Oluline küberturbe juhend väikeettevõttele

Küberturvalisuse juhtumid võivad ettevõttele laastavalt mõjuda – keskmine kahjum maksab 2019. aastal üle 200 000 dollarit juhtumi kohta. Sellegipoolest võivad kulud ulatuda kaugemale rahalistest vahenditest ja väikeettevõtted ei pruugi oma mainele mõju avaldada.


Vaatamata sellele, et küberturvalisus tervikuna on ulatuslik valdkond, on paljudes valdkondades väikeettevõtted kiireid samme. Need ennetavad sammud võivad isegi kõige tavalisemate juhtumite mõju märkimisväärselt ära hoida või vähendada.

Kuna maailm muutub digitaalseks, on veelgi pakilisem, et väikeettevõtete omanikud võtaksid oma küberkaitse eest vastutuse. Ehkki te ei soovi pühendada aega küberturvalisuse keerukuse mõistmiseks, võib teie ettevõtte tulevik sellest sõltuda.

See juhend on mõeldud väikeettevõtete omanikele, kellel on mis tahes vormis digitaalseid varasid (see võib olla mis tahes ühendatud, isegi lihtne ettevõtte e-post). Investeerige natuke oma aega, et teie ettevõte saaks jätkuvalt kasvada, uuendusi luua ja oma klientidele väärtust luua

Kiire navigeerimine:

 • 4 peamist tüüpi küberturbeohtu
 • Näpunäited oma ettevõtte kindlustamiseks
 • Küberturvalisus lühidalt
 • Miks häkkerid väikeettevõtteid sihivad?

Kasutatavad turvavahendid:

 • NetDefender
 • ZoneAlarm
 • Comodo isiklik tulemüür
 • ExpressVPN
 • Acronise tõeline pilt
 • EaseUS ToDo varundamise kodu
 • IObit Updater

Küberturvalisuse ohtude tüübid

Nii palju tüüpi rünnakuid, mida häkkerid võivad läbi viia, peaksid ettevõtete omanikud vähemalt võtma arvesse mõnda peamist puutujat. Sõltumata nende põhieesmärgist võib mõni neist meetoditest kahjustada teie ettevõtet viisil, mille lahtiharutamine võib võtta aega, kui üldse.

Kaugelearenenud püsivad ohud (APT)

Need pikaajalised suunatud rünnakud on peamiselt ette nähtud varastamiseks, luuramiseks või häirimiseks. Võrkudesse sissetungimist võib teostada salakavalalt ja erinevates etappides. Kui juurdepääs on saavutatud, ei pruugi ründajad pikema aja jooksul isegi mitte midagi teha – oodates strateegiliste hetkede ilmumist.

Hajutatud teenuse keelamine (DDoS)

DDoS-rünnakute eesmärk on häirida võrgu või veebisaidi toiminguid, uputades seda päringute ja teabega. Kui server enam üleujutusega hakkama ei saa, hakkavad teenused ebaõnnestuma ja lõpuks suletakse.

Andmepüük

Andmepüük on väga levinud küberturbeoht. See on pettuste saatmine, mis sarnanevad seaduslikele e-kirjadele, et meelitada vastuvõtjaid tundlikke andmeid tagasi saatma. Andmepüügirünnakute eesmärk on tavaliselt tabada kasutaja mandaate, näiteks kasutajanimesid ja paroole või isegi finantsteavet.

Ransomware

Viimaste aastate jooksul on Ransomware populaarsust kogunud ja selle sihtmärgiks on suur hulk ohvreid. Teadmatute ohvrite jaoks võib kogu kõvaketas olla krüpteeritud märkusega, kus neil palutakse krüptimisvõtme eest lunaraha maksta. Kasutajad, kes ei maksa, kaotavad tavaliselt kõik oma andmed.

Teie ettevõtte küberturvalisus

Põhieturvatarkvara installimine on väikeettevõtete jaoks, kes soovivad tagada oma võrkude võimaluse kaitsta tavaliste rünnakute eest. Kuid tarkvara üksi ei pruugi olla piisav.

