Reaalajas vestluse jõud positiivsete kliendisuhete loomisel

Enamik ettevõtteid edendab positiivset suhtlust, mille nad oma klientidega loovad. See on eriti oluline, kui nad müüvad oma tooteid ja teenuseid. Nende klientide hulka kuuluvad nii need lojaalsed ostjad, kellele toode meeldib, kui aknad, kui aknapoed, kes on just positiivse otsuse tegemise teel, ja need, kes on ettevõttest just esimest korda kuulnud ega ole ühtegi idee veel.


Igasuguse ettevõtte eesmärk on sel juhul luua pakkuja ja kliendi suhted vastastikku kasulikule alusele. Selleks peavad nad näitama, et ostjate vajadusi mõistetakse, et nad on valmis valiku tegemisel abiks olema ja reageerivad alati empaatiaga, kui midagi on ebaselget või läheb valesti. Ettevõtted saavad kõik need eesmärgid saavutada reaalajas vestluse kaudu, mida tuleks kasutada kõigi nende eesmärkide saavutamiseks.

Reaalajas vestluste kõige soodsam omadus on see, et nad pakuvad klientidele viivitamatut aadressi. Siin on mõned näpunäited ja meetodid vestluse tööriistade kasutamiseks selliseks oluliseks täienduseks.

Live-vestluste eelised

Kõige olulisem ülesanne, mida reaalajas vestluste kaudu täita, on panna kliendid tundma, et olete nende abistamiseks, teenindamiseks ja kõigi nende konkreetsete probleemide viivitamatuks lahendamiseks. Kui nad seda tunnevad, saavad nad tõenäoliselt mitte ainult püsiklientideks, vaid ka teie kõige innukamateks pooldajateks.

Internet pakub ettevõtetele seda positiivset kaasatust ja te peaksite andma endast parima, et kasutada seda võimsat võimalust oma ettevõtte reklaamimiseks ja õitsenguks.

Kõige ilmsemate hulgas reaalajas vestluse eelised järgmisi võib esile tõsta:

 • kulude vähendamine võrreldes traditsiooniliste kanalitega
 • müügi kasv
 • klienditeeninduse ja lojaalsuse parandamine
 • kliendi valupunktide avastamine
 • kiire ja järjekindel probleemide lahendamine
 • mugavus klientidele
 • eelised konkurentsis
 • turulepääs ja laiendatud võimalused
 • ennetav planeerimine ja teavitustöö
 • põhjalik analüüs ja aruandlus

Pidage siiski meeles, et see feat kõlab ainult nii lihtsalt. See võib osutuda palju raskemaks, kui te esialgu usute. Kasutades uusimad klienditeeninduse tööriistad ja uuendatud taktikad aitavad edu saavutamisel palju kaasa.

Miks eelistavad kliendid reaalajas vestlust?

Ameerika turundusekspert ja samanimelise turundusettevõtte asutaja J. D. Power, väidab, et otsevestlusest on saanud ostjate juhtiv veebipõhine kontaktmeetod, kuna 42% neist eelistab elavat vestlust e-posti (23%) ja sotsiaalmeedia (16%).

Põhjus peitub inimese meeles. Tõenäoliselt pöördute kellegi poole kohe, kui ostate midagi veebist. Seetõttu otsustavad inimesed osta veebisaitidelt, millel on reaalajas vestluse funktsioon. See kiire tugi otsuste tegemise etapis suurendab positiivseid valikuid ja ümberarvestuskursse.

Ettevõtte osas on väga mugav ka see, kui saate oma külastajatega kohe suhelda, lahendades nende kõhklused, võimalikud negatiivsed arusaamad ja pettumuse.

Taktikalised näpunäited reaalajas vestluse kasutamiseks positiivsete kliendiühenduste loomisel

Ettevõtte tegeliku vestluse osa suurendamiseks pidage meeles ja rakendage CRM-i (kliendisuhete juhtimise) peamisi põhimõtteid koos tehnoloogia arenguga.

1. Isikupärastage oma teenuseid reaalajas vestluse ja CRM-i kombinatsiooni abil

See tööriist aitab teil arendada oma ettevõtte pikaajalisi strateegiaid. Vestledes saate teada palju oma potentsiaalsete ja tegelike klientide, nende vajaduste ja probleemide ning nende kohtlemise kohta.

Kui säilitate pilvepõhiseid andmeid klientide ja nende eelistuste kohta minevikus, saate analüüsida nende reaalajas vestluse kogemusi ja muuta need mugavamaks. See võib omakorda aidata teil ennustada nende tulevasi vajadusi, probleeme ja käitumist.

Näiteks kui nad võtavad teiega ühendust mõne toote kohta, mida nad soovivad osta, võite välja töötada parima algoritmi sellistele päringutele vastamiseks.

2. Täiendage põhjalikku teadmistebaasi otsevestluse jaoks, et pakkuda klientidele vajalikku teavet

Teie operaator peab omandama täiuslikud teadmised teenuste ja toodete kohta, et saaksite anda rohkem teavet oma kahtluste lahendamiseks, tagamaks, et kõik kohaletoimetamise, asendamise ja renoveerimisega seotud probleemid lahendatakse mõne aja pärast..

