtja tööd..

Kuidas Fiverr töötab??

Fiverr on vabakutseline kogukond, mis on loodud tööandjatele, kellel on kiireid ja odavaid projekte, mille jaoks nad vajavad abi. See veebisait on fantastiline, et leida keikatöötajaid teile sobiva hinnaga.

Kuidas Upwork töötab??

Üles on hõlpsasti kasutatav veebisait, mis pakub talente kõigi taustaga vabakutselistelt. Saidil on registreeritud üle 10 miljoni inimese ja nad on valmis tööle asuma.

Mõlemad veebisaidid annavad ettevõtetele võimaluse suhelda töötajatega erinevates oskuste kategooriates. Kuid kuidas need kaks platvormi töötavad, on väga erinev.

Niisiis, kumma peaksite valima?

Upwork vs Fiverr: millisel platvormil on parim talent? #freelancing #outsourcing #upwork #fiverr teata sõbrale

Upwork vs Fiverr: millise peaksite valima??

Kuigi nii Upwork kui ka Fiverr on vabakutselises maailmas märkimisväärselt esindatud, ei paku nad sama kogemust.

Vaatame lähemalt, mida võite igaühelt oodata.

1. Upwork vs Fiverr: hinnakujundus

Ükskõik, mida te palkate, on eelarve alati oluline kaalutlus.

Nii Upwork kui ka Fiverr teenivad raha, lahutades tasu oma süsteemides töödeldavatelt maksetelt. Hindade määramise viis võib siiski erineda.

Demo - SEO otsimine veebisaidil Upwork.comSEO otsimine veebisaidil Upwork.com

Upwork’is määravad vabakutselised vastavalt projekti eelistusele või pakkumisele pakkumise määra ja pakkumise tunni järgi.

Upwork meeskond teenib raha, võttes tasu iga lõpuleviidud projekti eest. Need hõlmavad kulusid hinnas, mida vabakutseline töötaja teile tsiteerib, nii et nende poolt pakutav hind võib olla kõrgem, et tasu mahutada.

Näiteks kui vabakutseline tsiteerib projekti jaoks 500 dollarit, võib sellest 20% minna Upworkile, mis tähendab, et professionaal saab ainult 400 dollarit. Upwork võtab töötlemistasuna ka teie makse pealt 2.75%.

Demo: Fiverris graafilise disaini otsingGraafiliste disainerite otsing Fiverris

Fiverril on tasud ka mõlemale poolele. Ostja peab selle eest, mille nad soovivad osta, ette maksma. Tasu on 2 dollarit esinemiste korral kuni 40 dollarit ja 5% kõige ülaltoodud eest. Müüja (vabakutseline) saab 80% töötasust, kuna a 20% vahendustasu läheb Fiverri.

2. Töövoolu võrdlus: kuidas nad töötavad?

Fiverr ja Upwork ei erine ainult hinnakujundusest.

Need platvormid on ka töökorralduse osas üsna erinevad.

Näiteks Upwork’is pakuvad vabakutselised teenuseid, mis on seotud kindla oskuste kogumiga. Fiverr võimaldab inimestel pakkuda laias valikus erinevaid teenuseid korraga.

Upwork’is teevad vabakutselised pakkumist konkreetsete projektide jaoks, saates klientidele saadaoleva töö postitamisel ainulaadseid rakendusi ja kaaskirju. Fiverris ostavad kliendid konkreetseid teenuseid, mille vabakutseline on juba määratlenud.

Töö postitamise ja Fiverris rakenduse hankimise asemel sorteerite potentsiaalsete talentide andmebaasi kaudu ja otsite midagi teie vajadustele vastavat.

Upworki üks muljetavaldav omadus on see, et see on kaasas platvormi sisseehitatud andmeteadusega. See tähendab, et platvorm suudab teie vajadustele vastavad parimad vabakutselised leida algoritmilise vaste alusel.

See võib säästa palju aega tuhandete vabakutseliste hulgast õige inimese otsimisel. Muidugi – te ei pea tingimata kasutama vabakutselist, mida Upwork soovitab, kuid see võimalus on olemas.

