Miks on teie WordPressi veebisait aeglane? Lihtsad viisid oma WP-saitide kiirendamiseks

WordPress on vaieldamatult populaarseim sisuhaldussüsteem (CMS) ja omab enam kui 34% kõigist tänapäevastest veebisaitidest. Seda hinnatakse selle mitmekülgsuse tõttu, mis võimaldab veebisaitide omanikel kiiresti luua muljetavaldava kvaliteedi ja funktsionaalsusega veebisaite.


Kuid selleks, et see parimal juhul toimiks, peab WordPressist aru saama. Kui olete käitanud WordPressi saiti ja tunnete, et toimivus on olnud parim, võiksite toimivust suurendada, tehes paar väikest näpunäidet.

kiirus on olulineTeie veebisaidi kiirus mõjutab konversioonimäära suuresti. Uuringud on seda pidevalt näidanud kiire lehekiirus annab parema konversioonimäära. Mobiililehtede laadimisaja iga viivitatud sekundi korral on konversioonide langus 20%. Ja vastavalt Mõelge Google’ile, saidi kiire laadimise etalonid on 0–1 sekundit.

1. Mitte korralikult vahemällu

Puhverdamine on üldiselt see, kui rakendused salvestavad andmeid mällu, et neid kiiremini töödelda või juurde pääseda. Samamoodi saate vahemällu lubamise abil oma veebisaidi osi kiiremini juurde laadida. Vahemällu salvestamise viise saab kasutada, kuid tavaliselt jagunevad nad kahte kategooriasse; kliendi- või serveripoole vahemälu.

Kliendipoolne vahemälu (tavaliselt brauseri vahemälu) aitab teil määratleda, milliseid teie saidi elemente külastaja veebibrauseris hoitakse. See võimaldab teil määrata ka nende elementide säilitamise kestuse, nii et kui teie saiti värskendatakse, saab brauser värskendada vahemälu värskendatud elementidega. Brauseri vahemälu töötab staatiliste elementidega, näiteks CSS, JS ja piltidega.

Serveripoolne vahemälu on vahemällu salvestamise meetod, mida rakendatakse teie veebiserverisse. Need võivad hõlmata OPcode’i vahemälu, lehe vahemälu, andmebaasi vahemälu ja palju muud. Kõik need meetodid käsitlevad WordPressi erinevaid elemente ja nende kasutamine võib aidata parandada meie saidi toimivust.

Näiteks on WordPress väga andmebaasikeskne. Kahjuks vajavad kõik andmebaasiga töötavad protsessid käitamiseks palju ressursse (töötlemisjõud ja mälu). Andmebaasi vahemällu salvestamise abil saate põhimõtteliselt salvestada mällu varasemate päringute tulemusi, et vähendada teatud tulemuste esitamiseks kuluvat aega.

1. lahendus: Installige head vahemällu pluginad

Puhverdamine on üks olulisemaid viise, kuidas saate oma WordPressi veebisaidi toimivust märkimisväärselt parandada. Õnneks, nagu kõigis WordPressiga seotud asjades, on olemas ka pluginaid, mida saate selles kasutada. Mõned head näited WordPressi vahemälu pistikprogrammidest hõlmavad WP Rocket ja Swift Performance.

Lahendus 2: Lubage oma veebi OPCache

Puhverdades PHP-skriptide kompileeritud toimimiskoodid, võimaldab OPcache saitidel lehe sisu märkimisväärselt kiiremini teenindada. Hea uudis on see, et kõige rohkem jagatud hostingu pakkujad võimaldavad kasutajatel installida OPcache laiendi oma juhtpaneelilt. Niisiis – selle valiku kasutamiseks oma veebisaidi kiiremaks laadimiseks logige lihtsalt sisse oma hostimise juhtpaneeli ja lubage see funktsioon.

Näide: OPCache lubamiseks A2 hostimises logige sisse cPanelisse > Tarkvara > Valige PHP versioon > Installige PHP laiendid.

2. HDD-s salvestatud andmebaasid

Peaaegu tõrgeteta reklaamib enamik veebimajutusteenuste pakkujaid täna, et nad pakuvad SSD-lahendusi. SSD-d on traditsioonilise kõvaketta kõrgtehnoloogiline versioon ja on palju kiiremad. Vaatamata SSD hinnalangusele on need siiski kallimad kui mehaanilised kõvakettad.

