Mannekeenide SEO: kuidas SEO-d luua 2020. aastal

Mis on otsingumootori optimeerimine (SEO)?

Otsingumootori optimeerimine (SEO) on veebisaidi peenhäälestamise protsess, et proovida saavutada otsingutulemustes parem pingerida. SEO tehakse osaliselt järgmistel alustel:


 1. Üks arusaam sellest, kuidas masinad tõlgendavad otsijate kavatsusi ja vastavad sellele veebisisu (otsingu algoritm) ja,
 2. Hinnangud inimeste suhtluse kohta veebis nähtava sisuga.

SEO on muutunud äärmiselt keerukaks. Praeguseks on olemas rohkem kui 200 järjestamise tegurit (parameetrid, mis mõjutavad veebilehe asetust), mille on kokku leppinud ja tunnustanud Interneti-turundajad.

Otsimootor Land tegi selle SEO perioodiline tabel selgitada SEO strateegia olulisi elemente.

Nende tegurite hulka kuuluvad kasutajad elavad aega, link ankru tekst, märksõnad URL-is, sisu pikkus, TF-IDF, pealkirja silt, meta kirjelduse tekst, veebilehe laadimiskiirus, märksõnad pildi tekstis, väljaminevate linkide arv, sissetulevate linkide arv, LSI märksõnad, otsingutulemite lehe klikkimise määr (SERP CTR), ja nii edasi.

Neid tegureid tunnistas enamus, kuna neid kas kontrollis Google’i esindaja või need olid (vähemalt mõnevõrra) tõhusad tuntud SEO-ekspertide avaldatud katsetes ja juhtumianalüüsides. Paljud, kaasa arvatud mina, usuvad, et kriitiliste järjestamise tegurite arv on kaugelt suurem kui 200. Kõik need tegurid omavad erinevatel otsingutulemite lehtedel erinevat kaalu – mis muudab SEO uskumatult (taas) keerukaks ja raskesti seletatavaks. Mõned on nimetanud SEO-d rohkem kunstiks kui teaduseks.

Ma ei hakka uurima nende 200+ paremusjärjestuse üksikasju. Minu eesmärk selle artikliga on anda teile kiire ülevaade sellest, kuidas otsimootorid tänapäeval töötavad, ja jagada loetelu kõige kriitilisematest SEO üksustest, mida uurida.

Nagu Google omab enam kui 90% tänasest otsinguturu mahust, Vahetan oma artiklis mõistet „otsimootor” ja Google vaikselt.

Kuidas SEO 2005. aastal töötas?

Pikk saba vs lühike saba märksõnad.Traditsiooniliselt algab SEO protsess märksõna uurimisega. Ideaalis soovite leida märksõnu, kus on kõige rohkem otsingumahtu ja kõige vähem konkurentsi. Kuid mõlemad on üksteise suhtes peaaegu eksklusiivsed – kõige suurema otsingumahuga märksõnade puhul on konkurents kõige suurem, samas kui kõige väiksema konkurentsi korral on otsingumaht vähene või puudub üldse.

Nii tegin SEO-d 15 aastat tagasi:

 1. Jooksege üle märksõnade komplekti avamängus (nüüdseks läinud) või Google Adwords märksõna tööriist iga märksõna otsingumahu määramiseks.
 2. Valige otsingumahu ja turukonkurentsi põhjal 30 – 50 märksõna komplekt. Sihtige otsingutermineid suurema otsingumahuga, kuid väiksema konkurentsiga turul.
 3. Jagage need märksõnad 10–15 teemaks. Iga teema peaks koosnema ühest peamisest märksõnast ja paarist teisest teisest märksõnast.
 4. Looge teemade sisu – veenduge, et peamised märksõnad oleksid lehe pealkirja sildis ja viige teisesed märksõnad lehe pealkirjadesse (H1, H2, H3 jne)..
 5. Lisage igaühe juurde ilusad pildid ja märksõnarikkad alttekstid.
 6. Ühendage olulised rahalehed kogu saidi ulatuses päises ja jaluses
 7. Saatke teistele veebimeistritele nii palju meilisõnumeid kui võimalik ja paluge neil linkida tagasi oma veebilehele, kasutades teie peamisi märksõnu ankurtekstina.
 8. Kui teil on lisaeelarvet, ostke lingid teistelt veebisaitidelt.
 9. Korrake samme 1-6 lõputult.

See oli suures osas see, kuidas ma ehitasin 2000. aastatel mitu suure liiklusega sidusettevõtte veebisaiti ja ajaveebi. Kuigi see meetod võib tänapäeval veel piiratud tähenduses toimida, pole see enam tõhus lähenemisviis. Maastik otsingu- ja veebitehnoloogias on nii palju muutunud – sama häid tulemusi on selle meetodi abil lihtsalt võimatu saavutada.

