Kuidas saada veebisaitidele tasuta domeeninimesid?

Veebisaidi esmakordne loomine võib osutuda hirmutavaks ülesandeks. Kui te pole protsessiga harjunud, võib isegi domeeninime valimine teid pisut maitsma panna. Kui palju peaksite maksma, kust seda saate – need ja paljud küsimused võivad pähe tulla.


On olnud üle Registreeritud on 348 miljonit domeeninime siiani (2018. aasta lõpu seisuga) ja arv kasvab kiiresti. Tänapäeva digitaalajastu ajastul ostavad kõik oma domeeninimesid, alates suurtest ettevõtetest ja lõpetades üksikisikutega, kes soovivad lihtsalt oma võrgutunnust.

Ülalt-alla parema pildi saamiseks veebimajutuse ja domeeninimedega seotud üksikasjadest soovitan teil lugeda seda artiklit Veebimajutus ja domeen 101 esimene. Selle artikli raames arutlen selle üle, kuidas saate TASUTA domeeninime.

Jah see on õige. Olen kindel, et olete ehk kuulnud müügis olevatest domeeninimedest ja nii edasi, kuid kas teadsite, et on saite, kus saate tasuta domeeninime taotleda? Jah, mõnega on kaasas hoiatusi, kuid asjaolud on erinevad ja jagan neist paari teiega täna.

Tasuta domeeninimede saamiseks on mitu võimalust ja mõned neist ei tähenda, et te kulutate sentigi. Igal neist on aga oma saak ja see, mille valite, sõltub sellest, mida olete nõus vastutasuks ohverdama. Ärge muretsege, see pole midagi õelust, kuid pöörake kindlasti tähelepanu iga meetodi üksikasjadele.

1. meetod: tasuta domeenid hostiettevõtetelt

Selle meetodi abil saate tasuta domeeni .com / .org / .net / .store / .xyz

Hoolimata armastusest tasuta pakkumise vastu, tunnen isiklikult, et nende domeeninimedega on seotud palju suurem oht ​​kui nende ostmisel. Kui tunnete end samamoodi, võiksite kaaluda veebimajutusteenuse pakkujat, kes pakub tasuta domeeninime koos veebimajutusega. Lõppude lõpuks vajate ikkagi oma veebisaidi hostimist, eks?

Saak – See peaks olema pisut ilmne. Saak on see, et tasuta pole tasuta; peate maksma pakettreisi eest. See on siiski hea valik, kuna oma veebisaidi käitamiseks vajate nii hostimist kui ka domeeninime.

1. Hostinger

Hostinger - tasuta domeeninimi koos hostimisega

Veebisait: https://www.hostinger.com/

Hostinger on selle heaks näiteks, kuna neil on väga soodsa hinnaga paketid, millest mõned sisaldavad tasuta domeeninime. Nende Premium ja Business jagatud veebimajutusplaanid (mis maksavad vastavalt vaid 2,15 ja 3,45 dollarit kuus) on mõlemad koos tasuta domeeninime registreerimisega.

Samuti aitab see, et nad on äärmiselt lugupeetud host ja tasuta saadavad domeeninimed on esmaklassilised tippdomeenid, näiteks .com või .net.

2. GreenGeeks

Greengeeks

Veebisait: https://www.greengeeks.com/

GreenGeeks on tegutsenud veebimajutusäris juba üle 11 aasta ja pakub kasutajatele ainulaadset muutust digitaalseks muutmiseks, olles samas keskkonnasõbralik. Nad ostavad energiakrediiti selle eest, kui palju energiat teie veebimajutus vajab kulu, ja annavad seega energiajalajälje osas positiivse panuse.

Kõikide nende plaanide juurde kuulub tasuta domeeninimi, alates nende kõige põhilisemast Ecosite Starteri plaanist, mille hind on vaid 2,95 dollarit kuus. See tähendab, et olenemata sellest, millise plaani te nendega valite, olete domeeninime osas kaetud!

3. TMD majutamine

TMD majutamine

Veebisait: https://www.tmdhosting.com/

TMDHosting on veel üks veteran, mille nimel on palju tööd. Nad müüvad suurt kiirust, töökindlust ja mis kõige tähtsam – turvalisust. Nende hostimispakettidel on ka tasuta domeeninimed, alustades kõige lihtsamast plaanist.

Neil on lai valik veebimajutusvõimalusi, nii et hoolimata sellest, kas otsustate valida nende ühise hostimisplaani või isegi pilve- või VPS-hostimise, on teil hea minna. Jagatud hostimine koos TMDHostinguga algab vaid 2,95 dollarist kuus.

2. meetod: tasuta domeeninimede pakkujate tasuta domeen

Selle meetodi abil saate tasuta .tk / .ga / .gq / .cf / .ml domeeninimed

Tasuta domeeninime pakkujad on need, kes annavad domeeninimed tõsiselt välja. Igalühel on tavaliselt oma piirangud selle kohta, millist domeenilaiendit saate registreerida, kuid üldiselt ei maksa teilt sentigi.