Vaatleme viise, kuidas andmeid saab voolata paljude ettevõtete jaoks;

 • Konfidentsiaalseid teateid võib saata e-posti teel
 • Kontorist ja kontorist väljas olevad seadmed võivad andmeid edastada juhtmevabalt
 • Üksikud seadmed võivad olla ühendatud otse Interneti-ga
 • Kaugtöötajad võivad ettevõtte serveritesse sisse logida
 • Kolleegid võivad suhelda sõnumsiderakendustega
 • ja veel.

Nagu näete, on nii palju potentsiaalseid sisenemispunkte, kus häkker pääseb juurde teie ettevõtte mis tahes toimingutele. Kahjuks võib väikeste ettevõtete jaoks tugevate tulemüüride taha kindlate võrkude ehitamine olla pisut kulukas.

Selle probleemi lahendamiseks on oma kaitsevõime parandamiseks võimalik rakendada vähemalt algeline seadmetasandi turvalisus.

1. Luba tulemüürid

Paljud ettevõtted käitavad arvuteid Microsoft Windowsis, millel on sisseehitatud tulemüüriutiliit. Need tarkvarapõhised versioonid on vähem tõhusad kui riistvaralised tulemüürid, kuid pakuvad vähemalt teatavat põhikaitset.

Tarkvarapõhised tulemüürid on võimelised jälgima andmeliiklust seadmetest sisse ja välja, toimides teie seadme turvatöötajana. Kui teil on Windows, veenduge, et teete seda hoidke oma Windowsi tulemüür sisse lülitatud.

Võite ka kaaluda;

NetDefender

netdefender - tasuta tulemüürirakendus

NetDefender – See tasuta tulemüürirakendus mitte ainult ei jälgi teie andmeid, vaid võimaldab teil ka seada reeglid selle kohta, mis teie võrgus liikuda võib või mitte. Näiteks saate piirata sirvimist, mida teie töötajad teevad.

ZoneAlarm

tsooni alarm - mitmefunktsiooniline tööriist oma veebisaidi kaitsmiseks

ZoneAlarm – Nii tulemüüri kui ka viirusetõrje integreerimine on ZoneAlarm hea mitmefunktsiooniline rakendus ärikasutajatele. See kaitseb peaaegu igat tüüpi ohtude eest alates 39,95 dollarist aastas.

Komodo

Comodo isiklik tulemüür - tulemüür ja viirusetõrje tööriist

Comodo isiklik tulemüür – Saadaval nii tasuta kui ka kommertsversioonides on Comodoil ka turvaettevõttes suur maine. See pakub laiaulatuslikku kaitset mitme ohu tüübi jaoks ainult 17,99 dollariga aastas.

2. Kasutage virtuaalset privaatvõrku

Virtuaalsed privaatvõrgud (VPN) on väga käepärased tööriistad, mis võimaldavad teil kaitsta kogu teie seadmetest edastatavat teavet. Nad kasutavad turvalisi sideprotokolle ja kõrgetasemelist krüptimist tagamaks, et kõik, mida saadate või vastu võtate, on konfidentsiaalne.

ExpressVPN

expressvpn - vpn-tööriist andmete turvaliseks edastamise ajal

Paljud VPN-id sisaldavad tänapäeval ka muid funktsioone, mis nende võimalusi täiendavad. Näiteks sisaldab ExpressVPN, üks VPN-i äritegevuse kõige tunnustatumaid nimesid, a Võrguluku lüliti, privaatsed krüptitud DNS-serverid, reklaamide blokeerija ja palju muud.

VPN-i kasutamine mitte ainult ei kindlusta seadmeid kontoris, vaid ka liikudes. See tähendab, et nii kaua kui teie töötajad ja teie ise VPN-i kasutate, saate turvaliselt töötada mis tahes asukohast üle maailma.