Miks? Sest otsimootorid ja Internet toimivad tänapäeval erinevalt.

Tänane otsingumootor on…

Äärmiselt salajane

Google’i krüptimise taha peidetud otsingute arv.

Tänapäeval on otsingud enamasti krüptitud – see tähendab, et me ei näe enam täielikult seda, mida kasutajad meie veebisaidile jõudmiseks oma otsinguribale kirjutavad. Kõige täpsemad otsinguandmed, mida me täna saada saame, pärinevad käputäis SEO tööriistade pakkujatelt, kes ostavad klikivoogu andmeid kolmandatelt vahendajatelt.

Ja rääkimata – reklaamiblokeerijate ja VPN-ide kasutamine takistab ka andmete jagamist väiksemate saidiomanike vahel. Me ei saa enam täpselt näha, kui palju otsijaid meie saidile tuleb ja kust nad otsivad.

Isikupärastatud

Duck Duck Go leidis 76 otsingust sama termini „relvade juhtimine” abil 62 erinevat tulemuste komplekti (allikas).

Google nüüd teenib väga isikupärastatud otsingutulemusi üksikisikutele vastavalt individuaalsetele eelistustele ja veebibrauserite ajaloole. Teie kasutatav seade, näiteks mobiiltelefonide kaubamärgid, tahvelarvutid, lauaarvutid, nutitelerid jne, on samuti oluline.

Isegi teie käitumist analüüsitakse ka ja see aitab mingil määral kaasa. Näiteks teie kasutusajalugu (nt külastatud saidid, meeldinud või jagatud videod, nutitelefonidesse installitud rakendused ja muu suhtlus).

Siis on ka viis, kuidas te otsingutulemitega suhtlete (veebisaidid, millel olete klõpsanud, asjad, mida olete varem otsinud, reklaamid, mida olete kohanud, jne). Need kombinatsioonid dikteerivad järgmised Google’i otsingust saadud tulemused. Minu kümme parimat otsingutulemit on tõenäoliselt teie omast täiesti erinevad.

Platvormideülene

erinevad seadmed otsingu tegemiseks

Otsinguid teostatakse erinevat tüüpi seadmetel – mis esindavad otsingumootorites sageli erinevat kavatsust. Näiteks – otsijad, kes otsivad töölaual sõna “aglio olio”, otsivad tõenäolisemalt retsepti; kuid otsijad, kes otsivad sama asja mobiilselt, võivad otsida itaalia restorani. Isegi kui teil on märksõnaotsingu mahus täpsed arvud, on teie saadava liikluse mahtu raske hinnata.

Kuidas teha SEO-d aastal 2020?

Tänase SEO praktiku suurim väljakutse seisneb täitmises, mitte oskusteabes.

Ma ei saaks Kevin Indigiga rohkem kokku leppida moodsa SEO segmenteerimine kahte kategooriasse

 1. Makro tase, mis hõlmab selliseid tehnilisi aspekte nagu veebisaidi arhitektuuri kujundamine, UX-i optimeerimine, veebisaidi rahvusvahelistumine ja nii edasi;
 2. Mikrotasand, mis hõlmab suunatud sisu ja lehe optimeerimist, näiteks kavatsuste sobitamine ja sisu kohandamine.

Asi on selles, et te ei saa enam SEO-s välja töötada fikseeritud protseduuride komplekti ja rakendada seda võrdselt kõigile veebisaitidele ja lehtedele.

Iga tööstusharu on ainulaadne.

Iga veebisait on ainulaadne.

Iga otsingu eesmärk on ainulaadne.

SEO ei ole enam eraldiseisev turunduse „taktika”; vaid midagi, mis tuleb kaasata oma veebiarendusse ja sisutootmisprotsessi. Google’is kõrgele kohale jõudmiseks ja oma veebisaidi kasvatamiseks vajate pideva täiustamise tegevuskava, mis vaatleb nii makro- kui ka mikrotasandi pilte.

Selles tegevuskavas on teie veebisaidil viis valdkonda, mida peate pidevalt täiustama ja optimeerima.

1. Looge asjakohast ja kasulikku sisu

Tee – Looge veebisaite (ja oma veebisaiti), millel on teie kasutajatele selge eesmärk. Uuendage neid veebisaite pidevalt ja lisage neile lisandväärtust. Peaaegu peaks teie veebisait pakkuma kasulikku sisu, mida kasutajad mujalt Internetist ei leia..

Kui olete uus, kulutaks suur osa SEO jõupingutustest sisuauditile. Esitage järgmised küsimused.