Saak – Nendes tasuta domeenides on sageli palju peeneid trükiseid, mida peate lugema. Näiteks laiendiga .tk, kui teie sait ei reageeri ümbersuunamise sihtmärkidele, võtab teie domeen registripidaja tagasi. Seejärel müüakse selle domeeni liiklus reklaamivõrkudele maha.

4. Freenom

Freenom - tasuta domeeninime pakkujad

Veebisait: https://www.freenom.com

Freenom on domeeni nimede registripidaja pisike Tokelau saar, kauge ja väga hõredalt asustatud riik, kus elab umbes 1500 inimest. See annab domeeninimed tasuta ära ja seetõttu on populaarsus plahvatuslikult kasvanud.

.tk domeenid on maailmas viiendal kõige registreeritum domeenilaiend ja Freenomi kaudu saate oma. Peale selle soovitab süsteem siin oma domeeninime otsimisel sageli muid domeenilaiendeid, kuhu võiksite registreeruda.

5. Biz.NF

.Biz.nf - tasuta domeeninime pakkuja

Veebisait: https://www.biz.nf

Kuuludes mõnda teise kaug- ja asukohta, esindavad .nf-i domeenilaiendid Norfolki saari. Võtke siiski teadmiseks, et kuigi .nf-i tippdomeen on tasuta, tuleb teise ja kolmanda taseme laiendite, näiteks .com.nf või .net.nf, eest tasuda.

Biz.nf pakub nüüd .c1.biz-is ainult tasuta domeene – see on tegelikult alamdomeen. Kui olete huvitatud, pakuvad nad ka muid tasuta teenuseid, näiteks veebimajutust ja SSL-sertifikaatide väljaandmist.

6. Punkt TK

Dot TK - saate tasuta domeeninime

Veebisait: http://www.dot.tk

Dot TK on näol Freenomi tütarettevõte, lisaks pisut erinevale värviskeemile on sama paigutus ja omadused. Dot TK kohta pole siin palju laiendada, välja arvatud mainimine, et võite kasutada sama tulemusega Freenomi saiti.

Tehes sama otsingut, tulin tagasi täpselt samade tulemustega, mille sain Freenomiga – saadaolevate nimede ja alternatiivsete soovituste kombinatsioon. Loend muutub, kui teete uuesti otsingut, nii et mõnikord võib see aidata paar korda käivitada, kui teile ei meeldi see, mida näete.

7. Alamdomeen.com

Alamdomeen - veebisaidi tasuta domeeninimi

Veebisait: http://www.subdomeen.com/

Viimane meie kohtade loendis, kus saate tasuta domeeninimesid saada, on alamdomeen.com. Siin saate registreeruda .nu (Niue) laiendiga tasuta domeeninime jaoks. Selle saidi eelis võrreldes .nu pakkuvatega on see, et te saate tasuta ka teise ja kolmanda taseme domeene.

Mõni .nu domeen on tasuline ja tavaliselt kuuluvad need premium-kategooriasse, näiteks ühe tähemärgi domeeninimed, mille hind võib ulatuda 500 euroni..

3. meetod: tasuta alamdomeenid veebisaidi koostajaga

Selle meetodi abil saate tasuta alamdomeene

Veebisaidi ehitajad võimaldavad teil kiiresti ja hõlpsalt saite luua vähese tehniliste teadmistega või ilma nendeta. Need pakuvad palju kasulikke tööriistu, mis aitavad seda teha, ja maksavad pisut rohkem kui tavalise veebimajutuse hind. Lisaks on mõnedel tasuta plaane, millest võite alustada, mis sisaldavad teie saidi tasuta alamdomeene.

Saak – Alamdomeenidel on tavaliselt teatav „odavus” veebisaitide suhtes ja kasutajatele näib see nii, nagu te poleks piisavalt tõsine, et isegi oma domeeninime hankida. Teisest küljest annavad alamdomeen pluss veebisaitide koostaja ja hostimine teile suurepärase lähtepunkti veebisaidi omaniku karjääri jaoks.

8. Wix

Wix - teie veebisaidi tasuta alamdomeeni nimi

Veebisait: https://www.wix.com

Wix on veebisaitide ehitajate kuningas praegu ja seda hinnatakse mitmel põhjusel. Wixi üks peamisi esiletõstmisi on see, et sellel on tasuta sisenemise taseme plaan, mis on saadaval koos teie saidi juurdepääsetavuse tasuta alamdomeeniga.

Ehkki võib tõsi olla, et plaan on piiravam kui miski, mida jagatud host võinuks pakkuda – see on tasuta! Kui leiate, et see teile meeldib, võite võib-olla uuele tasulisele plaanile üle minna. Soovitan tungivalt Wixit veebisaidiehitajate seas tipptasemel.