3. Vabakutseliste töö kvaliteet

Õige vabakutselise valimisel on kõige kriitilisem külg – hoolitsemine selle eest, et saate väärilise töö kvaliteedi.

Mõlemad Fiverr vs Upwork turuplatsid pakuvad valikut kvalifitseeritud spetsialiste. Võimalike töötajate leidmisel ja liigitamisel on aga palju erinevusi.

Näiteks saate Upworkis otsida vajalikke oskusi, klõpsates konkreetsel nišil ja sirvides inimesi, kellel on nende profiilis üksikute annetega:

Upworkis vabakutseliste oskuste üksikasjalik liigitamine.

Loendis nimetatud oskusele klõpsates suunatakse teid teisele lehele, kus näete sellesse kategooriasse kuuluvaid vabakutselisi. Leitud profiilid pakuvad palju teavet inimese tunnitasu, tööl kulutatud aja ja muu kohta.

Fiverr võimaldab teil ka talente otsida, sisestades märksõna otsinguribale.

Fiverr kasutab talentide otsimisel otsesemat stiili.Fiverr kasutab talentide otsimisel otsesemat stiili.

Üks fantastiline asi Fiverri kohta on see, kui palju teavet saate, kui klõpsate vabakutselise pakutaval teenusel. Pääsete juurde erinevate inimeste pakutavate pakettide üksikasjalikele võrdlustele, mis teeb lihtsamaks otsustamise, keda palgata.

4. Reitingusüsteemid

Õige töökvaliteedi leidmine ei tähenda ainult seda, et valida saaks mitu inimest.

Raha kärpimine inimestele, keda te pole veel kohanud, võib olla murettekitav väljavaade. Seetõttu pakuvad nii Upwork kui ka Fiverr reitingusüsteeme, mis aitavad teil enne teid tulnud tööandjatelt teavet saada.

Tärnihinnangud iga vabakutselise kõrval ja võimalus kontrollida teiste projektide tagasisidet võivad anda teile fantastiliselt meelerahu.

Oma töö kvaliteedi kaitsmiseks on oluline vältida vabakutselisi, kellel on vöö all palju lõpetatud töid, kuid tagasisidet pole. See võib olla märk sellest, et nad saavad negatiivsetest arvustustest lahti.

5. Eeluuringute teenused

Lisaks hindamistele ja tagasisidele läheb Upwork sammu edasi ka kõrgema töökvaliteedi pakkumiseks. See veebisait on väga pikk, et veenduda, et teate, mida saate oma palgatud talentidelt:

 • Vabakutseliste identiteetide kontrollimine turvalisuse ja vastavuse tagamiseks
 • Video- ja vestluskonverentside võimaluste pakkumine intervjuude jaoks
 • Vabakutseliste tulemuste, edulugude ja lõpetatud tööde tagasiside kuvamine
 • Sidusoskuste testide pakkumine: saate otsida inimesi, kes on läbinud testid näiteks UX- ja HTML-oskuste osas.

Samuti on võimalus investeerida Upwork Pro teenusesse, kui soovite, et värbav spetsialist leiaks teie jaoks õige vabakutselise töötaja. Teil on vaja vaid esitada oma projekti üksikasjad. Upwork teeb loomaarsti ja valib teile sobivad inimesed.

Fiverril õigete talentide saamine pole alati nii lihtne. Igaüks, välja arvatud Fiveri plussid, võib Fiverril teenust müüa. Võite selle vabakutselise kohta jätta anonüümse tagasiside, kuid puuduvad oskuste testid ega kontrollimisvõimalused, mis tagaksid, et te ei raiska oma aega.

6. Töö jälgimine ja vaidluste lahendamine

Teine oluline omadus, mida töökvaliteedi vabakutseliselt platvormilt otsida, on tööriistade jälgimine.