3. Hoidke andmete varukoopiaid

Kõik ettevõtted peaksid olulistest andmetest regulaarselt varukoopiaid tegema. Kriitilised andmed, nagu kliendi andmed, arved, finantsteave ja muu, on kõik teie ettevõtte jaoks üliolulised. Kui need andmed kaotatakse, oleks see katastroof.

Regulaarsete varukoopiate loomine tagab, et kõiki olulisi andmeid saab igal ajal taastada. Veelgi parem, varukoopiaid saab hõlpsasti automatiseerida, nii et tööjõudu ei raisata niimoodi rutiinsete toimingute tegemiseks.

Tänapäeval on palju hõlpsasti kasutatavaid ja odavaid andmete varundamise rakendusi või teenuseid, mis sobivad väikeettevõtetele. Mõned võiksite proovida kaasata;

Acronis

Acronis - varulahendus tarbijatele ja ettevõtetele

Acronise tõeline pilt – Populaarne varunduslahenduste pakkuja Acronis pakub auhinnatud varundustarkvara ja andmekaitselahendusi igas suuruses tarbijatele ja ettevõtetele. See on kiireim tarkvara, mida seni oleme täisketaste varundamiseks testinud. Hinnad algavad alates 69 dollarist aastas.

EaseUS

easus - akna varukoopia tarkvara teie andmete kaitsmiseks

EaseUS ToDo varundamise kodu – Pakkudes täiustatud liidest ja pikka funktsioonide loendit, toetab EasUS Dropboxi ja muid pilvepõhiseid salvestuslahendusi, muutes selle hõlpsaks integreerimise äritegevuseks. Hinnad algavad 29,99 dollarist aastas.

Kui te ei soovi kasutada spetsiaalset varundustarkvara, siis kasutage vähemalt Pilve salvestusruumi ja tehke käsitsi varukoopiaid. Pilvesalvestuse kasutamine tähendab, et teie andmed asuvad teie geograafilisest asukohast eraldi, vähendades füüsiliste kahjustuste riski.

4. Hoidke tarkvara uuendatud

Üks levinumaid viise, kuidas häkkerid süsteemidele juurde pääsevad, on tarkvara haavatavuste kaudu.Kõigil tarkvaral on nõrku külgi ja arendajad lasevad plaastrid ja värskendused sageli välja, kui need lüngad sulgevad..

Kogu teie kasutatava tarkvara värskendamise tagamata jätmine suurendab ainult teie riskiprofiili. Nii paljude seadmete ajakohasena hoidmine võib olla vaeva näiv, eriti kui teil pole IT-osakonda, kuhu vastata.

Õnneks saab paljusid rakendusi seadistada automaatseks värskendamiseks, nii et pöörduge kindlasti kasutatava tarkvara müüja poole. Samuti on ka muid võimalusi tarkvara värskendamiseks, näiteks utiliitide (nt IObit Updater) abil.

IObit

iobit - tarkvarauuendusriist, mis aitab teie programme ajakohasena hoida.

IObit Updater – IObit Updater on vahva ja kerge rakendus, mille eesmärk on aidata teil installida ülejäänud teavet värskendatuna. See jälgib programme ja tuletab teile meelde, kui värskendused on saadaval, või saab neid automaatselt iseseisvalt värskendada.

Kõigi oma IT-seadmete puhul veenduge, et tarkvara oleks alati ajakohane. Regulaarsed värskendused on turvalisuse parendamise tagamiseks kriitilise tähtsusega. Operatsioonisüsteemid, programmid ja tarkvara tuleks kõik võimaluse korral seadistada automaatsetele värskendustele.

5. Kasutage alati Interneti-turvalisuse rakendusi

Viirusetõrjetarkvara tuleks kasutada kõigis seadmetes, arvutitest sülearvutite ja mobiilideni. Kõige lugupeetumad Interneti-turbeettevõtted, näiteks Symantec või McAfee on väikeettevõtete omanike jaoks eriplaanid, mis võimaldavad neil kaitsta kõiki seadmeid ühe litsentsiga.