Seetõttu võib mõni hostingu pakkuja proovida hübriidseadetest lahti saada. Nad käivitavad rakendused SSD-delt, kuid kasutavad ladustamiseks traditsioonilisi kõvakettaid. See on WordPressi kasutajatele halb uudis, kuna tõenäoliselt asub andmebaas SSD asemel aeglasemal mehaanilisel ajamil. Pange kindlasti tähele, kas teie hostiteenuse pakkuja pakub täielikku SSD-lahendust või mitte.

Lahendus: Püsige hostimisettevõtetes, mis pakuvad täielikku SSD-hostimist

saidiplatsi sdd hostimineNäide: kõik saidil SiteGround hostitud veebisaidid töötavad SSD-ketastel – see sobib ideaalselt WordPress-saitidele.

Vaatamata sellele, et Hostinger on üks odavaimaid WP-hostinguid turul, töötab ta kogu SSD-mäluruumi – muutes need ideaalseks WordPress-saitide majutamiseks. Muud tuntud kaubamärgid, mis töötavad täieliku SSD-ga, hõlmavad: A2 Hosting, BlueHost ja SiteGround.

3. Aegunud PHP

WordPress on PHP-põhine ja teie serveris töötav PHP-versioon võib mõjutada ka teie saidi toimivust. PHP 7 on testitud PHP 5.6 edestamiseks peaaegu kaks korda kiiremini – see on jõudluse kasv 100%!

AeroSpike meeskond jooksis mõned testid PHP 5 ja PHP 7 võrdlemiseks.

Nende test käivitas neli protsessi, millest igaüks tegi 100 000 tehingut. Kõik katsed viidi läbi ühe sõlmega klastri, kus töötab Centos 7, kasutades Aerospike Server Community Edition versiooni 3.9.1 32 Inteli (R) Xeon (R) CPU E5-2660 @ 2.20GHz protsessoriga (sisse lülitatud hüpertekspordi) ja 32 GB mäluga.

Kaks kasutatud PHP versiooni olid php-7.0.10 ja php-5.5.38.

Allpool on tulemuste kokkuvõte.

Täitmise koguaeg

PHP 7 täielik täitmisaeg on ~ 10–12% madalam kui PHP 5 (madalam on parem).

Operatsioonid sekundis

PHP 7 kirjutab / loeb ~ 9 – 15% rohkem kui PHP 5 (kõrgem on parem).

Lahendus: Uuendage oma veebisaidi PHP versiooni

Kui kasutate PHP vanemat versiooni, näete tõenäoliselt üsna häid kiiruseparandusi lihtsalt uuema PHP versiooni valimisel. Enamik veebimajutusteenuste pakkujaid pakub mitu PHP versiooni, mille saate valida veebimajutuse juhtpaneeli kaudu.

Näide – oma PHP versiooni valimiseks Hostingeris saate oma hostingu juhtpaneeli kaudu.

4. HTTP / 2

HTTP / 2 on a “Uus” Interneti-protokoll mis võeti kasutusele 2015. aastal. Erinevalt eelmisest versioonist HTTP 1.1 lubab see teha mitut andmepäringut korraga. See aitab vähendada teie veebisaidi varade laadimisaega.

HTTP / 1.1 vs HTTP / 2 – HTTP / 2 võib ühe ühenduse kaudu saata mitu andmetaotlust. See vähendab täiendavat edasi-tagasi reisi aega (RTT), muutes teie veebisaidi laadimise kiiremaks (lisateavet).

Lahendus: Rakendage HTTP / 2

Sellest hoolimata ei paku mõned veebihostid endiselt HTTP / 2 või pakuvad seda ainult kallimate plaanide korral. HTTP / 2 eeliseid saab kasutada kahel viisil; otsige hosti, kes seda pakub, või kasutage Cloudflare CDN-i.

On veebimajutusteenuste pakkujaid, kes pakuvad erineva tasemega HTTP-d. Näidetena on Siteground ja GreenGeeks teinud HTTP / 2 kättesaadavaks kõigis nende plaanides, kuid A2 Hosting pakub HTTP / 2-d ainult nende Turbo või uuemates veebimajutusplaanides.