Sellise andmebaasi loomine eeldab head suhtlust teie ettevõtte osakondade vahel. Samuti on hea mõte omada mõnda vestluse operaatorit, kes on spetsialiseerunud erinevate probleemide lahendamisele. Teie kliendid lahkuvad teie saidilt täiesti rahulolevana ja soovivad jälle tagasi tulla.

3. Koolitage oma vestlusagente sõbraliku, ehkki professionaalse suhtluse loomiseks

Ühest küljest peaksid vestlusagendid pakkuma klientidele heameelt. Austus on positiivne kogemus, mille iga klient oma ümbrusesse kannab. Teisest küljest võib liiga sõbralik väljanägemine panna kliendi mõtlema, et see suhtlus pole professionaaliga.

Mis on parem? Midagi vahepealset valida. Liiga palju formaalsusi toimib samamoodi, hoides kliendi ja ettevõtte vahel asjatut kaugust.

Live chat ei tähenda robotina rääkimist. Selle eesmärk on näidata ostjatele, et nad räägivad tõeliste inimestega, kes võtavad endale aega, et hoolitseda kõigi tekkivate probleemide eest. Parim võimalus on sõbralikkus ja empaatiavõime, kuid siiski austava ja mõistva lähenemisviisiga.

4. Lubage ja saavutage õigeaegseid tulemusi

Pole kahtlust, et vestlusagent peaks suutma töötada surve all. Kui kliendilt küsitav teave vajab täiendavaid kontakte teiste osakondadega, peab konsultant määrama piisavad tähtajad, et naasta valmislahendusega kliendiga.

Kui kliendi taotlusele ei vastata nii kiiresti kui võimalik, võib ostja end solvata ja ettevõtte maine kahjustada. Tagasimaksete, toodete jälgimise või saatmise kohta teabe andmine peab olema prioriteet.

Veel üks kaaluda tuleb klientidelt tagasiside küsimine. Kiire uuring aitab kindlaks teha, kas kõik töötab hästi.

5. Tavaliste vastuste lahendamiseks kasutage kiirklahve

Pole tähtis, kui palju inimesi töötab vestlusagendi ametikohal, neist ei piisa kunagi, eriti kui teie ettevõte on üsna suur. Sellepärast mõelge mõnele automatiseerimisele. Paluge oma operaatoritel seda kasutada konserveeritud kirjad mis võib tunduda kasulik viis aja säästmiseks.

Teatud kiirklahvid aitavad hoolimata hõivatud ajakavast näidata klientidele teie valmisolekut kohe abistada. Näiteks automatiseerige alati tervitused ja muud ametlikud vastused.

6. Muutke reaalajas vestluse võimalus kättesaadavaks teistes seadmetes

Mõelge sellele, et enamik kliente ostab tänapäeval veebis oste oma mobiiltelefonilt. Nii et mõelge oma saidi veebisõbralikuks muutmisele. Sellepärast peate oma reaalajas vestluse tegema kättesaadavaks mis tahes mobiiliplatvormil.

Sellise parenduse veel üks positiivne tulemus on see, et selle platvormi kasutamisel aitate tõenäoliselt oma jälgijatel tulevikus teie klientideks saada.

7. Selgitage lihtsaid mõisteid

Kliendid ei mõista enamasti terminoloogiat. See tähendab, et vestlusagent peab olema kannatlik ja püüdma selgitada tehnilisi tingimusi või veebikviitungeid lihtsamate sõnadega ning seda, kuidas veebisaiti kasutada.

Selle olukorra muutmiseks nii agendi kui kliendi jaoks lihtsamaks töötamiseks koostage juhend tehniliste tingimuste selgitamiseks või tehniliselt asjatundmatute klientidega suhtlemiseks..

Parimad reaalajas vestluse tarkvaralahendused

Edukate otsevestluste tulemuste parandamiseks vali tarkvara õigesti. See võib teie konversioonimäärasid märkimisväärselt tõsta. Tõhus tööriist peab olema nii operaatorite kui ka külastajate või klientide jaoks üsna intuitiivne. Pealegi nõuavad kliendid tehnoloogia arenguga endiselt kiiremat reageerimist ja mobiilisõbralikumaid võimalusi.

Võite valida oma vajadustele vastavad reaalajas vestluse lahendused järgmistest:

Live-vestluse jaoks on endiselt rohkem rakendusi ja platvorme nagu siin näete. Ükskõik, millist neist võimalustest eelistaksite, tehke kõigepealt tasuta prooviversioon, et veenduda, et teie valik vastab teie ettevõtte vajadustele.

Kokkuvõtteks väärib mainimist, et paljud inimesed ei usu veebikaubandusesse kuigi palju. Seega on väga oluline panna nad tajuma teie ettevõtet kui tõelist ja reaalajas vestlus võib selles olulist rolli mängida. Kui potentsiaalsed kliendid näevad, et nad saavad rääkida tõeliste inimestega ja arutada tekkinud probleeme, usaldavad nad teie kaubamärki ja teie saiti, proovides teie tooteid kõigepealt proovida..

Vestlus on suurepärane viis suhtlemiseks ettevõtete ja nende klientide vahel. Sellepärast on väga oluline tagada, et suhtlus toimuks hästi ettevalmistatud, professionaalselt ja lugupidavalt, et mõlemad pooled saaksid sellest kasu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map