Müük / ristmüük: 5 näpunäidet oma veebiettevõtte tulude suurendamiseks

Olenemata sellest, kas olete otsemüüki kunagi teinud või mitte, olete ilmselt juba tuttav kahe põhilise müügistrateegiaga: müük ja ristmüük. Te ei pruugi teada, et tunnete neid mõisteid – kuid tänapäeval olete tarbijana nendega kindlasti kokku puutunud.


Võib-olla olete neist kahest terminist ka pisut teadlik, kuid võib-olla ei tea te täpselt, mida need tähendavad – või on teil võib-olla segane erinevused nende kahe vahel.

Siin on iga termini lühikirjeldus koos mõne näitega mõlemast:

Müük on tehnika, mida kasutatakse kliendi veenmiseks ostma ostetavate toodete või teenuste paremat versiooni.

Ristmüük on strateegia, mida kasutatakse algsele ostule uute toodete või teenuste lisamiseks.

Näited

 • Müük: “Meil on täna spetsiaalne topeltjuustuburger, mille hind on veel 0,60 senti – kas soovite seda osta ühe burgeri asemel?”
 • Ristmüük: “Kas soovite sellele juustuburgeri tellimusele lisada friikartuleid ja koksi?”
 • Müük: “Keskmise suurusega sedaan on populaarne sõiduk, kuid meie luksussedaanil on lisa turvafunktsioonid ja parem garantii.”
 • Ristmüük: “Veel kahesaja dollari eest võin selle uue sedaaniga sisse visata mootoriploki soojenduse ja eesmise numbrikinnituse.”
 • Müük: “See teler on suurepärane, kuid kas olete näinud uusimat mudelit? See on lisanud funktsioone, mida ma arvan, et hindate. ”
 • Ristmüük: „See televiisor on suurepärane – aga lähtudes sellest, mida olete mulle oma pere kohta rääkinud, soovite ilmselt vaadata meie täielikku kodukino süsteemi. See muudab teie kodufilmi vaatamise kogemuse igaveseks. ”

Kas näete erinevust??

Mõlemad tehnikad on võrdselt olulised iga veebipoe või kaubalaevade müügi jaoks.

Kui seda õigesti teha, on müük / ristmüük kasulik mitte ainult müüjale, vaid ka kliendile. Kui pakute valikuid, millest teate, et see on teie kliendile kasulik, võidavad kõik. Kuidas sa seda teed? Noh, peate suhtuma intuitiivselt. Kuulake, mida teie klientidel on oma soovide ja vajaduste kohta öelda. Pange end nende asemele; kui ostsite ökonoomsust pakkuvat autot, kas soovite teada saada paljudest luksusmaasturitest? Ilmselt mitte. Kuid võiksite teada uusimast hübriidist, mis võib säästa teid tonni kütuseraha saatmisest … eks?

Kui kuulate, mida teie kliendid teile räägivad, ja rakendate vastavalt sellele läbimüügi / ristmüügi strateegiat, võiksite pakkuda neile lahendusi, mis muudavad nad õnnelikuks. Sageli ei saa inimesed isegi aru, et nad vajavad teatud tooteid või teenuseid – kuni te neile seda osutate. See on teile ja teie klientidele kasulik võit.

Teine müügi / ristmüügi eelis on see, et seda on lihtsam teha kui müüa täiesti uuele kliendile. Kui sa oled turundus uuele juhtpositsioonile, selle tehingu sõlmimise tõenäosus on viis kuni 20%. Kui müüte olemasolevale kliendile, tõuseb see protsent kuni 60–70%. Nii et müük / ristmüük on tõesti tõhusam viis müümiseks.

nba-soovitus

Siin on meie peamised näpunäited profimüügi ja ristmüügi jaoks.

1. nõuanne. Kasutage tehnikat mõõdukalt

Soovite säilitada oma klientide usaldust ja te ei saa seda teha, kui panete neid müügi / ristmüügi tõttu rabelema. Liiga palju valikuid ajab teie kliendid segadusse ja see võib teile vastulöögi anda. Võite oma kliendid kahtlustavateks ja pahameelseteks muutuda, kui viskate neile liiga palju võimalusi – ja nad võivad lihtsalt loobuda mõttest osta sinult midagi. Hoidke valikud lihtsad ja arusaadavad.

Kas soovite teada saada, kuidas näeb välja selle turundustehnika reaalne elu, väga edukas näide? Kas olete kunagi Amazonis ostnud? Kui olete, siis olete ilmselt näinud fraasi „sageli koos ostetud”.

amazon-sagedased-kokkuostetud

Fortune’i artikli kohaselt, nende saidi soovituste konversioonimäär võib ulatuda isegi 60% -ni. See on näide ristmüügist pärismaailmas, millest iga turundaja võiks õppida.

Näpunäide 2: koondage asjakohased üksused

See on strateegia, mis viib “sageli kokku ostetud” kontseptsiooni järgmisele tasandile. Teete ostlemiskogemuse oma klientidele mugavaks, pakendades vajalikud / asjakohased esemed kokku.