5. Kiirustatud server

Veebisaidid on automatiseeritud ja nende toimimist võib mõjutada neile kättesaadavate ressursside hulk. Igal saidil peab olema veebiliikluse haldamiseks töötlemisvõimsust ja mälu – mida suurem maht, seda rohkem ressursse vaja.

Kui teie veebisaidil on ootamatu külastajate sissevool, ei pruugi teie hostimisplaanil olla ressursse, et neid kõiki korraga käsitseda. Selle tulemusel sait kas aeglustub või muutub mõnele taotlusele kättesaamatuks.

Jälgige oma hostingu jõudlust

Näide: WebSitePulse pakub erinevaid jälgimisriistu, mis jälgivad teie serverite ja veebisaitide üle pidevat valvet.

Olukord on tõenäolisem jagatud hostimiskavades, kuna kõik selle serveri kontod jagavad kindla hulga ressursse. Teie saidi sujuva toimimise tagamiseks proovige ja kasutage saidi jälgimise tööriista nagu Uptime robot, Veebisaidi impulss, ja Värskendav.

Nende tööriistade kasutamine aitab teil teatud aja jooksul otsustada, kui hästi teie host töötab. Kui teie sait aeglustub või server töötab pidevalt, võib olla aeg kaaluda üleminekut paremale plaanile või mõnele muule veebimajutajale.

Lahendus: Uuendage vajaduse korral VPS-i või kõrgema taseme hostinguks

Näide: põhineb meie jälgimisel HostScore, SiteGround VPS-i hostimise reageerimisaeg (Euroopas hostitud testisait) on umbes 15% kiirem kui SiteGround jagatud hostimise korral.

VPS-i hostimiskavad on kallimad kui jagatud hostimisplaanid, kuid saavad suurema liiklusega hõlpsamini hakkama. Selle põhjuseks on asjaolu, et VPS-i plaanid on üldiselt skaleeritavad, mis tähendab, et saate ressursside mahtu dünaamiliselt suurendada, kui tunnete, et teie sait vajab rohkem.

Siit saate teada, millal on õige aeg VPS-i hostimisele üle minna.

6. Mahukad meediumifailid

Ehkki suured teravad pildid või põnevad videod võivad silma paista, pidage meeles, et need multimeediumfailid on sageli suured. Rusikareeglina on mida suurem fail, seda kauem on vaja selle laadimist. See ei tähenda, et peate neist täielikult loobuma, kuid pidage meeles vähemalt oma failide optimeerimist.

Lahendus .: Tihendage oma pilte

Pilte saab mõnevõrra vähendada ja õige vormingu kasutamine võib ka suurust vähendada. Näiteks on BMP-fail tavaliselt suurem kui GIF- või JPG-fail. Piltide optimeerimiseks võite seda teha käsitsi või pistikprogrammi abil. Mõned WordPressi pistikprogrammid, mis võivad trikki teha, hõlmavad EWWW ja Short Pixel.

Kui otsustate pistikprogrammi mitte kasutada, on olemas ka veebitööriistad, mida saate kasutada piltide käsitsi optimeerimiseks. Mõned neist on Optimizilla ja EzGIF.

7. Halvasti optimeeritud / rikutud andmebaas

Varem mainisin sellest, kuidas WordPress on väga andmebaasikeskne ja kuidas SSD-salvestus aitab päringuid kiirendada. Kuid teie saidi toimimises mängib rolli ka andmebaasi seisukord.

Lahendus: optimeerige andmebaasi regulaarselt

Iga teie andmebaasi siseneva elemendi juhtimine võib olla väga keeruline, nii et peate aeg-ajalt tegema mõnda majapidamist. See aitab hoida teie andmebaasi korrastatuna ja täiskiirusel töötada.

Seal on ka pistikprogramme, mida saate selle jaoks kasutada. Mõned head näited on WP DBManager ja WP pühkimine.

8. Aeglane DNS-i pakkuja

Paljud inimesed arvavad, et aeg esimese baitini (TTFB) on kiirusmõõturites kõige olulisem, kuid mitte paljud ei lagunda TTFB-d ja proovivad käsitleda selle üksikuid elemente. Üks elemente, mis TTFB-le aitab kaasa, on DNS-i eraldusvõime.