Upwork võimaldab teil korraldada kogu projekti selle platvormi kaudu, suhtledes teie ja vabakutselise vahel. Saate määrata ülesande jaoks verstapostid ja veenduda, et saadate makse, kui töö on valmis.

Upwork paistab silma ka suurepärase vaidluste lahendamise keskusega, mida saate kasutada probleemide lahendamiseks, kui märkate oma valmisprojektiga seotud probleeme. Teie juhtumile on määratud vahendaja, kes võtab teie raha tagasi, kui ta leiab, et teie kaebused on õigustatud.

Fiverril pole sama tööhaldussüsteemi. Kuni müüja vastab teie ostetud teenuse tingimustele, töötab kõik sujuvalt.

Kui soovite aga oma projekti olekut kontrollida, võite alati kiirete sõnumitega müüja poole pöörduda.

Vaidluste lahendamiseks ei paku Fiverr ka teie vaidluse lahendamiseks vahendajat. Projekti tarneaja pikendamiseks võite külastada eralduskeskust või küsida tellimuse värskendust. Kui Fiverril läheb midagi valesti, on probleemi lahendamine palju keerulisem.

Töölevõtmise juhend: Vabakutselise tööjõu väljaarendamine

Keskmise andmetel vabakutselised moodustab 2027. aastaks suurema osa USA tööjõust.

Nüüd on aeg töötada välja oma värbamisstrateegia, kui soovite veenduda, et saate õigeid talente.

Ehkki vabakutselised töötajad saavad parema tootlikkuse, väiksemate üldkulude ja andekate ligipääsu näol pakkuda palju eeliseid, võib see olla väljakutse leida õiged inimesed.

Kui te ei palka oma konkreetse projekti jaoks õiget inimest, raiskate lihtsalt aega ja raha.

Niisiis, kuidas saate oma eduvõimalusi suurendada?

1. Määratlege, mida otsite

Esimene asi, mida peate teadma, on see, mida vajate uue vabakutselise käest.

See ei tähenda lihtsalt projekti lõpetamiseks ülioluliste oskuste loetlemist. Peate ka kindlaks määrama, milline töötaja töötab teie meeskonna koosseisus kõige paremini – isegi kui nad suhtlevad teiega vaid piiratud aja jooksul.

Vabatahtliku profiili kontrollimine selliste töölevõtmise saitidel nagu Upwork või Fiverr annab teile ülevaate nende isiksusest ja tööeetikast. See aitab tagada, et töövõtjale pakutakse õiget kvaliteeti.

2. Kas teete oma hoolsuskohustust

Nagu iga värbamisprotsess, on ka enne tööpakkumise laiendamist oluline õppida potentsiaalse kandidaadi kohta nii palju kui võimalik.

Upwork võib selles protsessis abiks olla, pakkudes teile kandidaate eelkontrolli ja võimaldades teil enne kellegi palkamist korraldada videointervjuusid.

Polenemata sellest, millist tööriista te kasutate, peaksite siiski saama midagi oma võimaliku vabakutselise kohta, lugedes nende profiile ja vaadates varasemate klientide kommentaare.

Veenduge, et teie valitud inimene osutab kvaliteetset teenust, kontrollides nende arvustusi, ja veenduge, et ka tal on kogemusi teie projekti tüübiga.

3. Jälgige tööd

Kui olete küsitlenud oma vabakutselise töötajaga ja kontrollinud, kas neil on sobiv see töö, pidage meeles, et te ei peaks mitte ainult jätma nad selle ülesandeks.

Parimad vabakutseliste veebisaidid võimaldavad teil pidada pidevat vestlust inimesega, kellega töötate. See tähendab, et saate kontrollida nende käimasolevat projekti ja küsida küsimusi ülesande täitmise kohta.

Kui midagi läheb valesti, siis ärge kõhelge, et alustaksite uurimist ka teie kasutatava teenuse kohta. Nii Upwork kui ka Fiverr võimaldavad teil töö tühistada või abipalve saata, kui arvate, et te ei saa vajalikku tööd.

Upwork vs Fiverr: kumb sobib kõige paremini?