 • Kas teie sisu on ajakohane ja selgelt esitatud??
 • Kas teie sisu on kasutajatele piisavalt põhjalik (ja väärtuslik)??
 • Kas teie sisu kuvab asjatundlikkust, autoriteetsust ja usaldusväärsust (E-A-T)?

Uudiste leht on kasutajatele kasulik ainult siis, kui see annab teada viimastest või olulistest sündmustest. Ostuleht peaks sisaldama kogu vajalikku teavet toote kohta ja andma müügi jaoks tugeva aluse. Õpetusõpetus peaks andma ülesande täitmiseks täieliku teabe vahetamise Z-ni – teksti, piltide või videote kujul.

2. Looge sissetulevad lingid ja ühendage need targalt

Tee – Linkige oma peamistele veebilehtedele sageli sisemiselt (ilma et see kahjustaks teie veebisaidi kasutajakogemust). Linkige muude asjakohaste ja kasulike Interneti-lehtede kaudu. Hankige teistele linkidele vastavad asjakohased veebisaidid ja ajaveebid.

Internetis olevad lingid on nagu reaalses maailmas hääled – välja arvatud see, et erinevad lingid omavad otsingutulemites erinevat kaalu. Väga usaldusväärse saidi, näiteks Nasa.com, lingil on rohkem jõudu kui lingil veebikataloogist, mis seob ühelt lehelt 500 erinevat veebisaiti.

Teie peamine eesmärk linkide loomisel on hankida võimalikult palju „häid“ linke.

Erinevad SEO meetodid lähenevad linkide loomisele erinevalt. Mõne meetodi puhul soovitatakse toota head sisu, mis köidab loomulikult linke (inimesed kipuvad linkima sisule, mida nad peavad kasulikuks või huvitavaks); samal ajal kui teised hangivad linke kauplemisega – raha (sponsorlus ja reklaamid), hea sisu (külaliste postitused), ärisuhted (võrgustikud).

Näpunäide. Üks hea viis linkimisvõimaluste leidmiseks on vaadata oma konkurendi lingiprofiili. SEO tööriistu on selleks palju, kuid mulle meeldib selle lihtsus Linkoloogia tagasilüli kontrollija. See on tasuta (kuni 100 tagasilinki domeeni kohta ja hinnake lingi kvaliteeti lihtsas skaalal 0–100. Ülaltoodud ekraanipilt näitab 15 esimest linki, mida sellel saidil linkoloogia leiab.

Kõik need lähenemisviisid võivad teie jaoks töötada või mitte. Selle peamine eesmärk on välja mõelda, milline on teie tugev näide, ja valida paar sobivat lingi loomise taktikat.

3. Kirjutage ahvatlev veebilehe pealkiri

Tee – Kirjutage märksõna rikkaid pealkirju, mis meelitavad kasutajaid otsingutulemite lehtedel teie saidile klõpsama.

Teie lehe pealkiri teeb SEO-s kahte asja:

 1. Aidake otsingumootoritel oma veebilehe sisust aru saada
 2. Aidamaks oma veebisaiti reklaamida otsingutulemite lehtedel

Pealkirja silt on piiratud 65–70 tähemärgiga. Olulised märksõnad ja peamised väärtusepakkumised peaksid tulema teie lause alguses.

4. Mänguotsijate kavatsus

Tee – Kontrollige, kas SERP-l on teie sihitud märksõnad, et mõista, mida Google peab otsingu eesmärgiks. Uuendage oma leht uute vormingute ja lisaelementidega, et need vastaksid otsingu eesmärgile.

„Otsimiskavatsus” on eesmärk, mida kasutaja Internetis otsingut tehes püüab saavutada.

Otsimootorite segmentimine otsingupäringuteks kolme erinevasse tahtlusklassi (tsiteerides Andrei Broderi paberit):

 1. Navigeeriv Otsene eesmärk on jõuda konkreetsele saidile.
 2. Informatiivne Selle eesmärk on hankida teavet, mida eeldatakse olevat ühel või mitmel veebilehel.
 3. Tehinguline Selle eesmärk on teha mõnda veebimeediumis vahendatud tegevust.

Traditsiooniliselt on otsijad tavaliselt väga sõnasõnalised (enamasti) ja kipuvad otsima täpselt seda, mida nad tahavad. Seega on SEO põhiidee sobitada teie saidi sisu võimalikult täpselt võimalikult paljude asjakohaste märksõnadega.

Tänapäeva SEO nõuab pisut enamat. Mitte ainult see, et teie sisu peab vastama otsija päringutele, vaid see, kuidas teie sisu esitatakse, muudab ka kavatsuste sobitamist.