Võite valida ka erinevat tüüpi Internet Security rakenduste vahel. Mõned põhilised võivad pakkuda ainult viirusetõrjefunktsioone, samas kui põhjalikumad versioonid on täis kõiki funktsioone.

Küberturvalisus lühidalt

Küberturvalisus on süsteemide, võrkude, programmide ja isegi digitaalsete rünnakute andmete kaitse. Küberohud on seevastu elemendid, mille vastu küberturvamehed kaitsevad. Nende ohtude eesmärk on kahjustada ettevõtteid või üksikisikuid, kelle suhtes nad on suunatud.

Levinumad küberohud hõlmavad viirusi, pahavara, lunavara, andmepüügirünnakuid ja muud. Paljude küberohtude eest kaitsmise keerukus on väga erinev, sõltuvalt sellest, kui püsivad ründajad on.

Küberturvalisuse poolel kasutame selliseid tööriistu nagu viirusetõrjeprogrammid, tulemüürid, pahavara detektorid, skriptiblokeerijad ja muud, mis on loodud kaitsma ülaltoodud ohtude eest.

Miks häkkerid sihivad väikeettevõtteid

Ettevõtetele suunatud küberrünnakute tõttu tekkiva teabe kaotamise kulud kogusid 2018. aastal keskmiselt 5,9 miljonit dollarit.Ettevõtetele suunatud küberrünnakute tõttu tekkiva teabe kaotamise kulud kogunesid 2018. aastal keskmiselt 5,9 miljonit dollarit (allikas).

Häkkerid ei ole alati suunatud väikeettevõtetele, kuid protsent on osutunud suhteliselt kõrgeks. Et mõista, miks on kaasatud väikeettevõtted, peab teil olema üldine arusaam küberturbeintsidentidest.

Ettevõtteomanikena muretseb enamus meist peamiselt oma rahanduse pärast. Häkkeritel võib aga olla palju rohkem kavatsusi kui lihtsalt raha varastamine. Näiteks võivad nad proovida teie digitaalsed toimingud ajutiselt sulgeda, kahjustada teie ettevõtte mainet või lihtsalt lõbutseda. Ehkki see võib tunduda solvav, on point selles, et selle põhjustamiseks on mitu võimalikku põhjust.

Järgmisena jõuame keskmise väikeettevõtte omaniku juurde, kes nagu minagi soovib keskenduda kliendile suurepärase toote või teenuse pakkumisele. See fookus mõjub meile sageli tõmbamisena, ajendades unustama muud olulised valdkonnad, näiteks küberturvalisus.

Samuti pole meil sageli ressursse, mida suuremad ettevõtted teevad, nii et see on mastaabisäästu küsimus. Mida madalamad on ettevõtte kaitsemehhanismid, seda vähem peab häkker selle õnnestumiseks rünnakule panema.

Asjade liitmiseks on tõhusate küberturbemeetmete rakendamine tänapäeval eriti keeruline. Linnastunud piirkondades on rohkem seadmeid kui inimestel ja ründajad kasutavad rünnakute järjest loovamaid meetodeid.

Lõplikud mõtted

Nagu näete selgelt, võib Internet tänapäeval olla väga ohtlik koht, eriti kui teie ettevõte sellele tugineb. Kuna nii paljud meist on ühendatud digitaalselt, kannab oht isegi meie isiklikku elu.

Ettevõtte omanikuna peate suutma kaitsta mitte ainult oma seadmeid, vaid kõiki teie töötajate kasutatavaid seadmeid. Kuna kõik on ühendatud, olete ainult nii tugev kui oma nõrgim lüli.

Lõpuks loodan, et olen andnud teile mõned ideed, kuidas saaksite mõnda algelisi turvameetmeid rakendada panka lõhkumata. Võtke oma turvalisust nii tõsiselt kui võimalik – sellest sõltub teie äri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map