Fiverri ja Upworki vahel valimine on teie isiklikest vajadustest lähtuv isiklik otsus.

Enamiku ettevõtete jaoks on Upwork parem lahendus suuremate projektide või ülesannete jaoks, mis nõuavad spetsialisti teadmisi ja teadmisi. Kui otsite lihtsalt kedagi, kes tegeleks millegi lihtsaga, siis võiks Fiverr olla suurepärane viis sularaha säästmiseks.

Fiverr on platvorm väikeste, lihtsate tööde allhankeks ilma palju raha kulutamata.

Upwork kasutamise eelised:

 • Juhtimine värbamisprotsessi üle
 • Suurepärane eelkontrolli tugi
 • Esialgsed kulud pole vajalikud
 • Suurepärane spetsiifilise ja spetsialisti toe jaoks
 • Suur globaalne talent

Fiverri kasutamise eelised:

 • Eelarvesõbralik
 • Kergesti kasutatav keskkond
 • Aktiivne kogukond
 • Kiire viis talentide leidmiseks

Fiverr vs Upwork: KKK-d

&# 11088; Kas vabakutseliste jaoks on parem Fiverr või Upwork?

Kõik need platvormid pakuvad oma eeliseid. Fiverril on sageli eelarvele orienteeritud töö, mis tähendab suuremat mahtu, samas kui Upwork on parem kvalifitseeritud spetsialistidele.

&# 11088; Kas Fiverr või Upwork on odavam?

Mõlemad saidid laadivad erineval viisil. Upworkis töötavad vabakutselised laadivad tunniga, Fiverr aga ühe töö eest.

&# 11088; Milline vabakutseline platvorm sobib algajatele?

Fiverril on oskustaseme järgi eraldatud vabakutselised. See teeb sellest hea ressursi ettevõtetele, kes soovivad kasutada eelarvesõbralikumaid vabakutselisi.

Lisateavet veebisaidi arendustöö allhanke kohta saate lugeda.

&# 11088; Kas vabakutselisi on Fiverril lihtne palgata??

Jah, Fiverril on palju talente, kes pakuvad mitmeid teenuseid. Ka paljud Fiverri vabakutselised reageerivad tavaliselt kiiresti.

&# 11088; Milline on parim vabakutseline veebisait?

Enamik vabakutselisi veebisaite teenindab oma klientide profiili. Parim neist sobib vabakutseliste isiklike oskuste ja kogemustega.

Kas olete valmis oma vabakutselisi töötajaid palkama??

Kuna maailm areneb edasi ja inimesed otsivad rohkem tasakaalu oma töö ja isikliku elu vahel, kasvab vabakutseliste töö populaarsus.

Järgnevatel aastatel pole tööandjatel muud valikut, kas nad kasutavad vabakutselisi või mitte. Ehkki võite olla silmitsi allhangete tõusude ja mõõnadega, kui soovite õiget talenti, peate end kohandama.

Veebisaidid, nagu Fiverr ja UpWork, mis koondavad oskustega inimeste kogukonnad hõlpsasti kasutatavale platvormile, võivad olla suurepäraseks abiallikaks vabakutseliste töötajate otsimisel.

Siiski on oluline veenduda, et kasutate tööriista, mis annab teile parimad tulemused.

Enne alustamist veenduge, et teaksite, mida otsite, ja valige vabakutseline kogukond, mis sobib teie meeskonna jaoks kõige paremini.

Kui otsite lihtsa projekti jaoks eelarvesõbralikku tugiallikat, võib Fiverr olla teie parim valik.

Kui vajate midagi edasijõudnumat ja olete nõus spetsialisti eest maksma, võib Upwork olla teie jaoks lahendus.

Autor: See artikkel on algselt kirjutatud Ashley Wilson 2019. aastal digitaalne nomaad, kes kirjutab ettevõtlusest ja tehnoloogiast. Oleme postitust mitu korda värskendanud ja 2020. aasta märtsis lisanud palju üksikasju.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map