Et mõista, mida Google peab otsingu eesmärgiks, vaadake oma sihtmärksõnade paremusjärjestuse lehti. Võrrelge, kuidas teie veebileht erineb nende omast. Uuendage oma leht uute vormingute ja lisaelementidega, et otsingu eesmärk paremini vastaks. Tõhusust saate mõõta kas selle kaudu, mitu kasutajat teie saidil klõpsab, või on kasutajaid, kes püsivad kauem.

5. Parandage kasutajakogemust (UX)

Tee – Veebilehe kujundamisel rõhutage UX-i. Tehke regulaarselt A / B-testi, et oma veebisaidi kasutajakogemust parendada.

Teie saidile tulnud kasutajate huvipakkuvamaks hoidmiseks on vaja enamat kui lihtsalt sisseelamist. Teie lugejad on teie kliendid ja neile positiivse mulje jätmine on hindamatu. See tähendab, et peate pakkuma neile turvalisust, sujuvat sirvimiskogemust ja meeldivat viibimist.

Mõned põhinäited …

SSL-sertifikaadi kasutamine ei aita mitte ainult kasutajatel oma andmeid teie saidiga ühenduse loomisel turvalisena kaitsta, vaid annab otsingumootoritele teada ka seda, et teie sait on neile ohutu liikluse suunamiseks.

Kasutajad, kes peavad ootama veebilehe laadimist, muutuvad sageli kärsituks ja lahkuvad, seega veenduge, et teie sait oleks ka kiiruse jaoks optimeeritud.

Ja kuigi reklaamid ja hüpikaknad võivad olla tõhusad tulu teenimise viisid, võivad need muutuda kasutajate sirvimiskogemust.

Järeldus: SEO on teekond, mitte sihtkoht

Täna on palju ettevõtteid ja eraisikuid, kes pakuvad SEO-teenuseid. Enne nende kaasamist pidage meeles, et SEO on teekond ja mitte ainult sihtkoht. Veebisaitide ja sisu arenedes muutuvad ka SEO nõuded.

Otsimootorid muudavad pidevalt ka nende algoritmide toimimist, mis tähendab, et teil pole kunagi „ideaalset SEO-lahendust”. Need peituvad mõistmises, eksperimenteerimises ja pühendumuses – nii-öelda terve elu rännakul.

Korduma kippuvad küsimused SEO kohta

Mida SEO tähistab??

SEO tähistab otsingumootori optimeerimist.

Mis on SEO lihtsate sõnadega?

Nagu mainitud, on SEO veebisaidi optimeerimise protsess otsingutulemustes paremusjärjestuse saavutamiseks. SEO tehakse, osalt põhineb arusaamisel otsingu alrorithmi toimimisest ja osaliselt sellel, kuidas hinnatakse, kuidas inimesed oma otsingutulemustega suhtlevad.

Kas KKK on SEO jaoks hea?

Leht „Korduma kippuvad küsimused” on kasutaja seisukohast alati kasulik. Hoolikalt kavandatud ja ehitatud KKK-leht töötab hästi nagu müügivahend ja suurendab teie veebisaidi sisu arvu (sõnade arv jne) ja suurendab seega teie võimalust ilmneda asjakohastes otsingutes..

Kui KKK-d on tähistatud struktureeritud andmetega (näiteks see), suurendavad need teie võimalust rikaste otsingutulemite esiletoomiseks ja (teoreetiliselt) aitavad teie veebisaidil rohkem klikke teha. Viitama Google’i oma ja Bingi juhend lisateavet veebisaidi märgistamise kohta.

Mis on SEO lingid??

Tagasi link on hüperlink, mis lingib veebilehelt teie veebisaidile. Tagasi link, mida tuntakse ka kui sissetulevat linki, on Google’is olulised järjestamise tegurid.

Kas peaksite SEO ise tegema?

Jah ja ei. Internetis on palju kasulikke SEO juhendeid – nii et raha säästmiseks pole keeruline alustada ja teha seda ise. Pidage siiski meeles, et SEO on väga aeganõudev ja töömahukas.

Kas SEO maksab raha??

Absoluutselt. Põhineb minu uurige Upworkis 400 vabakutselise profiili kohta, SEO tasud on keskmiselt 23,68 dollarit tunnis. Tasu ulatub 175 dollarini tunnis. Isiklikult leian, et mõistliku hinnaga on pikaajalise SEO teenuse eest maksta 1000–2 500 dollarit kuus.

Kuidas algajad SEO-d teevad?

Alustuseks lugege seda juhendit ja jälgige, mida teised veebisaitide omanikud oma veebisaitidega teevad. Kasutage SEO tööriistu, nagu AHREFS, SEM Rush või MOZ, et teada saada, mida teised teevad oma otsingu paremusjärjestuse parandamiseks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map