See on aga veel üks näide, kui peate oma lähenemises ettevaatlik olema. Te ei soovi pakkuda ebaolulisi kaupu või teenuseid, mida teie kliendid tõenäoliselt ahvatlevad ei leia (seega ärge proovige neile oma soovimatut laoseisu visata). Kui teete seda, on see solvav ja väga kahjulik. Selle asemel pakuge väärtuslikke lisandmooduleid, millest teie kliendid leiavad kasu. Hea näide oleks müüa koos WordPressi malle + pistikprogramme + logosid. Need on kõik asjad, mida pistikprogrammi või malli turul kliendid hindaksid.

Vihje 3: tundke oma kliente

Mõelge oma lemmikrestoranile. Selle restorani omanik või peaesineja võtab tõenäoliselt aega teie meeldimiste ja mittemeeldimiste tundmaõppimiseks. Selle teabe põhjal teeb omanik / kelner ettepanekuid teie isiklike eelistuste põhjal.

Peaksite sama tegema ka oma veebisaidil. Kui teie eesmärk on panna inimesi teie infolehtedele registreeruma, kuid keegi ei reageeri teie hüpikakenile, proovige pakkuda e-posti loendisse registreerumisel oma sihtlehtedel tasuta e-raamatut..

Mõelge ka sellele, kuidas Amazon, eBay ja muud suuremad e-kaubanduse saidid teie raamatutellimusi ja muud tüüpi oste jälgivad. Nad soovitavad teie eelnevate valikute põhjal asjakohaseid tooteid, eks? Sa peaksid tegema sama asja. Kasutage Google Analyticsit oma veebisaidi kasutajamustrite jälgimiseks. Üks tehnika on kasutage tellimuse kinnituse lehti analüütika kaudu. Kui teie müüdava veebikursuse kasutajaks on palju inimesi, võite saata meilisõnumi just neile inimestele ja pakkuda neile seotud, kuid ulatuslikumat kursust. Vaadake, kuidas see töötab?

4. nõuanne: ärge üle pingutage

Müük / ristmüük toimib hästi ainult siis, kui lahendate oma klientide vajadused (ja veelgi parem, kui panete nad pakkumise saamise eesõigusesse tundma). Kui pakute kõigile disainerite meeste odekolonni ostvatele klientidele soodushinnaga tasuta raseerimiskomplekti, siis mõistavad paljud neist, et nad saavad kokkuleppe, mida teised kliendid ei leia.

Teisest küljest ärritab selle üle pingutamine kliente ja ajab nad teist ja teie veebisaidilt eemale. Kui teie kliendid tunnevad, et tegemist on teile vaid turunduskatsega – või et hoolite ainult müügi tegemisest ja mitte sellest, mida nad soovivad -, siis müüb müümine / ristmüük vastupidist efekti kui teie soovite.

Siin on veel üks detail, mida tuleks meeles pidada: seal on a “Reegel 25” äris; peaksite vältima selliste toodete ristmüüki, mis moodustavad rohkem kui 25% algsest tellimusest. Kui proovite sellest protsendist kõrgemat müüki müüa või ristmüüki, tajutakse teid üldiselt klientide vajadustega mitteseotud (parimal juhul) ja tõrksana või ahneana (halvimal juhul) – ja tõrjutate suurema tõenäosusega isegi kliendid, kes olid ostu sooritamiseks lähedal. Ka lisandmoodulid, mis ületavad 25%, võivad tunda end lihtsalt üle jõu ja nagu teine ​​peamine ost – lisandmoodulite asemel.

Vihje 5: ajastus

Ajastus on müügi juures alati ülioluline aspekt. Edasimüüki / ristmüüki peaksite tegema alles siis, kui teil on kogu esimese tellimuse tagamiseks vajalik teave. See tähendab, et ostja on juba ostmise kohustunud ja loobub vähem tõenäosusest tellimusest täielikult. Kui proovite täiendavaid esemeid liiga varakult ostuprotsessis müüa, võite kliendi hõlpsalt välja lülitada ja seega kogu müügi kaotada. Nii et pidage meeles, et oodake, kuni klient on juba müügi kohustunud, andes kontakt- ja finantsteavet – kirjeldage siis täiendavate toodete / teenuste eeliseid, mida proovite müüa.

Müügi / ristmüügi proovimiseks on mitu viisi. Näiteks saate luua Shopify abil veebipoe (lisateavet leiate Shopify arvustuse kohta) ja proovida selle strateegia abil oma tulusid suurendada.

See on turundusstrateegia, mis on töötanud lugematute ettevõtete ja ettevõtjate jaoks ning see võiks teie ajaveebi või ettevõtet hästi teenindada. Ärge unustage kasutada näpunäiteid, mida ma siin illustreerin, et saaksite oma müügi / ristmüügi ettevõtmistest maksimaalselt kasu saada..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map