See protsess, mis hõlmab domeeninimede tõlkimist IP-aadressideks, võtab aega. Erinevad DNS-i pakkujad toimivad erinevalt ja hea DNS-pakkuja kasutamine võib kiirendada ka teie saidi laadimise kiirust.

Lahendus: minge parema DNS-teenuse pakkuja juurde

DNS-i kiiruse kontrollimiseks käivitage oma saidil test, kasutades Pingdomi tööriistad ja seejärel klõpsake tulemustabelil oma domeeninime esimesel esinemisjuhul. See laiendab kasti, kus kuvatakse teile TTFB komponendid. Otsige sellest kastist rida, mille pealkiri on “DNS”.

DNS-i kiirus sõltub teenusepakkujast.DNS-i kiirus sõltub teenusepakkujast.

Võrrelge seda erinevate pakkujate ühendatud DNS-i kiirusega diagramm aadressil DNS Perf ja mõelge, kas teie DNS-i kiirus peaks olema seal, kus see peaks olema. Kui ei, siis mõne teise DNS-pakkuja valimine võib teie saidi laadimiskiirusele kasulik olla.

Pilv on üks kiiremaid DNS-i pakkujaid ja saate nendega tasuta konto saada.

9. Liiga palju pistikprogramme

Üks asi, mida WordPressi juures inimesed armastavad, on see, kui hõlpsalt on funktsionaalsuse suurendamine pistikprogrammi abil. Kuna see on avatud lähtekoodiga, on WordPressil a tohutu arendajate kogukond mis sobib suurepäraselt valiku tegemiseks, kuid mille tulemuseks on pistikprogrammid, mille kvaliteet on väga erinev.

Pistikprogrammid on ka WordPressi põhikoodi laiendid, mis tähendab, et mida rohkem te kasutate, seda mahukamaks teie WordPressi esinemisjuhu on. See omakorda lisab teie saidi üldkulusid ja võib toimivust erineval määral mõjutada.

Lahendus .: vähendage pistikprogrammide kasutamist

Võimaluse korral veenduge, et käitate ainult neid pistikprogramme, mida te tegelikult vajate, ja proovige kärpida tarbetut kohevust. Ärge unustage eemaldada ka pluginaid, mida ei kasutata! Täna on palju pistikprogramme, mis proovivad teostada paljusid erinevaid asju, nii et kui võimalik, püüdke veenduda, et funktsioonid ei dubleeriks teie pistikprogrammides..

10. Häkkinud sait

Varem võtsid häkkerid platsi üle ja tekitasid just löökide jaoks kaosid. Tänapäeval on küberkurjategija keerukam ja püüab vältida seda, kui te nende olemasolu tuvastate. Nende eesmärk on kasutada teie konto ressursse enda rikastamiseks – näiteks kasutades seda krüptovaluuta kaevandamiseks.

See võtab teie saidilt ressursse ära ja sellel on toimivusele suur mõju. Kuna nad lendavad radari all, peate oma saiti regulaarselt kontrollima, et veenduda, et seda pole vaikselt kaaperdatud..

Investeerige usaldusväärsete turvalahenduste pakkuja, näiteks Sucuri, turbevahendisse ja veenduge, et installite pistikprogramme ainult usaldusväärsetest allikatest. Pistikprogrammide õigsuse kontrollimiseks kasutage sellist tööriista nagu Pistikprogrammi turvakontroll probleemide otsimiseks.

Tüsistuste vältimiseks proovige seda teha kontrollige pistikprogrammi mainet enne isegi selle installimist.

Järeldus: keskenduge üksikasjadele

Nagu nüüd näete, võib tõhusa WordPress-saidi käitamine olla praktiliselt täiskohaga töö. Kui aga koostate nimekirja parimatest tavadest ja järgite neid regulaarselt, saate siiski vähendada vähese jõudlusega WordPressi saidi võimalusi, nagu see oleks teist laadi. Ärge unustage keskenduda toimingutele jõudlusele ja kaaluge hoolikalt kõike, mida soovite oma saidile lisada. Paljud uued WordPressi saidiomanikud kipuvad minema üle parda ja viskama kõike, välja arvatud köögivalamu.

Vältige seda kiusatust ja arendage oma saidi ja ettevõtte kasvades aeglaselt funktsionaalsust.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map