Neile, kes on tasuta plaanis, näeb teie domeeninimi välja umbes selline:

kasutajanimi.wixsite.com/sitename

9. Weebly

Weebly - kontoga alamdomeeni tasuta nimi

Veebisait: https://www.weebly.com/

Weebly on veel üks tugev konkurent veebisaitide loomiseäris, mis pakub teile kontoga ka tasuta alamdomeeni. Muidugi, kuna see alamdomeen pole teie kasutajanimega seotud, nagu Wix seda teeb, võib see sobivaks nime leidmine olla keeruline..

Kui liitute Weeblyga, näeb teie domeeninimi välja umbes selline;

sitename.weebly.com

10. WordPress.com

WordPress.com - teie veebisaidi tasuta alamdomeen

Veebisait: https://wordpress.com

Kõigi sisuhaldussüsteemide (CMS) bastion, WordPress.com, on kõik, kust see alguse sai, ja on ka tänapäeval esmakordselt populaarne valik. Omaenda CMS-platvormile rajatud WordPress.com-i konto pakub teile majutust ja tasuta alamdomeeni.

Paljud inimesed kasutavad WordPressit oma lootustandva veebikarjääri lähtepunktina, kuna see on tasuta ja annab häid kogemusi populaarse WordPressi platvormiga.

11. rabavalt

Silmatorkavalt tasuta hostinimega domeeninimi

Veebisait: https://www.strikingly.com

Silmatorkavalt on tegemist seguga domeeninimega pakendatud veebisaidi hostimise vahel, välja arvatud see, et selle peamine roll on veebisaidi koostaja. Kuni valite iga-aastase maksevõimalusega paketi, saate oma valitud tasuta domeeninime (seni, kuni see on saadaval).

Tasud algavad alates 8 dollarist kuus, mis on hea, kui arvestate, et saate korraga domeeninime, saidi koostaja, veebimajutuse ja e-kaubanduse võimaluse.!

Korduma kippuvad küsimused tasuta domeenide kohta

Mis on domeeninimi??

Domeeninimi on teie veebisaidi aadress. Kõik domeenid on unikaalsed – te ei saa domeeninime registreerida, kui teised on selle registreerinud. Globaalset domeeni registreerimist reguleerivat organisatsiooni tuntakse ICANN-na.

Lisateavet domeeni nime kohta leiate sellest juhendist.

Kas on olemas 100% tasuta domeeninimesid??

Jah. Nagu selles artiklis mainitud – veebisaidi tasuta domeeninime saamiseks on kolm võimalust.

Milline tasuta domeen on parim?

Igal käesolevas artiklis nimetatud tasuta domeenitüübil on oma saak. See, mille valite, sõltub sellest, mida olete nõus vastutasuks ohverdama. Isiklikult leian, et kas tasuta domeeninime saamine koos hostipaketiga, nagu seda teeb Hostinger, või isegi tasuta alamdomeeni saamine on palju parem võimalus. 

Kuidas saada tasuta eluaegset domeeni??

Domeenid, mis lõpevad laiendiga .tk, .nf ja .nu, on eluks ajaks tasuta. Neist ühe eluaegse tasuta domeeni saamiseks registreerige see ühes meetodis nr 2 nimetatud tasuta domeeninime pakkujatega.

Kuidas saada tasuta .com domeeni??

Tasuta .com-domeeni saamiseks registreeruge tasuta .com-iga kaasnevasse hostimiskavasse. Hostinger, GreenGeeks ja TMD Hosting pakuvad näiteks ühiskasutatavates hostimiskavades tasuta .com.

Järeldus: olge ettevaatlik freebieside suhtes

Selles maailmas ei ole ühtegi tõelist tasuta sööki ja nagu kõigele, millele on lisatud silt „tasuta”, on paljudele neist valikutest päeva lõpus ka saak. Näiteks on vähe muutunud tasuta domeene nagu .tk ja .nu aastate jooksul halvustatud. Peentrüki puhul tuleb palju tähelepanu pöörata ka näiteks sellele, et registripidaja suudab teie saidi sulgeda ja suunata liikluse reklaamidele või muudele allikatele, kui rikute mõnda nende tingimust.

Isiklikult leian, et kas tasuta domeeninime saamine koos hostipakuga nagu Hostinger, või isegi tasuta alamdomeeni saamine on palju parem variant. See, mida Hostinger teile annab, on tõeline domeen, mis on kogu maailmas hästi aktsepteeritud, näiteks .com.

Alamdomeeni saamine veebisaidi koostajaga võib olla tasuta, kuid see hävitab teie saidi kaubamärgi ja päeva lõpuks, see on osa teie veebisaidi väärtusest, eks? Valige nende valikute vahel targalt või võite kahjustada teie enda digitaalset mainet rohkem kui arvate.

* Tõlge: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map